Zabrze: Badania roczne i trzyletnie elementów górniczych wyciągów szybowych szybów Kolejowy, Guido i szybika Guido, urządzeń zabezpieczeń osprzętu i rozdzielń elektrycznych, urządzenia transportu specjalnego (kolejka podwieszona) na terenie ZKWK Guido przypadające od 1.04. 2016 roku do 31 03. 2017 zgodnie z zaleceniami ujętymi w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 28 czerwca 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz specjalistycznego zabezpieczenia przeciwpożarowego w podziemnych zakładach górniczych (Dz. U. Nr 139, poz. 1169). ZP/04/MGW/2016


Numer ogłoszenia: 60316 - 2016; data zamieszczenia: 17.03.2016

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:

V
zamówienia publicznego
zawarcia umowy ramowej
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu , ul. Jodłowa 59, 41-800 Zabrze, woj. śląskie, tel. 32 630 30 91, faks 32 277 11 25.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.muzeumgornictwa.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Badania roczne i trzyletnie elementów górniczych wyciągów szybowych szybów Kolejowy, Guido i szybika Guido, urządzeń zabezpieczeń osprzętu i rozdzielń elektrycznych, urządzenia transportu specjalnego (kolejka podwieszona) na terenie ZKWK Guido przypadające od 1.04. 2016 roku do 31 03. 2017 zgodnie z zaleceniami ujętymi w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 28 czerwca 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz specjalistycznego zabezpieczenia przeciwpożarowego w podziemnych zakładach górniczych (Dz. U. Nr 139, poz. 1169). ZP/04/MGW/2016.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badań rocznych i trzyletnich elementów górniczych wyciągów szybowych szybów Kolejowy, Guido i szybika Guido, urządzeń zabezpieczeń, osprzętu i rozdzielń elektrycznych oraz urządzenia transportu specjalnego (kolejka podwieszona) na terenie ZKWK Guido przypadające od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku zgodnie z zaleceniami ujętymi w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 28 czerwca 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz specjalistycznego zabezpieczenia przeciwpożarowego w podziemnych zakładach górniczych (Dz. U. Nr 139, poz. 1169). Badania roczne i trzyletnie elementów górniczych wyciągów szybowych obejmują : - maszyny wyciągowe: - naczynia wyciągowe, - zawieszenia naczyń wyciągowych, - liny wyciągów szybowych - wieże szybowe, Badania urządzeń elektrycznych w obiektach ZKWK Guido obejmują: - badanie aparatury i zabezpieczeń elektroenergetycznych SN zabudowanych w urządzeniach i instalacjach eksploatowanych przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, - badanie aparatury i zabezpieczeń elektroenergetycznych nN zabudowanych w urządzeniach i instalacjach eksploatowanych przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, - badanie sprzętu ochronnego, - pomiary ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach eksploatowanych w obiektach MGW w Zabrzu (pomiary rezystancji instalacji odgromowej, pomiary rezystancji izolacji, badanie wyłączników RCD, pomiar impedancji pętli zwarcia, pomiar rezystancji izolacji, pomiar rezystancji uziemień, itp.), - badanie wzorcujące luksomierza L-20, - badanie przyrządów pomiarowych, - lokalizacja i usuwanie uszkodzeń elektroenergetycznych linii kablowych. Badanie kolejki do przewozu ludzi z ciągnikiem podwieszonym elektrohydraulicznym typu CEH-22, wykonanie charakterystyki wentylatorów przy stacji wentylatorów głównych przy szybie Guido, badanie pionowości trzonu wieży szybu Guido. Prace związane z badaniem i kontrolą urządzeń muszą zostać przeprowadzone w taki sposób aby zminimalizować uciążliwości dla funkcjonowania kopalni. Zamawiający wymaga aby prace zostały przeprowadzona w terminie od daty podpisania umowy do 31 marca 2017 roku w terminach wymagalności określonych przez Zleceniodawcę. Przedmiot zamówienia musi być wykonany zgodnie z wiedzą i doświadczeniem Wykonawcy przy zachowaniu wszystkich przepisów regulujących przedmiotowe prace w tym Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 28. 06. 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz specjalistycznego zabezpieczenia przeciwpożarowego w podziemnych zakładach górniczych (Dz. U. Nr 139, poz.1169 ze zm.).


II.1.5)

V
przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:


  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 Pzp. a) Informacja o przewidywanych zamówieniach uzupełniających Kod CPV - 71630000-3 Usługi kontroli i nadzoru technicznego b) Okoliczności, po których zaistnieniu będą udzielane zamówienia uzupełniające - konieczność powtórzenia badań może wyniknąć wskutek decyzji rzeczoznawcy, organu nadzoru górniczego lub badań poawaryjnych. Zamawiający udzieli zamówienia uzupełniającego polegającego na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia, które zostało opisane w SIWZ, załącznikach, umowie.


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.63.00.00-3.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 31.03.2017.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
1 Zamawiający nie żąda od Wykonawców wniesienia wadium.


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie precyzuje warunku w ww. zakresie. Zamawiający żąda złożenia oświadczenia z art. 22 ust. 1 Pzp a jego weryfikacja zostanie przeprowadzona wg formuły: (spełnia)-(nie spełnia)


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje, należycie usługi w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia tj.: usługi polegające na przeprowadzaniu badań rocznych i trzyletnich górniczych wyciągów szybowych oraz badaniu urządzeń zabezpieczeń i rozdzielni elektrycznych o łącznej wartości nie mniejszej niż 100 000 PLN brutto, zrealizowane w podziemnych zakładach górniczych. Uwaga: 1. Zamawiający dopuszcza możliwość sumowania wartości usług z różnych kontraktów, umów. zleceń w celu potwierdzenia spełniania warunku posiadania wiedzy i doświadczenia o łącznej wartości nie mniejszej niż 100 000 brutto. 2. Jeżeli Wykonawca jest w trakcie wykonywania usługi okresowej lub ciągłej podane kwoty winny dotyczyć wyłącznie usługi już zrealizowanej.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie precyzuje warunku w ww. zakresie. Zamawiający żąda złożenia oświadczenia z art. 22 ust. 1 Pzp a jego weryfikacja zostanie przeprowadzona wg formuły: (spełnia)-(nie spełnia).


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia w nw. zakresie: Osoby posiadające uprawnienia rzeczoznawcy do spraw ruchu zakładu górniczego w następujących grupach: 1) grupa I - maszyny wyciągowe: a) część mechaniczna, b) część elektryczna, 2) grupa II - naczynia wyciągowe, 3) grupa III - zawieszenia naczyń wyciągowych i lin wyciągowych, 4) grupa IV - liny wyciągowe, 5) grupa V - wieże szybowe, 6) grupa VI - koła linowe, 7) grupa IX - urządzenia i sprzęt elektryczny: a) kable i przewody, b) elektronarzędzia, c) sieci elektroenergetyczne. 8) grupa X - urządzenia techniczne: a) urządzenia ciśnieniowe, b) urządzenia dźwignicowe, c) urządzenia transportowe specjalne.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Opis sposobu dokonania oceny spełnienia warunku. a) warunek finansowy Zamawiający nie precyzuje warunku w ww. zakresie. Zamawiający żąda złożenia oświadczenia z art. 22 ust. 1 Pzp a jego weryfikacja zostanie przeprowadzona wg formuły: (spełnia)-(nie spełnia). b) warunek ekonomiczny Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie mniejszą niż 100 000,00 PLN .


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
  • opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

  • 1 - Cena - 95
  • 2 - Termin zleceń szczegółowych - 5


IV.2.2)

   przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna,
adres strony, na której będzie prowadzona:


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w oparciu o art. 144 Prawa zamówień publicznych w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w zakresie: 1.1 zmiany terminu wykonania zamówienia oraz terminów pośrednich, o których mowa we wzorze umowy, w następujących przypadkach: 1. wystąpienie wydarzenia nieprzewidywalnego i poza kontrolą stron niniejszej umowy, występujące po podpisaniu umowy, a powodujące niemożliwość wywiązania się z umowy w jej obecnym brzmieniu, 2. konieczność wykonania zamówień uzupełniających o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 pzp lub zamówień dodatkowych o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 5 pzp. 3. zmian przepisów prawa w trakcie realizacji zamówienia powodujących konieczność dostosowania dokumentacji do zmiany przepisów, 4. niezawinionych przez Wykonawcę opóźnień w uzyskaniu wymaganych pozwoleń, uzgodnień, decyzji lub opinii innych organów, 1.2. w pozostałym zakresie zmiany do umowy mogą dotyczyć następujących okoliczności: 1. zmiany kluczowego personelu Wykonawcy lub Zamawiającego na skutek zdarzeń losowych, zmian kadrowo - personalnych, utraty wymaganych uprawnień, utraty stanowiska. Zmiana kluczowego personelu wykonawcy może nastąpić wyłącznie pod warunkiem okazania uprawnień co najmniej równoważnych, 2. zmiany podwykonawców w tym podwykonawców na zasobach, których Wykonawca opierał się wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu pod warunkiem, że nowy podwykonawca wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż wymagane w SIWZ, 3. wprowadzenie dodatkowego lub nowego personelu Wykonawcy oraz dodatkowego lub nowego podwykonawcy z przyczyn o obiektywnym charakterze zaakceptowanych przez Zamawiającego pod warunkiem spełnienia warunków w zakresie nie mniejszym niż wymagane w SIWZ, 4. ustawowa zmiana stawki podatku VAT, której zastosowania nie będzie skutkowało zmianą wartości brutto umowy, 5. ograniczenia przedmiotu zamówienia, w szczególności w przypadku kiedy Zamawiający nie mógł takiej sytuacji przewidzieć, 6. poprawa jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla danego elementu prac lub zmiana technologii. 2. W przypadku wystąpienia okoliczności skutkujących koniecznością zmiany umowy z przyczyn, o których mowa wyżej, Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie Zamawiającego i wystąpienia z wnioskiem o dokonanie wskazanej zmiany. 3. Z okoliczności stanowiących podstawę zmiany do umowy Wykonawca sporządzi protokół, który zostanie podpisany przez strony umowy. 4. Zmiana umowy powinna nastąpić w formie pisemnego aneksu sporządzonego przez Zamawiającego i podpisanego przez strony umowy, pod rygorem nieważności takiego oświadczenia oraz powinna zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne. 5. Ewentualne spory wynikłe na tle wykonania przedmiotu umowy Strony poddają rozstrzygnięciu sądu właściwego dla siedziby Zamawiającego.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.muzeumgornictwa.pl

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Dział Zamówień Publicznych ul. Jodłowa 59, 41- 800 Zabrze Sekretariat pok. Nr 1.02..


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
25.03.2016 godzina 10:30, miejsce: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Dział Zamówień Publicznych ul. Jodłowa 59, 41- 800 Zabrze Sekretariat pok. Nr 1.02..


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
I. Zawartość oferty 1. Oferta, zastrzeżeniem pkt 10.6.2 i 10.7 SIWZ , musi zawierać: 1) Formularz oferty wraz z oświadczeniem o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (część A wg Spisu zawartości oferty) złożony w formie oryginału; 1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (część B wg Spisu zawartości oferty) złożone w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem; 2) Dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu wymienione w pkt 5 SIWZ (jeżeli dotyczy) , złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę; 3) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby niezbędne do realizacji zamówienia (Załącznik nr 2); 4) oświadczenie o przynależności wraz z listą podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50 poz. 331 z późn. zm.) (załącznik nr C), 2. Oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi zawierać: 2) wspólny formularz oferty wraz z oświadczeniem o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (część A wg Spisu zawartości oferty), złożony w formie oryginału; 3) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (część B wg Spisu zawartości oferty), złożone przez każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienia - złożone w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem; 4) dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu wymienione w pkt 5 SIWZ (jeżeli dotyczy). Dokumenty muszą być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, przy czym: A) każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa dokumenty stanowiące Załączniki nr 1.1; wg Spisu zawartości oferty; 5) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby niezbędne do realizacji zamówienia (Załącznik nr 2); 6) oświadczenie o przynależności wraz z listą podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50 poz. 331 z późn. zm.) złożone w formie oryginału, przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (załącznik nr C), II. Oferta musi być podpisana przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy, tj. : 1) osoby uprawnione zgodnie z aktualnym odpisem z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej lub 2) osoby posiadające ważne pełnomocnictwo, którego oryginał, lub kopię poświadczoną notarialnie za zgodność z oryginałem, lub odpis albo wyciąg z dokumentu sporządzony przez notariusza -należy załączyć w ofercie: a) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum, spółka cywilna) - jako Załącznik nr 1.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, jeśli Wykonawca korzysta z ich potencjału w zakresie wiedzy, doświadczenia, potencjału technicznego lub osobowego, kopie dokumentów dotyczących Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty. b) w przypadku wykonawców, którzy ubiegają się samodzielnie o udzielenie zamówienia - jako Załącznik nr 1.3. III. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Wykonawcy, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika - do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia - w tym złożenia oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w imieniu i na rzecz Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, albo - reprezentowania w postępowaniu - w tym złożenia oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w imieniu i na rzecz Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. IV. Zamawiający oceni spełnienie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu stwierdzeniem: spełnia lub nie spełnia, w oparciu o wymagane oświadczenia, dokumenty i zawarte w nich informacje. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą dostarczyć dokumenty, potwierdzające, że łącznie spełniają warunki udziału w postępowaniu. V. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. VI. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę zamawiającego, powstałą w skutek zawinionego nieudostępnienia tych zasobów. VII. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów przy wykazaniu spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, zobowiązany jest wykazać udział tych podmiotów w wykonaniu zamówienia. VIII. Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych, jeżeli zamawiający przewidział taką możliwość wykluczenia wykonawcy w ogłoszeniu o zamówieniu, w specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub w zaproszeniu do negocjacji. Zamawiający nie wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia. UZGODNIENIA SZCZEGÓŁOWYCH WARUNKÓW WSPÓŁPRACY POMIĘDZY STRONAMI zawarte pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą do umowy Nr xxx 2016 na zadanie pn.: Badania roczne i trzyletnie elementów górniczych wyciągów szybowych szybów Kolejowy, Guido i szybika Guido, urządzeń zabezpieczeń osprzętu i rozdzielń elektrycznych, urządzenia transportu specjalnego (kolejka podwieszona) na terenie ZKWK Guido przypadające od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku zgodnie z zaleceniami ujętymi w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 28 czerwca 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz specjalistycznego zabezpieczenia przeciwpożarowego w podziemnych zakładach górniczych (Dz. U. Nr 139, poz. 1169) Paragraf 1 Przedmiot porozumienia 1. Przedmiotem niniejszego porozumienia jest określenie przez Zamawiającego szczegółowych zasad technicznych świadczenia usługi na zadanie Badania roczne i trzyletnie elementów górniczych wyciągów szybowych szybów Kolejowy, Guido i szybika Guido, urządzeń zabezpieczeń osprzętu i rozdzielń elektrycznych, urządzenia transportu specjalnego (kolejka podwieszona) na terenie ZKWK Guido przypadające od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku zgodnie z zaleceniami ujętymi w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 28 czerwca 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz specjalistycznego zabezpieczenia przeciwpożarowego w podziemnych zakładach górniczych (Dz. U. Nr 139, poz. 1169) przez Wykonawcę. 2. Porozumienie obowiązuje przy wszystkich pracach wg poniższego zakresu na terenie ZKWK Guido i reguluje obowiązki stron w zakresie kierownictwa, dozoru, bezpieczeństwa, porządku i organizacji wykonywania prac. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia oraz oferta Wykonawcy. Paragraf 2 Postanowienia ogólne 1. Osobą odpowiedzialną ze strony Zamawiającego za kierownictwo i dozór nad prowadzonymi przez Wykonawcę pracami jest Kierownik Ruchu Zakładu (KRZ), który pełni kierownictwo i dozór poprzez służby zakładu górniczego. 2. Wykonawca jest zobowiązany do zachowania struktury organizacyjno-osobowej uzgodnionej z Zamawiającym, w tym zapewnienia odpowiedniej ilości osób dozoru do nadzoru prowadzonych prac oraz pracowników posiadających wymagane kwalifikacje. 3. Każdorazowo przed rozpoczęciem prac wykonywanych w tym samym rejonie, jednocześnie przez pracowników Wykonawcy i Zamawiającego zostaną ustalone zasady współpracy. 4. Pracownicy Wykonawcy, w zakresie przepisów PG i G (Prawa geologicznego i górniczego), są zobowiązani do bezwzględnego podporządkowania się decyzjom KRZ. Paragraf 3 Obowiązki Wykonawcy 1. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo pracowników zatrudnionych do realizacji przedmiotu zamówienia. 2. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie urządzenia powierzone do wykonania przedmiotu zamówienia. Uszkodzenia urządzeń i instalacji wynikające z nieprawidłowego użytkowania Wykonawca usuwa na swój koszt. 3. Wykonawca zapewni sprzęt oraz narzędzia wraz z transportem, niezbędne do poprawnego wykonania przedmiotu zamówienia. 4. Wykonawca zapewni, by prace prowadzone na terenie kopalni były obłożone przez pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje stwierdzone w trybie art. 72 Ustawy Prawo geologiczne i górnicze oraz rozporządzeń wykonawczych (szczegółowe wymagania dotyczące uprawnień vide SIWZ). Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach, dla których są wymagane badania psychotechniczne i aktualne orzeczenia lekarskie - zgodnie z wymogami przepisów dla danych stanowisk pracy - muszą je posiadać. 5. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia swoich pracowników w odzież roboczą i w sprzęt ochronny spełniający wymogi aktualnie obowiązujących przepisów. 6. Pracownicy Wykonawcy będą informowali osoby dozoru Zamawiającego o każdym zauważonym zagrożeniu i związanym z nim ryzykiem. Osoba dozoru Zamawiającego ustali sposób jego likwidacji a prace zostaną wstrzymane do czasu usunięcia zagrożenia. Paragraf 4 Obowiązki Zamawiającego 1. Zamawiający udostępni Wykonawcy do wykonania prac dokumentację przynależną do danych urządzeń. 2. Zamawiający zapewni obsługę teletechniczną i elektryczną dla zapewnienia realizacji przedmiotu umowy. 3. Przed przystąpieniem do wykonywania zadania, osoba dozoru Zamawiającego omówi i ustali z pracownikami Wykonawcy zakres prac. 1. Zamawiający zobowiązany jest do zaznajomienia pracowników Wykonawcy z rejonem wykonywania prac, drogami ewakuacyjnymi, rozmieszczeniem sprzętu p.poż., a także z zasadami i warunkami dostarczania urządzeń i sprzętu. 2. Przed rozpoczęciem prac osoba dozoru Zamawiającego udzieli instruktażu stanowiskowego ze szczególnym uwzględnieniem występujących zagrożeń i ryzyka zawodowego, oraz przeprowadzi szkolenie pracowników Wykonawcy w zakresie obowiązujących w zakładzie górniczym przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz bezpieczeństwa pożarowego, występujących zagrożeń, porządku i dyscypliny pracy, zasad łączności i alarmowania, znajomości rejonu pracy, zgłaszania wypadków i zagrożeń. Powyższe szkolenie pracownicy Wykonawcy potwierdzą własnoręcznym podpisem w oddziałowej Książce Szkoleń. Paragraf 5 Dodatkowe warunki wykonania przedmiotu umowy 1. W przypadku uszkodzenia sprzętu, urządzeń transportu lub instalacji będących własnością Zamawiającego z przyczyn zależnych od Wykonawcy, koszty ich naprawy i skutków awarii ponosi Wykonawca. 2. Nadzór nad robotami będącymi przedmiotem zamówienia ze strony Zamawiającego prowadzić będzie osoba dozoru wyższego ruchu energomechanicznego. 3. Zamawiający nieodpłatnie zapewni Wykonawcy: obsługę elektryczną oraz teletechniczną, łączność telefoniczną oraz sygnalizację alarmową dla poszczególnych punktów pracy, przeszkolenie pracowników Wykonawcy w zakresie obowiązujących w ZKWK Guido przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu i bezpieczeństwa pożarowego, występujących zagrożeń, porządku i dyscypliny pracy, zasad łączności i alarmowania, znajomości rejonu prac, procedury zgłaszania wypadków i zagrożeń, możliwość korzystania z łaźni i lampowni. Paragraf 6 Obowiązki i prawa Wykonawcy wynikające z Prawa Geologicznego i Górniczego 1. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania struktury organizacyjnej i składu osobowego uzgodnionego z Zamawiającym. 1.1. Wykonawca dostarczy wycinkowy schemat struktury organizacyjno-osobowej Wykonawcy, który stanowić będzie załącznik do niniejszego porozumienia. 1.2. Wykonawca dostarczy imienny wykaz osób kierownictwa i dozoru ruchu Wykonawcy z określeniem funkcji i kwalifikacji, który stanowić będzie załącznik do niniejszego porozumienia. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania wszystkich świadectw kwalifikacyjnych osób wykonujących przedmiot zamówienia, których kopie przedstawi Zamawiającemu. 1.3. Wykonawca dostarczy imienny wykaz pracowników wraz z ich kwalifikacjami - załącznik do niniejszego porozumienia. 2. Pracownicy Wykonawcy podlegają na terenie ZKWK Guido Kierownikowi Działu Energomechanicznego oraz Kierownikowi Ruchu Zakładu w zakresie Prawa geologicznego i górniczego, przepisów branżowych i innych przepisów obowiązujących u Zamawiającego. Pozostałe uprawnienia zachowuje Wykonawca. 3. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do: a) przestrzegania ogólnie obowiązujących przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów wydanych na podstawie prawa geologicznego i górniczego, b) wykonywania zleconych prac zgodnie z Dokumentem Bezpieczeństwa Zamawiającego, regulaminami, instrukcjami i technologiami, d) przeprowadzenia oceny ryzyka zawodowego występującego przy wykonywanych pracach w ZKWK Guido, a także stosowanie niezbędnych środków profilaktycznych w celu zapobiegania ryzyku zawodowemu. Przeprowadzona ocena ryzyka zawodowego powinna zostać udokumentowana w postaci karty oceny ryzyka zawodowego, sporządzonej przez Wykonawcę we współpracy z właściwym pracownikiem Działu BHP i Szkolenia Zamawiającego. Osoby nadzorujące prace, jak i pracownicy Zamawiającego i Wykonawcy zobowiązani są do wzajemnego przekazywania informacji dotyczących zagrożeń i ryzyka zawodowego. Za sporządzenie, aktualizowanie, zapoznanie pracowników Wykonawcy i przechowywanie karty oceny ryzyka zawodowego wraz z podpisami zapoznanych osób odpowiada Wykonawca, e) posiadania (zgodnie z wymogami określonymi w SIWZ) umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Za szkody niezawinione przez Zamawiającego powstałe w wyniku wypadku przy pracy lub w skutek schorzeń związanych z warunkami pracy odpowiada Wykonawca w stosunku do osób którymi posługuje się przy wykonywaniu zamówienia, f) zatrudniania pracowników, którzy posiadają aktualne szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy tj. szkolenie wstępne składające się z szkolenia wstępnego ogólnego (instruktaż ogólny) i szkolenia wstępnego na stanowiskach pracy (instruktaż stanowiskowy), szkolenia okresowego, co potwierdzone zostanie wpisem do książki instruktaży i pouczeń, g) zdeponowanie na terenie kopalni stosownych dokumentów potwierdzających wymagane kwalifikacje szkolenia, badania oraz udostępnienie ich na każde żądanie upoważnionej przez Zamawiającego osobie, h) zatrudniania pracowników posiadających aktualne badania lekarskie dopuszczające do wykonywania prac zleconych przez Zamawiającego, i) wyposażenia pracowników w odzież roboczą oraz środki ochrony osobistej spełniające wymogi aktualnie obowiązujących przepisów, będące dopuszczone do pracy w wyrobiskach podziemnych, j) w razie zaistnienia wypadku przy pracach służba BHP Wykonawcy zobowiązana jest do ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku, przeanalizowania oceny ryzyka zawodowego oraz sporządzenia wymaganej dokumentacji powypadkowej. Protokół powypadkowy wraz z aktualną karta oceny ryzyka zawodowego przed zatwierdzeniem przez Wykonawcę należy przedłożyć służbie BHP Zamawiającego. 4. Do czasu przejęcia dochodzenia wypadku, któremu uległ pracownik Wykonawcy przez służby BHP Wykonawcy, Zamawiający jest zobowiązany: a) niezwłocznie zapewnić zorganizowanie pierwszej pomocy dla poszkodowanego, b) zabezpieczyć miejsce wypadku, gdy wypadek miał miejsce poza rejonem, za który jest odpowiedzialny Wykonawca, c) udostępnić niezbędnych informacji i materiałów służbie BHP Wykonawcy. 5. Wykonawca odpowiada w pełnym zakresie za szkody niezawinione przez Zamawiającego powstałe w wyniku wypadku przy pracy i wskutek schorzeń związanych z warunkami pracy w stosunku do osób którymi posługuje się przy wykonywaniu zamówienia. Strony wyłączają w tym zakresie odpowiedzialność Zamawiającego wynikającą z art. 146 Prawa Geologicznego i Górniczego. Paragraf 7 Obowiązki i prawa Zamawiającego Zamawiający zobowiązany jest do: 1. Przekazywania Wykonawcy informacji o rodzaju i skali zagrożeń naturalnych oraz czynników szkodliwych i uciążliwych występujących na stanowiskach pracy Wykonawcy, na podstawie przeprowadzonych zgodnie z przepisami badań i pomiarów. 2. Udostępnienia Wykonawcy analiz w związku z ryzykiem na stanowiskach pracy, na których zatrudnieni są pracownicy Wykonawcy. 3. Udostępnienia Wykonawcy analiz i ocen ryzyka zawodowego pracowników własnych kopalni na stanowiskach pracy danego działu, które ze względu na występujące zagrożenia, wykonywane czynności, bądź rodzaj pracy zachowują podobieństwo do stanowisk pracy Wykonawcy. 4. Udostępnienia Wykonawcy Dokumentu Bezpieczeństwa w części obejmującej zakres czynności Wykonawcy. 5. Przeszkolenia pracowników Wykonawcy w zakresie obowiązujących w ZKWK Guido przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzenia ruchu oraz bezpieczeństwa pożarowego, występujących zagrożeń, porządku i dyscypliny pracy, zasad łączności i alarmowania, znajomości rejonu prac, zgłaszania wypadków i zagrożeń. 6. W przypadku stwierdzenia u pracownika Wykonawcy braku kwalifikacji, naruszenia przez niego postanowień przepisów lub nieprzestrzegania Regulaminu pracy obowiązującego u Zamawiającego, niezwłocznie odsunąć pracownika od wykonywanych czynności i oddać go do dyspozycji Wykonawcy. 7. Zapewnienia połączenia telefonicznego oraz sygnalizacji alarmowej i ostrzegawczej dla poszczególnych punktów pracy Wykonawcy zgodnie z obowiązującymi przepisami. 8. Zamawiający umożliwi korzystanie z łaźni gościnnej i pozostałych usług wymienionych w paragrafie 5 pkt.3 . Paragraf 8 Współdziałanie w zakresie przestrzegania przepisów prawa 1. Bieżącą kontrolę realizacji postanowień umowy zawartej z Wykonawcą z zakresie dotyczącym przestrzegania przepisów Prawa Górniczego i Geologicznego prowadzą kierownicy właściwych działów ruchu kopalni lub upoważnione przez niego osoby dozoru. 2. Zamawiający wyznacza osobę do nadzorowania realizacji przedmiotu zamówienia. Powyższe nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy swoim pracownikom (art. 208 paragraf 1 i paragraf 2 Kodeksu Pracy). 3. Do nadzorowania realizacji przedmiotu umowy Zamawiający wyznacza xxxx który jest jednocześnie osobą upoważnioną i odpowiedzialną za prawidłową realizację zamówienia. 4. Wykonawca wyznacza do nadzorowania realizacji przedmiotu umowy: xxxx, tel. (032) xxxx paragraf 9 Zmiany zapisów porozumienia Wszelkie zmiany niniejszego porozumienia wymagają aneksu w formie pisemnej pod rygorem nieważności. paragraf 10 Regulacje końcowe 1. W sprawach nie uregulowanych porozumieniem mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Prawa Geologicznego i Górniczego. 2. Sądem dla rozstrzygania ewentualnych sporów na tle niniejszej umowy jest sąd właściwy dla siedziby Zamawiającego. 3. Niniejsze porozumienie sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron. 4. Niniejsze porozumienie stanowi załącznik do umowy w sprawie realizacji zamówienia publicznego. ZAMAWIAJĄCY WYKONAWCA.


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

Adres: ul. Jodłowa 59, 41-800 Zabrze
woj. śląskie
Dane kontaktowe: email: esmietana@muzeumgornictwa.pl, biuro@muzeumgornictwa.pl
tel: 32 630 30 91
fax: 32 277 11 25
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-03-24
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 6031620160
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-03-16
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 371 dni
Wadium: 1 ZŁ
Szacowana wartość* 33 PLN  -  50 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 95%
WWW ogłoszenia: www.muzeumgornictwa.pl
Informacja dostępna pod: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Dział Zamówień Publicznych ul. Jodłowa 59, 41- 800 Zabrze Sekretariat pok. Nr 1.02.
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71630000-3 Usługi kontroli i nadzoru technicznego