TI Tytuł PL-Olsztyn: Usługi wycinania drzew
ND Nr dokumentu 373770-2012
PD Data publikacji 24/11/2012
OJ Dz.U. S 227
TW Miejscowość OLSZTYN
AU Nazwa instytucji Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
DS Dokument wysłany 20/11/2012
DT Termin 03/01/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 77211400 - Usługi wycinania drzew
OC Pierwotny kod CPV 77211400 - Usługi wycinania drzew
RC Kod NUTS PL62
IA Adres internetowy (URL) http://www.zdw.olsztyn.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

24/11/2012    S227    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Olsztyn: Usługi wycinania drzew

2012/S 227-373770

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
Pstrowskiego 28 b
Punkt kontaktowy: Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, ul. Junaków 3, 82-300 Elbląg
Osoba do kontaktów: Ewa Koperkiewicz
10-602 Olsztyn
POLSKA
Tel.: +48 552306971
E-mail: ewa.koperkiewicz@zdw.olsztyn.pl
Faks: +48 552335494

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.zdw.olsztyn.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: zarządzanie drogami wojewódzkimi
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Usługa wycinki drzew w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku Rychliki – Jelonki wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Polska.

Kod NUTS PL62

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Usługa wycinki drzew w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku Rychliki – Jelonki wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w ilości 874 szt.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

77211400

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
874 szt. drzew do wycinki
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Proszę podać opis takich opcji: Opcja 1 - w przypadku konieczności przesiedlenia larw pachnicy dębowej poprzez wsiedlenie owadów do innych drzew stanowiących siedliska zastępcze należy postępować zgodnie z poniższymi założeniami:
a) próchnowiska należy wybrać wraz z bytującymi w nim larwami, kłód drzew zasiedlonych przez larwy nie transportować – załadunek i rozładunek związany z transportem doprowadzić może do wysypania się wewnętrznego próchnowiska;
b) pozyskane larwy należy umieścić w pojemniku (o kształcie cylindrycznym), zabezpieczonym od góry materiałem łatwo przepuszczającym powietrze (siatka metalowa lub z tworzywa o dużej wytrzymałości o średnicy oczek 1x1 mm), co umożliwi jego właściwą cyrkulację oraz odpowiednie warunki wilgotnościowe, każdej larwie należy zapewnić co najmniej 2 litry próchnowiska (2/3 substrat sypki oraz 1/3 drewno w fazie rozkładu pobrane ze ścianek dziupli;
c) larwy z każdego drzewa należy umieścić w oddzielnych pojemnikach (jedno drzewo 1 jeden pojemnik);
d) każdy pojemnik musi być czytelnie oznakowany numerem porządkowym, numer musi być naniesiony w sposób trwały i niezmywalny. W przypadku zaistnienia konieczności użycia więcej niż jednego pojemnika dla pojedynczego drzewa, wszystkie pojemniki muszą mieć taki sam numer porządkowy oznaczony dodatkowo symbolem literowym np. 1A, 1B, itd.
e) wszystkie larwy muszą być zewidencjonowane co do ilości i wieku (LI, L2, L3, L4), a także stanu zdrowotnego. Informacje te muszą być zebrane w formie tabeli i w sposób trwały (zalaminowana kartka papieru) przytwierdzona na stałe do pojemnika. Taka sama ewidencja musi być powielona i przetrzymywana przez Wykonawcę w formie wydruku i formie elektronicznej;
f) pojemniki z larwami należy umieścić w pomieszczeniu o warunkach termicznych zbliżonych do warunków otoczenia. Miejsce to musi być zaakceptowane przez specjalistę entomologa. Adres miejsca zdeponowania larw musi być znany Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie. Ponadto musi być wyznaczona osoba (osoby), które będą dysponowały wiedzą pozwalającą na wykonanie czynności zaleconych przez specjalistę. Umieszczone w pojemnikach larwy należy monitorować w celu sprawdzenia skuteczności zabezpieczenia.
g) larwy należy przesiedlać do drzew z gatunku lipa bądź dąb o obwodzie ok. 200 cm, znajdujących się w pobliżu istniejących stanowisk pachnicy. Czynności należy wykonać przy sprzyjających warunkach atmosferycznych;
h) działania należy prowadzić pod ścisłym nadzorem wykwalifikowanego entomologa, który wskaże dokładny czas oraz miejsce przesiedlenia oraz będzie nadzorować wszelkie działania z tym związane.
i) w przypadku, gdy liczba drzew zasiedlonych przez chronione owady będzie (wg wiedzy entomologa) na tyle duża, że zostanie przekroczona pojemność siedliska zastępczego, wycinkę drzew stanowiących potencjalne siedliska pachnicy dębowej należy przerwać. Przed przystąpieniem do działań należy uzyskać zezwolenie RDOŚ w Olsztynie na przesiedlenie owadów chronionych. Przy pomocy entomologa należy zlokalizować docelowe miejsce przeniesienia larw. Miejsce przesiedlenia należy uzgodnić z zarządcą terenu.
Opcja 2 - w przypadku konieczności przesiedlenia owadów chronionego z pniami drzew należy postępować zgodnie z poniższymi założeniami:
a) przemieszczenia owadów w miejsca docelowe należy dokonać w możliwie jak najkrótszym czasie od momentu usunięcia drzew;
b) przemieszczenia owadów chronionych należy dokonać pod ścisłym nadzorem eksperta z zakresu entomologii, w terminie i do miejsc wskazanych w decyzji RDOŚ zezwalającej na wykonanie czynności zabronionych w stosunku do owadów objętych ochroną;
c) wycięte drzewa, po uprzednim zabezpieczeniu próchnowisk przed uszkodzeniem i przesuszeniem należy ustawić w pozycji pionowej w stosach po kilka lub kilkanaście sztuk, zabezpieczając je przez wywróceniem. W tym celu najlepszym rozwiązaniem jest połączenie pni (pnie 4 metrowej długości) w „trójki” i zakopanie ich 70cm poniżej poziomu gruntu. Do lepszego zamocowania drzew w gruncie zaleca się użycie zagęszczonego żwiru w dolnej części i kamieni w części górnej wykopu. Ponadto w dolnej części zakopywanego pnia zaleca się przymocowanie drewnianych kantówek łączonych metalowymi klamrami lub w inny trwały sposób. Konstrukcja spinająca będzie stanowić pewne zakotwienie drzew w gruncie. Wszystkie elementy drewniane dla zwiększenia trwałości, wymagają użycia środków konserwujących. Należy użyć środków bezpiecznych, które nie spowodują wraz z wodą opadowa skażenia wód gruntowych. Mocując pnie należy zwrócić uwagę na położenie otworu dziupli, który musi być zwrócony na zewnątrz.
d) po przeniesieniu pni zasiedlonych przez pachnicę, nad otworami należy zamontować daszki chroniące powstałą dziuplę przed zalaniem.
Opcja 3 - w przypadku, w którym decyzja RDOŚ na dokonanie czynności zabronionych w stosunku do chronionych owadów, zezwala na wycinkę drzew zasiedlonych przez owady w okresie lęgowym ptaków, wycinkę tych drzew należy prowadzić pod nadzorem ornitologa. Ornitolog wykona ekspertyzę przyrodniczą drzew planowanych do wycinki w zakresie występowania miejsc lęgowych ptaków. Celem ekspertyzy będzie stwierdzenie bądź wykluczenie możliwości wycięcia badanych drzew.
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 15.1.2013. Zakończenie 15.5.2013

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wymagane wadium w wysokości 4 000,00 PLN.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Wykonawcy winni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia oraz dołączyć do oferty pełnomocnictwo.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1. spełniają warunki podmiotowe, o których mowa w art. 22. ust. 1 ustawy Pzp, którzy złożą oświadczenie o spełnieniu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy oraz wykażą ich spełnianie na poziomie wymaganym przez zamawiającego zgodnie z opisem zamieszczonym w sekcji III.2.1), III.2.2), III.2.3) niniejszego ogłoszenia o zamówieniu,
2. nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust 1 ustawy pzp, należy do oferty załączyć następujące dokumenty:
1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1;
2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy;
3) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
5) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 ÷ 8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
6) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
4. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. VI. 2:
1) ppkt. 2–4 i ppkt. 6 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
2) ppkt. 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8 ustawy Pzp.
5. Dokumenty, o których mowa w pkt. VI.4.1) lit. a) i c) oraz pkt. VI.4.2), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt. VI.4.1) lit. b), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia ani dokumentów, o których mowa w pkt. VI.4., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Wymogi co do daty wystawienia dokumentu stosuje się odpowiednio.
7. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
8. Dokumenty składane w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
2. opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: a) posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej – w wysokości nie mniejszej niż 50 000 PLN;
b) posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na wartość nie mniejszą niż 50 000 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
2. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami;
3. oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia;
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1. wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej 2 usługi wycinki drzew w łącznej ilości 500 drzew;
2. wykonawca wykaże, że będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia na stanowiskach wymienionych poniżej. Wskazane osoby muszą posiadać kwalifikacje i doświadczenie zawodowe nie mniejsze niż określone poniżej:
— Kierownik Budowy – osoba posiadająca uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń wydane na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa tj. zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r., nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) Zamawiający dopuszcza uprawnienia odpowiadające uprawnieniom budowlanym wskazanym w warunku, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadających im uprawnień wydanych obywatelom Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a a także innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. z 2006 r., nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., nr 63, poz. 394 z późn. zm.),
— Entomolog – osoba posiadająca wykształcenie wyższe w zakresie ochrony środowiska lub biologii lub leśnictwa, która przeprowadziła co najmniej 2 przesiedlenia owadów prawem chronionych,
— Ornitolog – osoba posiadająca wykształcenie wyższe w zakresie ochrony środowiska lub biologii lub leśnictwa,
— min. 2 pracowników z uprawnieniami do kierowania ruchem drogowym, wydanymi przez dyrektora wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego na podstawie rozporządzenia MSWiA z dnia 6.7.2010 r. w sprawie kierowania ruchem drogowym (Dz. U. z 2010r., Nr 123, poz. 840).
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZDW-NZP/3220/193/2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
3.1.2013 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 3.1.2013 - 09:15

Miejscowość:

Rejon Dróg Wojewódzkich w Elblągu, ul. Junaków 3, 82 - 300 Elbląg.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego.
2. „Zamawiający” dopuszcza zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru „Wykonawcy”, w następujących zakresach:
1) zmiany wynagrodzenia Wykonawcy, w przypadku:
a) zmiany zakresu przedmiotu umowy. Ilość przeznaczonych do wycinki drzew może ulec zmniejszeniu o 10 %;
b) skorzystania z prawa opcji zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia oraz ofertą Wykonawcy;
2) zmiany osób i podmiotów zdolnych do wykonania zamówienia, w przypadku:
a) zdarzeń losowych;
b) nieprzestrzegania warunków niniejszej umowy, na podstawie polecenia Zamawiającego;
c) uzasadnionego wystąpienia Wykonawcy;
3) zmiany terminów określonych w §3 oraz §6 ust. 3 umowy.
3. Termin realizacji zamówienia: do dnia 15.5.2013 r.
1) do dnia 28.2.2013 r. – wycięcie drzew;
2) do dnia 15.3.2013 r. – ostateczny termin wykonania zamówienia w przypadku w którym wskazane przez przedstawiciela Zamawiającego drzewa do wycinki nie będą zasiedlone przez owady chronione;
3) do dnia 15.4.2013 r. – wycięcie drzew zasiedlonych przez owady chronione;
4) do dnia 15.5.2013 r. – ostateczny termin wykonania zamówienia w przypadku wystąpienia owadów chronionych.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
POLSKA
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z IV działem ustawy Prawo zamówień publicznych.
1. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 1.5. i 1.6. wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych - Departament Odwołań
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
20.11.2012
Adres: ul. Pstrowskiego 28 b, 10-602 Olsztyn
woj. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Dane kontaktowe: email: malgorzata.kosmala@zdw.olsztyn.pl
tel: +48 896256383
fax: +48 896252027
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-01-03
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 37377020121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-11-24
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 132 dni
Wadium: 4000 ZŁ
Szacowana wartość* 133 333 PLN  -  200 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.zdw.olsztyn.pl
Informacja dostępna pod: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.
ul. Pstrowskiego 28 b, 10-602 olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
77211400-6 Usługi wycinania drzew