Ogłoszenie nr 593538-N-2017 z dnia 2017-09-26 r.

Starostwo Powiatowe: wykonanie usług nadzoru i weryfikacji nad pracami geodezyjno-kartograficznymi
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu

Tworzenie, modernizacja i aktualizacja rejestrów publicznych oraz standardowych opracowań kartograficznych i tematycznych gromadzonych w powiatowy zasobie geodezyjnym i kartograficznym oraz ich udostępnianie za pomocą e-usług w powiecie wrzesińskim w ramach Poddziałania 2.1.2 Cyfryzacja geodezyjnych rejestrów publicznych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Starostwo Powiatowe, krajowy numer identyfikacyjny 63126570000000, ul. ul. Fryderyka Chopina  10 , 62300   Września, woj. wielkopolskie, państwo Polska, tel. 061 6402051, 6404457, e-mail starostwo@wrzesnia.powiat.pl, faks 616 402 051.
Adres strony internetowej (URL): www.wrzesnia.powiat.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.wrzesnia.powiat.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.wrzesnia.powiat.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
Składanie oferty odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. poz. 1529 oraz z 2015 r. poz. 1830), osobiście lub za pośrednictwem posłańca.
Adres:
ul. Chopina 10, 62-300 Września, kancelaria pok. 11 a.


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wykonanie usług nadzoru i weryfikacji nad pracami geodezyjno-kartograficznymi

Numer referencyjny:
272.29.2017.

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Tak

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części: Część I Przedmiotem opracowania jest wykonanie usług nadzoru i weryfikacji nad pracami geodezyjno-kartograficznymi pod nazwą: „opracowanie bazy danych obiektów topograficznych (BDOT500) oraz bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) dla terenu obrębów: Białężyce, Bierzglinek, Broniszewo, Gonice, Goniczki, Grzybowo, Gulczewko, Gulczewo, Kaczanowo, Kawęczyn, Kleparz, Marzenin, Noskowo, Nowy Folwark, Obłaczkowo, Osowo, Ostrowo Szlacheckie, Otoczna, Psary Małe, Przyborki, Radomice, Sędziwojewo, Słomowo, Sobiesiernie, Sokołowo, Sołeczno, Stanisławowo, Strzyżewo, Węgierki i Wódki, położonych w gminie Września, powiat wrzesiński wraz z przetworzeniem Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego do postaci dokumentów cyfrowych dla terenu całej gminy Września” Część II Przedmiotem opracowania jest wykonanie usług nadzoru i weryfikacji nad pracami geodezyjno-kartograficznymi pod nazwą: Modernizacja ewidencji gruntów i budynków dla obrębów Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa i Wrąbczynek wraz z przetworzeniem Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego do postaci dokumentów cyfrowych dla terenu całej gminy Pyzdry. (18 obrębów). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 6, 6a do SIWZ oraz w warunkach technicznych stanowiących załącznik nr 7, 7a, 8 i 8a do SIWZ. Zamawiający na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 z późn. zm.), wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących prace związane z realizacją niniejszego przedmiotu zamówienia. Dotyczy części I i II. Kod CPV 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją


II.5) Główny kod CPV:
71248000-8

Dodatkowe kody CPV:




II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:



II.9) Informacje dodatkowe:
Termin wykonania przedmiotu zamówienia dla części I Termin realizacji pierwszego etapu opracowania wyznacza się na dzień 30 listopada 2017 r., natomiast termin realizacji drugiego etapu wyznacza się na dzień 31 maja 2018 r. Termin wykonania przedmiotu zamówienia dla części II Termin wykonania całości zamówienia ustala się na dzień 30 marca 2018 r. Za termin zakończenia prac ustala się dzień, w którym Zamawiający wystawi pozytywny protokół po zaimportowaniu danych do powiatowej bazy danych.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: nie dotyczy
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: nie dotyczy
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: Dla części I Wykonawca spełni warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej jeżeli wykaże się wykazem usług wykonanych a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwoma usługami, których przedmiotem było pełnienie funkcji Inspektora/weryfikatora z zakresu geodezji i kartografii dla opracowania bazy numerycznej mapy ewidencyjnej oraz cyfryzacji materiałów PZGiK lub równoważnych, lub wykonanie prac związanych z opracowywaniem baz danych numerycznej mapy ewidencyjnej oraz przetwarzaniem zasobu do postaci cyfrowej, o wartości co najmniej 70 000,00 PLN brutto każda usługa; wg. załącznika nr 3 do SIWZ. dla części II Wykonawca spełni warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej jeżeli wykaże się wykazem usług wykonanych a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwoma usługami, których przedmiotem było pełnienie funkcji Inspektora/weryfikatora z zakresu geodezji i kartografii dla opracowania bazy danych obiektów topograficznych (BDOT500) lub równoważnych, bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) lub równoważnych oraz z zakresu ewidencji gruntów i budynków (EGiB) lub równoważnych, lub wykonanie prac związanych z opracowywaniem takich baz oraz przetwarzaniem zasobu do postaci cyfrowej, o wartości co najmniej 40.000,00 PLN brutto każda usługa; b) zdolności technicznej lub zawodowej. Ponadto Wykonawca spełni warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej jeżeli wykaże, że dysponuje następującymi osobami do realizacji zamówienia: dla części I minimum 1 osobą posiadającą uprawnienia, o których mowa w art. 43 pkt. 1 w Ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U. 2016 r., poz. 1629), który w ciągu ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania ofert brał udział w realizacji co najmniej 1 usługi, której przedmiotem było pełnienie funkcji Inspektora/weryfikatora z zakresu geodezji i kartografii dla opracowania bazy numerycznej mapy ewidencyjnej oraz cyfryzacji materiałów PZGiK lub równoważnych, lub wykonanie prac związanych z opracowywaniem baz danych numerycznej mapy ewidencyjnej oraz przetwarzaniem zasobu do postaci cyfrowej, o wartości co najmniej 70 000,00 PLN brutto. Osoba pełniąca obowiązki Weryfikatora będąca spoza ternu Rzeczpospolitej Polskiej musi posiadać równoważne uprawnienia. dla części II minimum 1 osobą posiadającą uprawnienia o których mowa w art. 43 pkt. 1 i 2 w Ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U. 2016 r., poz. 1629), który w ciągu ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania ofert brał udział w realizacji co najmniej 1 usługi, której przedmiotem było pełnienie funkcji Inspektora/weryfikatora z zakresu geodezji i kartografii dla opracowania bazy danych obiektów topograficznych (BDOT500) lub równoważnych, bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) lub równoważnych oraz z zakresu ewidencji gruntów i budynków (EGiB) lub równoważnych, lub wykonanie prac związanych z opracowywaniem takich baz oraz przetwarzaniem zasobu do postaci cyfrowej, o wartości co najmniej 40.000,00 PLN brutto; Osoba pełniąca obowiązki Weryfikatora będąca spoza terenu Rzeczpospolitej Polskiej musi posiadać równoważne uprawnienia. Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji zamówienia w części zastrzeżonej do osobistego wykonania zamówienia przez osoby wskazane w wykazie osób - dotyczy cz. I i II.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)








III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni w/w dokumentu aktualnego na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień , doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust.1

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty: a) formularz ofertowy zgodnie z załącznikiem nr 1, b) w przypadku działania przez pełnomocnika, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie oryginału lub potwierdzonej notarialnie kopii. c) w przypadku gdy wykonawca w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu powołuje się na zasoby innych podmiotów składa oświadczenie w oryginale innych podmiotów. d)dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie zgodnie z art. 25a ust. 1 ustawy PZP - stanowiący załącznik nr 2 do SIWZ; Ponadto: c)UWAGA: Wykonawca składa poniższy dokument w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia przez Zamawiającego informacji z otwarcia ofert na stronie internetowej (art. 86 ust.5 ustawy): oświadczenia Wykonawcy o przynależności albo braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej; w przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty bądź informacje potwierdzające, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu. d) Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunku udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu (Załącznik nr 2 SIWZ). Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni dokumentu dotyczącego podmiotu trzeciego, aktualnego na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów tj: odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy. e) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni dokumentu dotyczącego podwykonawcy, aktualnego na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów tj: odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy.
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
cena60,00
Doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia40,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Nie
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:


IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2017-10-04, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> pl

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

Zamawiający otworzy koperty z ofertami i zmianami w dniu 04.10.2017 r. o godz. 10:15 w pokoju nr 106, w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrześni, ul. Chopina 10.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr:
1Nazwa:
jest wykonanie usług nadzoru i weryfikacji nad pracami geodezyjno-kartograficznymi

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Przedmiotem opracowania jest wykonanie usług nadzoru i weryfikacji nad pracami geodezyjno-kartograficznymi pod nazwą: „opracowanie bazy danych obiektów topograficznych (BDOT500) oraz bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) dla terenu obrębów: Białężyce, Bierzglinek, Broniszewo, Gonice, Goniczki, Grzybowo, Gulczewko, Gulczewo, Kaczanowo, Kawęczyn, Kleparz, Marzenin, Noskowo, Nowy Folwark, Obłaczkowo, Osowo, Ostrowo Szlacheckie, Otoczna, Psary Małe, Przyborki, Radomice, Sędziwojewo, Słomowo, Sobiesiernie, Sokołowo, Sołeczno, Stanisławowo, Strzyżewo, Węgierki i Wódki, położonych w gminie Września, powiat wrzesiński wraz z przetworzeniem Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego do postaci dokumentów cyfrowych dla terenu całej gminy Września” 2. Zamówienie publiczne do którego odnosi się niniejszy opis jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), Oś Priorytetowa 2. „Społeczeństwo Informacyjne”, Działanie 2.1. „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.2. „Cyfryzacja geodezyjnych rejestrów publicznych”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, cel: informatyzacja powiatowych zasobów geodezyjno-kartograficznych oraz ich udostępnianie za pomocą e-usług. 3. Niniejszy projekt zostanie zrealizowany na obszarze powiatu wrzesińskiego. Powiat usytuowany jest w centralnej części województwa wielkopolskiego, zajmuje powierzchnię 138 km2. 4. Przedmiotowe opracowanie będzie dzielone na dwa etapy. 5. Termin realizacji pierwszego etapu opracowania wyznacza się na dzień 30 listopada 2017 r., natomiast termin realizacji drugiego etapu wyznacza się na dzień 31 maja 2018 r. 6. Za zakończenie etapu prac przyjmuje się dzień, w którym Zamawiający sporządzi protokół z wczytania eksportu danych do powiatowej bazy danych, zgodnie z Warunkami technicznymi. 7. Weryfikator będzie składał co 30 dni (dzień wskazany w umowie) po podpisaniu umowy raporty okresowe. 8. Baza wraz z operatem musi zostać wcześniej poddana kontroli przez Weryfikatora, czego dowodem będzie protokół z weryfikacji dołączony do operatu technicznego. 9. Osoba pełniąca obowiązki Weryfikatora będąca spoza ternu Rzeczpospolitej Polskiej musi posiadać równoważne uprawnienia. III. Kontekst formalno-prawny przedmiotu zamówienia Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zawartymi w szczególności w następujących aktach prawnych: 1. Ustawa z dnia 17.05.1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (t. j. Dz.U.2016.1629 ze zmianami.) zwana dalej Ustawą PGiK, 2. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 21 października 2015 r. w sprawie powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT (Dz.U.2015.1938), 3. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 2 listopada 2015 r. w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej (Dz.U.2015.2028), 4. Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz.U.2016.1034 t. j. ze zmianami), 5. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15.10.2012 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (Dz.U.2012.1247), 6. Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 12 lipca 2001 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu założenia i prowadzenia krajowego systemu informacji o terenie (Dz.U.2001.80.866), 7. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 listopada 2011r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U.2011.263.1572), 8. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 5 września 2013 r. w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U.2013.1183), 9. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie formularzy dotyczących zgłaszania prac geodezyjnych i prac kartograficznych, zawiadomienia o wykonaniu tych prac oraz przekazywania ich wyników do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U.2014.924), 10. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 9 lipca 2014 r. w sprawie udostępniania materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, wydawania licencji oraz wzoru Dokumentu Obliczenia Opłaty (Dz.U.2014.917), 11. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie sposobu i trybu uwierzytelniania przez organy Służby Geodezyjnej i Kartograficznej dokumentów na potrzeby postępowań administracyjnych, sądowych lub czynności cywilnoprawnych (Dz.U.2014.914), 12. Ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej z dnia 04.03.2010r. (Dz.U.2010.76.489 ze zmianami), 13. Ustawa z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz.U.2015.139 t. j. ze zmianami), 14. Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne ( Dz.U.2012.1059 t. j. ze zmianami), 15. Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne ( Dz.U.2016.1489 t. j. ze zmianami), 16. Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2016.1030 t. j. ze zmianami), 17. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 14.02.2012 r. w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (Dz.U.2012.352), 18. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 23 grudnia 2016 r. w sprawie ustalenia, zmian i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz obiektów fizjograficznych (Dz.U.2016.2251), 19. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 9 stycznia 2012 r. w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów (Dz.U.2012.125), 20. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 22.12.2011r. w sprawie rodzajów materiałów geodezyjnych i kartograficznych, które podlegają ochronie zgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych (Dz.U.2011.299.1772), 21. Ustawa z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U.2016.922 t. j.). i inne niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia. Uwaga: Niniejszy wykaz przepisów sporządzono wg stanu na dzień 08.04.2017 r. i ma charakter pomocniczy. Aktualność przepisu należy sprawdzić w dacie stosowania. IV. Wymagania szczegółowe – realizacja zamówienia 1. Miejsce realizacji zamówienia Zamówienie realizowane będzie na terenie gminy Września – obręby ewidencyjne: Białężyce, Bierzglinek, Broniszewo, Gonice, Goniczki, Grzybowo, Gulczewko, Gulczewo, Kaczanowo, Kawęczyn, Kleparz, Marzenin, Noskowo, Nowy Folwark, Obłaczkowo, Osowo, Ostrowo Szlacheckie, Otoczna, Psary Małe, Przyborki, Radomice, Sędziwojewo, Słomowo, Sobiesiernie, Sokołowo, Sołeczno, Stanisławowo, Strzyżewo, Węgierki i Wódki oraz w siedzibie Wykonawcy. 2. Charakterystyka obiektów, dane źródłowe Powierzchnia obszaru opracowania wynosi: a. około 20895 ha (wg stanu w Ewidencji Gruntów i Budynków – stan na dzień 01.06.2017 r.) – obszar gminy, dla którego w ramach niniejszego opracowania wykonane będzie zanumerowanie i zeskanowanie materiałów archiwalnych wraz z ich wprowadzeniem do bazy mapy numerycznej (BDST), b. około 13843 ha – obszar, dla którego Zamawiający zleca nadzór nad wykonaniem opracowania bazy danych obiektów topograficznych (BDOT500) oraz bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) dla terenu obrębów: Białężyce, Bierzglinek, Broniszewo, Gonice, Goniczki, Grzybowo, Gulczewko, Gulczewo, Kaczanowo, Kawęczyn, Kleparz, Marzenin, Noskowo, Nowy Folwark, Obłaczkowo, Osowo, Ostrowo Szlacheckie, Otoczna, Psary Małe, Przyborki, Radomice, Sędziwojewo, Słomowo, Sobiesiernie, Sokołowo, Sołeczno, Stanisławowo, Strzyżewo, Węgierki i Wódki Układ współrzędnych płaskich dla opracowania: 2000 strefa 6. Dla obrębów całości obszaru gminy Września prowadzi się bazę danych wektorowej mapy numerycznej. Baza ta jest na bieżąco zasilana danymi zawartymi w operatach technicznych przyjmowanych do zasobu. W PZGiK znajdują się materiały w postaci map analogowych, operatów technicznych oraz innych opracowań jakie należy wykorzystać przy tworzeniu bazy danych będącej przedmiotem opracowania. Cyfryzacja zasobu W ramach prac związanych z cyfryzacją zasobu Wykonawca zobowiązany będzie do nadania numerów identyfikacyjnych materiałom znajdującym się w zasobie oraz wpisaniu tych numerów na dokumentach przed zeskanowaniem. Tak przygotowane materiały podlegać będą zeskanowaniu oraz zaewidencjonowaniu w systemie Geo-Info Mapa jako obiekty „Zasięg zasobu geodezyjnego” wraz z podłączeniem do nich zeskanowanych dokumentów. Materiały archiwalne wypożyczane będą Wykonawcy partiami po uzgodnieniu między Zamawiającym i Wykonawcą, na okres nie dłuższy niż 14 dni kalendarzowych. Skanowanie należy wykonać na z rozdzielczością 400 dpi. Niedopuszczalne jest występowanie przeskoków lub innych zniekształceń powodowanych przez mechanizm skanujący. Modernizacja powiatowej bazy danych mapy numerycznej Prace z wiązane z założeniem elektronicznej mapy numerycznej dla w/w obrębów Wykonawca będzie przeprowadzał zarówno w terenie poprzez sprawdzenie osnowy pozaklasowej jak i w siedzibie wykonawcy poprzez cyfryzację materiałów analogowych. Uzupełnianie bazy ewidencji gruntów i budynków odbędzie się w sposób szczegółowo opisany w warunkach technicznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na kolejność wprowadzania informacji. Najważniejszym i pierwszym w kolejności do wprowadzenia są informacje pozyskane z bezpośrednich pomiarów terenowych tj. operaty techniczne. Kolejnym etapem jest digitalizacja map zasadniczych, ortofotomapy oraz danych pozyskanych z branż. Wszystkie elementy bazy powinny zawierać wypełnione atrybuty wymagane przepisami prawa. Kontrola i weryfikacja Kluczowym elementem wykonywanych prac jest nadzór i kontrola Weryfikatora. Jednostka wykonująca nadzór nad Wykonawcą prac geodezyjnych jest odpowiedzialna za wychwytywanie błędów, przestrzeganie harmonogramu prac oraz wskazywanie najlepszych rozwiązań w kwestiach spornych. Weryfikator jest przedstawicielem Zleceniodawcy i w jego imieniu na bieżąco pełni dozór nad wykonywanymi pracami mając na względzie indywidualny charakter przetwarzanych materiałów. Wszystkie prace winny być przeprowadzone zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami SIWZ. Osnowa pozioma. Na przedmiotowym obszarze opracowania baz istnieje szczegółowa osnowa II (5 punktów) i III klasy (640 punktów), zakładane wg instrukcji G-1 oraz osnowa pozaklasowa (1890 punktów). Punkty te posiadają współrzędne w państwowych układach współrzędnych 1965 i 2000. Znaczna część punktów posiada opisy topograficzne. W ramach działań służących ujednoliceniu systemu odniesień przestrzennych dla obszarów objętych opracowaniem należy dokonać analizy dokładnościowej pozaklasowej osnowy poziomej na jaką zorientowane są obiekty, których pomiar udokumentowano w zasobie materiałów źródłowych PZGiK przekazanych do opracowania. Punkty te wymagają ponownego pomiaru na gruncie, analizy otrzymanych współrzędnych i przyjęcia właściwych wartości tych współrzędnych. Czynności z tym związane należy wykonać przed przystąpieniem do opracowania przedmiotowej bazy danych ze względu na możliwość wystąpienia okoliczności, w których będzie konieczne przeliczenie danych na skorygowane punkty osnowy pozaklasowej. Zamawiający udostępni niezbędne materiały i dane w celu przeprowadzenia analizy osnowy pozaklasowej. W przypadku, kiedy zajdzie konieczność ponownego pomiaru części lub całości analizowanej osnowy, należy dokonać czynności służących podniesieniu dokładności tej osnowy wraz z jej inwentaryzacją oraz aktualizacją danych o osnowie w BDST. Baza danych Oprogramowanie, w jakim Zamawiający prowadzi BDST to Geo-Info 7 Mapa wersja 17.2.1.0. W trakcie realizacji zlecenia Wykonawca prac, wszystkim nowo utworzonym obiektom musi przyporządkować właściwą systematykę obszarową. Wykonawca musi dołożyć starań, aby wprowadzane dane pozyskać w możliwie jak największym stopniu z danych pomiarowych. W tym celu należy w maksymalnym stopniu wykorzystać dane zawarte w operatach technicznych znajdujących się z zasobie powiatowym. W przypadku braku takich danych obiekty należy wprowadzić na podstawie digitalizacji rastrów map zasadniczych, ortofotomapy lub danych branżowych. Obiekty bazy danych należy rozpinać na odpowiednich obiektach punktowych. Obiekty bazy danych muszą mieć wypełnione wszystkie możliwe do określenia atrybuty. Po wprowadzeniu obiektów do bazy należy przeprowadzić redakcję mapy w skali 1:1000. Szczegółowe zasady edycji baz danych określone są w Warunkach Technicznych. Termin wykonania przedmiotu zamówienia Termin realizacji pierwszego etapu opracowania wyznacza się na dzień 30 listopada 2017 r., natomiast termin realizacji drugiego etapu wyznacza się na dzień 31 maja 2018 r.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71248000-8,


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-05-31

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
cena60,00
Doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia40,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
2Nazwa:
wykonanie usług nadzoru i weryfikacji nad pracami geodezyjno-kartograficznymi

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
1. Przedmiotem opracowania jest wykonanie usług nadzoru i weryfikacji nad pracami geodezyjno-kartograficznymi pod nazwą: Modernizacja ewidencji gruntów i budynków dla obrębów Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa i Wrąbczynek wraz z przetworzeniem Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego do postaci dokumentów cyfrowych dla terenu całej gminy Pyzdry. (18 obrębów). 2. Zamówienie publiczne do którego odnosi się niniejszy opis jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), Oś Priorytetowa 2. „Społeczeństwo Informacyjne”, Działanie 2.1. „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.2. „Cyfryzacja geodezyjnych rejestrów publicznych”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, cel: informatyzacja powiatowych zasobów geodezyjno-kartograficznych oraz ich udostępnianie za pomocą e-usług. 3. Niniejszy projekt zostanie zrealizowany na obszarze powiatu wrzesińskiego. Powiat usytuowany jest w centralnej części województwa wielkopolskiego, zajmuje powierzchnię 138 km2. 4. Przedmiotowe opracowanie nie będzie dzielone na etapy. 5. Termin realizacji niniejszego opracowania wyznacza się na dzień 30 marca 2018 r. 6. Za zakończenie prac przyjmuje się dzień, w którym Zamawiający sporządzi protokół z wczytania danych do powiatowej bazy danych, zgodnie z Warunkami technicznymi. 7. Weryfikator będzie składał co 30 dni ( dzień wskazany w umowie ) po podpisaniu umowy raporty okresowe. 8. Baza wraz z operatem musi zostać wcześniej poddana kontroli przez Weryfikatora, czego dowodem będzie protokół z weryfikacji dołączony do operatu technicznego. 9. Osoba pełniąca obowiązki Weryfikatora będąca spoza ternu Rzeczpospolitej Polskiej musi posiadać równoważne uprawnienia. I. Kontekst formalno-prawny przedmiotu zamówienia Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zawartymi w szczególności w następujących aktach prawnych: 1. Ustawa z 17 maja 1989r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U.2016.1629 t.j, z późn. zm.). 2. Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U.2016.1034 t.j. z późn. zm.), zwane dalej rozporządzeniem. 3. Ustawa z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U.2016.380 t.j z późn. zm.). 4. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U.2011.263.1572). 5. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 14 lutego 2012 r. w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (Dz.U.2012.352). 6. Rozporządzenie Rady Ministrów z 17.07.2001 r. w sprawie wykazywania w ewidencji gruntów i budynków danych odnoszących się do gruntów, budynków i lokali, znajdujących się na terenach zamkniętych (Dz.U.2001.84.911). 7. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 stycznia 2012 r. w sprawie państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju (Dz.U.2012.199). 8. Ustawa z 29 czerwca1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U.2016.1068 t.j. ze zm.). 9. Rozporządzenie Rady Ministrów z 10 grudnia 2010 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT), (Dz.U.2016.1864 ). 10. Rozporządzenie Rady Ministrów z 30 grudnia 1999 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (PKOB), (Dz.U.1999.112.1316 z późn. zm.). 11. Ustawa z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2016.290 t.j. z późn. zm.). 12. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2015.1422 t.j. z późn. zm.). 13. Ustawa z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U.2016.1440 t.j. z późn. zm.). 14. Rozporządzenie Ministrów Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z 14 kwietnia 1999 r. w sprawie rozgraniczania nieruchomości (Dz.U.1999.45.453). 15. Ustawa z 24 czerwca 1994r. o własności lokali (Dz.U..2015.1892). 16. Ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U.2016.2147 t.j. z późn. zm.). 17. Ustawa z 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz.U.2010.76.489 z późn. zm .). 18. Ustawa z 29 sierpnia 2003r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych (Dz.U.2003.166.1612 z późn. zm.). 19. Ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U.2016.922 t.j.). 20. Ustawa z 6 lipca1982 r. o księgach wieczystych i hipotece Dz.U.2016.790 t.j. z późn. zm.). 21. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 5 września 2013 r. w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U.2013.1183). i inne niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia. Uwaga: Niniejszy wykaz przepisów sporządzono wg stanu na dzień 08.04.2017 r. i ma charakter pomocniczy. Aktualność przepisu należy sprawdzić w dacie stosowania. II. Wymagania szczegółowe – realizacja zamówienia 1. Miejsce realizacji zamówienia Zamówienie realizowane będzie na terenie gminy Pyzdry – obręby ewidencyjne: Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa, Wrąbczynek oraz w siedzibie Wykonawcy. 2. Charakterystyka obiektów, dane źródłowe Powierzchnia obszaru opracowania wynosi: a. około 12554 ha (wg stanu w Ewidencji Gruntów i Budynków – stan na dzień 01.06.2017 r.) – obszar gminy, dla którego w ramach niniejszego opracowania wykonane będzie zanumerowanie i zeskanowanie materiałów archiwalnych wraz z ich wprowadzeniem do bazy mapy numerycznej (BDST), b. około 7599 ha – obszar, dla którego Zamawiający zleca wykonanie modernizacji ewidencji gruntów i budynków, poprzez założenie bazy danych numerycznej mapy ewidencyjnej. Układ współrzędnych płaskich dla opracowania: 2000 strefa 6. Dla obrębów: Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa, Wrąbczynek prowadzi się bazę danych wektorowej mapy ewidencyjnej. Baza ta jest obecnie zasilana danymi zawartymi w operatach technicznych przyjmowanych do zasobu. W PZGiK znajdują się materiały w postaci map analogowych, operatów technicznych oraz innych opracowań jakie należy wykorzystać przy tworzeniu bazy danych będącej przedmiotem opracowania. Cyfryzacja zasobu W ramach prac związanych z cyfryzacją zasobu Wykonawca zobowiązany będzie do nadania numerów identyfikacyjnych materiałom znajdującym się w zasobie oraz wpisaniu tych numerów na dokumentach przed zeskanowaniem. Tak przygotowane materiały podlegać będą zeskanowaniu oraz zaewidencjonowaniu w systemie Geo-Info Mapa jako obiekty „Zasięg zasobu geodezyjnego” wraz z podłączeniem do nich zeskanowanych dokumentów. Materiały archiwalne wypożyczane będą Wykonawcy partiami po uzgodnieniu między Zamawiającym i Wykonawcą, na okres nie dłuższy niż 14 dni kalendarzowych. Skanowanie należy wykonać na z rozdzielczością 400 dpi. Niedopuszczalne jest występowanie przeskoków lub innych zniekształceń powodowanych przez mechanizm skanujący. Modernizacja ewidencji gruntów i budynków Prace z wiązane z założeniem elektronicznej mapy ewidencyjnej dla w/w obrębów Wykonawca będzie przeprowadzał zarówno w terenie po przez sprawdzenie osnowy pozaklasowej oraz pomiar brakujących budynków jak i w siedzibie wykonawcy po przez cyfryzację materiałów analogowych. Uzupełnianie bazy ewidencji gruntów i budynków odbędzie się w sposób szczegółowo opisany w warunkach technicznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na kolejność wprowadzania informacji. Najważniejszym i pierwszym w kolejności do wprowadzenia są informacje pozyskane z bezpośrednich pomiarów terenowych tj. operaty techniczne. Kolejnym etapem jest digitalizacja map zasadniczych, ortofotomapy i map ewidencyjnych. Wszystkie elementy bazy powinny zawierać wypełnione atrybuty wymagane przepisami prawa. Kontrola i weryfikacja Kluczowym elementem wykonywanych prac jest nadzór i kontrola Weryfikatora. Jednostka wykonująca nadzór nad Wykonawcą prac geodezyjnych jest odpowiedzialna za wychwytywanie błędów, przestrzeganie harmonogramu prac oraz wskazywanie najlepszych rozwiązań w kwestiach spornych. Weryfikator jest przedstawicielem Zleceniodawcy i w jego imieniu na bieżąco pełni dozór nad wykonywanymi pracami mając na względzie indywidualny charakter przetwarzanych materiałów. Wszystkie prace winny być przeprowadzone zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami SIWZ. Osnowa pozioma. Na przedmiotowym obszarze opracowania baz istnieje szczegółowa osnowa II (2 punkty) i III klasy (110 punktów), zakładane wg instrukcji G-1 oraz osnowa pozaklasowa (1095 punktów). Punkty te posiadają współrzędne w państwowych układach współrzędnych 1965 i 2000. Znaczna część punktów posiada opisy topograficzne. W ramach działań służących ujednoliceniu systemu odniesień przestrzennych dla obszarów objętych opracowaniem należy dokonać analizy dokładnościowej pozaklasowej osnowy poziomej na jaką zorientowane są obiekty, których pomiar udokumentowano w zasobie materiałów źródłowych PZGiK przekazanych do opracowania. Punkty te wymagają ponownego pomiaru na gruncie, analizy otrzymanych współrzędnych i przyjęcia właściwych wartości tych współrzędnych. Czynności z tym związane należy wykonać przed przystąpieniem do opracowania przedmiotowej bazy danych ze względu na możliwość wystąpienia okoliczności, w których będzie konieczne przeliczenie danych na skorygowane punkty osnowy pozaklasowej. Zamawiający udostępni niezbędne materiały i dane w celu przeprowadzenia analizy osnowy pozaklasowej. W przypadku, kiedy zajdzie konieczność ponownego pomiaru części lub całości analizowanej osnowy, należy dokonać czynności służących podniesieniu dokładności tej osnowy wraz z jej inwentaryzacją oraz aktualizacją danych o osnowie w BDST. Baza danych ewidencji gruntów i budynków Oprogramowanie, w jakim Zamawiający prowadzi BDST to Geo-Info 7 Mapa wersja 17.2.1.0. W trakcie realizacji zlecenia Wykonawca modernizacji ewidencji gruntów i budynków, wszystkim nowo utworzonym obiektom musi przyporządkować właściwą systematykę obszarową. Bazę danych numerycznej mapy ewidencyjnej należy doprowadzić do pełnej zgodności co do ilości działek ewidencyjnych z bazą opisową ewidencji gruntów i budynków oraz zgodności części opisowej i graficznej co do użytków gruntowych. Wykonawca musi dołożyć starań, aby wprowadzane dane pozyskać w możliwie jak największym stopniu z danych pomiarowych. W tym celu należy w maksymalnym stopniu wykorzystać dane zawarte w operatach technicznych znajdujących się z zasobie powiatowym. W przypadku braku takich danych obiekty należy wprowadzić na podstawie digitalizacji rastrów map zasadniczych, ortofotomapy lub skanów map ewidencyjnych. Obiekty bazy danych należy rozpinać na odpowiednich obiektach punktowych. Obiekty bazy danych muszą mieć wypełnione wszystkie możliwe do określenia atrybuty. Po wprowadzeniu obiektów do bazy należy przeprowadzić redakcję mapy w skali 1:1000 i 1:2000. Szczegółowe zasady edycji baz danych określone są w Warunkach Technicznych. III. Termin wykonania przedmiotu zamówienia Termin wykonania całości zamówienia ustala się na dzień 30 marca 2018 r. Za termin zakończenia prac ustala się dzień, w którym Zamawiający wystawi pozytywny protokół po zaimportowaniu danych do powiatowej bazy danych. 1. Przedmiotem opracowania jest wykonanie usług nadzoru i weryfikacji nad pracami geodezyjno-kartograficznymi pod nazwą: Modernizacja ewidencji gruntów i budynków dla obrębów Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa i Wrąbczynek wraz z przetworzeniem Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego do postaci dokumentów cyfrowych dla terenu całej gminy Pyzdry. (18 obrębów). 2. Zamówienie publiczne do którego odnosi się niniejszy opis jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), Oś Priorytetowa 2. „Społeczeństwo Informacyjne”, Działanie 2.1. „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.2. „Cyfryzacja geodezyjnych rejestrów publicznych”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, cel: informatyzacja powiatowych zasobów geodezyjno-kartograficznych oraz ich udostępnianie za pomocą e-usług. 3. Niniejszy projekt zostanie zrealizowany na obszarze powiatu wrzesińskiego. Powiat usytuowany jest w centralnej części województwa wielkopolskiego, zajmuje powierzchnię 138 km2. 4. Przedmiotowe opracowanie nie będzie dzielone na etapy. 5. Termin realizacji niniejszego opracowania wyznacza się na dzień 30 marca 2018 r. 6. Za zakończenie prac przyjmuje się dzień, w którym Zamawiający sporządzi protokół z wczytania danych do powiatowej bazy danych, zgodnie z Warunkami technicznymi. 7. Weryfikator będzie składał co 30 dni ( dzień wskazany w umowie ) po podpisaniu umowy raporty okresowe. 8. Baza wraz z operatem musi zostać wcześniej poddana kontroli przez Weryfikatora, czego dowodem będzie protokół z weryfikacji dołączony do operatu technicznego. 9. Osoba pełniąca obowiązki Weryfikatora będąca spoza ternu Rzeczpospolitej Polskiej musi posiadać równoważne uprawnienia. I. Kontekst formalno-prawny przedmiotu zamówienia Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zawartymi w szczególności w następujących aktach prawnych: 1. Ustawa z 17 maja 1989r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U.2016.1629 t.j, z późn. zm.). 2. Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U.2016.1034 t.j. z późn. zm.), zwane dalej rozporządzeniem. 3. Ustawa z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U.2016.380 t.j z późn. zm.). 4. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U.2011.263.1572). 5. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 14 lutego 2012 r. w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (Dz.U.2012.352). 6. Rozporządzenie Rady Ministrów z 17.07.2001 r. w sprawie wykazywania w ewidencji gruntów i budynków danych odnoszących się do gruntów, budynków i lokali, znajdujących się na terenach zamkniętych (Dz.U.2001.84.911). 7. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 stycznia 2012 r. w sprawie państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju (Dz.U.2012.199). 8. Ustawa z 29 czerwca1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U.2016.1068 t.j. ze zm.). 9. Rozporządzenie Rady Ministrów z 10 grudnia 2010 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT), (Dz.U.2016.1864 ). 10. Rozporządzenie Rady Ministrów z 30 grudnia 1999 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (PKOB), (Dz.U.1999.112.1316 z późn. zm.). 11. Ustawa z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2016.290 t.j. z późn. zm.). 12. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2015.1422 t.j. z późn. zm.). 13. Ustawa z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U.2016.1440 t.j. z późn. zm.). 14. Rozporządzenie Ministrów Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z 14 kwietnia 1999 r. w sprawie rozgraniczania nieruchomości (Dz.U.1999.45.453). 15. Ustawa z 24 czerwca 1994r. o własności lokali (Dz.U..2015.1892). 16. Ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U.2016.2147 t.j. z późn. zm.). 17. Ustawa z 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz.U.2010.76.489 z późn. zm .). 18. Ustawa z 29 sierpnia 2003r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych (Dz.U.2003.166.1612 z późn. zm.). 19. Ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U.2016.922 t.j.). 20. Ustawa z 6 lipca1982 r. o księgach wieczystych i hipotece Dz.U.2016.790 t.j. z późn. zm.). 21. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 5 września 2013 r. w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U.2013.1183). i inne niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia. Uwaga: Niniejszy wykaz przepisów sporządzono wg stanu na dzień 08.04.2017 r. i ma charakter pomocniczy. Aktualność przepisu należy sprawdzić w dacie stosowania. II. Wymagania szczegółowe – realizacja zamówienia 1. Miejsce realizacji zamówienia Zamówienie realizowane będzie na terenie gminy Pyzdry – obręby ewidencyjne: Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa, Wrąbczynek oraz w siedzibie Wykonawcy. 2. Charakterystyka obiektów, dane źródłowe Powierzchnia obszaru opracowania wynosi: a. około 12554 ha (wg stanu w Ewidencji Gruntów i Budynków – stan na dzień 01.06.2017 r.) – obszar gminy, dla którego w ramach niniejszego opracowania wykonane będzie zanumerowanie i zeskanowanie materiałów archiwalnych wraz z ich wprowadzeniem do bazy mapy numerycznej (BDST), b. około 7599 ha – obszar, dla którego Zamawiający zleca wykonanie modernizacji ewidencji gruntów i budynków, poprzez założenie bazy danych numerycznej mapy ewidencyjnej. Układ współrzędnych płaskich dla opracowania: 2000 strefa 6. Dla obrębów: Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa, Wrąbczynek prowadzi się bazę danych wektorowej mapy ewidencyjnej. Baza ta jest obecnie zasilana danymi zawartymi w operatach technicznych przyjmowanych do zasobu. W PZGiK znajdują się materiały w postaci map analogowych, operatów technicznych oraz innych opracowań jakie należy wykorzystać przy tworzeniu bazy danych będącej przedmiotem opracowania. Cyfryzacja zasobu W ramach prac związanych z cyfryzacją zasobu Wykonawca zobowiązany będzie do nadania numerów identyfikacyjnych materiałom znajdującym się w zasobie oraz wpisaniu tych numerów na dokumentach przed zeskanowaniem. Tak przygotowane materiały podlegać będą zeskanowaniu oraz zaewidencjonowaniu w systemie Geo-Info Mapa jako obiekty „Zasięg zasobu geodezyjnego” wraz z podłączeniem do nich zeskanowanych dokumentów. Materiały archiwalne wypożyczane będą Wykonawcy partiami po uzgodnieniu między Zamawiającym i Wykonawcą, na okres nie dłuższy niż 14 dni kalendarzowych. Skanowanie należy wykonać na z rozdzielczością 400 dpi. Niedopuszczalne jest występowanie przeskoków lub innych zniekształceń powodowanych przez mechanizm skanujący. Modernizacja ewidencji gruntów i budynków Prace z wiązane z założeniem elektronicznej mapy ewidencyjnej dla w/w obrębów Wykonawca będzie przeprowadzał zarówno w terenie po przez sprawdzenie osnowy pozaklasowej oraz pomiar brakujących budynków jak i w siedzibie wykonawcy po przez cyfryzację materiałów analogowych. Uzupełnianie bazy ewidencji gruntów i budynków odbędzie się w sposób szczegółowo opisany w warunkach technicznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na kolejność wprowadzania informacji. Najważniejszym i pierwszym w kolejności do wprowadzenia są informacje pozyskane z bezpośrednich pomiarów terenowych tj. operaty techniczne. Kolejnym etapem jest digitalizacja map zasadniczych, ortofotomapy i map ewidencyjnych. Wszystkie elementy bazy powinny zawierać wypełnione atrybuty wymagane przepisami prawa. Kontrola i weryfikacja Kluczowym elementem wykonywanych prac jest nadzór i kontrola Weryfikatora. Jednostka wykonująca nadzór nad Wykonawcą prac geodezyjnych jest odpowiedzialna za wychwytywanie błędów, przestrzeganie harmonogramu prac oraz wskazywanie najlepszych rozwiązań w kwestiach spornych. Weryfikator jest przedstawicielem Zleceniodawcy i w jego imieniu na bieżąco pełni dozór nad wykonywanymi pracami mając na względzie indywidualny charakter przetwarzanych materiałów. Wszystkie prace winny być przeprowadzone zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami SIWZ. Osnowa pozioma. Na przedmiotowym obszarze opracowania baz istnieje szczegółowa osnowa II (2 punkty) i III klasy (110 punktów), zakładane wg instrukcji G-1 oraz osnowa pozaklasowa (1095 punktów). Punkty te posiadają współrzędne w państwowych układach współrzędnych 1965 i 2000. Znaczna część punktów posiada opisy topograficzne. W ramach działań służących ujednoliceniu systemu odniesień przestrzennych dla obszarów objętych opracowaniem należy dokonać analizy dokładnościowej pozaklasowej osnowy poziomej na jaką zorientowane są obiekty, których pomiar udokumentowano w zasobie materiałów źródłowych PZGiK przekazanych do opracowania. Punkty te wymagają ponownego pomiaru na gruncie, analizy otrzymanych współrzędnych i przyjęcia właściwych wartości tych współrzędnych. Czynności z tym związane należy wykonać przed przystąpieniem do opracowania przedmiotowej bazy danych ze względu na możliwość wystąpienia okoliczności, w których będzie konieczne przeliczenie danych na skorygowane punkty osnowy pozaklasowej. Zamawiający udostępni niezbędne materiały i dane w celu przeprowadzenia analizy osnowy pozaklasowej. W przypadku, kiedy zajdzie konieczność ponownego pomiaru części lub całości analizowanej osnowy, należy dokonać czynności służących podniesieniu dokładności tej osnowy wraz z jej inwentaryzacją oraz aktualizacją danych o osnowie w BDST. Baza danych ewidencji gruntów i budynków Oprogramowanie, w jakim Zamawiający prowadzi BDST to Geo-Info 7 Mapa wersja 17.2.1.0. W trakcie realizacji zlecenia Wykonawca modernizacji ewidencji gruntów i budynków, wszystkim nowo utworzonym obiektom musi przyporządkować właściwą systematykę obszarową. Bazę danych numerycznej mapy ewidencyjnej należy doprowadzić do pełnej zgodności co do ilości działek ewidencyjnych z bazą opisową ewidencji gruntów i budynków oraz zgodności części opisowej i graficznej co do użytków gruntowych. Wykonawca musi dołożyć starań, aby wprowadzane dane pozyskać w możliwie jak największym stopniu z danych pomiarowych. W tym celu należy w maksymalnym stopniu wykorzystać dane zawarte w operatach technicznych znajdujących się z zasobie powiatowym. W przypadku braku takich danych obiekty należy wprowadzić na podstawie digitalizacji rastrów map zasadniczych, ortofotomapy lub skanów map ewidencyjnych. Obiekty bazy danych należy rozpinać na odpowiednich obiektach punktowych. Obiekty bazy danych muszą mieć wypełnione wszystkie możliwe do określenia atrybuty. Po wprowadzeniu obiektów do bazy należy przeprowadzić redakcję mapy w skali 1:1000 i 1:2000. Szczegółowe zasady edycji baz danych określone są w Warunkach Technicznych. III. Termin wykonania przedmiotu zamówienia Termin wykonania całości zamówienia ustala się na dzień 30 marca 2018 r. Za termin zakończenia prac ustala się dzień, w którym Zamawiający wystawi pozytywny protokół po zaimportowaniu danych do powiatowej bazy danych. 1. Przedmiotem opracowania jest wykonanie usług nadzoru i weryfikacji nad pracami geodezyjno-kartograficznymi pod nazwą: Modernizacja ewidencji gruntów i budynków dla obrębów Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa i Wrąbczynek wraz z przetworzeniem Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego do postaci dokumentów cyfrowych dla terenu całej gminy Pyzdry. (18 obrębów). 2. Zamówienie publiczne do którego odnosi się niniejszy opis jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), Oś Priorytetowa 2. „Społeczeństwo Informacyjne”, Działanie 2.1. „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.2. „Cyfryzacja geodezyjnych rejestrów publicznych”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, cel: informatyzacja powiatowych zasobów geodezyjno-kartograficznych oraz ich udostępnianie za pomocą e-usług. 3. Niniejszy projekt zostanie zrealizowany na obszarze powiatu wrzesińskiego. Powiat usytuowany jest w centralnej części województwa wielkopolskiego, zajmuje powierzchnię 138 km2. 4. Przedmiotowe opracowanie nie będzie dzielone na etapy. 5. Termin realizacji niniejszego opracowania wyznacza się na dzień 30 marca 2018 r. 6. Za zakończenie prac przyjmuje się dzień, w którym Zamawiający sporządzi protokół z wczytania danych do powiatowej bazy danych, zgodnie z Warunkami technicznymi. 7. Weryfikator będzie składał co 30 dni ( dzień wskazany w umowie ) po podpisaniu umowy raporty okresowe. 8. Baza wraz z operatem musi zostać wcześniej poddana kontroli przez Weryfikatora, czego dowodem będzie protokół z weryfikacji dołączony do operatu technicznego. 9. Osoba pełniąca obowiązki Weryfikatora będąca spoza ternu Rzeczpospolitej Polskiej musi posiadać równoważne uprawnienia. I. Kontekst formalno-prawny przedmiotu zamówienia Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zawartymi w szczególności w następujących aktach prawnych: 1. Ustawa z 17 maja 1989r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U.2016.1629 t.j, z późn. zm.). 2. Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U.2016.1034 t.j. z późn. zm.), zwane dalej rozporządzeniem. 3. Ustawa z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U.2016.380 t.j z późn. zm.). 4. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U.2011.263.1572). 5. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 14 lutego 2012 r. w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (Dz.U.2012.352). 6. Rozporządzenie Rady Ministrów z 17.07.2001 r. w sprawie wykazywania w ewidencji gruntów i budynków danych odnoszących się do gruntów, budynków i lokali, znajdujących się na terenach zamkniętych (Dz.U.2001.84.911). 7. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 stycznia 2012 r. w sprawie państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju (Dz.U.2012.199). 8. Ustawa z 29 czerwca1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U.2016.1068 t.j. ze zm.). 9. Rozporządzenie Rady Ministrów z 10 grudnia 2010 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT), (Dz.U.2016.1864 ). 10. Rozporządzenie Rady Ministrów z 30 grudnia 1999 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (PKOB), (Dz.U.1999.112.1316 z późn. zm.). 11. Ustawa z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2016.290 t.j. z późn. zm.). 12. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2015.1422 t.j. z późn. zm.). 13. Ustawa z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U.2016.1440 t.j. z późn. zm.). 14. Rozporządzenie Ministrów Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z 14 kwietnia 1999 r. w sprawie rozgraniczania nieruchomości (Dz.U.1999.45.453). 15. Ustawa z 24 czerwca 1994r. o własności lokali (Dz.U..2015.1892). 16. Ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U.2016.2147 t.j. z późn. zm.). 17. Ustawa z 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz.U.2010.76.489 z późn. zm .). 18. Ustawa z 29 sierpnia 2003r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych (Dz.U.2003.166.1612 z późn. zm.). 19. Ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U.2016.922 t.j.). 20. Ustawa z 6 lipca1982 r. o księgach wieczystych i hipotece Dz.U.2016.790 t.j. z późn. zm.). 21. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 5 września 2013 r. w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U.2013.1183). i inne niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia. Uwaga: Niniejszy wykaz przepisów sporządzono wg stanu na dzień 08.04.2017 r. i ma charakter pomocniczy. Aktualność przepisu należy sprawdzić w dacie stosowania. II. Wymagania szczegółowe – realizacja zamówienia 1. Miejsce realizacji zamówienia Zamówienie realizowane będzie na terenie gminy Pyzdry – obręby ewidencyjne: Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa, Wrąbczynek oraz w siedzibie Wykonawcy. 2. Charakterystyka obiektów, dane źródłowe Powierzchnia obszaru opracowania wynosi: a. około 12554 ha (wg stanu w Ewidencji Gruntów i Budynków – stan na dzień 01.06.2017 r.) – obszar gminy, dla którego w ramach niniejszego opracowania wykonane będzie zanumerowanie i zeskanowanie materiałów archiwalnych wraz z ich wprowadzeniem do bazy mapy numerycznej (BDST), b. około 7599 ha – obszar, dla którego Zamawiający zleca wykonanie modernizacji ewidencji gruntów i budynków, poprzez założenie bazy danych numerycznej mapy ewidencyjnej. Układ współrzędnych płaskich dla opracowania: 2000 strefa 6. Dla obrębów: Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa, Wrąbczynek prowadzi się bazę danych wektorowej mapy ewidencyjnej. Baza ta jest obecnie zasilana danymi zawartymi w operatach technicznych przyjmowanych do zasobu. W PZGiK znajdują się materiały w postaci map analogowych, operatów technicznych oraz innych opracowań jakie należy wykorzystać przy tworzeniu bazy danych będącej przedmiotem opracowania. Cyfryzacja zasobu W ramach prac związanych z cyfryzacją zasobu Wykonawca zobowiązany będzie do nadania numerów identyfikacyjnych materiałom znajdującym się w zasobie oraz wpisaniu tych numerów na dokumentach przed zeskanowaniem. Tak przygotowane materiały podlegać będą zeskanowaniu oraz zaewidencjonowaniu w systemie Geo-Info Mapa jako obiekty „Zasięg zasobu geodezyjnego” wraz z podłączeniem do nich zeskanowanych dokumentów. Materiały archiwalne wypożyczane będą Wykonawcy partiami po uzgodnieniu między Zamawiającym i Wykonawcą, na okres nie dłuższy niż 14 dni kalendarzowych. Skanowanie należy wykonać na z rozdzielczością 400 dpi. Niedopuszczalne jest występowanie przeskoków lub innych zniekształceń powodowanych przez mechanizm skanujący. Modernizacja ewidencji gruntów i budynków Prace z wiązane z założeniem elektronicznej mapy ewidencyjnej dla w/w obrębów Wykonawca będzie przeprowadzał zarówno w terenie po przez sprawdzenie osnowy pozaklasowej oraz pomiar brakujących budynków jak i w siedzibie wykonawcy po przez cyfryzację materiałów analogowych. Uzupełnianie bazy ewidencji gruntów i budynków odbędzie się w sposób szczegółowo opisany w warunkach technicznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na kolejność wprowadzania informacji. Najważniejszym i pierwszym w kolejności do wprowadzenia są informacje pozyskane z bezpośrednich pomiarów terenowych tj. operaty techniczne. Kolejnym etapem jest digitalizacja map zasadniczych, ortofotomapy i map ewidencyjnych. Wszystkie elementy bazy powinny zawierać wypełnione atrybuty wymagane przepisami prawa. Kontrola i weryfikacja Kluczowym elementem wykonywanych prac jest nadzór i kontrola Weryfikatora. Jednostka wykonująca nadzór nad Wykonawcą prac geodezyjnych jest odpowiedzialna za wychwytywanie błędów, przestrzeganie harmonogramu prac oraz wskazywanie najlepszych rozwiązań w kwestiach spornych. Weryfikator jest przedstawicielem Zleceniodawcy i w jego imieniu na bieżąco pełni dozór nad wykonywanymi pracami mając na względzie indywidualny charakter przetwarzanych materiałów. Wszystkie prace winny być przeprowadzone zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami SIWZ. Osnowa pozioma. Na przedmiotowym obszarze opracowania baz istnieje szczegółowa osnowa II (2 punkty) i III klasy (110 punktów), zakładane wg instrukcji G-1 oraz osnowa pozaklasowa (1095 punktów). Punkty te posiadają współrzędne w państwowych układach współrzędnych 1965 i 2000. Znaczna część punktów posiada opisy topograficzne. W ramach działań służących ujednoliceniu systemu odniesień przestrzennych dla obszarów objętych opracowaniem należy dokonać analizy dokładnościowej pozaklasowej osnowy poziomej na jaką zorientowane są obiekty, których pomiar udokumentowano w zasobie materiałów źródłowych PZGiK przekazanych do opracowania. Punkty te wymagają ponownego pomiaru na gruncie, analizy otrzymanych współrzędnych i przyjęcia właściwych wartości tych współrzędnych. Czynności z tym związane należy wykonać przed przystąpieniem do opracowania przedmiotowej bazy danych ze względu na możliwość wystąpienia okoliczności, w których będzie konieczne przeliczenie danych na skorygowane punkty osnowy pozaklasowej. Zamawiający udostępni niezbędne materiały i dane w celu przeprowadzenia analizy osnowy pozaklasowej. W przypadku, kiedy zajdzie konieczność ponownego pomiaru części lub całości analizowanej osnowy, należy dokonać czynności służących podniesieniu dokładności tej osnowy wraz z jej inwentaryzacją oraz aktualizacją danych o osnowie w BDST. Baza danych ewidencji gruntów i budynków Oprogramowanie, w jakim Zamawiający prowadzi BDST to Geo-Info 7 Mapa wersja 17.2.1.0. W trakcie realizacji zlecenia Wykonawca modernizacji ewidencji gruntów i budynków, wszystkim nowo utworzonym obiektom musi przyporządkować właściwą systematykę obszarową. Bazę danych numerycznej mapy ewidencyjnej należy doprowadzić do pełnej zgodności co do ilości działek ewidencyjnych z bazą opisową ewidencji gruntów i budynków oraz zgodności części opisowej i graficznej co do użytków gruntowych. Wykonawca musi dołożyć starań, aby wprowadzane dane pozyskać w możliwie jak największym stopniu z danych pomiarowych. W tym celu należy w maksymalnym stopniu wykorzystać dane zawarte w operatach technicznych znajdujących się z zasobie powiatowym. W przypadku braku takich danych obiekty należy wprowadzić na podstawie digitalizacji rastrów map zasadniczych, ortofotomapy lub skanów map ewidencyjnych. Obiekty bazy danych należy rozpinać na odpowiednich obiektach punktowych. Obiekty bazy danych muszą mieć wypełnione wszystkie możliwe do określenia atrybuty. Po wprowadzeniu obiektów do bazy należy przeprowadzić redakcję mapy w skali 1:1000 i 1:2000. Szczegółowe zasady edycji baz danych określone są w Warunkach Technicznych. III. Termin wykonania przedmiotu zamówienia Termin wykonania całości zamówienia ustala się na dzień 30 marca 2018 r. Za termin zakończenia prac ustala się dzień, w którym Zamawiający wystawi pozytywny protokół po zaimportowaniu danych do powiatowej bazy danych. 1. Przedmiotem opracowania jest wykonanie usług nadzoru i weryfikacji nad pracami geodezyjno-kartograficznymi pod nazwą: Modernizacja ewidencji gruntów i budynków dla obrębów Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa i Wrąbczynek wraz z przetworzeniem Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego do postaci dokumentów cyfrowych dla terenu całej gminy Pyzdry. (18 obrębów). 2. Zamówienie publiczne do którego odnosi się niniejszy opis jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), Oś Priorytetowa 2. „Społeczeństwo Informacyjne”, Działanie 2.1. „Rozwój elektronicznych usług publicznych”, Poddziałanie 2.1.2. „Cyfryzacja geodezyjnych rejestrów publicznych”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, cel: informatyzacja powiatowych zasobów geodezyjno-kartograficznych oraz ich udostępnianie za pomocą e-usług. 3. Niniejszy projekt zostanie zrealizowany na obszarze powiatu wrzesińskiego. Powiat usytuowany jest w centralnej części województwa wielkopolskiego, zajmuje powierzchnię 138 km2. 4. Przedmiotowe opracowanie nie będzie dzielone na etapy. 5. Termin realizacji niniejszego opracowania wyznacza się na dzień 30 marca 2018 r. 6. Za zakończenie prac przyjmuje się dzień, w którym Zamawiający sporządzi protokół z wczytania danych do powiatowej bazy danych, zgodnie z Warunkami technicznymi. 7. Weryfikator będzie składał co 30 dni ( dzień wskazany w umowie ) po podpisaniu umowy raporty okresowe. 8. Baza wraz z operatem musi zostać wcześniej poddana kontroli przez Weryfikatora, czego dowodem będzie protokół z weryfikacji dołączony do operatu technicznego. 9. Osoba pełniąca obowiązki Weryfikatora będąca spoza ternu Rzeczpospolitej Polskiej musi posiadać równoważne uprawnienia. III. Kontekst formalno-prawny przedmiotu zamówienia Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zawartymi w szczególności w następujących aktach prawnych: 1. Ustawa z 17 maja 1989r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U.2016.1629 t.j, z późn. zm.). 2. Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U.2016.1034 t.j. z późn. zm.), zwane dalej rozporządzeniem. 3. Ustawa z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U.2016.380 t.j z późn. zm.). 4. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U.2011.263.1572). 5. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 14 lutego 2012 r. w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (Dz.U.2012.352). 6. Rozporządzenie Rady Ministrów z 17.07.2001 r. w sprawie wykazywania w ewidencji gruntów i budynków danych odnoszących się do gruntów, budynków i lokali, znajdujących się na terenach zamkniętych (Dz.U.2001.84.911). 7. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 stycznia 2012 r. w sprawie państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju (Dz.U.2012.199). 8. Ustawa z 29 czerwca1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U.2016.1068 t.j. ze zm.). 9. Rozporządzenie Rady Ministrów z 10 grudnia 2010 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT), (Dz.U.2016.1864 ). 10. Rozporządzenie Rady Ministrów z 30 grudnia 1999 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (PKOB), (Dz.U.1999.112.1316 z późn. zm.). 11. Ustawa z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2016.290 t.j. z późn. zm.). 12. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2015.1422 t.j. z późn. zm.). 13. Ustawa z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U.2016.1440 t.j. z późn. zm.). 14. Rozporządzenie Ministrów Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z 14 kwietnia 1999 r. w sprawie rozgraniczania nieruchomości (Dz.U.1999.45.453). 15. Ustawa z 24 czerwca 1994r. o własności lokali (Dz.U..2015.1892). 16. Ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U.2016.2147 t.j. z późn. zm.). 17. Ustawa z 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz.U.2010.76.489 z późn. zm .). 18. Ustawa z 29 sierpnia 2003r. o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych (Dz.U.2003.166.1612 z późn. zm.). 19. Ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U.2016.922 t.j.). 20. Ustawa z 6 lipca1982 r. o księgach wieczystych i hipotece Dz.U.2016.790 t.j. z późn. zm.). 21. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 5 września 2013 r. w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz.U.2013.1183). i inne niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia. Uwaga: Niniejszy wykaz przepisów sporządzono wg stanu na dzień 08.04.2017 r. i ma charakter pomocniczy. Aktualność przepisu należy sprawdzić w dacie stosowania. IV. Wymagania szczegółowe – realizacja zamówienia 1. Miejsce realizacji zamówienia Zamówienie realizowane będzie na terenie gminy Pyzdry – obręby ewidencyjne: Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa, Wrąbczynek oraz w siedzibie Wykonawcy. 2. Charakterystyka obiektów, dane źródłowe Powierzchnia obszaru opracowania wynosi: a. około 12554 ha (wg stanu w Ewidencji Gruntów i Budynków – stan na dzień 01.06.2017 r.) – obszar gminy, dla którego w ramach niniejszego opracowania wykonane będzie zanumerowanie i zeskanowanie materiałów archiwalnych wraz z ich wprowadzeniem do bazy mapy numerycznej (BDST), b. około 7599 ha – obszar, dla którego Zamawiający zleca wykonanie modernizacji ewidencji gruntów i budynków, poprzez założenie bazy danych numerycznej mapy ewidencyjnej. Układ współrzędnych płaskich dla opracowania: 2000 strefa 6. Dla obrębów: Ciemierów, Ciemierów Kolonia, Grądy Dolne, Grądy Górne, Lisewo, Ruda Komorska, Trzcianki, Tarnowa, Wrąbczynek prowadzi się bazę danych wektorowej mapy ewidencyjnej. Baza ta jest obecnie zasilana danymi zawartymi w operatach technicznych przyjmowanych do zasobu. W PZGiK znajdują się materiały w postaci map analogowych, operatów technicznych oraz innych opracowań jakie należy wykorzystać przy tworzeniu bazy danych będącej przedmiotem opracowania. Cyfryzacja zasobu W ramach prac związanych z cyfryzacją zasobu Wykonawca zobowiązany będzie do nadania numerów identyfikacyjnych materiałom znajdującym się w zasobie oraz wpisaniu tych numerów na dokumentach przed zeskanowaniem. Tak przygotowane materiały podlegać będą zeskanowaniu oraz zaewidencjonowaniu w systemie Geo-Info Mapa jako obiekty „Zasięg zasobu geodezyjnego” wraz z podłączeniem do nich zeskanowanych dokumentów. Materiały archiwalne wypożyczane będą Wykonawcy partiami po uzgodnieniu między Zamawiającym i Wykonawcą, na okres nie dłuższy niż 14 dni kalendarzowych. Skanowanie należy wykonać na z rozdzielczością 400 dpi. Niedopuszczalne jest występowanie przeskoków lub innych zniekształceń powodowanych przez mechanizm skanujący. Modernizacja ewidencji gruntów i budynków Prace z wiązane z założeniem elektronicznej mapy ewidencyjnej dla w/w obrębów Wykonawca będzie przeprowadzał zarówno w terenie po przez sprawdzenie osnowy pozaklasowej oraz pomiar brakujących budynków jak i w siedzibie wykonawcy po przez cyfryzację materiałów analogowych. Uzupełnianie bazy ewidencji gruntów i budynków odbędzie się w sposób szczegółowo opisany w warunkach technicznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na kolejność wprowadzania informacji. Najważniejszym i pierwszym w kolejności do wprowadzenia są informacje pozyskane z bezpośrednich pomiarów terenowych tj. operaty techniczne. Kolejnym etapem jest digitalizacja map zasadniczych, ortofotomapy i map ewidencyjnych. Wszystkie elementy bazy powinny zawierać wypełnione atrybuty wymagane przepisami prawa. Kontrola i weryfikacja Kluczowym elementem wykonywanych prac jest nadzór i kontrola Weryfikatora. Jednostka wykonująca nadzór nad Wykonawcą prac geodezyjnych jest odpowiedzialna za wychwytywanie błędów, przestrzeganie harmonogramu prac oraz wskazywanie najlepszych rozwiązań w kwestiach spornych. Weryfikator jest przedstawicielem Zleceniodawcy i w jego imieniu na bieżąco pełni dozór nad wykonywanymi pracami mając na względzie indywidualny charakter przetwarzanych materiałów. Wszystkie prace winny być przeprowadzone zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami SIWZ. Osnowa pozioma. Na przedmiotowym obszarze opracowania baz istnieje szczegółowa osnowa II (2 punkty) i III klasy (110 punktów), zakładane wg instrukcji G-1 oraz osnowa pozaklasowa (1095 punktów). Punkty te posiadają współrzędne w państwowych układach współrzędnych 1965 i 2000. Znaczna część punktów posiada opisy topograficzne. W ramach działań służących ujednoliceniu systemu odniesień przestrzennych dla obszarów objętych opracowaniem należy dokonać analizy dokładnościowej pozaklasowej osnowy poziomej na jaką zorientowane są obiekty, których pomiar udokumentowano w zasobie materiałów źródłowych PZGiK przekazanych do opracowania. Punkty te wymagają ponownego pomiaru na gruncie, analizy otrzymanych współrzędnych i przyjęcia właściwych wartości tych współrzędnych. Czynności z tym związane należy wykonać przed przystąpieniem do opracowania przedmiotowej bazy danych ze względu na możliwość wystąpienia okoliczności, w których będzie konieczne przeliczenie danych na skorygowane punkty osnowy pozaklasowej. Zamawiający udostępni niezbędne materiały i dane w celu przeprowadzenia analizy osnowy pozaklasowej. W przypadku, kiedy zajdzie konieczność ponownego pomiaru części lub całości analizowanej osnowy, należy dokonać czynności służących podniesieniu dokładności tej osnowy wraz z jej inwentaryzacją oraz aktualizacją danych o osnowie w BDST. Baza danych ewidencji gruntów i budynków Oprogramowanie, w jakim Zamawiający prowadzi BDST to Geo-Info 7 Mapa wersja 17.2.1.0. W trakcie realizacji zlecenia Wykonawca modernizacji ewidencji gruntów i budynków, wszystkim nowo utworzonym obiektom musi przyporządkować właściwą systematykę obszarową. Bazę danych numerycznej mapy ewidencyjnej należy doprowadzić do pełnej zgodności co do ilości działek ewidencyjnych z bazą opisową ewidencji gruntów i budynków oraz zgodności części opisowej i graficznej co do użytków gruntowych. Wykonawca musi dołożyć starań, aby wprowadzane dane pozyskać w możliwie jak największym stopniu z danych pomiarowych. W tym celu należy w maksymalnym stopniu wykorzystać dane zawarte w operatach technicznych znajdujących się z zasobie powiatowym. W przypadku braku takich danych obiekty należy wprowadzić na podstawie digitalizacji rastrów map zasadniczych, ortofotomapy lub skanów map ewidencyjnych. Obiekty bazy danych należy rozpinać na odpowiednich obiektach punktowych. Obiekty bazy danych muszą mieć wypełnione wszystkie możliwe do określenia atrybuty. Po wprowadzeniu obiektów do bazy należy przeprowadzić redakcję mapy w skali 1:1000 i 1:2000. Szczegółowe zasady edycji baz danych określone są w Warunkach Technicznych. V. Termin wykonania przedmiotu zamówienia Termin wykonania całości zamówienia ustala się na dzień 30 marca 2018 r. Za termin zakończenia prac ustala się dzień, w którym Zamawiający wystawi pozytywny protokół po zaimportowaniu danych do powiatowej bazy danych.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71248000-8,


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-03-30

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
cena60,00
doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia40,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:







Adres: ul. Fryderyka Chopina 10, 62-300 Września
woj. wielkopolskie
Dane kontaktowe: email: starostwo@wrzesnia.powiat.pl
tel: 061 6402051, 6404457
fax: 616 402 051
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-10-03
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 593538-N-2017
ID postępowania Zamawiającego: 272.29.2017.
Data publikacji zamówienia: 2017-09-25
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: www.wrzesnia.powiat.pl
Informacja dostępna pod: www.wrzesnia.powiat.pl
Okres związania ofertą: 29 dni
Kody CPV
71248000-8 Nadzór nad projektem i dokumentacją