TI Tytuł Polska-Wichrowo: Usługi leśnictwa
ND Nr dokumentu 407666-2014
PD Data publikacji 29/11/2014
OJ Dz.U. S 231
TW Miejscowość WICHROWO
AU Nazwa instytucji Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Wichrowo
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 26/11/2014
DT Termin 16/12/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 77200000 - Usługi leśnictwa
OC Pierwotny kod CPV 77200000 - Usługi leśnictwa
RC Kod NUTS PL622
IA Adres internetowy (URL) http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/wichrowo
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

29/11/2014    S231    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Wichrowo: Usługi leśnictwa

2014/S 231-407666

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Wichrowo
Dobre Miasto
Punkt kontaktowy: Nadleśnictwo Wichrowo, Wichrowo 2, 11-040 Dobre Miasto, pokój nr 04
Osoba do kontaktów: Joanna Latkowska
11-040 Wichrowo 2
POLSKA
Tel.: +48 896161281
E-mail: wichrowo@olsztyn.lasy.gov.pl
Faks: +48 896163472

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/wichrowo

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej Lasy Państwowe
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: gospodarka leśna
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Nadleśnictwie Wichrowo w 2015 roku.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Nadleśnictwo Wichrowo: leśnictwa: Runowo, Łaniewo, Wielki Targ, Miłogórze, Kłębowo, Kaźmierowo, Piotraszewo, Gajnica, Kochanówka, Dwa Stawy, Biały Krzyż, Sarny, szkółka leśna.

Kod NUTS PL622

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem zawartym w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28.9.1991 r. o lasach ( tekst jednolity Dz. U. z 2011 r. , Nr 12, poz. 59 z późn. zm.).
W zakres planowanych usług wchodzi: pozyskanie i zrywka drewna, hodowla i ochrona lasu, ochrona p-poż, utrzymanie obiektów leśnych, melioracje wodne, konserwacja wewnętrznych dróg leśnych, zadrzewienia oraz produkcja materiału szkółkarskiego.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

77200000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: tak
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.1.2015. Zakończenie 31.12.2015

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Dla zadania oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 40 000 PLN (słownie: czterdzieści tysięcy złotych 00/100) Wadium należy wnieść w terminie do dnia 16.12.2014 do godz. 8:00. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a: pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: BOŚ SA O/Olsztyn 17 1540 1072 2001 5012 0320 0001; z dopiskiem „Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Nadleśnictwie Wichrowo w 2015 roku”;
b: poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c: gwarancjach bankowych;
d: gwarancjach ubezpieczeniowych;
e: poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne jeżeli do dnia 16.12.2014 roku do godz. 8:00 znajdzie się na koncie bankowym Zamawiającego. W przypadku Konsorcjum, wadium może być wniesione przez Pełnomocnika Konsorcjum. Wadium wniesione w formie nie pieniężnej, w formie oryginału należy złożyć wraz z ofertą. Z treści gwarancji (poręczenia)musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego przedstawiciela gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny ( z podaniem imienia i nazwiska). Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania z ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy prawo zamówień publicznych. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a: odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b: zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Podstawą wystawienia faktury za wykonane usługi będzie protokół odbioru robót sporządzony, na podstawie zleceń oraz zestawień, podpisanych przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy. Terminy sporządzenia protokołów ustalone zostaną odrębnym harmonogramem, stanowiącym załącznik do umowy.
Protokół podlega sprawdzeniu merytorycznemu, rachunkowemu oraz formalnemu w odpowiednich działach biura nadleśnictwa oraz akceptacji Nadleśniczego lub Zastępcy Nadleśniczego. Dopuszcza się rozliczanie wykonanych prac fakturami częściowymi na podstawie dokumentów określonych powyżej. Wartości netto określone w umowie/ofercie pozostają niezmienne przez cały okres obowiązywania umowy. Jeżeli w okresie obowiązywania umowy nastąpi zmiana stawki podatku od towaru i usług (VAT), od chwili zmiany podatek w nowej stawce będzie doliczany do dotychczasowych cen netto, bez konieczności zmiany umowy. Zamawiający zobowiązuje się płacić Wykonawcy należności za usługi wykonane wg zlecenia, z obowiązującym 14 – dniowym terminem płatności, od daty dostarczenia faktury. Wystawienie faktury przez Wykonawcę nastąpi nie później niż do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca. Na prace refundowane z funduszy celowych zewnętrznych oraz rezerw funduszu leśnego Wykonawca będzie wystawiał oddzielne faktury.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum, spółka cywilna), na podstawie art. 23 ustawy Pzp. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą ustanowić pełnomocnika(lidera) do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia. W związku z powyższym do oferty składanej przez Wykonawców należy dołączyć pełnomocnictwo dla ustanowionego pełnomocnika, z którego powinien wynikać zakres umocowania jak wyżej. Wszelka korespondencja pomiędzy zamawiającym a wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o udzielenie zamówienia będzie dokonywana za pośrednictwem ustanowionego pełnomocnika ze skutkiem dla mocodawców.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy, spełniają warunki i wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz w art. 22 ust. 1 pkt. 1-4 ustawy.
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć: 1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, 2) Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, 3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem składania ofert, 4)Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania składania ofert, 5)Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, 6)Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, 7) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania składania ofert.
C. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
A. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów:
1) o których mowa w pkt. 1-7:
a) pkt. 2-4 i 6 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
— nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
b) pkt. 5 i 7 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8,10 i 11 ustawy;
B. Dokumenty, o których mowa w pkt. A ppkt. 1, lit. a tiret pierwsze i trzecie, lit. b, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt. A ppkt. 1, lit. a tiret drugie, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem składania ofert.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. A, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Przepis pkt. B stosuje się odpowiednio.
Zamawiający nie żąda od Wykonawcy, przedstawienia dokumentów wymienionych w pkt. 1-7 oraz C, dotyczących podmiotów na których zasoby powołuje się Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy na zasadach określonych w art. 26 ust 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia.
Potwierdzeniem spełnienia powyższego warunku jest dołączenie do oferty opłaconej polisy a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie. Z treści złożonej polisy ( bądź innego dokumentu) ma jasno wynikać fakt że jest ona opłacona, w przeciwnym wypadku Wykonawca zobowiązany jest do dołączenia dokumentu potwierdzającego jej opłacenie. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu, zostanie dokonana w oparciu o dokumenty złożone przez Wykonawcę wraz z ofertą, według zasady spełnia-nie spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę nie mniejszą niż 1 000 000 PLN.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1) posiadają potencjał kadrowy umożliwiający prawidłowe i terminowe wykonanie robót objętych niniejszym zamówieniem.
Na potwierdzenie powyższego warunku wykonawca dołącza do oferty: wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych ( data ukończenia oraz numer zaświadczenia ukończenia odpowiedniego kursu), doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia ( ilość lat przepracowanych w gospodarstwie leśnym), a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami ( w wykazie tym należy wymienić osoby z uprawnieniami drwala-operatora pilarki, osoby posiadające uprawnienia do obsługi żurawii przenośnych, osoby z uprawnieniami operatora maszyn leśnych ( w przypadku posiadania przez Wykonawcę maszyn wymagających uprawnień np. Harwestera), osoby z uprawnieniami w zakresie stosowania środków chemicznych, oraz koordynatorów)
2) dysponują maszynami i urządzeniami niezbędnymi do wykonania zamówienia.
Na potwierdzenie powyższego warunku wykonawca dołącza do oferty: wykaz maszyn i narzędzi dostępnych wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia. W wykazie maszyn i urządzeń należy podać również informację o podstawie dysponowania tymi zasobami.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu, zostanie dokonana w oparciu o dokumenty złożone przez Wykonawcę wraz z ofertą, według zasady spełnia-nie spełnia.
3) posiadają wiedzę i doświadczenie, umożliwiające wykonanie zamówienia tj. o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy, w tym okresie, należycie zrealizowali co najmniej dwie usługi związane z prowadzeniem gospodarki leśnej. Na potwierdzenie warunku wykonawca dołącza do oferty wykaz usług wykonanych przez wykonawcę wraz z referencjami, opiniami lub listami polecającymi, z których treści będzie wynikać należyte wykonanie przedmiotu zamówienia oraz wartość zamówienia (referencje z n-ctwa Wichrowo nie są wymagane).
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu, zostanie dokonana w oparciu o dokumenty złożone przez Wykonawcę wraz z ofertą, według zasady spełnia-nie spełnia.
4) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Działalność objęta przedmiotem zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień, w związku z czym zamawiający nie precyzuje tego warunku.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1) W zakresie dysponowania określonymi osobami Wykonawca musi dysponować:
a) co najmniej jedną osobą z uprawnieniami drwala – operatora pilarki, na każde 1 600 m³ drewna przewidzianego do pozyskania, posiadającą aktualne badania lekarskie, które dopuszczają go do pracy w takim charakterze, (jeden harwester zastępuje 8 drwali – operatorów pilarki),
b) minimum dziewięcioma osobami z uprawnieniami do obsługi żurawi przenośnych,
c) co najmniej trzema osobami z uprawnieniami w zakresie stosowania środków chemicznych,
d) minimum jedną osobą na trzy leśnictwa oraz oddzielnie na szkółkę leśną, pełniącą funkcję koordynatora.
2) W zakresie dysponowania określonym potencjałem technicznym Wykonawca musi dysponować:
a) zestaw zrywkowy (ciągnik (w tym min. cztery o mocy min. 90 KM) + przyczepa do zrywki nasiębiernej drewna )) – w ilości min. 8 szt,
b) ciągnik zrywkowy typu skider – w ilości min. 4 szt,
c) ciągnik rolniczy o mocy min. 150 KM – min. 2 szt.
d) urządzenie do zrywki półpodwieszonej drewna wielkowymiarowego – w ilości minimum 8 szt,
e) pilarki spalinowe do ścinki drzew – w ilości min. 1 szt na każdego wymaganego drwala,
f) pługi do orki pasów – w ilości min. 3 szt,
g) kosa spalinowa – w ilości min. 5 szt,
h) opryskiwacz plecakowy – w ilości – min. 3 szt,
i) urządzenie do rozdrabniania pozostałości pozrębowych – min. 1 szt,
j) frez do pasowego przygotowania gleby – min. 1 szt.
Maszyny i urządzenia niezbędne do realizacji usług na szkółce leśnej:
k) ciągnik rolniczy Typ: 4514, o mocy min. 45,5 KW – w ilości min. 1 szt.
l) przyczepa rolnicza o ładowności do 6T – min. 1 szt,
ł) przyczepa rolnicza o ładowności do 2,5T – min. 1 szt,
m) agregat uprawowy – min. 1 szt,
n) szparownik – min. 1 szt,
o) pług rolniczy dwuskibowy- min. 1 szt,
p) wał gładki – min. 1 szt,
r) opielacz wielorzędowy – min. 1 szt,
s) wyciskacz bruzd dwuelementowy – min. 1 szt,
t) rozrzutnik kompostu – min. 1szt,
u) wózek widłowy do transportu palet, przystosowany do poruszania się po powierzchniach żwirowych – min. 1 szt;
Zamawiający przewiduje możliwość odpłatnego udostępnienia maszyn i urządzeń wymaganych do prac na szkółce leśnej, wymienionych w ust. 6.2 lit. b, pkt. 2 lit. k – s SIWZ. Wykonawca zainteresowany korzystaniem ze sprzętu o którym mowa powyżej, zobowiązany będzie do zawarcia umowy dzierżawy z Zamawiającym na warunkach oraz z wykorzystaniem stawek zawartych we wzorze umowy dzierżawy. Wzór umowy oraz stawki dzierżawy na rok 2015, pozostają do wglądu w biurze nadleśnictwa – pokój nr 01.
3) w zakresie realizacji usług, wykonawca musi wykazać że zrealizował co najmniej dwie usługi związane z prowadzeniem gospodarki leśnej, o wartości min. 2 300 000 PLN (brutto) każda, w tym usługi związane gospodarką szkółkarską, o łącznej wartości min. 170 000 PLN (brutto) każda.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 90

2. Doświadczenie zawodowe. Waga 5

3. Potencjał osobowy. Waga 5

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
Zn. spr. Z-2710-3/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
16.12.2014 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 16.12.2014 - 9:15

Miejscowość:

Wichrowo 2, 11-040 Dobre Miasto.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1) Zamawiający w stosunku do zadania, przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy, w wysokości nie przekraczającej 50 % wartości zamówienia podstawowego, w przypadku zaistnienia okoliczności uzasadnionych gospodarczym interesem Zamawiającego.
2) Zamawiający, w oparciu o art. 144 ustawy, dopuszcza zmianę istotnych postanowień zawartej umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy. Zmiany Umowy, o których mowa powyżej muszą być dokonane z zachowaniem przepisu z art. 140 ust. 3 ustawy, i będą dotyczyły:
a: zmiany terminu wykonania umowy, będącej uzasadnionym wynikiem następujących okoliczności:
— opóźnienie, utrudnienie, zawieszenie robót lub przeszkody spowodowane przez lub dające się przypisać Zamawiającemu, personelowi Zamawiającego lub innemu wykonawcy, zatrudnionemu przez Zamawiającego;
— zaistnienie nieprzewidzianych w umowie warunków geologicznych, hydrogeologicznych, wykopalisk, wyjątkowo niekorzystnych warunków klimatycznych a także innych przeszkód lub skażeń;
— w trakcie realizacji zamówienia zostanie ujawniony błąd Zamawiającego w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, niemożliwy do zauważenia przez Wykonawcę w postępowaniu poprzedzającym wybór najkorzystniejszej oferty;
— w wyniku niesprzyjających warunków pogodowych;
— pozostałych okoliczności, których istnienia nie można było przewidzieć na etapie ogłaszania zamówienia publicznego;
b: zmiany technologii wykonania prac, będących uzasadnionym wynikiem następujących okoliczności:
— podniesienie bezpieczeństwa wykonywanych robót;
— ograniczenie zagrożenia ze strony czynników abiotycznych i biotycznych;
— zmiany obowiązujących przepisów;
— pojawienia się nowych technologii, pozwalających na szybszą, sprawniejszą, ergonomiczną lub bardziej sprzyjającą środowisku realizację usług;
— pozostałych okoliczności, których istnienia nie można było przewidzieć na etapie ogłaszania zamówienia publicznego.
Zmiany do umowy, przewidziane w SIWZ, mogą być wprowadzone za obopólną zgodą stron w formie pisemnej pod rygorem nieważności w trybie aneksu, który po podpisaniu przez strony będzie stanowić integralną część umowy.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do następujących zmian w przedmiocie zamówienia nie wymagających zmiany umowy:
a: Zamawiający może zmienić lokalizację i ilość prac z zakresu gospodarki leśnej w poszczególnych grupach czynności, pod warunkiem że nie zostanie przekroczona, określona w umowie całkowita wartość usług. Przyczyną takich zmian, będzie uzasadniona konieczność wykonania pilnego zabiegu lub czynności, w lokalizacji, która nie została przewidziana w planie na dany rok lub rezygnacja z zabiegu lub czynności, przewidzianego w planie, a którego wykonanie stało się zbędne z przyczyn niemożliwych do przewidzenia,
b: przewidziane do pozyskania masy i sortymenty drewna są wielkościami szacunkowymi i dlatego Zamawiający przewiduje, że na danej pozycji cięć ( grupie czynności ) mogą one ulec zmianie, zwiększeniu lub zmniejszeniu, po warunkiem że nie zostanie przekroczona, określona w umowie całkowita wartość usług.
Dopuszcza się ponadto, zarówno rezygnację z wykonania niektórych pozycji cięć jak również wprowadzenie nowych pozycji cięć w ramach całkowitego rozmiaru pozyskania i zrywki drewna. Podyktowane to zostanie zmianami w zapotrzebowaniu na surowiec drzewny.
c: Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach, zmienić termin realizacji poszczególnych prac, określonych w zleceniu, o którym mowa w § 3 ust. 1 wzoru umowy.
W przypadku zmian zakresu zadań do wykonania, wynagrodzenie będzie obliczone w oparciu o stawki jednostkowe wymienione w ofercie Wykonawcy w formularzu cenowym z uwzględnieniem ilości rzeczywiście wykonanych prac. Korekta zadań do wykonania pociągnie za sobą zmianę wynagrodzenia proporcjonalnie do realizacji zamówienia.
3) Wykonawca zobowiązany będzie do posiadania aktualnej polisy OC, w okresie obowiązywania umowy.
4) Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania zleconych prac zgodnie z Zarządzeniem Nr 4/2002 Nadleśniczego Nadleśnictwa Wichrowo, z dnia 6.5.2002 roku, w sprawie uprzątnięcia gałęzi i resztek poeksploatacyjnych wzdłuż dróg, linii oddziałowych, obrzeży pól, lasów i łąk-do wglądu w biurze nadleśnictwa, pokój nr 04.
5) Wykonawca zobowiązuje się w okresie realizacji umowy stosować do Decyzji Nr 10/2014 Nadleśniczego Nadleśnictwa Wichrowo, z dnia 10.11.2014 r. w sprawie dopuszczalnych uszkodzeń w środowisku leśnym i wprowadzenia kar za wyrządzone szkody oraz nieprawidłowości powstałe przy wykonywaniu prac leśnych – do wglądu w biurze nadleśnictwa, pokój nr 04.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy.
Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli zostało ono przesłane faksem lub drogą elektroniczną, lub 2) 15 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli zostało ono przesłane w inny sposób.
Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej zamawiającego.
Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
Jeżeli zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: 1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia. 2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
26.11.2014
TI Tytuł Polska-Dobre Miasto: Usługi leśnictwa
ND Nr dokumentu 17641-2015
PD Data publikacji 17/01/2015
OJ Dz.U. S 12
TW Miejscowość DOBRE MIASTO
AU Nazwa instytucji Skarb Państwa, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Wichrowo
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 13/01/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 77200000 - Usługi leśnictwa
OC Pierwotny kod CPV 77200000 - Usługi leśnictwa
RC Kod NUTS PL622
IA Adres internetowy (URL) http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/wichrowo
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

17/01/2015    S12    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Dobre Miasto: Usługi leśnictwa

2015/S 012-017641

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Skarb Państwa, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Wichrowo
Wichrowo 2
Punkt kontaktowy: Nadleśnictwo Wichrowo, Wichrowo 2, 11-040 Dobre Miasto
Osoba do kontaktów: Joanna Latkowska
11-040 Dobre Miasto
Polska
Tel.: +48 896161281
E-mail: wichrowo@olsztyn.lasy.gov.pl
Faks: +48 896163472

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/wichrowo

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadajaca osobowości prawnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: gospodarka leśna
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Usługi z zakresu gospodarki leśnej w Nadleśnictwie Wichrowo w 2015 roku.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Usługi realizowane w ramach udzielonego zamówienia będą realizowane na terenie leśnictw Nadleśnictwa Wichrowo: Runowo, Wielki Targ, Łaniewo, Miłogórze, Kaźmierowo, Piotraszewo, Kochanówka, Gajnica, Kłębowo, Biały Krzyż, Dwa Stawy, Sarny oraz w Szkółce Leśnej Wichrowo.

Kod NUTS PL622

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
W zakres planowanych usług wchodzi: pozyskanie i zrywka drewna, podwóz drewna, hodowla i ochrona lasu, ochrona p-poż, utrzymanie obiektów leśnych, melioracje wodne, konserwacja dróg, zadrzewienia oraz usługi związane z produkcją materiału szkółkarskiego.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

77200000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 6 677 356,89 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 90
2. Doświadczenie zawodowe. Waga 5
3. Potencjał osobowy. Waga 5
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
Z-2710-3/2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 231-407666 z dnia 29.11.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
17.12.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcjum Firm Leśnych: Zakład Usług Leśnych s.c. Sawczuk Mariola Sawczuk Tadeusz, Zakład Usług Leśnych Tadeusz Stankiewicz, Zakład Usług Leśnych s.c. Anna Wołlszko Zbigniew Wołoszko, Zakład Usług Leśnych Paweł Zęgota
{Dane ukryte}
11-040 Dobre Miasto
Polska
E-mail: sawczuk.tadeusz@wp.pl
Tel.: +48 606480187

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 6 678 203,56 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 6 677 356,89 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana
Krótki opis wartości/części zamówienia, które będzie zlecone podwykonawcom: Pozyskanie oraz zrywka drewna.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
Zamawiający w stosunku do zadania, przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy, w wysokości nie przekraczającej 50 % wartości zamówienia podstawowego, w przypadku zaistnienia okoliczności uzasadnionych gospodarczym interesem Zamawiającego. Zamawiający, w oparciu o art. 144 ustawy, dopuszcza zmianę istotnych postanowień zawartej umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy. Zmiany Umowy, o których mowa w pkt. 18.3 SIWZ muszą być dokonane z zachowaniem przepisu z art. 140 ust. 3 ustawy, i będą dotyczyły:
a: zmiany terminu wykonania umowy, będącej uzasadnionym wynikiem następujących okoliczności:
— opóźnienie, utrudnienie, zawieszenie robót lub przeszkody spowodowane przez lub dające się przypisać Zamawiającemu, personelowi Zamawiającego lub innemu wykonawcy, zatrudnionemu przez Zamawiającego,
— zaistnienie nieprzewidzianych w umowie warunków geologicznych, hydrogeologicznych, wykopalisk, wyjątkowo niekorzystnych warunków klimatycznych a także innych przeszkód lub skażeń,
— w trakcie realizacji zamówienia zostanie ujawniony błąd Zamawiającego w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, niemożliwy do zauważenia przez Wykonawcę w postępowaniu poprzedzającym wybór najkorzystniejszej oferty,
— w wyniku niesprzyjających warunków pogodowych,
— pozostałych okoliczności, których istnienia nie można było przewidzieć na etapie ogłaszania zamówienia publicznego;
b: zmiany technologii wykonania prac, będących uzasadnionym wynikiem następujących okoliczności:
— podniesienie bezpieczeństwa wykonywanych robót,
— ograniczenie zagrożenia ze strony czynników abiotycznych i biotycznych,
— zmiany obowiązujących przepisów,
— pojawienia się nowych technologii, pozwalających na szybszą, sprawniejszą, ergonomiczną lub bardziej sprzyjającą środowisku realizację usług,
— pozostałych okoliczności, których istnienia nie można było przewidzieć na etapie ogłaszania zamówienia publicznego.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do następujących zmian w przedmiocie zamówienia nie wymagających zmiany umowy: a: Zamawiający może zmienić lokalizację i ilość prac z zakresu gospodarki leśnej w poszczególnych grupach czynności, pod warunkiem że nie zostanie przekroczona, określona w umowie całkowita wartość usług. Przyczyną takich zmian, będzie uzasadniona konieczność wykonania pilnego zabiegu lub czynności, w lokalizacji, która nie została przewidziana w planie na dany rok lub rezygnacja z zabiegu lub czynności, przewidzianego w planie, a którego wykonanie stało się zbędne z przyczyn niemożliwych do przewidzenia,
b: przewidziane do pozyskania masy i sortymenty drewna są wielkościami szacunkowymi i dlatego Zamawiający przewiduje, że na danej pozycji cięć (grupie czynności ) mogą one ulec zmianie, zwiększeniu lub zmniejszeniu, po warunkiem że nie zostanie przekroczona, określona w umowie całkowita wartość usług.
Dopuszcza się ponadto, zarówno rezygnację z wykonania niektórych pozycji cięć jak również wprowadzenie nowych pozycji cięć w ramach całkowitego rozmiaru pozyskania i zrywki drewna. Podyktowane to zostanie zmianami w zapotrzebowaniu na surowiec drzewny.
c: Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach, zmienić termin realizacji poszczególnych prac, określonych w zleceniu, o którym mowa w § 3 ust. 1 wzoru umowy.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy.
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
6. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy.
7. Odwołanie wnosi się w terminie: 1) 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli zostało ono przesłane faksem lub drogą elektroniczną, lub 2) 15 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli zostało ono przesłane w inny sposób.
8. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej zamawiającego
9. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 7 oraz 8 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
10. Jeżeli zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się nie później niż w terminie: 1) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia. 2) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
11. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
12. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
13. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
13.1.2015

Adres: Wichrowo 2, 11-040 Dobre Miasto
woj. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Dane kontaktowe: email: joanna.latkowska@olsztyn.lasy.gov.pl
tel: +48 896161281
fax: +48 896163472
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-12-16
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 40766620141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-11-29
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 380 dni
Wadium: 40000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 333 333 PLN  -  2 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/wichrowo
Informacja dostępna pod: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Wichrowo
Wichrowo 2, 11-040 dobre miasto, woj. warmińsko-mazurskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
77200000-2 Usługi leśnictwa
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Część zamówienia nr 15/2015 Konsorcjum Firm Leśnych: Zakład Usług Leśnych s.c. Sawczuk Mariola Sawczuk Tadeusz, Zakład Usług Leśnych Tadeusz Stankiewicz, Zakład Usług Leśnych s.c. Anna Wołlszko Zbigniew Wołoszko, Zakład Usług Leśnych Paweł Zęgota
Dobre Miasto
2014-12-17 6 677 356,00