Ogłoszenie nr 533680-N-2017 z dnia 2017-06-14 r.

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy: Termomodernizacja budynku Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz – Północ
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu


O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy, krajowy numer identyfikacyjny 000000282, ul. ul. Stefana Okrzei  10 , 85-317  Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, państwo Polska, tel. 52 32 33 130, , e-mail przetargi@bydgoszcz.po.gov.pl, , faks 52 32 33 130.
Adres strony internetowej (URL): www.bydgoszcz.po.gov.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny (proszę określić):
podmiot resortu sprawiedliwości

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.bydgoszcz.po.gov.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.bydgoszcz.po.gov.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
Zgodnie z art. 10c ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych w związku z art. 18 ustawy z dnia 22 czerwca 2016r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych (Dz.U z 2016r. poz. 1020) ustaw składanie ofert odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012r. – Prawo pocztowe (Dz. U. poz. 1529 oraz z 2015r. poz. 1830), osobiście lub za pośrednictwem posłańca
Adres:
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy ul. Stefana Okrzei 10, 85-317 Bydgoszcz, pokój nr 107


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Termomodernizacja budynku Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz – Północ

Numer referencyjny:
PO VII WB 261.8.2017

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:



Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na Termomodernizacji budynku Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz – Północ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SIWZ (przedmiar) oraz zakres wymagany do wykonania w ramach przedmiotowego zamówienia. W zakresie prac objętych dokumentacją mieści się docieplenie fasad i dachów budynku, wymiana stolarki zewnętrznej okiennej i drzwiowej oraz regulacja istniejącej w budynku instalacji Centralnego Ogrzewania.


II.5) Główny kod CPV:
45216110-8

Dodatkowe kody CPV:

Kod CPV
45320000-6
45321000-3
45443000-4
45410000-4
45400000-1
45330000-9
45310000-3
44221000-5
44621000-9



II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:
2017-12-08
Okres w miesiącachOkres w dniachData rozpoczęciaData zakończenia
2017-12-08


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków:
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę co najmniej 1 000 000 zł. (jeden milion złotych 00/100) (warunek musi być spełniony na dzień składania ofert)
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że: • w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na termomodernizacji w obiektach użyteczności publicznej (w rozumieniu Rozporządzenia, o którym mowa niżej), o wartości nie mniejszej niż 800 000,00 zł brutto, (osiemset tysięcy złotych 00/100). Definicja obiektu użyteczności publicznej w rozumieniu §3 pkt. 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2015.1422 j.t. z późn. zm.)Rozporządzenia: (…) budynku użyteczności publicznej - należy przez to rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny. • dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jedną osobą, która przy realizacji przedmiotowego zamówienia, będzie pełnić funkcję kierownika budowy posiadającą nieograniczone uprawnienia w branży konstrukcyjno-budowlanej, posiadającą co najmniej 3 letnie doświadczenie liczone od dnia wydania uprawnień. Zamawiający dopuszcza odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art.12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2016 r. poz.290 ze zm.) oraz ustawy z dnia 22grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2016 r. poz. 65).
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 3 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 5 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 6 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy Pzp)
Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

Żądanie od Wykonawcy następujących rodzajów dokumentów i oświadczeń: a. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy oraz, odnośnie skazania za wykroczenie na karę aresztu, w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; b. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; c. zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; d. odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy; e. oświadczenia wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo - w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji - dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności; f. oświadczenia wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne; g. oświadczenia wykonawcy o braku wydania prawomocnego wyroku sądu skazującego za wykroczenie na karę ograniczenia wolności lub grzywny w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy; h. oświadczenia wykonawcy o braku wydania wobec niego ostatecznej decyzji administracyjnej o naruszeniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy, prawa ochrony środowiska lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy; i. oświadczenia wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 716).

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

a) Wykaz osób zgodny z wymogami określonymi w rozdz. V pkt. 1 ppkt 2c SIWZ, dot. dysponowania co najmniej jedną osobą, która przy realizacji przedmiotowego zamówienia, będzie odpowiedzialna za kierowanie robotami budowlanymi. Wraz z informacjami na temat kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – załącznik nr 5 do SIWZ. W przypadku składania oferty wspólnej , Wykonawcy składają jeden wspólny ww. wykaz. b) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty. Poprzez zamówienie o charakterze i złożoności porównywalnej z przedmiotem zamówienia należy rozumieć realizację przynajmniej jednej roboty budowlanej polegającej na termomodernizacji w obiektach użyteczności publicznej (w rozumieniu Rozporządzenia, o którym mowa niżej), której wartość wyniosła min. 800 000,00 zł brutto (osiemset tysięcy złotych 00/100). Definicja obiektu użyteczności publicznej w rozumieniu §3 pkt. 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2015.1422 j.t. z późn. zm.)Rozporządzenia: (…) budynku użyteczności publicznej - należy przez to rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny. c) Opłaconą polisę lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną wynoszącą min. 1 000 000zł (jeden milion złotych 00/100).

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

Załącznik nr 6 do SIWZ - wykaz robót

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
wypełniony formularz ofertowy sporządzony z wykorzystaniem wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SIWZ; 2) Kosztorys ofertowy 3) Inne dokumenty i oświadczenia, niezbędne do złożenia wraz z ofertą, o których mowa w SIWZ.
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 27 000 PLN (słownie: dwadzieścia siedem tysięcy złotych 00/100) przed upływem terminu składania ofert. Szczegółowy opis znajduje się w pkt. VIII SIWZ.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena60,00
Okres gwarancji25,00
Wykonanie gruntownej konserwacji stolarki okiennej i drzwiowej drewnianej w ramach gwarancji podstaw15,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Umowa Nr……./2017 na Termomodernizację budynku Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz – Północ zawarta w dniu ………………. 2017 w Bydgoszczy, na podstawie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pomiędzy: 1. Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy, ul. Okrzei 10, 85 – 317 Bydgoszcz, NIP 953-19-11-992, REGON 000000282, reprezentowaną przez Prokuratora Okręgowego Pana Jerzego Dużego, zwaną dalej Zamawiającym, a 2. ………………………………………………………………………………………………………….. reprezentowaną przez zwanym dalej Wykonawcą, § 1 1. Umowa zostaje zawarta zgodnie z wynikiem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej 5 225 000 euro na Termomodernizację budynku Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz – Północ. 2. Zakres robót budowlanych do wykonania opisany jest szczegółowo w kosztorysie ofertowym – załącznik numer 3 do umowy. 3. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania robót budowlanych zgodnie z projektem wykonawczym, udostępnionym w formie elektronicznej, stanowiącym załącznik numer 2 do niniejszej umowy oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i na podstawie kosztorysu ofertowego, stanowiącego załącznik numer 3 do niniejszej umowy oraz zgodnie z przepisami BHP i p.poż., jak również z wymaganiami określonym w Specyfikacji wykonania i odbioru robót oraz innymi normami technicznymi określonymi w projekcie. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia terenu budowy do dnia zakończenia prac oraz ich odbioru przez Zamawiającego na własny koszt, oraz utrzymania czystości w jego obrębie. 5. Wykonawca odpowiada za teren budowy oraz ściśle przyległy do budynku również w okresie wstrzymania robót pomiędzy poszczególnymi etapami prac. 6. Do umowy zostanie dołączony szczegółowy Harmonogram rzeczowo-finansowy. Wszelkie zmiany terminu i zakresu prac zawartych w Harmonogramie wymagają formy pisemnej. 7. Od dnia protokolarnego przekazania Wykonawcy terenu budowy położonego przy ul. Przyrzecze 2-4 w Bydgoszczy, Zamawiający zobowiązany jest do udostępnienia Wykonawcy poboru wody i energii elektrycznej. 8. Za zużycie wody i energii elektrycznej w okresie od dnia przejęcia terenu budowy przez Wykonawcę do dnia zakończenia robót potwierdzonych spisaniem stosownego protokołu, Zamawiający obciąży Wykonawcę wartością wynoszącą 0,1% wartości umowy. Kod Wspólnego Słownika Zamówień – 45216110-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego ………………….. § 2 1. Wykonawca na czas realizacji przedmiotowego zamówienia zobowiązuje się do zatrudnienia na podstawie umów o pracę na pełny etat osoby wykonujące czynności polegające na: 1) kierowaniu robotami budowlanymi bez ograniczeń w zakresie budowlanym –minimum jedna osoba, 2) realizacji robót ogólnobudowlanych – minimum dziesięć osób, 2. Wykonawca zobowiązuje się, że Pracownicy wykonujący roboty będą w okresie realizacji umowy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2016 r., poz. 1666 ze zm.). 3. Każdorazowo na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego nie dłuższym niż 5 dni roboczych, Wykonawca zobowiązuje się przedłożyć do wglądu kopie potwierdzone za zgodność oryginałem, umów o pracę zawartych przez Wykonawcę z Pracownikami wykonującymi roboty lub inny dokument poświadczający status zatrudnionych osób, zgodny z wymogami SIWZ. Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników). Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania. 4. Nieprzedłożenie przez Wykonawcę kopii umów zawartych przez Wykonawcę z pracownikami wykonującymi roboty, w terminie wskazanym przez Zamawiającego zgodnie z ust. 3 będzie traktowane jako niewypełnienie obowiązku zatrudnienia Pracowników wykonujących roboty na podstawie umowy o pracę. 5. Za niedopełnienie wymogu zatrudniania Pracowników wykonujących roboty na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w wysokości kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (obowiązujących w chwili stwierdzenia przez Zamawiającego niedopełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudniania Pracowników świadczących usługi na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy) oraz liczby miesięcy w okresie realizacji Umowy, w których nie dopełniono przedmiotowego wymogu – za każdą osobę poniżej liczby wymaganych Pracowników wykonujących roboty na podstawie umowy o pracę wskazanej przez Zamawiającego w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany tych osób pod warunkiem zachowania w czasie realizacji zamówienia ciągłości zatrudnienia minimalnej ilości osób wymienionych w ust. 1, chyba, że niezachowanie tej ciągłości wynika z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, co Wykonawca będzie w stanie udowodnić. § 3 1. Ustala się termin przekazania terenu budowy – najpóźniej do 3 dni roboczych od dnia zawarcia umowy z zastrzeżeniem rozdziału IV SIWZ. 2. Wykonawca zobowiązuje się do zakończenia prac oraz ich przekazania bez zastrzeżeń, do dnia 08 grudnia 2017 r., formularz ofertowy stanowi załącznik nr 2 do SIWZ. 3. Etapy prac i terminy realizacji zostaną określone w Harmonogramie rzeczowo-finansowym: § 4 1. Zamawiający zobowiązuje się wypłacić Wykonawcy wynagrodzenie za wykonane roboty budowlane stanowiące przedmiot umowy, które zostały zatwierdzone końcowym lub częściowym protokołem zdawczo – odbiorczym na podstawie przeprowadzonego obmiaru oraz kosztorysu powykonawczego sporządzonego przez Wykonawcę i sprawdzonego przez inspektora nadzoru, w kwocie netto ....................... zł (słownie: ......................................... ), w kwocie brutto ....................... zł (słownie: ......................................... ). Łączna cena podana w formularzu ofertowym wyniosła ………….. zł brutto 2. Zamawiający zapłaci Wykonawcy za przedmiot umowy, po protokolarnym odbiorze robót, o których mowa w § 1 umowy oraz po wystawieniu faktury VAT, w terminie 14 dni od dnia dostarczenia faktury Zamawiającemu wraz z protokołem odbioru końcowego robót podpisanym przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy z zastrzeżeniem ust. 11. Faktura bez protokołu nie zostanie przyjęta do realizacji. Zamawiający dopuszcza zapłatę należności za prawidłowo wykonane roboty budowlane w częściach, po zakończeniu i odbiorze określonych etapów prac. Inwestor dopuszcza maksymalnie podział wynagrodzenia na trzy części, co oznacza możliwość dwóch odbiorów częściowych oraz trzeci końcowy dot. całości przedmiotu zamówienia, przez cały okres trwania umowy pierwsza płatność nie wcześniej niż w miesiącu wrześniu 2017r. 3. Jeśli Wykonawca zamierza zawrzeć umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, jest obowiązany, w trakcie realizacji zamówienia publicznego na roboty budowlane, do przedłożenia Zamawiającemu projektu tej umowy lub projektu jej zmiany. Do zawarcia przez Wykonawcę umów z podwykonawcami stosuje się postanowienia art. 647¹ Kodeksu cywilnego z 23 kwietnia 1964 roku ( Dz.U. z 2017 r. poz. 459 ze zm.) oraz umowy. Powierzenie podwykonawcom robót określonych w niniejszej umowie nie zmienia treści zobowiązań Wykonawcy wobec Zamawiającego za wykonanie tych robót. 4. Termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy przewidziany w umowie o podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia wykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie prac zleconych podwykonawcy. 5. Zamawiający w terminie 3 dni roboczych, zgłosi w formie pisemnej zastrzeżenia do projektu umowy o podwykonawstwo niespełniającej wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz gdy przewiduje termin zapłaty wynagrodzenia dłuższy niż 14 dni od dnia doręczenia faktury Wykonawcy. 6. Niezgłoszenie w formie pisemnej zastrzeżeń do przedłożonego projektu umowy, o którym mowa w ust. 3, uważa się za akceptację projektu umowy przez Zamawiającego. 7. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu poświadczonej za zgodność z oryginałem przez siebie lub osobę upoważnioną, kopii zawartej umowy o podwykonawstwo lub jej zmiany, której przedmiotem są roboty budowlane, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia. 8. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu poświadczonej za zgodność z oryginałem przez siebie lub osobę upoważnioną, kopii zawartej umowy o podwykonawstwo lub jej zmiany, której przedmiotem są dostawy lub usługi związane z realizacją niniejszego zamówienia, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia, z wyłączeniem umów o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5% wartości niniejszej umowy. Wyłączenie to nie dotyczy umów o wartości większej niż 50 000 zł. 9. Zamawiający w przypadkach określonych w ust. 5, w terminie 3 dni roboczych, zgłosi w formie pisemnej sprzeciw do umowy o podwykonawstwo. 10. Niezgłoszenie w terminie określonym w ust. 9 w formie pisemnej sprzeciwu do przedłożonej umowy o podwykonawstwo uważa się za akceptację umowy przez Zamawiającego. 11. W przypadku wykonywania robót przez podwykonawców do protokołu odbioru końcowego (najpóźniej w dniu jego podpisania) muszą zostać dołączone oświadczenia podwykonawców o dokonaniu przez Wykonawcę zapłaty na ich rzecz z tytułu końcowego rozliczenia przedmiotu umowy. Oświadczenie musi zawierać zakres robót i zestawienia kwot, które były należne podwykonawcy. W przypadku niedostarczenia przez Wykonawcę powyższego oświadczenia Zamawiający nie wypłaci należności wynikającej z faktury Wykonawcy w wysokości równej należności brutto podwykonawcy. 12. W przypadku, o którym mowa w ust. 11, Zamawiający dokona bezpośredniej zapłaty wymagalnego wynagrodzenia przysługującego podwykonawcy, który zawarł zaakceptowaną przez Zamawiającego umowę o podwykonawstwo z zastrzeżeniem ust. 13. Wynagrodzenie obejmować będzie wyłącznie zobowiązania powstałe po zaakceptowaniu przez Zamawiającego umowy o podwykonawstwo bez odsetek należnych podwykonawcy. W przypadku dokonania bezpośredniej zapłaty podwykonawcy Zamawiający potrąci tą kwotę z wynagrodzenia należnego Wykonawcy. 13. Zamawiający poinformuje w formie pisemnej Wykonawcę, o zamiarze bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy i możliwości zgłoszenia uwag przez Wykonawcę w terminie do 7 dni od dnia doręczenia tej informacji. W przypadku zgłoszenia uwag przez Wykonawcę, Zamawiający wykona czynności przewidziane w art. 143 c ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.). 14. Zasady określone w ust. 3-13 mają zastosowanie również w przypadku podwykonawców i dalszych podwykonawców, przy czym podwykonawca lub dalszy podwykonawca jest obowiązany dołączyć zgodę Wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej ze wzorem umowy. 15. Wykonawca zgłosi z min. 3-dniowym wyprzedzeniem liczonym w dniach roboczych gotowość do odbioru robót, nie później jednak niż na 3 dni robocze przed dniem zakończenia danego etapu zgodnie z harmonogramem.. 16. Zamawiający wyznaczy termin rozpoczęcia komisyjnego odbioru przedmiotu umowy. 17. W przypadku stwierdzenia wad i usterek w trakcie odbioru przedmiotu zamówienia, strony uzgodnią w formie pisemnej termin ich usunięcia. Jeżeli wady nie nadają się do usunięcia Zamawiający może odstąpić od umowy z przyczyn zależnych od Wykonawcy. 18. Zamawiający powinien dokonać odbioru przedmiotu umowy po usunięciu stwierdzonych wad i usterek. 19. Przed przystąpieniem do odbioru końcowego Wykonawca przekaże Zamawiającemu: atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności, aprobaty techniczne wykorzystanych materiałów i zainstalowanych urządzeń. § 5 1. Wykonawca zobowiązany jest ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności w całym okresie realizacji zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1 000 000 zł (jeden milion złotych). Jeżeli polisa obejmuje okres krótszy niż okres realizacji niniejszej umowy Zamawiający dopuszcza uaktualnienie polisy w trakcie realizacji zamówienia. 2. W przypadku przedłużenia ważności polisy lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej na kwotę minimum 1 000 000 zł (jeden milion złotych 00/100), Wykonawca zobowiązany jest do jej przedłożenia Zamawiającemu po zmianie, aż do upływu terminu realizacji całego przedmiotu zamówienia. § 6 1. Wykonawca udziela Zamawiającemu 36 miesięcznej gwarancji na wykonanie robót objętych niniejszą umową oraz na materiały użyte do tych robót. 2. Wykonawca udzieli (zgodnie z ofertą) dodatkowej wydłużonej gwarancji na wykonanie robót objętych niniejszą umową wynoszącą ….. miesięcy 3. Okres gwarancji zgodnie z art. 577 § 1 Kodeksu cywilnego biegnie od daty podpisania protokołu odbioru końcowego, zastosowanie mają odpowiednio również przepisy art. 579 Kodeksu cywilnego z 23 kwietnia 1964 roku ( Dz.U. z 2017 r. poz. 459 ze zm.). 4. Termin usunięcia wad i usterek w ramach gwarancji lub rękojmi nie może być dłuższy niż 14 dni roboczych od dnia ich zgłoszenia w formie pisemnej, faksem lub drogą elektroniczną. W przypadku gdy termin ten będzie dłuższy z przyczyn obiektywnych niezależnych od Wykonawcy, Zamawiający wyrazi w formie pisemnej zgodę na jego wydłużenie o czas niezbędny na usunięcie tych wad i usterek. § 7 1. Zamawiający ustalił zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10 % ceny łącznej brutto podanej w formularzu ofertowym tj. ……… zł brutto, co stanowi 10 % łącznej ceny podanej w formularzu ofertowym w wys. ……….. zł brutto 2. Wykonawca wniósł w formie Gwarancji ubezpieczeniowej kwotę zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości ………. zł w dniu ………… r. 3. Zamawiający zwraca wykonawcy 70% kwoty wniesionej jako zabezpieczenie należytego wykonania umowy w terminie 30 dni od dnia odbioru końcowego robót, o których mowa w § 3 umowy. 4. Zamawiający zwraca Wykonawcy 30% kwoty wniesionej jako zabezpieczenie należytego wykonania umowy nie później niż w 15 dniu po upływie okresu 36 miesięcy, liczonego od dnia odbioru końcowego robót, o których mowa § 3 umowy. 5. W przypadku nie przystąpienia do wykonania zamówienia, nie wykonania, nie wykonania w terminie lub nienależytego wykonania zamówienia, Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w trybie natychmiastowym oraz do zatrzymania całości wniesionego zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 6. Oświadczenie o odstąpieniu należy złożyć w formie pisemnej w terminie 30 dni od zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 5. § 8 1. Bezpośredni nadzór i kontrolę nad przebiegiem wykonywanych prac ze strony Zamawiającego pełnić będzie inspektor nadzoru, ….. ………………………. 2. Ponadto ze strony Zamawiającego nadzór nad prawidłowym przebiegiem i wykonywaniem zamówienia w zakresie ogólnym wykonywać będzie Mariusz Nadolski, tel. (52) 32-33-129 lub 130. 3. Podczas budowy Wykonawcę reprezentować będzie osoba pełniąca funkcję kierownika budowy, Pan ………………………………………………….. 4. Zmiana osób pełniących nadzór i kontrolę nie powoduje zmiany niniejszej umowy. O zmianie tych osób strony poinformują w formie pisemnej nie później niż w dwa dni robocze od dnia, w którym nastąpiła zmiana. 5. Przedstawiciel Zamawiającego (osoba nadzorująca) będzie miał zapewniony bez ograniczeń dostęp do wykonywanych prac. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zgłaszania uwag lub zastrzeżeń przez cały okres umowy. 6. Inspektor nadzoru wymieniony w ust. 1 jest upoważniony wraz z komisją do podpisywania protokołu odbioru robót ze strony Zamawiającego. § 9 1. Zamawiający obciąży Wykonawcę karami umownymi: 1) za opóźnienie w realizacji robót określonych w § 1 niniejszej umowy, w szczególności za uchybienie terminu ostatecznego wykonania i przekazania robót bez zastrzeżeń, tj dnia ………….2017 r., o którym mowa w § 3 ust. 2 niniejszej umowy, kara wynosi 0,5% wynagrodzenia brutto, za każdy dzień opóźnienia, 2) W przypadku nie wykonania wszystkich wymaganych prac w wyznaczonym terminie, niezależnie od kar umownych, Wykonawcy zostanie wypłacone wynagrodzenie tylko do wysokości faktycznie wykonanych i odebranych robót. 3) za opóźnienie w usunięciu wad, o których mowa w § 6 ust. 2, kara wynosi – 0,5% wynagrodzenia brutto, za każdy dzień opóźnienia, 4) za nie przystąpienie do wykonania zamówienia (protokolarne przejęcie terenu budowy) w wyznaczonym umową terminie, o którym mowa w § 3 ust. 1, niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia – kara wynosi 5% wynagrodzenia brutto, 5) za odstąpienie od (lub wypowiedzenie) umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy – kara wynosi 8 % wynagrodzenia brutto , 6) za brak zapłaty wynagrodzenia należnego podwykonawcom lub dalszym podwykonawcom, nieprzedłożenia do zaakceptowania projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, lub projektu jej zmiany, nieprzedłożenia poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o podwykonawstwo lub jej zmiany, braku zmiany umowy o podwykonawstwo w zakresie terminu zapłaty - kara wynosi 0,5% wynagrodzenia brutto, 7) za nieterminową zapłatę wynagrodzenia należnego podwykonawcom lub dalszym podwykonawcom – kara wynosi 0, 1 % wynagrodzenia brutto za każdy dzień opóźnienia, 2. Kary umowne mogą być naliczane łącznie i podlegają kumulacji. 3. Wynagrodzeniem, o którym mowa w ust. 1 jest wynagrodzenie brutto określone w § 4 ust. 1 umowy. 4. Zamawiający może potrącić kary umowne, o których mowa w ust. 1 z wynagrodzenia Wykonawcy bez uprzedniego wezwania do ich zapłacenia. 5. Strony zastrzegają sobie prawo dochodzenia odszkodowania uzupełniającego przewyższającego wysokość kar umownych, do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody. § 10 1. Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zgodnie z art. 145 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.), w razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, lub dalsze wykonywanie umowy może zagrozić istotnemu interesowi bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwu publicznemu, Zamawiający odstąpi od umowy w terminie 30 dni od dnia powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach. W takim przypadku Wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonania części umowy w zakresie potwierdzonym przez inspektora nadzoru. 2. Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy, gdy Wykonawca nie przystąpił do realizacji umowy, nie wykonuje lub nienależycie wykonuje przedmiot umowy oraz w wypadku wystąpienia okoliczności określonych w art. 143 c ust. 7 ustawy Pzp (Dz.U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.). 3. Zamawiający może ustąpić od umowy w terminie do 30 dni od zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 2. Odstąpienie wymaga formy pisemnej. § 11 1. Zgodnie z art. 144 ustawy Pzp, zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, z zastrzeżeniem ust. 2. 2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w następujących okolicznościach: 1) gdy ulegnie zmianie stan prawny w zakresie dotyczącym realizowanej umowy, który spowoduje konieczność zmiany sposobu wykonania zamówienia przez Wykonawcę, 2) gdy nastąpiła ustawowa zmiana stawki podatku od towarów i usług VAT. W takim przypadku umowa ulegnie zmianie w zakresie wysokości ceny brutto, 3) wystąpią okoliczności skutkujące potrzebą zmiany terminu realizacji zamówienia takie jak: a) zmiana stanu prawnego w zakresie objętym zamówieniem, który spowoduje konieczność zmiany sposobu wykonania zamówienia przez Wykonawcę, b) zmiana terminu wykonania umowy z uwagi na konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji mających wpływ na realizację robót, czy konieczność wykonania robót dodatkowych na warunkach określonych w art. 144 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (Dz.U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.), c) zmiana terminu wykonania umowy i terminu ci spowodowana zmniejszeniem wysokości zabezpieczonych środków w budżecie Zamawiającego wystarczającej do zrealizowania zadania, d) brak dostępu do pomieszczeń, w których przewidziano prowadzenie prac z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, e) wystąpią przeszkody o obiektywnym charakterze (zdarzenia nadzwyczajne, zewnętrzne i niemożliwe do zapobieżenia, a więc mieszczące się w zakresie pojęciowym tzw. siły wyższej i inne zdarzenia, których przyczyny nie leżą po żadnej ze stron umowy, takie jak: klęski żywiołowe, niekorzystne warunki atmosferyczne, zdarzenia wywołane przez człowieka, np. działania wojenne czy gwałtowne rozruchy a także inne niemożliwe do przewidzenia przyczyny techniczne, 4) nastąpi zmiana materiałów lub urządzeń o parametrach tożsamych lub lepszych od przyjętych w ofercie w przypadku wycofania z rynku materiału lub urządzenia oferowanego, 5) nastąpi przyjęcie nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót, pozwalającej na zaoszczędzeniu kosztów wykonania robót lub eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, 6) gdy wystąpi konieczność ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa lub zapobieżenie awarii, 7) gdy zaistnieje konieczność uzyskania stosownych zezwoleń, których konieczności uzyskania nie można było przewidzieć w momencie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcia umowy, 8) ograniczenie zakresu robót budowlanych, 9) wystąpią okoliczności, których Zamawiający, działając z należytą staranności, nie mógł przewidzieć, a wartość zmiany nie przekracza 50 % wartości określonej pierwotnie w umowie, 10) gdy zajdzie konieczność wprowadzenia zmian, których łączna wartość jest mniejsza od 15% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie. 11) w przypadku wystąpienia zmian które nie są istotne w rozumieniu art. 144 ust. 1e. 3. W przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa powyżej treść umowy może zostać zmieniona wyłącznie w formie pisemnej w postaci aneksu do umowy. § 12 1. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. § 13 1. W kwestiach nie uregulowanych w niniejszej umowie mają zastosowanie odpowiednie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.), Kodeksu Cywilnego z dnia 23 kwietnia 1964 roku ( Dz.U. z 2017 r. poz. 459) oraz pozostałe obowiązujące w tym zakresie przepisy prawa. § 14 1. Ewentualne spory wynikłe w trakcie wykonania niniejszej umowy będzie rozstrzygał Sąd właściwy dla siedziby Zamawiającego. § 15 1. Niniejsza umowa została sporządzona w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, z których: – dwa egzemplarze otrzymuje Zamawiający, – jeden egzemplarz otrzymuje Wykonawca WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY Załączniki do umowy: - załącznik nr 1 - „Wykaz Pracowników wykonujących roboty budowlane” zgodnie z §2 umowy - załącznik nr 2 – Projekt (forma elektroniczna) - załącznik nr 3 – Kosztorys ofertowy

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy najpóźniej w dniu jej zawarcia, w wysokości 10 % ceny całkowitej brutto podanej w ofercie. Szczegóły zapisane są w pkt. XV SIWZ.

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Zgodnie z art. 144 ustawy Pzp, zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, z zastrzeżeniem ust. 2. 2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w następujących okolicznościach: 1) gdy ulegnie zmianie stan prawny w zakresie dotyczącym realizowanej umowy, który spowoduje konieczność zmiany sposobu wykonania zamówienia przez Wykonawcę, 2) gdy nastąpiła ustawowa zmiana stawki podatku od towarów i usług VAT. W takim przypadku umowa ulegnie zmianie w zakresie wysokości ceny brutto, 3) wystąpią okoliczności skutkujące potrzebą zmiany terminu realizacji zamówienia takie jak: a) zmiana stanu prawnego w zakresie objętym zamówieniem, który spowoduje konieczność zmiany sposobu wykonania zamówienia przez Wykonawcę, b) zmiana terminu wykonania umowy z uwagi na konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji mających wpływ na realizację robót, czy konieczność wykonania robót dodatkowych na warunkach określonych w art. 144 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp (Dz.U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.), c) zmiana terminu wykonania umowy i terminu ci spowodowana zmniejszeniem wysokości zabezpieczonych środków w budżecie Zamawiającego wystarczającej do zrealizowania zadania, d) brak dostępu do pomieszczeń, w których przewidziano prowadzenie prac z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, e) wystąpią przeszkody o obiektywnym charakterze (zdarzenia nadzwyczajne, zewnętrzne i niemożliwe do zapobieżenia, a więc mieszczące się w zakresie pojęciowym tzw. siły wyższej i inne zdarzenia, których przyczyny nie leżą po żadnej ze stron umowy, takie jak: klęski żywiołowe, niekorzystne warunki atmosferyczne, zdarzenia wywołane przez człowieka, np. działania wojenne czy gwałtowne rozruchy a także inne niemożliwe do przewidzenia przyczyny techniczne, 4) nastąpi zmiana materiałów lub urządzeń o parametrach tożsamych lub lepszych od przyjętych w ofercie w przypadku wycofania z rynku materiału lub urządzenia oferowanego, 5) nastąpi przyjęcie nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót, pozwalającej na zaoszczędzeniu kosztów wykonania robót lub eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, 6) gdy wystąpi konieczność ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa lub zapobieżenie awarii, 7) gdy zaistnieje konieczność uzyskania stosownych zezwoleń, których konieczności uzyskania nie można było przewidzieć w momencie wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcia umowy, 8) ograniczenie zakresu robót budowlanych, 9) wystąpią okoliczności, których Zamawiający, działając z należytą staranności, nie mógł przewidzieć, a wartość zmiany nie przekracza 50 % wartości określonej pierwotnie w umowie, 10) gdy zajdzie konieczność wprowadzenia zmian, których łączna wartość jest mniejsza od 15% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie. 11) w przypadku wystąpienia zmian które nie są istotne w rozumieniu art. 144 ust. 1e.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2017-06-29, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






Rozmiar pliku: 10102 KB
Ogłoszenie nr 500007042-N-2017 z dnia 01-08-2017 r.
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy: Termomodernizacja budynku Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz – Północ, ul. Przyrzecze 2-4

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 533680-N-2017

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy, Krajowy numer identyfikacyjny 000000282, ul. ul. Stefana Okrzei  10, 85-317  Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, państwo Polska, tel. 52 32 33 130, e-mail przetargi@bydgoszcz.po.gov.pl, faks 52 32 33 130.
Adres strony internetowej (url): www.bydgoszcz.po.gov.pl
Adres strony internetowej, pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne:
www.bydgoszcz.po.gov.pl

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: podmiot resortu sprawiedliwości
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Termomodernizacja budynku Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz – Północ, ul. Przyrzecze 2-4

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
PO VII WB 261.8.2017

II.2) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja budynku Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ, ul. Przyrzecze 2-4. Szczegółowy zakres robót określa Kosztorys inwestorski oraz przedmiar, jak również specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

nie

II.5) Główny Kod CPV:
45216110-8

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 

Adres: ul. Stefana Okrzei 10, 85-317 Bydgoszcz
woj. kujawsko-pomorskie
Dane kontaktowe: email: przetargi@bydgoszcz.po.gov.pl
tel: 52 32 33 130
fax: 52 32 33 130
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-06-28
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 533680-N-2017
ID postępowania Zamawiającego: PO VII WB 261.8.2017
Data publikacji zamówienia: 2017-06-13
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 162 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: www.bydgoszcz.po.gov.pl
Informacja dostępna pod: www.bydgoszcz.po.gov.pl
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
44221000-5 Okna, drzwi i podobne elementy
44621000-9 Grzejniki i kotły grzewcze
45216110-8 Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 Roboty izolacyjne
45321000-3 Izolacja cieplna
45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 Tynkowanie
45443000-4 Roboty elewacyjne