TI Tytuł PL-Nowa Sól: Działalność żeglugowa
ND Nr dokumentu 362296-2011
PD Data publikacji 19/11/2011
OJ Dz.U. S 223
TW Miejscowość NOWA SÓL
AU Nazwa instytucji Gmina Nowa Sól - Miasto
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 16/11/2011
DT Termin 11/01/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 60640000 - Działalność żeglugowa
OC Pierwotny kod CPV 60640000 - Działalność żeglugowa
IA Adres internetowy (URL) www.nowasol.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

19/11/2011    S223    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Nowa Sól: Działalność żeglugowa

2011/S 223-362296

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Nowa Sól - Miasto
ul. M. J. Piłsudskiego 12
Osoba do kontaktów: Wojciech Babiarczuk
67-100 Nowa Sól
POLSKA
Tel.: +48 684590300
E-mail: zampub@nowasol.pl
Faks: +48 684590358

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.nowasol.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: tak

Gmina Bytom Odrzański
ul. Rynek 1
67-115 Bytom Odrzański
POLSKA

Gmina Sulechów
ul. Plac Ratuszowy 6
66-100 Sulechów
POLSKA

Gmina Krosno Odrzańskie
ul. Parkowa 1
66-600 Krosno Odrzańskie
POLSKA

Gmina Słubice
ul. Akademicka 1
69-100 Słubice
POLSKA

Gmina Kostrzyn nad Odrą
ul. Graniczna 2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
POLSKA

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wykorzystanie statków wycieczkowych Laguna i Nimfa w celu świadczenia usług turystycznego pasażerskiego transportu wodno śródlądowego, promocji turystyki, kultury i edukacji, w tym terenów rekreacyjnych i zabytków w ramach aktywizacji żeglugi na transgranicznym obszarze rzeki Odry i tworzenia dogodnych warunków dla rozwoju turystyki w regionie lubuskim i brandenburskim.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 19: Usługi transportu wodnego
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: PL - woj. lubuskie, woj. dolnośląskie, D-Brandenburgia.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Wykorzystanie statków wycieczkowych Laguna i Nimfa w celu świadczenia usług turystycznego pasażerskiego transportu wodno śródlądowego, promocji turystyki, kultury i edukacji, w tym terenów rekreacyjnych i zabytków w ramach aktywizacji żeglugi na transgranicznym obszarze rzeki Odry i tworzenia dogodnych warunków dla rozwoju turystyki w regionie lubuskim i brandenburskim.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

60640000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiotem koncesji jest realizacja przedsięwzięcia w rozumieniu art. 2 pkt 4 lit. b ustawy z dnia 19.12.2008 r. o partnerstwie publiczno - prywatnym (Dz. U. z 2009 r. nr 19 poz. 100 ze zm.), zwanej ustawą o partnerstwie, służącego wykonywaniu zadań własnych gminy wymienionych w art. 7 ust. 1 pkt 8, 9, 10, 18, 20 ustawy z dnia 8.3.1990 r. o samorządzie gminnym, polegającego w szczególności na wykorzystaniu statków wycieczkowych Laguna i Nimfa oraz udostępnionej infrastruktury portowej i okołoportowej przez Gminy: Głogów, Bytom Odrzański, Nowa Sól, Cigacice, Krosno Odrzańskie, Słubice, Kostrzyn nad Odrą, jak i po stronie niemieckiej: Ratzdorf, Eisenhuttenstadt, Frankfurt nad O., Lebus, Kustrin - Kietz w celu świadczenia usług turystycznego pasażerskiego transportu wodno śródlądowego, promocji turystyki, kultury i edukacji, w tym terenów rekreacyjnych i zabytków w ramach aktywizacji żeglugi na transgranicznym obszarze rzeki Odry i tworzenia dogodnych warunków dla rozwoju turystyki w regionie lubuskim i brandenburskim.
Wybór partnera prywatnego i zawarcie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym dokonywane będzie w oparciu o przepisy ustawy z dnia 9.1.2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz. U. z 2009 r. nr 19 poz. 101 ze zm.), zwanej dalej ustawą o koncesji.
Przedsięwzięcie będzie realizowane na wodach rzeki Odry na obszarze Doliny Środkowej Odry, na odcinku 223 km. Przewidywalnie sezon żeglugowy będzie trwał od 15 kwietnia do 15 października z zastrzeżeniem, że żeglowanie poza sezonem, a także w trudnych warunkach atmosferycznych, do których statki nie są przystosowane będzie się odbywało na wyłączną odpowiedzialność i ryzyko Koncesjonariusza. Statki będą zawijać do portów i przystani po stronie polskiej: Głogów, Bytom Odrzański, Nowa Sól, Cigacice, Krosno Odrzańskie, Słubice, Kostrzyn nad Odrą, jak i po stronie niemieckiej: Ratzdorf, Eisenhuttenstadt, Frankfurt nad O., Lebus, Kustrin - Kietz na podstawie stosownych porozumień zawartych pomiędzy koncesjodawcą i wymienionymi gminami polskimi i niemieckimi. Szczegółowy program rejsów rekreacyjno - turystycznych będzie przedmiotem negocjacji prowadzonych pomiędzy koncesjodawcą i zainteresowanymi podmiotami, które złożą wniosek o zawarcie umowy koncesji, z zastrzeżeniem, że koncesjonariusz będzie zobowiązany do zorganizowania rejsów w czasie obchodów (dni miast i gmin) według uzgodnień z koncesjodawcą, a minimalna liczba pasażerów osiągnie 5 000 osób na każdą jednostkę pływającą w roku.
Wartość przedmiotu koncesji: Wartość koncesji na usługi odzwierciedla szacunkowy koszt świadczonych usług w planowanym okresie obowiązywania umowy koncesji wynoszący 11 573 837,89 PLN (3 014 805,39 EUR wg kursu 1 EUR = 3 839 PLN).

Do przedsięwzięcia Koncesjodawca wniesie wkład własny w postaci dwóch statków wycieczkowych Laguna i Nimfa, które zostaną przekazane koncesjonariuszowi w oparciu o stosowną umowę cywilnoprawną (przewidywany termin przekazania jednostek - 31.3.2013 r.). W okresie obowiązywania umowy koncesyjnej statki pozostają przedmiotem własności koncesjodawcy i będą podlegały obowiązkowi zwrotu po wygaśnięciu lub rozwiązaniu zawartej umowy koncesji. Koncesjonariuszowi nie będą przysługiwały żadne prawa rzeczowe na statkach. Na podstawie art. 7 ustawy o koncesji niniejszy opis przedmiotu koncesji odnosi się zarówno do specyfikacji - opisu technicznego statków sporządzonego przez firmę Naval Consulting w Świnoujściu, zestawienia dostępnej infrastruktury portowej oraz około-portowej przedłożonych do wglądu w Urzędzie Miasta Nowa Sól - Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, a także wymagań funkcjonalnych określonych w niniejszym ogłoszeniu. Dokumentacja techniczna statków (dostępna na stronie internetowej http://www.nowasol.pl/index.php/przetargi/zamowienia-publiczne tytuł artykułu; Ogłoszenie o koncesji na usługi - Wykorzystanie statków wycieczkowych Laguna i Nimfa w celu świadczenia usług turystycznego pasażerskiego transportu wodno śródlądowego) określa charakterystykę ogólną statku, wskazuje rozplanowanie statku, konstrukcję kadłuba oraz napędu i systemów siłownianych, parametry i cechy wyposażenia statku, w szczególności poziom jakości wykonania statku, użytych materiałów i technologii. Dokumentacja nie jest ostateczna i może ulec zmianie w zakresie opisanym w ogłoszonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie aktualizacji dokumentacji statków oraz wybudowanie dwóch statków pasażerskich. Wykonawca wybrany w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zobowiązany będzie do wykonania aktualizacji posiadanej przez koncesjodawcę dokumentacji statków w celu jej dostosowania do wymagań aktualnych polskich i unijnych przepisów w zakresie budowy i eksploatacji statków śródlądowych. Zakup statków jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej(Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007–2013 „Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”.

W zakresie przygotowania statków do żeglugi koncesjodawca zobowiązuje się zapewnić:
1) dokonanie wszelkich czynności związanych z rejestracją statków wycieczkowych w rejestrze administracyjnym polskich statków żeglugi śródlądowej w celu otrzymania dokumentu rejestracyjnego (obowiązek armatora niezwłocznie po wybudowaniu statku - art. 19 ust. 3 ustawy z dnia 21.12.2000 r. o żegludze śródlądowej (tj. Dz. U. z 2006 r., Nr 123, poz. 857 ze zm.), zwanej dalej ustawą o żegludze);
2) wykonanie obowiązku pomiarowego i uzyskanie świadectwa pomiarowego (art. 26 ustawy o żegludze);
3) uzyskanie właściwego dokumentu bezpieczeństwa statku (wspólnotowego świadectwa zdolności żeglugowej) - art. 28 ustawy o żegludze - warunkującego dopuszczenie statku do żeglugi i wydawanego po spełnieniu wymagań bezpieczeństwa w zakresie: budowy, jego stałych urządzeń i elementów; właściwości manewrowych; ochrony wód, powietrza lub ochrony przed hałasem; warunków sanitarnych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy; składu i kwalifikacji załogi;
4) przekazanie wszelkich dokumentów dotyczących statków Koncesjonariuszowi, niezbędnych w czasie świadczenia usług, będących przedmiotem koncesji;
5) pomoc w zawarciu porozumień z innymi Gminami, do portów / przystani których będą zawijały statki w przedmiocie udostępnienia Koncesjonariuszowi infrastruktury portowej i okołoportowej.
Na podstawie udzielonej koncesji koncesjonariusz będzie świadczył objęte koncesją usługi turystycznego pasażerskiego transportu wodno śródlądowego, promocji turystyki, kultury i edukacji, w tym terenów rekreacyjnych i zabytków w ramach aktywizacji żeglugi na transgranicznym obszarze rzeki Odry na rzecz osób trzecich w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność. Prowadzoną działalność będzie wykonywał zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi głównie żeglugi śródlądowej, uwzględniając w szczególności wymogi określone w ustawie o żegludze, wydane do ww. ustawy rozporządzenia oraz odpowiednie przepisy wspólnotowe. Koncesjonariusz będzie zobowiązany do stworzenia programu rejsów wycieczkowych z uwzględnieniem w/w wymagań koncesjodawcy, a także realizacji tego programu.
Umowa zostanie zawarta na okres nie dłuższy niż podstawowy, normatywny okres amortyzacji taboru pływającego, to znaczy nie dłużej niż 15 lat.
Szczegółowe warunki umowy będą przedmiotem negocjacji z zainteresowanymi podmiotami, które złożą wnioski o zawarcie umowy koncesji. Przedmiotem negocjacji będzie w szczególności:
1) podział zadań i ryzyk związanych z przedsięwzięciem pomiędzy partnerem publicznym i prywatnym;
2) oczekiwane przez kandydatów gwarancje koncesjodawcy w zakresie dostępu do infrastruktury portów i przystani, sieci miejskiego marketingu oraz sprzedaży usług użyteczności publicznej;
3) proponowany przez kandydatów program rejsów wycieczkowych wraz z planem marketingowym zawierającym m.in. katalog usług dodatkowych;
4) zawartość programu edukacyjnego i kulturalnego w proponowanym programie rejsów wycieczkowych; sposób ustalania cen biletów;
5) wielkość przysługującego koncesjodawcy udziału w zyskach koncesjonariusza z działalności dodatkowej.
Celem negocjacji będzie uzyskanie porównywalności składanych przez kandydatów ofert. Wraz z zaproszeniem do negocjacji kandydatom zostanie udostępniony do wglądu w Urzędzie Miasta Nowa Sól - Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, model finansowy przedsięwzięcia. Negocjacje dotyczące parametrów finansowych zostaną przeprowadzone z użyciem tego modelu finansowego oraz w oparciu o dane zaproponowane przez koncesjodawcę z możliwością zgłaszania korekt przez kandydatów. Za realizację przedmiotu koncesji koncesjonariuszowi będzie przysługiwało wynagrodzenie pochodzące w szczególności z przychodów z tytułu świadczenia usług na rzecz pasażerów statków (w szczególności ze sprzedaży biletów) oraz z innych przychodów z prowadzonej z wykorzystaniem statków działalności dodatkowej, czyli działalności niezwiązanej z wykonywaniem zadań własnych koncesjodawcy. Sposób ustalania cen biletów, a także wielkość przysługującego Koncesjodawcy udziału w zyskach Koncesjonariusza z działalności dodatkowej stanowić będą przedmiot negocjacji (w zakresie szczegółowych warunków umowy) z zainteresowanymi podmiotami, które złożą wnioski o zawarcie umowy koncesji.
W wyniku przeprowadzonych negocjacji koncesjodawca może przed zaproszeniem do składania ofert dokonać zmiany wymagań określonych w ogłoszeniu o koncesji.
Koncesjodawca zastrzega, że będzie możliwe wprowadzenie do umowy istotnych zmian w stosunku do treści ofert, na podstawie której będzie dokonany wybór partnera prywatnego (art. 13 ust. 1 ustawy o partnerstwie). Przedmiotowa zmiana może być dokonana pod warunkiem wystąpienia okoliczności, których nie dało się przewidzieć w chwili prowadzenia negocjacji.
Koncesjonariusz będzie zobowiązany do świadczenia usług turystycznego pasażerskiego transportu wodnego śródlądowego z wykorzystaniem statków Laguna i Nimfa przez cały sezon żeglugowy, regularnie, w rejsach wycieczkowych w terminach i na trasach uzgodnionych z koncesjodawcą, opisanych w załączniku do umowy koncesji. Kandydat przystępując do negocjacji będzie zobowiązany do przedstawienia propozycji programu rejsów wycieczkowych z określeniem terminów, tras i cen usług. Ponadto kandydat przedstawi plan marketingowy obejmujący m.in. wykaz usług dodatkowych, które zamierza świadczyć na rzecz osób trzecich podczas rejsów wycieczkowych z uwzględnieniem programów edukacyjnych, zwiedzania zabytków i innych atrakcji turystycznych służących wykonywaniu zadań własnych gminy. Przykładowa działalność dodatkowa, której zakres będzie uzgodniony z koncesjodawcą może obejmować w szczególności działalność gastronomiczną na statku, imprezy komercyjne lub rejsy komercyjne statkiem, umieszczanie reklam oraz dystrybucję materiałów reklamowych, a także sprzedaż pamiątek i wydawnictw edukacyjnych oraz popularnonaukowych związanych z Gminami: Głogów, Bytom Odrzański, Nowa Sól, Cigacice, Krosno Odrzańskie, Słubice, Kostrzyn, jak i po stronie niemieckiej: Ratzdorf, Eisenhuttenstadt, Frankfurt nad O., Lebus, Kustrin - Kietz. W celu wykonywania usług dodatkowych koncesjonariusz doposaży statki we własnym zakresie po dokonaniu uzgodnień z koncesjodawcą, a koncesjodawca umożliwi udział koncesjonariusza w końcowym etapie budowy statków (wyposażenia) w zakresie wynikającym z powziętych uzgodnień. Jeśli okoliczności uzgodnień będą tego wymagały, szczegółowe warunki rozliczeń z nich wynikających stanowić będą element umowy w sprawie przekazania statków. W przypadku gdy koncesjonariusz będzie realizować rejsy na trasach innych, niż wymagane przez koncesjodawcę, będzie zobowiązany do zapewnienia dostępu do portów i przystani zarządzanych przez podmioty trzecie we własnym zakresie. Koncesjodawca zastrzega, że realizacja rejsów dodatkowych nie może kolidować z uzgodnionym programem rejsów zawartym w umowie koncesji, chyba że niemożność realizacji programu wynika z aktualnych warunków hydrologicznych Odry uniemożliwiających żeglugę na wyznaczonych trasach rejsu.
W zakresie świadczenia usług objętych przedmiotem koncesji koncesjonariusz:
1) zatrudni załogę na statkach w składzie i o kwalifikacjach zapewniających bezpieczeństwo żeglugi, z uwzględnieniem w szczególności specjalnych wymogów do kierowania statkami uprawiającymi żeglugę po wodach Odry w odcinku objętym przedmiotem koncesji (zgodnie z par. 20 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23.1.2003 r. w sprawie kwalifikacji zawodowych i składu załóg statków żeglugi śródlądowej (Dz. U. nr 50, poz. 427 ze zm.), wymagających posiadanie praktyki pływania polegającej na przepłynięciu w charakterze członka załogi statki żeglugi śródlądowej, w okresie ostatnich 5 lat, 8 razy w dół i 8 razy w górę danej drogi wodnej lub jej odcinka oraz złożenie egzaminu ze znajomości tej drogi wodnej lub jej odcinka) oraz warunków zdrowotnych wymaganych od osób wykonujących pracę na statkach żeglugi śródlądowej określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5.11.2003 r. (Dz. U. z 2003 r., Nr 199, poz. 1949);
2) zapewni przestrzeganie przepisów prawa miejscowego określających szczegółowe warunki bezpieczeństwa ruchu i postoju statków, wydane przez dyrektorów urzędów w porozumieniu z administracją drogi wodnej (w szczególności zarządzenia wydane przez Dyrektorów Urzędów Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie oraz we Wrocławiu, jako organów terenowych administracji żeglugi śródlądowej właściwych terytorialnie względem miejsca świadczenia usług objętych koncesją; par. 1.22 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28.4.2003 r. w sprawie przepisów żeglugowych na śródlądowych drogach wodnych (Dz. U. Nr 212, poz. 2072), Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej właściwego terytorialnie oraz Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego);
3) będzie niezwłocznie informował armatora (koncejsodawcę) o wszelkich zmianach z zakresu danych podlegających wpisowi do rejestru administracyjnego polskich statków żeglugi śródlądowej;
4) wypełnieni wszelkie inne obowiązki w celu zapewnienia nieprzerwanego świadczenia usług objętych koncesją, do których należą m.in.:
a) poddawanie statków okresowym kontrolom pod względem bezpieczeństwa w ramach dokonywanych inspekcji technicznych oraz ponoszenie związanych z tym kosztów i opłat;
b) dochowanie wszelkich obowiązków względem dokumentów, jakie powinny znajdować się na statku i być udostępniane osobom uprawnionym do ich kontroli (np. świadectwo zdolności żeglugowej wraz z dokumentami stanowiącymi podstawę ich wydania, świadectwo pomiarowe, dokument rejestracyjny statku, dziennik pokładowy, prowadzony przez kierownika statku i przechowywany w sposób zabezpieczający przed uszkodzeniem i zaginięciem i okazywany na każde żądanie organów administracji żeglugi śródlądowej oraz inne dokumenty wymagane odrębnymi przepisami, umowami i porozumieniami międzynarodowymi (np. aktualny egzemplarz przepisów żeglugowych oraz egzemplarz prawa miejscowego dla drogi wodnej, na której odbywa się podróż, chyba że przepisy prawa miejscowego zwalniają z tego obowiązku);
c) właściwego gospodarowania, obejmującego gromadzenie, przechowywanie i usuwanie odpadów i ścieków ze statków, określonych właściwymi w tym zakresie przepisami;
d) stałe monitorowanie i przestrzeganie aktualnych przepisów regulujących sprawy związane z żeglugą śródlądową;
5) będzie dokonywał wszelkich niezbędnych napraw i konserwacji statków zgodnie z ich specyfikacją techniczną i wymogami prawnymi na własny koszt i ryzyko; 6) prowadzić będzie odrębną ewidencję księgową umożliwiającą identyfikację przychodów, kosztów i wyników finansowych na działalności związanej ze świadczeniem usług realizujących zadania własne gminy oraz na działalności dodatkowej na statku, czyli niezwiązanej z wykonywaniem zadań własnych koncesjodawcy. W przypadku wystąpienia znaczących zysków ewidencja będzie stanowiła podstawę rozliczeń z koncesjodawcą z tytułu przysługującego mu udziału w tych zyskach.
W wyniku przeprowadzonych negocjacji koncesjodawca może przed zaproszeniem do składania ofert dokonać zmiany wymagań określonych w ogłoszeniu o koncesji.
Postępowanie o zawarcie umowy koncesji toczyć się będzie w całości w języku polskim.
Szacunkowa wartość bez VAT: 3 014 805,39 EUR
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 15.4.2013. Zakończenie 15.10.2026

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Przed złożeniem ofert wymagane będzie wniesienie wadium w wysokości 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych). Wadium może być wniesione w: pieniądzu, poręczeniach bankowych, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych. W przypadku wadium niegotówkowego (poręczenia lub gwarancje) oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy dołączyć do oferty. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu (w formie przelewu), należy je wpłacić na rachunek bankowy koncesjodawcy: Nr rachunku bankowego BZ WBK S.A. I Oddział w Nowej Soli nr 16 1090 1577 0000 0001 0688 1631. W tytule przelewu należy podać: wadium – udzielenie koncesji. W przypadku, gdy wnioskodawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej, z treści tych gwarancji musi w szczególności jednoznacznie wynikać:
1) zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i bezwarunkowo na pierwsze żądanie koncesjodawcy (beneficjenta gwarancji);
2) termin obowiązywania gwarancji, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą; Dowód wniesienia wadium oferent zobowiązany będzie dołączyć do oferty.
Wadium zostanie zwrócone w niezwłocznie, jeżeli:
1) upłynie termin związania ofertą;
2) koncesjodawca odwoła postępowanie;
3) zostanie zawarta umowa z oferentem, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą,
Termin związania ofertą: będzie wynosił 60 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
W przypadku wniesienia skargi do sądu bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez sąd orzeczenia.
Koncesjodawca może żądać przedłużenia terminu ważności wadium w przypadku przedłużenia terminu związania ofertą.
Jeżeli oferent, którego oferta została uznawana za najkorzystniejszą uchyla się od zawarcia umowy, w szczególności przez niezłożenie wymaganych dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu lub zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie oferenta, koncesjodawca zatrzymuje wadium.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Warunkiem udziału w postępowaniu jest posiadanie przez podmiot zainteresowany:
1) Zdolności ekonomicznej i finansowej – koncesjodawca uzna warunek za spełniony jeżeli zainteresowany podmiot wykaże, posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 1 500.000,00 PLN, co stanowi równowartość przewidywanego kosztu prowadzenia działalności przez koncesjonariusza w okresie 2 lat; W przypadku złożenia dokumentów zawierających dane w innych walutach, waluty te będą przeliczane przez zamawiającego na PLN wg średniego kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski na dzień publikacji ogłoszenia o koncesji na stronie internetowej zamawiającego W przypadku gdy, publikacja ogłoszenia o zamówieniu przypadnie na dzień, w którym Narodowy Bank Polski nie ogłosi średniego kursu, waluty te będą przeliczane przez zamawiającego na PLN wg ostatniego średniego kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski obowiązującego przed dniem publikacji ogłoszenia o zamówieniu.
2) Kwalifikacji technicznych lub zawodowych:
a) niezbędnej wiedzy i doświadczenia – koncesjodawca uzna warunek za spełniony jeżeli zainteresowany podmiot wykaże, że; w okresie ostatnich 10 lat przed dniem publikacji ogłoszenia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, świadczył jako armator regularne usługi żeglugowe na trasach żeglugi śródlądowej przez okres co najmniej dwóch sezonów żeglugowych;
b) dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu koncesji.
3) Uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
4) Niekaralność zainteresowanego podmiotu albo wspólnika, partnera, komplementariusza, członka zarządu zainteresowanego podmiotu, za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o zawarcie umowy koncesji lub postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego.
Zainteresowane podmioty mogą wspólnie ubiegać się o umowę koncesji, po ustanowieniu pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy koncesji. Umocowanie pełnomocnika do działania musi wynikać z treści pełnomocnictwa udzielonego przez wszystkie podmioty wspólnie ubiegające się o koncesję.
W przypadku wspólnego ubiegania się o umowę koncesji, warunki udziału w postępowaniu określone w pkt 1-3 mogą być spełnione przez zainteresowane podmioty łącznie. Warunek udziału określony w pkt 4 musi spełniać każdy z zainteresowanych podmiotów wspólnie ubiegających się o zawarcie umowy koncesji. Jeżeli zostanie wybrana oferta zainteresowanych podmiotów wspólnie ubiegających się o umowę koncesji, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy koncesji umowy regulującej współpracę tych podmiotów.
Zainteresowany podmiot w zakresie spełniania warunków określonych w pkt 1-3, może polegać na zdolności innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi powiązań. Musi on w takiej sytuacji wykazać koncesjodawcy, że będzie spełniał warunki, o których mowa w pkt 1-3, niezbędne do wykonania koncesji. Zainteresowany podmiot, który złoży ofertę przedstawi w tym celu stosowne zobowiązania tych podmiotów w zakresie realizacji koncesji.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Koncesjodawca uzna warunek za spełniony jeżeli zainteresowany podmiot wykaże, posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 1 500 000,00 PLN, co stanowi równowartość przewidywanego kosztu prowadzenia działalności przez koncesjonariusza w okresie dwóch lat; W przypadku złożenia dokumentów zawierających dane w innych walutach, waluty te będą przeliczane przez zamawiającego na PLN wg średniego kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski na dzień publikacji ogłoszenia o koncesji na stronie internetowej zamawiającego W przypadku gdy, publikacja ogłoszenia o zamówieniu przypadnie na dzień, w którym Narodowy Bank Polski nie ogłosi średniego kursu, waluty te będą przeliczane przez zamawiającego na PLN wg ostatniego średniego kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski obowiązującego przed dniem publikacji ogłoszenia o zamówieniu.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Koncesjodawca uzna warunek za spełniony jeżeli zainteresowany podmiot wykaże, że; w okresie ostatnich 10 lat przed dniem publikacji ogłoszenia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, świadczył jako armator regularne usługi żeglugowe na trasach żeglugi śródlądowej przez okres co najmniej dwóch sezonów żeglugowych.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Wysokość opłat, które będą pobierane przez oferenta od osób korzystających z jego usług w przypadku zawarcia umowy koncesji. Waga 1

2. Atrakcyjność proponowanego programu rejsów wycieczkowych z określeniem terminów, tras i cen usług oraz planu marketingowego. Waga 1

3. Ciężar rozkładu zadań i ryzyk koncesjodawcy i koncesjonariusza. Waga 1

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
11.1.2012 - 17:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zakup statków jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej(Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007–2013 „Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”.
VI.3)Informacje dodatkowe
Informacja o oświadczeniach, do których złożenia obowiązany jest zainteresowany podmiot, który składa wniosek o zawarcie umowy koncesji:
W postępowaniu mogą brać udział zainteresowane podmioty, które złożą wniosek o zawarcie umowy koncesji zawierający:
1) oświadczenie o zgłoszeniu udziału w postępowaniu;
2) oświadczenie o spełnieniu opisanych w ogłoszeniu o koncesji warunków udziału dotyczących:
1) zdolności ekonomicznej i finansowej;
2) kwalifikacji technicznych lub zawodowych, w tym:
a) posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia;
b) dysponowania potencjałem technicznym;
c) dysponowania osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu koncesji;
3) uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
4) niekaralności zainteresowanego podmiotu albo wspólnika, partnera, komplementariusza, członka zarządu zainteresowanego podmiotu, za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o zawarcie umowy koncesji lub postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego.

Zaleca się wykorzystanie do tego celu wzoru wniosku udostępnionego na stronie internetowej koncesjodawcy http://www.nowasol.pl/index.php/przetargi/zamowienia-publiczne (tytuł artykułu ogłoszenie o koncesji na usługi - Wykorzystanie statków wycieczkowych Laguna i Nimfa w celu świadczenia usług turystycznego pasażerskiego transportu wodno śródlądowego).

Wniosek musi być sporządzony na piśmie w języku polskim, w sposób czytelny. Wniosek, musi być podpisany przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania zainteresowanego podmiotu.
W przypadku zainteresowanych podmiotów wspólnie ubiegających się o zawarcie umowy koncesji, w ich imieniu wniosek składa ustanowiony pełnomocnik.
Pełnomocnictwo należy załączyć do wniosku o zawarcie umowy koncesji w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii (kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego). Pełnomocnictwo w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.
Wskazane jest: aby wniosek był złożony w zamkniętej kopercie opatrzonej nazwą i adresem zainteresowanego podmiotu oraz dodatkowo oznaczoną 1) Wniosek o zawarcie umowy koncesji 2) Nie otwierać przed: upływem terminu składania wniosków.
W przypadku niezłożenia przez zainteresowany podmiot wniosku zawierającego powyższe oświadczenia lub złożenia ich w niepełnym zakresie, koncesjodawca poinformuje zainteresowany podmiot o nieprzyjęciu wniosku.
Informacja o dokumentach składanych przez oferenta, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą albo oferenta, który złoży najkorzystniejszą ofertę spośród pozostałych ofert, o którym mowa w art. 21 ust. 3 ustawy z dnia 9.1.2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oferent, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie w terminie wskazanym przez koncesjodawcę przedłożyć następujące dokumenty:
1) aktualny odpis z właściwego rejestru lub wypis z rejestru działalności gospodarczej wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że oferent nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
3) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że oferent nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności oferenta albo wspólnika, partnera, komplementariusza, członka zarządu oferenta za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o zawarcie umowy koncesji lub postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących prace zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
5) informację z banku lub kasy oszczędnościowo kredytowej, w których oferent posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową oferenta, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert - jeżeli z jakiejkolwiek uzasadnionej przyczyny oferent, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, nie może przedstawić dokumentów wymaganych przez koncesjodawcę, może udowodnić swą sytuację ekonomiczną i finansową za pomocą każdego innego dokumentu, który koncesjodawca uzna za odpowiedni;
6) wykaz tras żeglugi śródlądowej, na których świadczone były w okresie ostatnich 10 latach przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - regularne usługi żeglugowe przez okres co najmniej dwóch sezonów żeglugowych.
W przypadku wspólnego ubiegania się o umowę koncesji, każdy z oferentów wspólnie ubiegających się o zawarcie umowy koncesji składa dokumenty wymienione w pkt 1 - 4.
Jeżeli oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1-3, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że 1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, 2) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 4 składa 3) dokument lub dokumenty o niekaralności zainteresowanego podmiotu albo wspólnika, partnera, komplementariusza, członka zarządu zainteresowanego podmiotu, za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o zawarcie umowy koncesji lub postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje sie dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym oferent ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
Dokumenty, o których mowa w pkt 1) i 3) lub zastępujące je oświadczenie powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokumenty, o których mowa w pkt 2) lub zastępujące je oświadczenie powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Dokumenty należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez oferenta.
W przypadku, gdy oferent wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu polega na zdolności innych podmiotów, zobowiązany jest przedstawić stosowne zobowiązania tych podmiotów w zakresie realizacji koncesji –wymagana forma pisemna (oryginał).
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
IV.3. Warunki uznania oferty za nieodpowiadającą wymaganiom koncesjodawcy skutkujące niedopuszczeniem ofert do oceny i porównania.
Za ofertę nieodpowiadającą wymaganiom koncesjodawcy zostanie uznana oferta:
1. złożona przez zainteresowany podmiot, który nie został zaproszony przez koncesjodawcę do udziału w negocjacjach;
2. niespełniająca warunków określonych w opisie warunków koncesji, w tym co do wadium, terminu związania ofertą lub pozostawiona bez wyjaśnienia, sprecyzowania lub dopracowania, w przypadku, gdy oferent był do tego wcześniej przez koncesjodawcę wezwany;
3. niezgodna z przepisami obowiązującego prawa lub nieważna na podstawie odrębnych przepisów;
4. gdy złożenie tej oferty stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16.4.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503 ze zm.),
Koncesjodawca może wezwać oferentów do złożenia wyjaśnień, sprecyzowania lub dopracowania złożonych ofert w terminie 14 dni od dnia doręczenia wezwania oferentom.
IV.4. Okoliczności uzasadniające odwołanie postępowania.
Postępowanie o udzielenie koncesji może być odwołane w następujących okolicznościach:
1. nie został złożony żaden wniosek o zawarcie umowy koncesji albo złożone wnioski nie zostały przyjęte;
2. nie została złożona żadna oferta albo żadna oferta nie została dopuszczona do oceny i porównania;
3. oferent, którego oferta została uznana za najkorzystniejsza, nie złożył wymaganych dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu;
4. wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzone postępowanie lub wykonanie przedmiotu koncesji nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć;
5. w postępowaniu doszło do naruszenia przepisów określonych w ustawie z dnia 9.1.2009 r. o koncesji na roboty budowlane lub usługi (Dz. U. Nr 19, poz. 101, ze zm.), które miało wpływ na wynik tego postępowania;
6. postępowanie obarczone jest wadą uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy;
7. nie zawarcia umowy koncesji do dnia 15.8.2012 r.
8. jeżeli na etapie prowadzenia negocjacji okaże się, że na podstawie art. 4 ust. 1 i 2 ustawy o partnerstwie do wyboru partnera prywatnego i umowy o partnerstwie publiczno–prywatnym będzie miała zastosowanie ustawa z dnia 29.1.2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r., nr 223, poz. 1655 ze zm.).
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zainteresowanemu podmiotowi, który ma lub miał interes w zawarciu umowy koncesji i który poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku czynności podjętych przez koncesjodawcę z naruszeniem przepisów ustawy, przysługuje prawo do wniesienia skargi do sądu administracyjnego.

Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, 58-400 Gorzów Wlkp., ul. Dąbrowskiego 13, tel. +48 957330700, fax +48 957330715, e-mail sekretariat@wsa-gorzow.pl, http://gorzow.wsa.gov.pl,w terminie 10 dni od dnia, w którym skarżący powziął lub przy zachowaniu należytej staranności mógł powziąć informację o czynności podjętej przez koncesjodawcę w sprawie. Skargę do sądu wnosi się za pośrednictwem koncesjodawcy, którego czynność jest przedmiotem skargi. Koncesjodawca przekazuje skargę sądowi wraz z aktami sprawy i odpowiedzią na skargę w terminie 10 dni od dnia jej wniesienia.

Koncesjodawca, którego czynność zaskarżono, może w zakresie swojej właściwości uwzględnić skargę w całości do dnia rozpoczęcia rozprawy.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
16.11.2011
TI Tytuł PL-Nowa Sól: Działalność żeglugowa
ND Nr dokumentu 365948-2011
PD Data publikacji 24/11/2011
OJ Dz.U. S 226
TW Miejscowość NOWA SÓL
AU Nazwa instytucji Gmina Nowa Sól - Miasto
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 22/11/2011
DT Termin 11/01/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 60640000 - Działalność żeglugowa
OC Pierwotny kod CPV 60640000 - Działalność żeglugowa

24/11/2011    S226    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Nowa Sól: Działalność żeglugowa

2011/S 226-365948

Gmina Nowa Sól - Miasto, ul. M. J. Piłsudskiego 12, attn: Wojciech Babiarczuk, POLSKA-67-100Nowa Sól. Tel. +48 684590300. E-mail: zampub@nowasol.pl. Fax +48 684590358.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 19.11.2011, 2011/S 223-362296)

Przedmiot zamówienia:
CPV:60640000

Działalność żeglugowa.

Zamiast: 

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

Zakończenie 15.10.2026.

Powinno być: 

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

Zakończenie 15.10.2027.


Adres: ul. M. J. Piłsudskiego 12, 67-100 Nowa Sól
woj. lubuskie
Dane kontaktowe: email: zampub@nowasol.pl
tel: 684 590 300
fax: 684 590 358
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-01-11
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 36229620111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-11-19
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 5390 dni
Wadium: 10000 ZŁ
Szacowana wartość* 333 333 PLN  -  500 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.nowasol.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Nowa Sól - Miasto
ul. M. J. Piłsudskiego 12, 67-100 Nowa Sól, woj. lubuskie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
60640000-6 Działalność żeglugowa