Ogłoszenie nr 549179-N-2017 z dnia 2017-07-11 r.

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krosno z siedzibą w Osiecznicy: Budowa leśniczówki Leśnictwa Dębogóra wraz z infrastrukturą towarzyszącą w technologiach energooszczędnych z drewna i materiałów drewnopochodnych”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu


O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:
1Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 10 ust. 1 oraz art. 39 – 46 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 z późn. zm. - dalej „PZP”) oraz aktów wykonawczych do PZP. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówienia o wartości niższej niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp. 3. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 24aa ust. 1 i 2 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

I. 1) NAZWA I ADRES:
Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krosno z siedzibą w Osiecznicy, krajowy numer identyfikacyjny 97004013200000, ul. ul. Krośnieńska  42 , 66600   Osiecznica, woj. lubuskie, państwo Polska, tel. 068 3830776, 068 3830777, , e-mail Nadl.Krosno@zielonagora.lasy.gov.ol, , faks w. 28.
Adres strony internetowej (URL): krosno@zielonagora.lasy.gov.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny (proszę określić):
Lasy Państwowe - państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_zielona_gora/nadl_krosno


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_zielona_gora/nadl_krosno


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
Ofertę nalezy złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności
Adres:
Lasy Państwowe Nadlesnictwo Krosno z/s w Osiecznicy,ul. Krośnieńska 42, 66-600 Krosno Odrzańskie parter pokój nr 2 (sekretariat)


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Tak
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa leśniczówki Leśnictwa Dębogóra wraz z infrastrukturą towarzyszącą w technologiach energooszczędnych z drewna i materiałów drewnopochodnych”

Numer referencyjny:
S.270.1.2017

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Tak


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:



Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wybudowaniu: obiektów służących gospodarce leśnej i bytowej tj. leśniczówki Leśnictwa Dębogóra w miejscowości Lubogoszcz składającej się z: - jednorodzinnego jednokondygnacyjnego budynku mieszkalnego – leśniczówki - budynku gospodarczego z garażem, kancelarią leśniczego, poczekalnią i w c dostosowanym dla osób niepełnosprawnych, - wolno stojącej wiaty garażowo – gospodarczej - niezbędnej infrastruktury technicznej: wjazd, drogi, parkingi i place wewnętrzne o nawierzchni z kostki granitowej, przyłącza i instalacji wody, przyłącza sanitarne z odprowadzeniem ścieków sanitarnych do zbiornika bezodpływowego. Kategoria budowlana nr: I i III. Wszystkie zaprojektowane budynki są jednokondygnacyjne bez podpiwniczenia i bez poddasza użytkowego, zlokalizowane na działce 92/1 przy drodze powiatowej nr 1160F Maszewo – Lubogoszcz – Skórzyn –Budachów na terenie gminy Maszewo, powiatu krośnieńskiego, województwa lubuskiego. Powierzchnia zabudowy: a) budynek leśniczówki – ok. 111,60 m2 [1] b) budynek gospodarczo – biurowy – ok. 81,50 m2 [2] c) wiata gospodarczo – garażowa – ok. 30,00 m2 [3] Projektowaną technologie dla prowadzenia prac budowlanych opisano w oddzielnych plikach: a) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR) załącznik nr 7 do SIWZ b) Projekt Wykonawczym załącznik nr 6 do SIWZ


II.5) Główny kod CPV:
45000000-7

Dodatkowe kody CPV:

Kod CPV
45111200-0
45200000-9
45223000-6
45233120-6
45260000-7
45300000-0
45310000-3
45321000-3
45330000-9
45331100-7
45331200-8
45332000-3
45400000-1



II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: 1. Zamawiający informuje, iż przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 Pzp dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, o wartości stanowiącej nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te polegać będą na powtórzeniu robót budowlanych podobnych do robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia. 2. Zamówienia o których mowa w pkt. 1 będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki. 3. Zakres robót budowlanych, które mogą być objęte zamówieniami, o których mowa w pkt. 1, odpowiada przedmiotowi zamówienia podstawowego opisanemu w: a) dokumentacji projektowej, w tym przedmiarze robót i opisie prac, b) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR) i Projekcie Wykonawczym.

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:



II.9) Informacje dodatkowe:
) Klauzula dotycząca zatrudnienia na podstawie umowy o pracę 1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, Podwykonawcę dalszego Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art..22§ 1 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jednolity Dz.U. z 2016 r. poz. 1666 ze zm.) osób, które w trakcie realizacji przedmiotowego zamówienia wykonywać będą wszystkie roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia, a w szczególności osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na wykonaniu robót: a) konstrukcja elementów prefabrykowanych w zakładzie, b) montaż budynku na budowie, c) konstrukcyjnych, obejmujących wykonanie fundamentów, ścian, stropów, dachu, dotyczących wentylacji i instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej, robót wykończeniowych w zakresie posadzek, stolarki drzwiowej i okiennej, elewacji, powłok malarskich Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę nie dotyczy osób wykonujących funkcję kierownika budowy, wykonujących usługi geodezyjne oraz dostawców materiałów, urządzeń i wyposażenia (np. mebli). Sposób dokumentowania zatrudnienia osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę wymagań o których mowa poniżej, jak również sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 5 do SIWZ. 2. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełnienia przez Wykonawcę, Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności o których mowa w ust. 1. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów 3. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełniania wymogu zatrudniania na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę, Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę osób wykonujących wskazane w ust.1 czynności w trakcie realizacji zamówienia: 4.. Roboty określone w § 1 zostaną wykonane zgodnie z warunkami prowadzonego postępowania, z obowiązującymi przepisami, polskimi normami budowlanymi, sztuką budowlaną, Ustawą - Prawo Budowlane i zasadami wiedzy technicznej oraz należytą starannością w ich wykonywaniu, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją. 5. Przedmiot umowy zostanie wykonany przy użyciu narzędzi, maszyn i urządzeń Wykonawcy. Do obowiązków Wykonawcy należy: 1) protokolarne przejęcie terenu budowy, 2) odpowiednie zabezpieczenie i oznakowanie terenu budowy wraz ze znajdującymi się na nim obiektami budowlanymi i urządzeniami technicznymi (w widocznym miejscu tablica informacyjna i ogłoszenie zawierające dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia), 3) ustawienie tablicy informacyjnej dotyczącej inwestycji zgodnie z ustawą Prawa budowlanego oraz odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy, 4) po protokolarnym przejęciu od Zamawiającego terenu budowy, aż do chwili wykonania przedmiotu zamówienia Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za przekazany teren budowy. Za wykonanie przedmiotu umowy uważa się moment odbioru końcowego i przekazania przez Wykonawcę Zamawiającemu pozwolenia na użytkowanie wybudowanych budynków, 5) zaopatrzenie we własnym zakresie placu budowy w energię elektryczną i wodę na potrzeby prowadzenia robót budowlanych oraz w pomieszczenia socjalne do celów budowy, 6) wykonanie prac będących przedmiotem umowy zgodnie z przekazana dokumentacją budowlaną: STWiOR, Projektem Budowlanym i Projektem Wykonawczym (załączniki nr 6,7 i 8 do SIWZ), aktualnym poziomem i zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności ustawy Prawo budowlane i aktami wykonawczymi tej ustawy, zachowując zasady należytej staranności oraz normy odnoszące się do dobrej jakości i prawidłowej organizacji robót na placu budowy, za szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, 7) dostarczenie Zamawiającemu odpowiednich deklaracji zgodności lub certyfikatów zgodności z Polską Normą lub aprobat technicznych w przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane na użyte materiały, każdorazowo przed wbudowaniem danego materiału do akceptacji inspektorowi Nadzoru Zamawiającego, 8) użycie do wykonania przedmiotu umowy wyłącznie materiałów nowych, własnych (zakupionych przez Wykonawcę, na własny koszt i ryzyko), posiadających wymagane prawem aprobaty techniczne bądź atesty, które zostaną zatwierdzone przez Inspektora nadzoru inwestorskiego przed ich wbudowaniem. Nie dopuszcza się materiałów z recyklingu, 9) pisemne zgłaszanie Zamawiającemu do sprawdzenia lub odbioru technicznego wykonanych robót ulegających zakryciu bądź zanikających zgodnie ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót i przystąpienie do dalszych prac po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego, 10) pisemne zgłoszenie zakończonych robót do odbioru końcowego lub częściowego, 11) stosowanie się do ustnych i pisemnych poleceń i wskazówek Zamawiającego w trakcie wykonywania przedmiotu umowy oraz do przedłożenia Zamawiającemu na jego pisemne żądanie zgłoszone w każdym czasie trwania umowy, wszelkich dokumentów, materiałów i informacji potrzebnych mu do oceny prawidłowości wykonania umowy, 12) utrzymanie porządku na placu budowy, 13) uprzątnięcie odpadów powstałych w wyniku działań Wykonawcy na powierzchni na której prowadzi prace budowlane i ich zagospodarowanie zgodnie z zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tekst jednolity Dz.U. z 2016 r. poz. 1987 ze zm. 14) przestrzeganie zasad ochrony środowiska, 15) ochrona mienia budowy przed kradzieżą, dewastacją, zabezpieczenie p.poż., nadzór nad bhp, 16) prowadzenie dziennika budowy oraz książki obmiaru, 17) ponoszenie odpowiedzialności odszkodowawczej wobec osób trzecich z tytuł nienależytego zabezpieczenia terenu budowy i wykonywania przedmiotu umowy, 18) wstrzymanie wykonywania robót budowlanych w przypadku stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia oraz bezzwłoczne zawiadomienie o tym właściwego organu i Zamawiającego. 2.Po zakończeniu robót budowlanych, przed zgłoszeniem do odbioru końcowego Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu budowy, oraz do przywrócenia stanu dróg dojazdowych i terenu posesji użytkowanej do realizacji inwestycji do stanu nie gorszego niż przed przekazaniem placu budowy. 3. Wykonawca zobowiązuje się przez cały okres obowiązywania umowy posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1 000 000 zł. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WYKONANIA ROBÓT BUDOWLANYCH Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z warunkami umowy oraz za jakość zastosowanych materiałów i wykonywanych robót, za ich zgodność z dokumentacją projektową, wymaganiami szczegółowych specyfikacji technicznych, projektem organizacji robót, opracowanym przez wykonawcę oraz poleceniami zarządzającego realizacją umowy. Wykonawca jest odpowiedzialny za stosowanie przyjętej technologii, metody wykonywania robót. Wykonawca jest odpowiedzialny za dokładne wytyczenie w planie i wyznaczenie wysokości wszystkich elementów robót, zgodnie z wymiarami i rzędnymi określonymi w dokumentacji projektowej lub przekazanymi na piśmie przez zarządzającego realizacją umowy. Sprawdzenie wytyczenia robót lub wyznaczenia wysokości przez zarządzającego realizacją umowy nie zwalnia wykonawcy od odpowiedzialności za ich dokładność. Błędy popełnione przez Wykonawcę w wytyczeniu i wyznaczaniu robót, zostaną usunięte przez Wykonawcę na własny koszt, z wyjątkiem, kiedy dany błąd okaże się skutkiem błędu zawartego w danych dostarczonych wykonawcy na piśmie przez zarządzającego realizacją umowy. Decyzje zarządzającego realizacją umowy dotyczące akceptacji lub odrzucenia materiałów i elementów robót będą oparte na wymaganiach określonych w dokumentach umowy, dokumentacji projektowej i w szczegółowych specyfikacjach technicznych, a także w normach i wytycznych. Przy podejmowaniu decyzji, zarządzający realizacją umowy uwzględni wyniki badań materiałów i robót, rozrzuty normalnie, występujące przy produkcji i przy badaniach materiałów, doświadczenia z przeszłości, wyniki badań naukowych oraz inne czynniki wpływające na rozważaną kwestię. Polecenia zarządzającego realizacją umowy powinny być wykonywane przez Wykonawcę w czasie określonym przez zarządzającego realizacją umowy, pod groźbą zatrzymania robót. Skutki finansowe z tego tytułu poniesie Wykonawca. Zabezpieczenie interesów osób trzecich Wykonawca jest odpowiedzialny za ochronę istniejących instalacji naziemnych i podziemnych, urządzeń znajdujących się w obrębie placu budowy, takich jak rurociągi, kable, etc. Przed rozpoczęciem robót, Wykonawca potwierdzi u odpowiednich władz, które są właścicielami instalacji i urządzeń, informacje podane na planie zagospodarowania terenu, dostarczonym przez Zamawiającego. Wykonawca spowoduje, aby te instalacje i urządzenia zostały właściwie oznaczone i zabezpieczone przed uszkodzeniem, w trakcie realizacji robót. W przypadku, gdy wystąpi konieczność przeniesienia instalacji i urządzeń podziemnych w granicach placu budowy, Wykonawca ma obowiązek poinformować zarządzającego realizacją umowy o zamiarze rozpoczęcia takiej pracy. Wykonawca natychmiast poinformuje zarządzającego realizacją umowy o każdym przypadkowym uszkodzeniu tych urządzeń lub instalacji i będzie współpracował przy naprawie, udzielając wszelkiej możliwej pomocy, która może być potrzebna dla jej przeprowadzenia. Wykonawca będzie odpowiedzialny za jakiekolwiek szkody, spowodowane przez jego działania, w instalacjach naziemnych i podziemnym, pokazanych na planie zagospodarowania terenu dostarczonym przez zamawiającego. Ochrona środowiska W trakcie realizacji robót Wykonawca jest zobowiązany znać i stosować się do przepisów zawartych we wszystkich regulacjach prawnych w zakresie ochrony środowiska. W okresie realizacji, do czasu zakończenia robót, Wykonawca będzie podejmował wszystkie sensowne kroki , aby stosować się do wszystkich przepisów i normatywów w zakresie ochrony środowiska, na placu budowy i poza jego terenem, unikać działań szkodliwych dla innych jednostek występujących na tym terenie w zakresie zanieczyszczeń, hałasu lub innych czynników powodowanych jego działalnością. Stosując się do wymagań w zakresie ochrony środowiska, Wykonawca będzie miał szczególny wzgląd na: lokalizację składowisk odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych, ukopów i dróg dojazdowych, środki ostrożności i zabezpieczenia przed: • zanieczyszczeniem powietrza pyłami i gazami, • zanieczyszczeniem gruntu pyłami lub substancjami toksycznymi, • możliwością powstania pożaru. Użycie i gospodarka materiałami, które wpływają na trwałe zmiany środowiska oraz materiałów emitujących promieniowanie w ilościach wyższych niż zalecane, nie będzie akceptowane. Jakiekolwiek materiały z odzysku lub pochodzące z recyklingu, które mają być użyte do robót, muszą być bezpieczne dla środowiska. Warunki bezpieczeństwa pracy. Wykonawca dostarczy na budowę i będzie utrzymywał wyposażenie konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa. Zapewni wyposażenie w urządzenia socjalne oraz odpowiednie wyposażenie i odzież wymaganą dla ochrony życia i zdrowia personelu, zatrudnionego na placu budowy. Uważa się, że koszty zachowania zgodności ze wspomnianymi powyżej przepisami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia są wliczone w cenę umowną. Wykonawca będzie stosował się do wszystkich przepisów prawnych, obowiązujących w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Będzie stale utrzymywał wyposażenie przeciwpożarowe w stanie gotowości, zgodnie z zaleceniami przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego na placu budowy, we wszystkich urządzeniach, maszynach i pojazdach oraz pomieszczeniach magazynowych. Materiały łatwopalne będą przechowywane zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi, w bezpiecznej odległości od budynków i składowisk, w miejscach niedostępnych dla osób trzecich. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie straty powstałe w wyniku pożaru, które mogą powstać w okresie realizacji robót lub zostaną spowodowane przez któregokolwiek z jego pracowników. Zaplecza dla potrzeb Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć pomieszczenia biurowe, sanitarne, sprzęt, transport oraz inne urządzenia towarzyszące, potrzebne do wykonania przedsięwzięcia. Wykonawca dostarczy, zainstaluje i będzie utrzymywać tymczasowe urządzenia zabezpieczające, w tym: ogrodzenia, poręcze, oświetlenie, sygnały i znaki ostrzegawcze oraz wszelkie inne środki, niezbędne do ochrony robót, wygody społeczności i innych. Wjazdy i wyjazdy z terenu budowy, przeznaczone dla pojazdów i maszyn pracujących przy realizacji robót, Wykonawca odpowiednio oznakuje, w sposób uzgodniony z Zamawiającym. Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu budowy w okresie trwania realizacji umowy, aż do zakończenia i odbioru końcowego robót.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania tego warunku udziału w postępowaniu.
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku dot. zdolności ekonomicznej. Warunek w odniesieniu do sytuacji finansowej, zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje środkami finansowymi lub zdolnością kredytową nie mniejszą niż: 500 000,00 zł. W przypadku gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełnienia warunku sytuacji finansowej przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank polski bieżący kurs średni wymiany na dzień składania ofert,
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: zdolności technicznej lub zawodowej a) Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, należyte wykonanie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności był krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 budynków w technologiach energooszczędnych o szkieletowej konstrukcji drewnianej z drewna i materiałów drewnopochodnych wraz z instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi i wentylacyjnymi, o powierzchni zabudowy nie mniejszej niż 80 m2 każdy, za kwotę nie mniejszą niż 250 000,00 pln brutto każdy; b) dysponują potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego, Zamawiający nie precyzuje tego warunku;
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe: Warunek w zakresie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia zostanie uznany za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje wykwalifikowaną kadrą posiadającą opisane wymagane uprawnienia budowlane: osoba przewidziana do pełnienia funkcji kierownika budowy winna posiadać uprawnienia do kierowania robotami w specjalności: - konstrukcyjno-budowlanej oraz co najmniej 5 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy tego typu budynków – 1 osoba - osoba przewidziana do pełnienia funkcji kierownika robót sanitarnych posiadająca uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika robót – 1 osoba, - osoba przewidziana do pełnienia funkcji kierownika robót elektrycznych posiadającego uprawnienia budowlane w specjalności: instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oraz co najmniej 2 letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika robót – 1 osoba, 2. W trybie i terminie określonym w art. 24 ust. 11 Pzp Wykonawca jest zobowiązany złożyć Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, tj. Dz.U. z 2017 r. poz. 229 ( zał. nr 12 do SIWZ) Wraz ze złożonym oświadczeniem Wykonawca może przedłożyć dowody potwierdzające, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w przedmiotowym postępowaniu. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 24aa ust. 1 i 2 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 3. W celu potwierdzeni spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, złoży na wezwanie Zamawiającego, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, nie krótszym niż 5 dni oświadczenia i dokumenty j.n., aktualne na dzień złożenia ofert: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dokumentów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone ( załącznik nr 10 do SIWZ). 2) wykaz osób wyznaczonych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacją o ich kwalifikacjach zawodowych, uprawnieniach, doświadczeniach i wykształceniu, niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz z informacją o podstawie dysponowania tymi osobami (załącznik nr 14 i 15 do SIWZ) 3) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert, Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może złożyć dokumentów dotyczących sytuacji finansowej lub ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może złożyć inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu. 4. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest na podstawie art. 22a Pzp udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku. Zobowiązanie należy złożyć w oryginale wraz z ofertą. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22 a Ustawy Pzp wykonawca musi przedstawić: a) zakres dostępnych wykonawcy innego podmiotu, b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonaniu zamówienia publicznego, d) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczy wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, realizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w zakresie żądanych dokumentów bezpośrednie zastosowanie mają przepisy § 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.02.2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r., poz. 231). 6. Zamawiający wymaga aby Wykonawca złożył oświadczenie, iż nie później niż na dzień składania ofert spełnia warunki , których mowa w art.22 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych (zał. nr 3 ) oraz wynikające z SIWZ. 7. Zamawiający wymaga aby Wykonawca złożył oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art.24 ust. 1 i 2 ( zał. nr 2).

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)






Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Tak

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

2. W trybie i terminie określonym w art. 24 ust. 11 Pzp Wykonawca jest zobowiązany złożyć Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, tj. Dz.U. z 2017 r. poz. 229 ( zał. nr 12 do SIWZ) Wraz ze złożonym oświadczeniem Wykonawca może przedłożyć dowody potwierdzające, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w przedmiotowym postępowaniu. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 24aa ust. 1 i 2 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 3. W celu potwierdzeni spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, złoży na wezwanie Zamawiającego, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, nie krótszym niż 5 dni oświadczenia i dokumenty j.n., aktualne na dzień złożenia ofert: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dokumentów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone ( załącznik nr 10 do SIWZ). 2) wykaz osób wyznaczonych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacją o ich kwalifikacjach zawodowych, uprawnieniach, doświadczeniach i wykształceniu, niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz z informacją o podstawie dysponowania tymi osobami (załącznik nr 14 i 15 do SIWZ) 3) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert, Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może złożyć dokumentów dotyczących sytuacji finansowej lub ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może złożyć inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu. 4. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest na podstawie art. 22a Pzp udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku. Zobowiązanie należy złożyć w oryginale wraz z ofertą. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22 a Ustawy Pzp wykonawca musi przedstawić: a) zakres dostępnych wykonawcy innego podmiotu, b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonaniu zamówienia publicznego, d) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczy wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, realizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w zakresie żądanych dokumentów bezpośrednie zastosowanie mają przepisy § 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.02.2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r., poz. 231). 6. Zamawiający wymaga aby Wykonawca złożył oświadczenie, iż nie później niż na dzień składania ofert spełnia warunki , których mowa w art.22 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych (zał. nr 3 ) oraz wynikające z SIWZ. 7. Zamawiający wymaga aby Wykonawca złożył oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art.24 ust. 1 i 2 ( zał. nr 2).

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

2. W trybie i terminie określonym w art. 24 ust. 11 Pzp Wykonawca jest zobowiązany złożyć Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, tj. Dz.U. z 2017 r. poz. 229 ( zał. nr 12 do SIWZ) Wraz ze złożonym oświadczeniem Wykonawca może przedłożyć dowody potwierdzające, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w przedmiotowym postępowaniu. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 24aa ust. 1 i 2 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 3. W celu potwierdzeni spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, złoży na wezwanie Zamawiającego, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, nie krótszym niż 5 dni oświadczenia i dokumenty j.n., aktualne na dzień złożenia ofert: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dokumentów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone ( załącznik nr 10 do SIWZ). 2) wykaz osób wyznaczonych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacją o ich kwalifikacjach zawodowych, uprawnieniach, doświadczeniach i wykształceniu, niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz z informacją o podstawie dysponowania tymi osobami (załącznik nr 14 i 15 do SIWZ) 3) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert, Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może złożyć dokumentów dotyczących sytuacji finansowej lub ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może złożyć inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu. 4. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest na podstawie art. 22a Pzp udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku. Zobowiązanie należy złożyć w oryginale wraz z ofertą. W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22 a Ustawy Pzp wykonawca musi przedstawić: a) zakres dostępnych wykonawcy innego podmiotu, b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, c) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonaniu zamówienia publicznego, d) czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczy wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, realizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w zakresie żądanych dokumentów bezpośrednie zastosowanie mają przepisy § 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.02.2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r., poz. 231). 6. Zamawiający wymaga aby Wykonawca złożył oświadczenie, iż nie później niż na dzień składania ofert spełnia warunki , których mowa w art.22 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych (zał. nr 3 ) oraz wynikające z SIWZ. 7. Zamawiający wymaga aby Wykonawca złożył oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art.24 ust. 1 i 2 ( zał. nr 2).

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Załącznik nr 1 Formularz cenowy oferty, Załącznik nr 2 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z art. 24 ust.1 Pzp, Załącznik nr 3 Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu art. 22ust. 1 Pzp. Załącznik nr 4 Przedmiary robót budowlanych Załącznik nr 10 Wykaz robót budowlanychWykonawcy w okresie pięciu lat Załącznik nr 11 Wykaz robót kierownik budowy Załącznik nr 12 Informacja dotycząca przynależności do grupy kapitałowej Załącznik nr 13 Zobowiązanie podmiotu trzeciego Załącznik nr 14 Wykaz osób uczestniczących w realizacji zamówienia Załącznik nr 15 Wykaz nadzorowanych prac przez kierownika budowy
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
9.1. Zgodnie z art. 45 Ustawy Pzp oferta musi zostać zabezpieczona wadium w kwocie 22 500,00 zł. słownie: ( dwadzieścia dwa tysiące pięćset złotych ). 9.2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 359 ze. zm.). Wadium w formie innej niż pieniężna składa się w oryginale. 9.3. Wadium należy wnieść najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert. Wadium musi być wniesione na cały okres związania wykonawcy złożoną ofertą. 9.4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wnieść na rachunek bankowy Zamawiającego: PKO BP SA KROSNO ODRZ. 92 1020 5402 0000 0502 0115 2750 ze wskazaniem w tytule wpłaty: Wadium w postępowaniu przetargowym „Budowa leśniczówki Leśnictwa Dębogóra wraz z infrastrukturą towarzyszącą w technologiach energooszczędnych z drewna i materiałów drewnopochodnych” 9.5. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie tj. do dnia 26 lipca 2017 roku do godz. 1000 zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz może być załączone do oferty lub złożone przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego (pokój nr 2). Wadium musi zabezpieczać ofertę przez cały okres związania ofertą. Gdy wadium nie zostanie wniesione w wyznaczonym terminie lub zostanie wniesione w sposób nieprawidłowy oferta Wykonawcy zostanie odrzucona zgodnie z art. 89 ust.1 pkt 7b Pzp. 9.6. W przypadku Wykonawcy będącego spółką cywilną , jeżeli wadium zostanie złożone w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, gwarancja musi obejmować wszystkich wspólników. Uwaga! Z treści gwarancji lub poręczenia musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji gwaranta. Gwarancja (poręczenie) musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela gwaranta. Termin obowiązywania gwarancji lub poręczenia nie może być krótszy niż termin związania ofertą. 9.7. Z treści wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a oraz art. 46 ust. 5 PZP. 9.8. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib, 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem – określenie przedmiotu zamówienia 3) kwotę gwarancji/poręczenia, 4) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a PZP oraz art. 46 ust. 5 PZP .


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
cena60,00
przedłużenie terminu gwarancji jakości i rękojmi za wdy na wykonany przedmiot umowy na roboty budowl20,00
doświadczenie kierownika budowy-kierowanie robotmi-budowa budynków w technologi energooszczędnej o s20,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
§ 11 Zmiany w umowie 1. Zamawiający przewiduje możliwości zmian postanowień zawartej Umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy. 2. Zmiana umowy, w tym zmiany terminu jej realizacji, będą mogły być wprowadzone w związku z zaistnieniem okoliczności, których wystąpienia Strony nie przewidywały w chwili zawierania Umowy. Wskazane okoliczności nie mogą być wywołane zarówno przez którąkolwiek ze Stron, ani nie mogą być przez Strony zawinione i muszą wywoływać ten skutek, iż Umowa nie będzie mogła być wykonana według pierwotnej treści w szczególności: - jeżeli z powodu nadzwyczajnej zmiany stosunków spełnienie świadczenia byłoby połączone z nadmiernymi trudnościami albo groziłoby jednej ze Stron rażącą stratą ( art.3571KC), lub - niemożność osiągnięcia celu umowy, albo też wykonanie Umowy byłoby istotnie utrudnione dla jednej, bądź obu jej Stron. Okoliczności te odnosić się mogą w szczególności do: a) wystąpienia skrajnie niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających terminową realizację robót np. huraganowe wiatry, nadmierne opady atmosferyczne, powódź lub inne klęski naturalne, b) ujawnienia w trakcie realizacji zamówienia błędu Zamawiającego ( np. w uproszczonej dokumentacji budowlanej, STWiOR lub w przedmiarze robót), który uniemożliwia realizację przedmiotu Umowy według pierwotnego założenia, c) konieczność uwzględnienia wpływu ewentualnych robót zamiennych lub dodatkowych na realizację Przedmiotu Umowy, d) wystąpienia zmian stanu prawnego, w szczególności przepisów podatkowych, przepisów prawa budowlanego lub prawa ochrony środowiska. 3. W sytuacjach określonych w ust. 2 Strony, mając na uwadze poszanowanie wzajemnych interesów, zasady równości Stron oraz ekwiwalentność świadczeń, a przede wszystkim zgodny zamiar wykonania Przedmiotu umowy, określą w niezbędnym zakresie wpływ powyższych okoliczności na dotychczasowe prawa i obowiązki. 4. Niezależnie od postanowień ust. 2 i 3 Umowy, Strony dopuszczają możliwość: a) zmiany osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje Przedmiot Umowy na inne, legitymujące się co najmniej uprawnieniami i doświadczeniem, jakie były niezbędne do wskazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu e sprawie zamówienia publicznego, b) zmian redakcyjnych Umowy, c) zmian będących następstwem zmian danych Wykonawcy ujawnionych w rejestrach publicznych – w szczególności generalnej, następującej w wyniku dozwolonego przekształcenia podmiotu bądź dziedziczenia oraz w przypadkach szczególnej sukcesji z mocy prawa (np. łączenie, dzielenie, przekształcanie spółek), d) zmian technologicznych oraz innych zmian korzystnych z punktu widzenia realizacji Przedmiotu Umowy, w szczególności przyspieszających realizację, obniżających koszt ponoszonych przez Zamawiającego na utrzymanie lub użytkowanie Przedmiotu Umowy bądź zwiększających użyteczność Przedmiotu Umowy. 5. W okolicznościach, o których mowa w ust. 2-4, wprowadzone zostaną do Umowy stosowne zmiany weryfikujące lub redakcyjne dotyczące brzmienia umowy, bądź wskazujące nowe dane wynikające ze zmian w rejestrach publicznych, albo też kierując się poszanowaniem wzajemnych interesów, zasadą równości Stron oraz ekwiwalentności świadczeń i przede wszystkim zgodnym zamiarem wykonania przedmiotu umowy, wspólnie zostaną określone zmiany korzystne z punktu widzenia realizacji Przedmiotu Umowy. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany Podwykonawcy, bądź wprowadzenia zmian części Przedmiotu Umowy, które Wykonawca przewidział do realizacji za pomocą Podwykonawców na inne części Przedmiotu Umowy, w tym również na części, których Wykonawca nie wskazał w złożonej przez siebie ofercie. 7. Dopuszcza się zmiany w zakresie treści dokumentów przedstawionych wzajemnie przez Strony w trakcie realizacji Umowy lub sposobu informowania o realizacji Umowy lub sposobu informowania o realizacji Umowy. Zmiana ta nie może spowodować braku informacji niezbędnych Zamawiającemu do prawidłowej realizacji Umowy. 8. Wszelkie zmiany wprowadzone do Umowy dokonywane będą z poszanowaniem obowiązków wynikających z obowiązującego prawa, w tym w szczególności art. 140 ust. 3 i art.. 144 ust. 1 i 1 e Ustawy Pzp. 9. W razie zaistnienia zdarzeń niezależnych od stron, po dacie zawarcia Umowy, o charakterze działania siły wyższej, które uniemożliwiłyby terminowe wykonanie zobowiązań, Strony zobowiązują się do wspólnego określenia nowego terminu realizacji Przedmiotu Umowy. 10. Warunki wprowadzenia zmian: 1) inicjowanie zmian – na wniosek Wykonawcy lub Zamawiającego 2) uzasadnienie zmian, ocena wniosku, 3)zgoda obu Stron. 11. Warunkiem zmiany terminu realizacji Umowy jest zachowanie ciągłości polisy ubezpieczeniowej przedstawionej przez Wykonawcę oraz wniesionego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, bez zmiany jego wysokości.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2017-07-26, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 dni (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






Adres: ul. ul. Krośnieńska  42, 66600   Osiecznica
woj. lubuskie
Dane kontaktowe: email: Nadl.Krosno@zielonagora.lasy.gov.ol
tel: 068 3830776, 068 3830777
fax: w. 28
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-07-25
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 549179-N-2017
ID postępowania Zamawiającego: S.270.1.2017
Data publikacji zamówienia: 2017-07-10
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 22501 ZŁ
Szacowana wartość* 750 033 PLN  -  1 125 050 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: krosno@zielonagora.lasy.gov.pl
Informacja dostępna pod: http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_zielona_gora/nadl_krosno
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45000000-7 Roboty budowlane
45111200-0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45223000-6 Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45233120-6 Roboty w zakresie budowy dróg
45260000-7 Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
45321000-3 Izolacja cieplna
45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych