TI Tytuł PL-Warszawa: Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
ND Nr dokumentu 398201-2012
PD Data publikacji 15/12/2012
OJ Dz.U. S 242
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 11/12/2012
DT Termin 14/01/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 71000000 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
OC Pierwotny kod CPV 71000000 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
IA Adres internetowy (URL) http://www.szpitalkarowa.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

15/12/2012    S242    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura ograniczona 

PL-Warszawa: Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

2012/S 242-398201

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej
ul. Karowa 2
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
Osoba do kontaktów: Anna Pietruszka Kierownik Działu
00-315 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 228279354
E-mail: przetargi@poczta.szpitalkarowa.pl
Faks: +48 228279354

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.szpitalkarowa.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Pełnienie funkcji Inżyniera kontraktu nad realizacją inwestycji realizowanej przez Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej 2 pt. Rozbudowa i modernizacja budynków Szpitala im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie przy ul. Karowej 2.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej
ul. Karowa 2
Warszawa
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Pełnienie funkcji Inżyniera kontraktu nad realizacją inwestycji realizowanej przez Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej 2 pt. Rozbudowa i modernizacja budynków Szpitala im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie przy ul. Karowej 2.
Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje min.:
1.Uczestnictwo w przygotowaniu i przeprowadzeniu przez Zamawiającego postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych dla inwestycji realizowanej przez Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej 2 pt. Rozbudowa i modernizacja budynków Szpitala im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie przy ul. Karowej 2 obejmujące:
a)Sprawdzenie kompletności opisu przedmiotu zamówienia w tym dokumentacji projektowej, przedmiarów robót, specyfikacji technicznych i odbioru robót w wersji papierowej i elektronicznej,
b)Udział w pracach komisji przetargowej przedstawiciela Wykonawcy w charakterze biegłego celem udzielania odpowiedzi na zapytania, przygotowania zmian i modyfikacji Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia,
c)Udział w pracach komisji przetargowej przedstawiciela Wykonawcy w charakterze biegłego celem zaopiniowania złożonych w toku postępowań ofert.
2.Przyjęcie od Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót wraz z prawomocnymi pozwoleniami na budowę, a także kopiami zawartych umów o wykonanie robót budowlanych wraz z kopią SIWZ i kopią wybranej oferty na wykonanie przedmiotowego zadania inwestycyjnego.
3.Koordynacja realizacji zadania inwestycyjnego poprzez uzgadnianie i opiniowanie harmonogramu wykonania robót z Wykonawcami robót budowlanych i komórkami organizacyjnymi Zamawiającego, jak również zmian do harmonogramu w toku realizacji, tak aby zapewnić funkcjonowanie prawidłowe Szpitala.
4.Pełnienie nadzoru inwestorskiego we wszystkich branżach budowlanych wymaganych dla realizowanego zadania. Wykonanie zakresu czynności należących do inspektorów nadzoru w zakresie przewidzianym ustawą z dnia 07.07.1994 r. - Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.).
5.Dopilnowanie wykonania robót budowlanych zgodnie z interesem i wytycznymi Zamawiającego, przepisami prawa budowlanego. Dopilnowanie zgodności wykonania robót z warunkami technicznymi i jakościowymi wykonania robót oraz dostaw wraz z ich fachowym odbiorem.
6.Zapewnienie osobistego pobytu na terenie realizowanej inwestycji przedstawiciela Wykonawcy w następujący sposób:
a) odnośnie kierownika projektu lub zastępcy przynajmniej raz w tygodniu przez 4h;
b) odnośnie wymaganych ekspertów lub osób pełniących dodatkowe funkcje – na żądanie w razie potrzeby min. dwa razy w miesiącu przez 2h;
oraz bieżące reprezentowanie Zamawiającego na budowie poprzez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z przepisami prawa, postanowieniami umowy przez inspektorów nadzoru - czas pracy inspektorów danej branży powinien być dostosowany do czasu pracy Wykonawcy robót budowlanych i zakresu robót budowlanych. Zamawiający wymaga obecności inspektorów w następujący sposób: min. raz w tygodniu przez 4h poza codzienną obsługą wykonawcy robót budowlanych.
7.Zorganizowanie i prowadzenie procesu przekazania placu budowy, wydawanie poleceń i instrukcji Wykonawcy robót budowlanych celem prawidłowego i rzetelnego wykonania prac określonych w umowie z Wykonawcą robót budowlanych.
8.Uzgodnienie z Wykonawcą robót budowlanych procedur (wzory druków i obieg dokumentów) jakie będą obowiązywać podczas procesu prowadzenia inwestycji.
9.Wydawanie Wykonawcy robót budowlanych poleceń do wykonania robót lub podjęcia niezbędnych przedsięwzięć jakie mogą być konieczne, aby uniknąć lub zmniejszyć ryzyko w przypadku jakiejkolwiek awarii mającej wpływ na bezpieczeństwo życia lub przylegającego majątku oraz powiadamianie o tym Zamawiającego.
10.Organizowanie przynajmniej raz w miesiącu i prowadzenie Rady Budowy, sporządzanie z nich protokołów z podjętymi ustaleniami i przekazywanie ich zainteresowanym stronom w terminie do 3 dni po naradzie.
11.Organizowanie Roboczych narad w zależności od potrzeb, sporządzanie z nich protokołów z podjętymi ustaleniami.
12.Kontrola jakości używanych materiałów zgodnie z prawem, żądania dodatkowych badań jakościowych, a w szczególności obowiązkowy odbiór przedstawionych przez Wykonawcę robót budowlanych certyfikatów i deklaracji zgodności materiałów przed ich wbudowaniem.
13.Zatwierdzanie materiałów, technologii budowlanych oraz jakości wykonania zgodnie z dokumentacją projektową dla wszystkich asortymentów robót budowlanych.
14.Egzekwowanie zabezpieczenia przeciwpożarowego na terenie budowy oraz utrzymania ogólnego porządku na budowie.
15.Egzekwowanie przestrzegania przedsięwzięć dla ochrony środowiska w czasie budowy i po wykonaniu obiektów stałych.
16.Potwierdzanie dopuszczenia do pracy sprzętu, urządzeń i narzędzi przewidzianych do realizacji robót w oparciu o obowiązujące przepisy, normy techniczne, dokumentację projektową, specyfikacje techniczne, przepisy BHP i p/poż.
17.Sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i badaniach oraz odbiorach końcowych i przekazywania ich do użytkowania.
18.Wnioskowanie o wykonanie niezbędnych badań technicznych i ekspertyz.
19.Wydawanie poleceń kierownikowi budowy dotyczących usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, które skutkować mogłyby zagrożeniem bezpieczeństwa lub spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem czy pozwoleniem na budowę.
20.Wstrzymanie robót, jeśli jest to konieczne dla ich prawidłowego wykonania orazw przypadku, gdy Wykonawca robót budowlanych nie wypełnia swych obowiązków z należytą starannością, wiedzą techniczną i postanowieniami zawartej z nim umowy, w tym zlecanie usunięcia robót niewłaściwych i wykonanych poniżej obowiązującego standardu.
21.Żądanie usunięcia przez Wykonawcę robót budowlanych ujawnionych wad w jakości prac oraz odnotowywanie ujawnionych wad i wyznaczania terminu na usunięcie tych wad.
22.Udzielanie opinii i sprawdzanie dokumentacji projektowej w toku realizacji robót budowlanych w zakresie przyjętych rozwiązań projektowych, ich wykonalności, szczegółowych Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót dla robót, technologii robót, zastosowania materiałów i sporządzanie pisemnej ekspertyzy w przypadku wykrycia błędów, braków lub usterek i wnioskowanie niezbędnych zmian w dokumentacji projektowej.
23.Zatwierdzanie ewentualnych rysunków roboczych Wykonawcy robót budowlanych i niezbędnych korekt tych rysunków, jak również rysunków powykonawczych.
24.Weryfikacja robót zinwentaryzowanych na geodezyjnych mapach powykonawczych.
25.Koordynowanie prowadzenia nadzoru autorskiego przez projektantów, stwierdzanie konieczności pobytu projektanta na budowie oraz potwierdzanie wykonania nadzoru.
26.Opiniowanie wniosków od Wykonawcy robót budowlanych o przesunięciu terminu wykonania prac (przedłużeniu lub skróceniu).
27.Sprawdzanie kosztorysów przygotowanych przez Wykonawców (ofertowych, zamiennych, różnicowych, powykonawczych).
28.Sporządzanie protokołów konieczności na roboty dodatkowe, zamienne, uzupełniające po uprzednim zaakceptowaniu ich przez Zamawiającego.
29.Zarządzanie budową, kontrola robót i dostaw pod względem finansowym i technicznym, sprawdzanie obmiaru robót, sprawdzanie wyposażania obiektu, dokonywanie odbioru faktycznie wykonanych robót.
30.Rozliczenie inwestycji wraz z kontrolą rozliczeń bieżące i okresowe, w tym zużycia materiałów, weryfikacji kosztów i sprawdzanie oraz opisywanie faktur wraz ze sporządzaniem informacji dla Zamawiającego i/lub w imieniu Zamawiającego dla właściwych jednostek (w tym zamówienia podstawowego, jak również ewentualnych zamówień uzupełniających, czy dodatkowych).
31.Kontrolowanie prawidłowego prowadzenia dziennika budowy, prawidłowego gromadzenia atestów materiałów, orzeczeń o jakości materiałów, kontrolnych wyników badań i innych dokumentów stanowiących załączniki do odbioru robót.
32.Prawidłowe przechowywanie wszystkich dokumentów budowy.
33.Sprawdzanie posiadania przez Wykonawcę ubezpieczenia placu budowy przez cały okres budowy.
34.Doradztwo w tworzeniu dokumentacji finansowej inwestycji.
35.Monitoring rzeczowy i podejmowanie działań mających na celu zapewnienie terminowości realizacji inwestycji.
36.Kontrola dokumentów finansowo księgowych pod względem prawidłowości.
37.Doradztwo w przygotowywaniu korespondencji związanej z inwestycją.
38.Doradztwo w sporządzaniu dokumentacji koniecznej do rozliczenia przyznanych środków w szczególności comiesięcznych protokołów, raportów i harmonogramów.
39.Podejmowanie wszelkich działań mających na celu prawidłowe rozliczenie inwestycji między innymi: weryfikacja opisów faktur i dokumentów księgowych.
40.Prowadzenie sprawozdawczości z realizacji inwestycji.
41.Nadzór nad skompletowaniem dokumentacji do odbioru inwestycji do użytkowania. Weryfikacja przekazanej dokumentacji pod względem kompletności i prawidłowości.
42.Uczestniczenie w odbiorze od wykonawców robót budowlanych (stwierdzenia gotowości do odbioru, przekazanie Zamawiającemu protokołów odbioru i wszystkich dokumentów z odbioru).
43.Powiadomienie właściwego organu nadzoru budowlanego celem uzyskania pozwolenia na użytkowanie, uczestniczenie w kontrolach przeprowadzanych przez Nadzór Budowlany i inne organy uprawnione do kontroli oraz sprawdzanie realizacji ustaleń i decyzji podjętych podczas tych kontroli.
44.Udział w czynnościach odbioru gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego w okresie rękojmi i gwarancji jakości - jeden raz w roku, a w przypadku ujawnienia się wad na każde wezwanie Zamawiającego, dokonywanie przeglądu technicznego, przy udziale Wykonawcy robót budowlanych i Zamawiającego. Po wykryciu wad i usterek Inżynier kontraktu będzie nadzorował ich usunięcie przez Wykonawcę oraz dokona odbioru po ich usunięciu.
45.Sporządzanie umotywowanych wniosków o naliczenie Wykonawcom kar umownych.
46.Dostarczanie Zamawiającemu dokumentów i informacji w terminach przez niego ustalonych w przypadku sporów i innych wynikających z realizacji inwestycji.
47.Bieżące informowanie Zamawiającego o prawdopodobnych przyszłych zdarzeniach i okolicznościach, które mogą mieć negatywny wpływ na jakość robót, wzrost kosztu budowy lub opóźnienie realizacji terminu wykonania robót. Zamawiający może żądać od Inżyniera kontraktu przedstawienia szacunkowej oceny wpływu oczekiwanych skutków zdarzeń lub okoliczności na dodatkowe koszty, które mogą być poniesione przez Zamawiającego lub datę zakończenia robót budowlanych. Inżynier przedstawi to oszacowanie w terminie podanym przez Zamawiającego.
48.Przeprowadzenie przez Inżyniera kontraktu sprawdzających pomiarów geodezyjnych oraz sprawdzających badań laboratoryjnych wykonanych przez zaakceptowane przez Zamawiającego, niezależne od Wykonawcy robót budowlanych.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71000000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
powyżej 130.000 EUR.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.4.2013. Zakończenie 31.12.2016

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wykonawca składający ofertę zobowiązany będzie do wniesienia wadium w wysokości 23.013,00 PLN.
(słownie:dwadzieścia trzy tysiące trzynaście złotych). Wadium może być wniesione w następujących formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjachubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.). Wykonawca wnosi wadium na etapie składania ofert. Na etapie składania wniosków o dopuszczenie
do udziału w przetargu ograniczonym nie jest wymagane wniesienie wadium.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
nie dotyczy.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
nie dotyczy.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, wobec których brak jest podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy PZP oraz któzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy PZP.
Celem wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1. Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia.
2. Aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
3. Aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie
lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
4. Aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego
organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
5. Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy PZP, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
6. Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy PZP,wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa powyżej:
1) pkt 2-4 i pkt 6 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
2) pkt 5 - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy.
Dokumenty, o których mowa w ppkt 1) lit. a i c oraz ppkt 2), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Dokument, o którym mowa w ppkt 1) lit. b, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące: sytuacji ekonomicznej i finansowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż:
a) posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną co najmniej 5.000.000 zł.,
b) posiada środki finansowe na koncie w wysokości minimum 100.000 zł. lub zdolność kredytową na taką kwotę. Na potwierdzenie Wykonawca złoży wraz z wnioskiem:
1) Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
2) Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. W myśl art. 26 ust. 2 b ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu w szczególności pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. W przypadku gdy podmioty te będą uczestniczych w realizacji zamówienia Zamawiający w takim przypadku żąda dołączenia przez podmioty następujących dokumentów:
1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia;
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP;
3) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
4) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, 5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy PZP, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
6) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy PZP, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy PZP, Zamawiający wymaga przedłożenia informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia dotyczącej tych podmiotów.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli
Wykonawca wykaże, iż:
a) posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną co najmniej 5.000.000 PLN.,
b) posiada środki finansowe na koncie w wysokości minimum 100.000 PLN. lub zdolność kredytową na taką kwotę.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:
1. Doświadczenia - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże – w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy
– w tym okresie, wykonanie co najmniej jednego zamówienia związanego ze świadczeniem usług Inżyniera Kontraktu lub równoważnej funkcji takiej jak: Inżynier Konsultant, Inwestor Zastępczy, Kierownik Projektu (Project Management) obejmujących min. pełnienie nadzoru inwestorskiego w branżach: konstrukcyjno budowlanej,sanitarnej i elektrycznej nad zadaniem inwestycyjnym związanych z budową lub przebudową lub rozbudową obiektu lub obiektów budowlanych wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należących do klasy 1264 (budynki szpitali i zakładów opieki medycznej) o wartości inwestycji dla robót budowlanych co najmniej 40.000.000,00 zł. brutto. Na potwierdzenie spełniania warunku Wykonawca złoży wraz z wnioskiem wykaz wykonanych zamówień w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością zamówieniu stanowiącym przedmiot postępowania, potwierdzające spełnienie warunku z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że zamówienia te zostały wykonane należycie.
2. Potencjału technicznego oraz osób zdolnych do wykonania zamówienia - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje co najmniej:
a) jedną osobą - kierownikiem projektu kierującym wykonaniem zamówienia, która posiada:
- uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności architektonicznej lub konstrukcyjno – budowlanej,
- i co najmniej 2 letnie doświadczenie w kierowaniu lub zarządzaniu lub nadzorowaniu co najmniej jednego zadania inwestycyjnego związanego z budową lub przebudową lub rozbudową obiektu lub obiektów budowlanych wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należących do klasy 1264 (budynki szpitali i zakładów opieki medycznej) o wartości inwestycji dla robót budowlanych co najmniej 40.000.000,00 zł. brutto,
b) jedną osobą – zastępcą kierownika projektu, która posiada:
- wykształcenie wyższe techniczne z zakresu budownictwa lub architektury,
c) jedną osobą, pełniącą funkcję koordynatora inspektorów nadzoru i funkcję inspektora nadzoru robót ogólnobudowlanych, która posiada:
- uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno budowlanej,
- i minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe jako inspektor nadzoru w specjalności konstrukcyjno budowlanej,
- i co najmniej 2 doświadczenie w kierowaniu lub zarządzaniu lub nadzorowaniu co najmniej jednego zadania inwestycyjnego związanego z budową lub przebudową lub rozbudową obiektu lub obiektów budowlanych wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należących do klasy 1264 (budynki szpitali i zakładów opieki medycznej) o wartości inwestycji dla robót budowlanych co najmniej 40.000.000,00 zł. brutto,
d) jedną osobą, pełniącą funkcję inspektora nadzoru robót elektrycznych, która posiada:
- uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- i minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe jako inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
e) jedną osobą, pełniącą funkcję inspektora nadzoru robót sanitarnych, która posiada:
- uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
- i minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe jako inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
f) jedną osobą, która posiada:
- uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie zgodnie z przepisami Prawa budowlanego,
- i co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie kierowania robotami budowlanymi lub pełnienia nadzoru nad robotami przy zabytkach nieruchomych objętymi nadzorem konserwatora zabytków lub posiadają wyższe studia w zakresie konserwacji zabytków, zgodnie z przepisami Rozporządzenia z dnia 27.07.2011 r. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. nr 165, poz. 987 z późn. zm.),
g) co najmniej jedną osobą – specjalistą ds. kontroli kosztów, kalkulacji i rozliczeń, która posiada:
- wykształcenie wyższe techniczne z zakresu budownictwa lub architektury,
- i minimum 2 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie rozliczania robót budowlanych tj. przy wykonywaniu obmiarów, kosztorysów, zestawień kosztów i w kontroli kosztów,
- i wykazuje się znajomością obsługi programów kosztorysowych Norma,
- i posiada ukończony kurs kosztorysowania robót budowlanych. Zamawiający nie dopuszcza możliwości łączenia kilku funkcji przez jedną osobę. Na potwierdzenie Wykonawca złoży wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami oraz oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. W myśl art. 26 ust. 2 b ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu w szczególności pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. W przypadku gdy podmioty te będą brały udział w realizacji zamówienia Zamawiający żąda dołączenia przez podmioty następujących dokumentów:
1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia;
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
3) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
4) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
6) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1. Doświadczenia - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże – w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy
– w tym okresie, wykonanie co najmniej jednego zamówienia związanego ze świadczeniem usług Inżyniera Kontraktu lub równoważnej funkcji takiej jak: Inżynier Konsultant, Inwestor Zastępczy, Kierownik Projektu (Project Management) obejmujących min. pełnienie nadzoru inwestorskiego w branżach: konstrukcyjno budowlanej, sanitarnej i elektrycznej nad zadaniem inwestycyjnym związanych z budową lub przebudową lub rozbudową obiektu lub obiektów budowlanych wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należących do klasy 1264 (budynki szpitali i zakładów opieki medycznej) o wartości inwestycji dla robót budowlanych co najmniej 40.000.000,00 zł. brutto.
2. Potencjału technicznego oraz osób zdolnych do wykonania zamówienia - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje co najmniej:
a) jedną osobą - kierownikiem projektu kierującym wykonaniem zamówienia, która posiada:
- uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności architektonicznej lub konstrukcyjno – budowlanej, - i co najmniej 2 letnie doświadczenie w kierowaniu lub zarządzaniu lub nadzorowaniu co najmniej jednego zadania inwestycyjnego związanego z budową lub przebudową lub rozbudową obiektu lub obiektów budowlanych wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należących do klasy 1264 (budynki szpitali i zakładów opieki medycznej) o wartości inwestycji dla robót budowlanych co najmniej 40.000.000,00 PLN brutto,
b) jedną osobą – zastępcą kierownika projektu, która posiada:
- wykształcenie wyższe techniczne z zakresu budownictwa lub architektury,
c) jedną osobą, pełniącą funkcję koordynatora inspektorów nadzoru i funkcję inspektora nadzoru robót ogólnobudowlanych, która posiada:
- uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno budowlanej,
- i minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe jako inspektor nadzoru w specjalności konstrukcyjno budowlanej,
- i co najmniej 2 doświadczenie w kierowaniu lub zarządzaniu lub nadzorowaniu co najmniej jednego zadania inwestycyjnego związanego z budową lub przebudową lub rozbudową obiektu lub obiektów budowlanych wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należących do klasy 1264 (budynki szpitali i zakładów opieki medycznej) o wartości inwestycji dla robót budowlanych co najmniej 40.000.000,00 zł. brutto,
d) jedną osobą, pełniącą funkcję inspektora nadzoru robót elektrycznych, która posiada:
- uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- i minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe jako inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
e) jedną osobą, pełniącą funkcję inspektora nadzoru robót sanitarnych, która posiada:
- uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie – do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
- i minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe jako inspektor nadzoru w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
f) jedną osobą, która posiada: - uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie zgodnie z przepisami Prawa budowlanego,
- i co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie kierowania robotami budowlanymi lub pełnienia nadzoru nad robotami przy zabytkach nieruchomych objętymi nadzorem konserwatora zabytków lub posiadają wyższe studia w zakresiekonserwacji zabytków, zgodnie z przepisami Rozporządzenia z dnia 27.07.2011 r. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. nr 165, poz. 987 z późn. zm.),
g) co najmniej jedną osobą – specjalistą ds. kontroli kosztów, kalkulacji i rozliczeń, która posiada:
- wykształcenie wyższe techniczne z zakresu budownictwa lub architektury,
- i minimum 2 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie rozliczania robót budowlanych tj. przy wykonywaniu obmiarów, kosztorysów, zestawień kosztów i w kontroli kosztów,
- i wykazuje się znajomością obsługi programów kosztorysowych Norma,
- i posiada ukończony kurs kosztorysowania robót budowlanych. Zamawiający nie dopuszcza możliwości łączenia kilku funkcji przez jedną osobę.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: tak
Odniesienie do odpowiednich przepisów ustawowych, wykonawczych lub administracyjnych: ustawa z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
Przewidywana liczba wykonawców: 5
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: Za każde udokumentowane przez wykonawcę co najmniej jedno zamówienie ponad wymagane do spełnieniawarunku udziału w postępowaniu wykonane przez Wykonawcę w okresie ostatnich 6 lat przed terminemskładania wniosków: 1) polegające na świadczeniu usług Inżyniera Kontraktu lub równoważnej funkcji takiejjak: Inżynier Konsultant, Inwestor Zastępczy, Kierownik Projektu (Project Management) obejmujących min. pełnienie nadzoruinwestorskiego w branżach: konstrukcyjno budowlanej, sanitarnej i elektrycznej nad zadaniem inwestycyjnymzwiązanych z budową nowego lub przebudową lub rozbudową istniejącego obiektu lub obiektów budowlanychwg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należących do klasy 1264 (budynki szpitali i zakładów opiekimedycznej) o wartości inwestycji dla robót budowlanych co najmniej 40.000.000,00 zł. brutto – 10 pkt. 2) polegające na świadczeniu usług Inżyniera Kontraktu lub równoważnej funkcji takiej jak: Inżnier Konsultant, Inwestor Zastępczy, Kierownik Projektu (ProjectManagement) obejmujących min. pełnienie nadzoru inwestorskiego w branżach: konstrukcyjno budowlanej, sanitarnej i elektrycznej nad zadaniem inwestycyjnym związanych z przebudową lub rozbudową obiektu lub obiektów budowlanych wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych należących do klasy 1264 (budynkiszpitali i zakładów opieki medycznej) przy funkcjonującym w czasie inwestycji czynnym obiekcie istniejącym o wartości inwestycji dla robót budowlanych co najmniej 40.000.000,00 zł. brutto – 15 pkt. 3) Za wskazanie przez Wykonawcę dodatkowych osób, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia na zasadzie zastępstwa członków zespołu, spełniających wymogi określone dla takich członków zespołu, jak określone przez zamawiającegow warunkach udziału w postępowaniu Wykonawca otrzyma punkty przyznawane w następujący sposób: - Za wskazanie dodatkowych 7 osób – 10 punktów - Za wskazanie dodatkowych 6 osób – 8 punktów - Za wskazaniedodatkowych 5 osób – 6 punktów - Za wskazanie dodatkowych 4 osób – 4 punkty - Za wskazanie dodatkowych 3 osób – 3 punkty - Za wskazanie dodatkowych 2 osób – 2 punkty - Za wskazanie dodatkowej 1 osoby – 1 punkt - 0 osób – 0 punktów. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosi za warunki z pkt 1 i 2 – 90, zawarunki z pkt 3 - 10. Zamawiający zaprosi do złożenia ofert w przetargu ograniczonym 5 wykonawców lub(w przypadku identycznej oceny części lub wszystkich wniosków) taką większą liczbę wykonawców, która zapewni, że do przetargu zaproszeni zostaną wszyscy wykonawcy, którzy otrzymają taką sama liczbę punktów na danej pozycji wg przykładu zawartego poniżej. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przezWykonawców na miejscu pierwszym lub drugim lub kolejnym Zamawiający zaprosi do złożenia ofert tylko taką liczbę Wykonawców powyżej 5 jaka będzie wynikać z pozycji wg następującego przykładu (miejsce pierwsze 3 Wykonawców, miejsce drugie 3 Wykonawców, miejsce trzecie 2 Wykonawców – Zamawiający zaprasza6 Wykonawców z miejsca pierwszego i drugiego lub miejsce pierwsze 6 Wykonawców, miejsce drugie 2 wykonawców – Zamawiający zaprasza 6 Wykonawców z miejsca pierwszego). Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, będzie mniejsza niż 5, Zamawiający zaprosi do przetarguwszystkich wykonawców spełniających te warunki.
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 70

2. Metodologia świadczenia usług. Waga 30

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
04/12/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
14.1.2013 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Zasady udziału w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w tym przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców. Dokument pełnomocnictwa musi być załączony do wniosku i zawierać w szczególności wskazanie: postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy, wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania, obejmujący przede wszystkim:
1) reprezentowanie konsorcjum w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego,
2) zaciąganie w imieniu konsorcjum zobowiązań,
3) złożenie wniosku i oferty wspólnie,
4) prowadzenie korespondencji i podejmowanie zobowiązań związanych z postępowaniem o zamówienie publiczne. Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany w imieniu wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w tym Wykonawcę ustanowionego jako Pełnomocnika i przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji Wykonawcy. W przypadku podmiotów występujących wspólnie każdy z uczestników musi załączyć do wniosku następujące dokumenty:
1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia;
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy PZP;
3) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
4) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia ;
5) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy PZP, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
6) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy PZP, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Pozostałe dokumenty i oświadczenia przedkłada ustanowiony Wykonawca - Pełnomocnik jako wspólne. W przypadku oceny spełniania warunków przez podmioty występujące wspólnie warunki te będą zsumowane w celu łącznej oceny. Nie dopuszcza się uczestnictwa danego Wykonawcy w więcej niż jednym podmiocie występującym wspólnie.
Forma dokumentów: Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub te podmioty. Pełnomocnictwo: Upoważnienie do reprezentowania Wykonawcy należy dołączyć do oferty w formie oryginału, o ile nie wynika ono z przepisów prawa lub załączonych dokumentów:
a) w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje Pełnomocnik, do wniosku musi być załączone pełnomocnictwo określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy,
b) w przypadku złożenia kserokopii pełnomocnictwa musi być ono potwierdzone „za zgodność z oryginałem” notarialnie. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują drogą elektroniczną, faksem lub pismenie. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje drogą elektroniczną lub faksem, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. Forma pisemna zastrzeżona jest dla złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału oraz oferty i załączonych do nich dokumentów i oświadczeń. Opakowanie i złożenie wniosku: Wniosek należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Warszawie przy ul. Karowej 2, Dział Zamówień Publicznych lub przesłać pocztą.
Wniosek należy złożyć w zamkniętej kopercie opatrzonej nazwą zamówienia: „Wniosek o dopuszczenie do udziału w spostępowaniu na: Pełnienie funkcji Inżyniera kontraktu nad realizacją inwestycji realizowanej przez Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej 2 pt. Rozbudowa i modernizacja budynków Szpitala im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie przy ul. Karowej 2 oraz pieczęcią firmową Wykonawcy (wraz z adresem i nr telefonu), zapieczętowanej w sposób gwarantujący zachowanie w poufności treści oraz zabezpieczającej nienaruszalność do terminu otwarcia. W celu ułatwienia Wykonawcy sporządzenia dokumentów wzory formularzy dostępne są w siedzibie Zamawiającego oraz zostaną zamieszczone na stronie internetowej. Wniosek musi być napisany w języku polskim pismem maszynowym lub pismem technicznym drukowanym niezmywalnym atramentem. Wniosek wraz z dołączonymi do niego dokumentami musi być podpisany na każdej zapisanej stronie przez osobę lub osoby uprawnione do występowania w obrocie prawnym w imieniu Wykonawcy, przy czym podpis lub podpisy muszą być czytelne lub opatrzone pieczątkami imiennymi. Zaleca się, aby wszystkie zapisane strony wniosku (włącznie z załącznikami) były ponumerowane a następnie zszyte lub oprawione w sposób uniemożliwiający wysunięcie się którejkolwiek kartki.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolanie@uzp.gov.pl
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Określone w ustawie z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych.
Zgodnie z Art. 182 ust. 1 ustawy odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w
terminie: 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 1 i 2 wnosi się: w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odowławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
11.12.2012
TI Tytuł PL-Warszawa: Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
ND Nr dokumentu 200247-2013
PD Data publikacji 19/06/2013
OJ Dz.U. S 117
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 17/06/2013
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 71000000 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
OC Pierwotny kod CPV 71000000 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
IA Adres internetowy (URL) www.szpitalkarowa.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

19/06/2013    S117    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura ograniczona 

PL-Warszawa: Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

2013/S 117-200247

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej
ul. Karowa 2
Punkt kontaktowy: Dział Zamówień Publicznych
Osoba do kontaktów: mgr Anna Pietruszka – Kierownik Działu
00-315 Warszawa
Polska
Tel.: +48 228279354
E-mail: przetargi@poczta.szpitalkarowa.pl
Faks: +48 228279354

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.szpitalkarowa.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Pełnienie funkcji Inżyniera kontraktu nad realizacją inwestycji realizowanej przez Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej 2 pt. Rozbudowa i modernizacja budynków Szpitala im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie przy ul. Karowej 2.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Pełnienie funkcji Inżyniera kontraktu nad realizacją inwestycji realizowanej przez Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej 2 pt. Rozbudowa i modernizacja budynków Szpitala im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie przy ul. Karowej 2.
Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje min.:
1. Uczestnictwo w przygotowaniu i przeprowadzeniu przez Zamawiającego postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych dla inwestycji realizowanej przez Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej 2 pt. Rozbudowa i modernizacja budynków Szpitala im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie przy ul. Karowej 2 obejmujące:
a) Sprawdzenie kompletności opisu przedmiotu zamówienia w tym dokumentacji projektowej, przedmiarów robót, specyfikacji technicznych i odbioru robót w wersji papierowej i elektronicznej;
b) Udział w pracach komisji przetargowej przedstawiciela Wykonawcy w charakterze biegłego celem udzielania odpowiedzi na zapytania, przygotowania zmian i modyfikacji Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia;
c) Udział w pracach komisji przetargowej przedstawiciela Wykonawcy w charakterze biegłego celem zaopiniowania złożonych w toku postępowań ofert.
2. Przyjęcie od Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót wraz z prawomocnymi pozwoleniami na budowę, a także kopiami zawartych umów o wykonanie robót budowlanych wraz z kopią SIWZ i kopią wybranej oferty na wykonanie przedmiotowego zadania inwestycyjnego.
3. Koordynacja realizacji zadania inwestycyjnego poprzez uzgadnianie i opiniowanie harmonogramu wykonania robót z Wykonawcami robót budowlanych i komórkami organizacyjnymi Zamawiającego, jak również zmian do harmonogramu w toku realizacji, tak aby zapewnić funkcjonowanie prawidłowe Szpitala.
4. Pełnienie nadzoru inwestorskiego we wszystkich branżach budowlanych wymaganych dla realizowanego zadania. Wykonanie zakresu czynności należących do inspektorów nadzoru w zakresie przewidzianym ustawą z dnia 07.7.1994 r. – Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.).
5. Dopilnowanie wykonania robót budowlanych zgodnie z interesem i wytycznymi Zamawiającego, przepisami prawa budowlanego. Dopilnowanie zgodności wykonania robót z warunkami technicznymi i jakościowymi wykonania robót oraz dostaw wraz z ich fachowym odbiorem.
6. Zapewnienie osobistego pobytu na terenie realizowanej inwestycji przedstawiciela Wykonawcy w następujący sposób:
a) odnośnie kierownika projektu lub zastępcy przynajmniej raz w tygodniu przez 4h;
b) odnośnie wymaganych ekspertów lub osób pełniących dodatkowe funkcje – na żądanie w razie potrzeby min. dwa razy w miesiącu przez 2h;
oraz bieżące reprezentowanie Zamawiającego na budowie poprzez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z przepisami prawa, postanowieniami umowy przez inspektorów nadzoru – czas pracy inspektorów danej branży powinien być dostosowany do czasu pracy Wykonawcy robót budowlanych i zakresu robót budowlanych. Zamawiający wymaga obecności inspektorów w następujący sposób: min. raz w tygodniu przez 4 h poza codzienną obsługą wykonawcy robót budowlanych.
7. Zorganizowanie i prowadzenie procesu przekazania placu budowy, wydawanie poleceń i instrukcji Wykonawcy robót budowlanych celem prawidłowego i rzetelnego wykonania prac określonych w umowie z Wykonawcą robót budowlanych.
8. Uzgodnienie z Wykonawcą robót budowlanych procedur (wzory druków i obieg dokumentów) jakie będą obowiązywać podczas procesu prowadzenia inwestycji.
9. Wydawanie Wykonawcy robót budowlanych poleceń do wykonania robót lub podjęcia niezbędnych przedsięwzięć jakie mogą być konieczne, aby uniknąć lub zmniejszyć ryzyko w przypadku jakiejkolwiek awarii mającej wpływ na bezpieczeństwo życia lub przylegającego majątku oraz powiadamianie o tym
Zamawiającego.
10. Organizowanie przynajmniej raz w miesiącu i prowadzenie Rady Budowy, sporządzanie z nich protokołów z podjętymi ustaleniami i przekazywanie ich zainteresowanym stronom w terminie do 3 dni po naradzie.
11. Organizowanie Roboczych narad w zależności od potrzeb, sporządzanie z nich protokołów z podjętymi ustaleniami.
12. Kontrola jakości używanych materiałów zgodnie z prawem, żądania dodatkowych badań jakościowych, a w szczególności obowiązkowy odbiór przedstawionych przez Wykonawcę robót budowlanych certyfikatów i deklaracji zgodności materiałów przed ich wbudowaniem.
13. Zatwierdzanie materiałów, technologii budowlanych oraz jakości wykonania zgodnie z dokumentacją projektową dla wszystkich asortymentów robót budowlanych.
14. Egzekwowanie zabezpieczenia przeciwpożarowego na terenie budowy oraz utrzymania ogólnego porządku na budowie.
15. Egzekwowanie przestrzegania przedsięwzięć dla ochrony środowiska w czasie budowy i po wykonaniu obiektów stałych.
16. Potwierdzanie dopuszczenia do pracy sprzętu, urządzeń i narzędzi przewidzianych do realizacji robót w oparciu o obowiązujące przepisy, normy techniczne, dokumentację projektową, specyfikacje techniczne, przepisy BHP i p/poż.
17. Sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i badaniach oraz odbiorach końcowych i przekazywania ich do użytkowania.
18. Wnioskowanie o wykonanie niezbędnych badań technicznych i ekspertyz.
19. Wydawanie poleceń kierownikowi budowy dotyczących usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, które skutkować mogłyby zagrożeniem bezpieczeństwa lub spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem czy pozwoleniem na budowę.
20. Wstrzymanie robót, jeśli jest to konieczne dla ich prawidłowego wykonania orazw przypadku, gdy Wykonawca robót budowlanych nie wypełnia swych obowiązków z należytą starannością, wiedzą techniczną i postanowieniami zawartej z nim umowy, w tym zlecanie usunięcia robót niewłaściwych i wykonanych poniżej obowiązującego standardu.
21. Żądanie usunięcia przez Wykonawcę robót budowlanych ujawnionych wad w jakości prac oraz odnotowywanie ujawnionych wad i wyznaczania terminu na usunięcie tych wad.
22. Udzielanie opinii i sprawdzanie dokumentacji projektowej w toku realizacji robót budowlanych w zakresie przyjętych rozwiązań projektowych, ich wykonalności, szczegółowych Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót dla robót, technologii robót, zastosowania materiałów i sporządzanie pisemnej ekspertyzy w przypadku wykrycia błędów, braków lub usterek i wnioskowanie niezbędnych zmian w dokumentacji projektowej.
23. Zatwierdzanie ewentualnych rysunków roboczych Wykonawcy robót budowlanych i niezbędnych korekt tych rysunków, jak również rysunków powykonawczych.
24. Weryfikacja robót zinwentaryzowanych na geodezyjnych mapach powykonawczych.
25. Koordynowanie prowadzenia nadzoru autorskiego przez projektantów, stwierdzanie konieczności pobytu projektanta na budowie oraz potwierdzanie wykonania nadzoru.
26. Opiniowanie wniosków od Wykonawcy robót budowlanych o przesunięciu terminu wykonania prac (przedłużeniu lub skróceniu).
27. Sprawdzanie kosztorysów przygotowanych przez Wykonawców (ofertowych, zamiennych, różnicowych, powykonawczych).
28. Sporządzanie protokołów konieczności na roboty dodatkowe, zamienne, uzupełniające po uprzednim zaakceptowaniu ich przez Zamawiającego.
29. Zarządzanie budową, kontrola robót i dostaw pod względem finansowym i technicznym, sprawdzanie obmiaru robót, sprawdzanie wyposażania obiektu, dokonywanie odbioru faktycznie wykonanych robót.
30. Rozliczenie inwestycji wraz z kontrolą rozliczeń bieżące i okresowe, w tym zużycia materiałów, weryfikacji kosztów i sprawdzanie oraz opisywanie faktur wraz ze sporządzaniem informacji dla Zamawiającego i/lub w imieniu Zamawiającego dla właściwych jednostek (w tym zamówienia podstawowego, jak również ewentualnych zamówień uzupełniających, czy dodatkowych).
31. Kontrolowanie prawidłowego prowadzenia dziennika budowy, prawidłowego gromadzenia atestów materiałów, orzeczeń o jakości materiałów, kontrolnych wyników badań i innych dokumentów stanowiących załączniki do odbioru robót.
32. Prawidłowe przechowywanie wszystkich dokumentów budowy.
33. Sprawdzanie posiadania przez Wykonawcę ubezpieczenia placu budowy przez cały okres budowy.
34. Doradztwo w tworzeniu dokumentacji finansowej inwestycji.
35. Monitoring rzeczowy i podejmowanie działań mających na celu zapewnienie terminowości realizacji inwestycji.
36. Kontrola dokumentów finansowo księgowych pod względem prawidłowości.
37. Doradztwo w przygotowywaniu korespondencji związanej z inwestycją.
38. Doradztwo w sporządzaniu dokumentacji koniecznej do rozliczenia przyznanych środków w szczególności comiesięcznych protokołów, raportów i harmonogramów.
39. Podejmowanie wszelkich działań mających na celu prawidłowe rozliczenie inwestycji między innymi: weryfikacja opisów faktur i dokumentów księgowych.
40. Prowadzenie sprawozdawczości z realizacji inwestycji.
41. Nadzór nad skompletowaniem dokumentacji do odbioru inwestycji do użytkowania. Weryfikacja przekazanej dokumentacji pod względem kompletności i prawidłowości.
42. Uczestniczenie w odbiorze od wykonawców robót budowlanych (stwierdzenia gotowości do odbioru, przekazanie Zamawiającemu protokołów odbioru i wszystkich dokumentów z odbioru).
43. Powiadomienie właściwego organu nadzoru budowlanego celem uzyskania pozwolenia na użytkowanie, uczestniczenie w kontrolach przeprowadzanych przez Nadzór Budowlany i inne organy uprawnione do kontroli oraz sprawdzanie realizacji ustaleń i decyzji podjętych podczas tych kontroli.
44. Udział w czynnościach odbioru gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego w okresie rękojmi i gwarancji jakości – jeden raz w roku, a w przypadku ujawnienia się wad na każde wezwanie Zamawiającego, dokonywanie przeglądu technicznego, przy udziale Wykonawcy robót budowlanych i Zamawiającego. Po wykryciu wad i usterek Inżynier kontraktu będzie nadzorował ich usunięcie przez Wykonawcę oraz dokona odbioru po ich usunięciu.
45. Sporządzanie umotywowanych wniosków o naliczenie Wykonawcom kar umownych.
46. Dostarczanie Zamawiającemu dokumentów i informacji w terminach przez niego ustalonych w przypadku sporów i innych wynikających z realizacji inwestycji.
47. Bieżące informowanie Zamawiającego o prawdopodobnych przyszłych zdarzeniach i okolicznościach, które mogą mieć negatywny wpływ na jakość robót, wzrost kosztu budowy lub opóźnienie realizacji terminu wykonania robót. Zamawiający może żądać od Inżyniera kontraktu przedstawienia szacunkowej oceny wpływu oczekiwanych skutków zdarzeń lub okoliczności na dodatkowe koszty, które mogą być poniesione przez Zamawiającego lub datę zakończenia robót budowlanych. Inżynier przedstawi to oszacowanie w terminie podanym przez Zamawiającego.
48. Przeprowadzenie przez Inżyniera kontraktu sprawdzających pomiarów geodezyjnych oraz sprawdzających badań laboratoryjnych wykonanych przez zaakceptowane przez Zamawiającego, niezależne od Wykonawcy robót budowlanych.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71000000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 765 000 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 70
2. Metodologia świadczenia usług. Waga 30
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
04/12/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 242-398201 z dnia 15.12.2012

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
10.6.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcjum Firm: Portico Project Management Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i Wspólnicy Spółka Komandytowa oraz Hill International sp. z o.o.
{Dane ukryte}
01-633 Warszawa
Polska
E-mail: office@portico.com.pl
Tel.: +48 225604900
Faks: +48 225604910

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 767 114,24 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 765 000 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę lat: 5
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwołań
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
17.6.2013

Adres: ul. Karowa 2, 00-315 Warszawa
woj. MAZOWIECKIE
Dane kontaktowe: email: zam.pub@poczta.szpitalkarowa.pl
tel: +48 228279354
fax: +48 228279354
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-01-14
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 39820120121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-12-15
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PO]: Przetarg Ograniczony
Czas na realizację: 1446 dni
Wadium: 23013 ZŁ
Szacowana wartość* 767 100 PLN  -  1 150 650 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.szpitalkarowa.pl
Informacja dostępna pod: Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej
ul. Karowa 2, 00-315 Warszawa, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
71000000-8 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Obszar V Konsorcjum Firm: Portico Project Management Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i Wspólnicy Spółka Komandytowa oraz Hill International sp. z o.o.
Warszawa
2013-06-10 765 000,00