Ogłoszenie nr 606770-N-2017 z dnia 2017-11-14 r.

Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r.w Radzyminie Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej: Usługi przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków dla pacjentów Szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie w 2018r.
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu


O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r.w Radzyminie Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, krajowy numer identyfikacyjny 1012452700000, ul. ul. Konstytucji 3 Maja  17 , 05250   Radzymin, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 227 865 037, e-mail zozradzymin@pro.onet.pl, faks 227 865 037.
Adres strony internetowej (URL): www.cmradzymin.pl
Adres profilu nabywcy: www.cmradzymin.pl
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne www.cmradzymin.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny (proszę określić):
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie
www.cmradzymin.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Nie
www.cmradzymin.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
Poczta polska, kurier, osobiście

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:

Adres:


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługi przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków dla pacjentów Szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie w 2018r.

Numer referencyjny:
PN/27/2017/11/14

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:



Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia są usługi przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków dla pacjentów Szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie w 2018r. Szczegółowo określony w Załączniku Nr 2 i Załączniku Nr 3 do SIWZ.


II.5) Główny kod CPV:
55321000-6

Dodatkowe kody CPV:

Kod CPV
55521200-0
55520000-1
55320000-9



II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 162000,00
Waluta:
PLN
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:  12   lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:

Okres w miesiącachOkres w dniachData rozpoczęciaData zakończenia
12


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Działalność zawodowa prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia wymaga posiadania kompetencji lub uprawnień (koncesje, zezwolenia, licencje lub wpis do jedynego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w państwie członkowskim Unii Europejskiej, w którym wykonawca posiadają siedzibę, członkostwo w określonej organizacji od którego uzależnione jest prawo do świadczenia usługi objętej przedmiotem zamówienia w kraju pochodzenia wykonawcy lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę) Koncesje , zezwolenia lub licencje, w zakresie objętym zamówieniem.
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia zamawiający nie dopuszcza możliwości powierzenia przez wykonawcę wykonania części lub całości niniejszego zamówienia podwykonawcom. Wymagane jest spełnienie minimalnych warunków dotyczących: a) Potwierdzenie posiadania kuchni centralnej wraz z wydzieloną drogą dystrybucji posiłków na zewnątrz . b) Aktualną decyzję Sanepidu zatwierdzającą możliwość produkcji i wywozu na zewnątrz posiłków w systemie cateringowym (kopia dokumentów) c) Posiadanie wdrożonego systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontrolnych HACCP. d) Zamawiający wymaga spełnienia warunków dotyczących przestrzegania zasad higieny oraz warunków produkcji i obrotu żywnością zgodnie z aktualnymi aktami prawnymi (ustawa z dnia 25.08.2006r o bezpieczeństwie żywności i żywienia (DZ. U.2006 , nr 171, poz. 1225 ) oraz Rozporządzenie (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 29.04.2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych oraz dostarczenia posiłków - PROCEDUR POSTĘPOWANIA zgodnie z HACCP oraz wymaganiami zamawiającego zawartymi w załączniku Nr 2 i Nr 3 do SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia. e) Ze względu na przedmiot zamówienia Zamawiający wymaga aby miejsce przygotowywania posiłków przez Wykonawcę mieściło się w odległości nie większej niż 30 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się do spełnienia wymagań dotyczących jakości zdrowotnej żywności, przestrzegania zasad higieny oraz warunków produkcji i obrotu żywnością zgodnie z aktualnymi aktami prawnymi(ustawa z dnia 25.08.2006r o bezpieczeństwie żywności i żywienia (DZ. U.2006 , nr 171, poz. 1225 ) oraz Rozporządzenie (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady Europy w sprawie higieny środków spożywczych z dnia 29.04.2004 r. oraz dostarczenie - PROCEDUR POSTĘPOWANIA zgodnie z HACCP i wymaganiami Zamawiającego : pozostałe zobowiązania szczegółowo zawarte w załączniku Nr 2 i Nr 3 do SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz załącznik Nr 4 -parafowany na każdej stronie i podpisany wzór umowy - Umowa / wzór. Zamawiający wynajmie pomieszczenie o powierzchni 13 m2, w którym odbywać się będzie zbieranie, zmywanie i wyparzanie zastawy stołowej. W pomieszczeniu tym znajduje się: - kuchnia gazowa - kuchenka mikrofalowa - zmywarka - lodówka - zlewozmywak - szafki stojące i wiszące - wózek bemarowy - stół - 2 taborety Zamawiający udostępni korzystanie z energii elektrycznej, wody i gazu. Zamawiający za korzystanie z pomieszczenia oraz w/w urządzeń i mediów naliczy miesięczny czynsz w wysokości 1000,00 zł brutto. Ustalenia odnoszące się do najmu powyższego pomieszczenia zostaną określone w odrębnej umowie zawartej pomiędzy stronami. Wymagane jest wykazanie przez wykonawcę realizacji co najmniej 3 dostaw / usług w zakresie przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, na kwotę minimum 5 tyś zł każda, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)

Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 3 ustawy Pzp)






III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie aktualnych oświadczeń lub dokumentów szczegółowo określonych w SIWZ. Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie aktualnych oświadczeń lub dokumentów szczegółowo określonych w SIWZ. Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej.

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP

Wykaz dostaw lub usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, na kwotę minimum 5 tyś zł. każda a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi były wykonywane.

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Opłacona polisa OC
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem)
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena 60,00
Doświadczenie 40,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Nie
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:


IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2017-11-22, godzina: 10:30,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):

Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: 2017-12-22 okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:


IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane


IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






Rozmiar pliku: 49575 KB
Ogłoszenie nr 500060676-N-2017 z dnia 17-11-2017 r.
Radzymin:
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE DOTYCZY:
Ogłoszenia o zamówieniu
INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU

Numer:
606770-N-2017

Data:
14/11/2017
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r.w Radzyminie Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, Krajowy numer identyfikacyjny 1012452700000, ul. ul. Konstytucji 3 Maja  17, 05250   Radzymin, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 227 865 037, e-mail zozradzymin@pro.onet.pl, faks 227 865 037.
Adres strony internetowej (url): www.cmradzymin.pl
Adres profilu nabywcy: zamowienia@cmradzymin.pl
Adres strony internetowej, pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne:
www.cmradzymin.pl
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU

II.1) Tekst, który należy zmienić:


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
Załącznik Nr 3 Opis przedmiotu zamówienia

Punkt:


W ogłoszeniu jest:
Numer sprawy: PN/27/2017/11/14 Załącznik Nr 3 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia są Usługi przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków dla pacjentów Szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie w 2018r. Liczba łóżek w SPZZOZ w Radzyminie: 35 Przewidywana miesięczna liczba pacjentów wynosi: 1085. Procentowy podział wartości cenowej poszczególnych posiłków w ramach każdej diety obowiązującej u Zamawiającego szacowany będzie w wysokości: śniadanie - 30 %, obiad – 45 %, kolacja – 25%. Zakres usług 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenia na rzecz Zamawiającego usługi polegającej na przygotowaniu poza siedzibą Zamawiającego całodziennego wyżywienia dla pacjentów oddziału szpitalnego Zamawiającego, a także dostarczeniu i dystrybucji posiłków do łóżka pacjenta - zgodnie z wymogami i standardami obowiązującymi w zakładach opieki zdrowotnej oraz z uwzględnieniem diet indywidualnych i specjalnych. 2) Zadaniem Wykonawcy jest kompleksowe żywienie pacjentów Zamawiającego, w ilości przewidywanej: 1085 osób miesięcznie. 3) Wykonawca zobowiązany jest dostarczać posiłki i napoje w systemie bemarowym, stosowanym do transportu gorących posiłków jak i dań podawanych na zimno. Posiłki porcjowane będą w termosach poza siedzibą Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dostatecznej ilości pracowników, w celu dostarczenia posiłków do łóżka chorego. 5) Wykonawca przygotowywać będzie posiłki z produktów własnych. 6) Wykonanie usługi obejmuje: a) sporządzanie posiłków w ilościach wynikających ze składanych zamówień zaleceń dietetycznych, b) wydawanie posiłków - w systemie bemarowym przez dostarczanie posiłków do łóżka chorego, c) odbiór zastawy stołowej od pacjenta po zakończonym posiłku oraz ich mycie i dezynfekcja, d) utylizację odpadów pokonsumpcyjnych poza siedzibą Zamawiającego. Zbieranie, zmywanie i wyparzanie zastawy stołowej (sztućce, kubki, talerze) odbywać się będzie w siedzibie Zamawiającego w wynajmowanych przez Wykonawcę pomieszczeniach, które Wykonawca dostosuje do wymogów sanitarno-higienicznych. Wykonawca wynajmie u Zamawiającego pomieszczenia z przeznaczeniem na centralną zmywalnię, na zasadach określonych w odrębnej umowie najmu. 7) Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania norm żywieniowych zalecanych przez Instytut Żywności i Żywienia, normatywnych wartości energetycznych, wartości odżywczych i smakowych potraw oraz do przygotowywania ich zgodnie z prawnymi regulacjami o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia, 8) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia modyfikacji opracowanych jadłospisów przez urozmaicenia z uwzględnieniem sezonowości, świąt, tradycji itp. 9) Zamawiający zastrzega sobie prawo zamówienia posiłków w opakowaniach jednorazowych. Dostarczanie i dystrybucja posiłków: 1. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za realizację dostawy posiłków wobec Zamawiającego. 2. Wykonawca będzie posiadać profesjonalny sprzęt służący do transportowania i porcjowania posiłków, podtrzymujący odpowiednią temperaturę. 3. Personel zajmujący się dystrybucją posiłków winien mieć odpowiednią odzież ochronną oraz identyfikator. 4. Wykonawca zobowiązany będzie do: - prowadzenia właściwej gospodarki odpadami. - ponoszenia wszelkich konsekwencji (w tym finansowych), wynikłych z kontroli zewnętrznej i wewnętrznej np. PIS, PIP, Sanepid. 5. Wykonawca zapewni we własnym zakresie mycie i dezynfekcję sztućców, kubków, talerzy, termosów oraz wózków bemarowych, zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi oraz normami HACCP. 6. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność (również finansową), wynikającą ze złej jakości wykonania usługi żywieniowej (w przypadku zatruć pokarmowych). 7.Wykonawca zobowiązuje się do realizowania diet na podstawie pisemnego zamówienia, sporządzonego przez Zamawiającego w oparciu o obowiązującą nomenklaturę diet i norm żywienia. 8. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia ewidencji wydawanych posiłków z podziałem na diety. Potwierdzonych przez osoby upoważnione przez Zamawiającego. 9. Zamawianie posiłków odbywać się będzie na podstawie pisemnych zamówień (przesyłanych faksem) do godziny 6,30 przy czym Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania korekty zamówienia dotyczącej ilości obiadów i kolacji, najpóźniej do godziny 10,00. 10. Wykonawca przygotowywać będzie posiłki z własnych produktów a Zamawiający będzie miał prawo kontroli, czy produkty wykorzystywane przez Wykonawcę odpowiadają potrzebom żywienia szpitalnego. 11. Jadłospisy będą podlegać kontroli Zamawiającego przez upoważnioną osobę. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania jadłospisów na oddział szpitalny Zamawiającego i umieszczania ich w wyznaczonym miejscu, najpóźniej przed śniadaniem w pierwszym dniu obowiązywania jadłospisu. 12. Układanie jadłospisów oraz wyliczanie ich wartości odżywczej powinno być dokonywane zgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia oraz normami HACCP. 13. Przebieg wszystkich etapów produkcji i dystrybucji żywności powinien być zgodny z obowiązującymi normami żywieniowymi wg Instytutu Żywienia i Żywności, jak również przepisami prawa w zakresie higieny żywienia norm HACCP. OBOWIĄZUJĄCE GODZINY ROZDAWANIA POSIŁKÓW: śniadanie, drugie śniadanie: 8.30 drugie śniadanie: 10.30 obiad, podwieczorek: 13.00 kolacja i posiłek dodatkowy (II kolacja) na godz. 17.00 : 20.00 Wymagania dotyczące jakości posiłków oraz norm żywieniowych: 1.Wykonawca zobowiązany będzie do: - przygotowywania posiłków ze świeżych i naturalnych produktów wysokiej jakości, wykorzystywania produktów wysokiej jakości, - urozmaicania posiłków ze szczególnym uwzględnieniem owoców i warzyw, - przestrzegania gramatury poszczególnych porcji, - dostarczania napojów tj. kawy zbożowej z mlekiem, herbaty, kompotu między posiłkami i wg zapotrzebowania oddziału (szacunkowe ilości płynów w skali miesiąca: herbata – 80 l, kawa zbożowa z mlekiem – 100 l, kompot – 200 l) - dostarczania posiłków do Zamawiającego w odpowiedniej temperaturze: zupa, kawa i herbata - min. 75 st. C drugie danie (mięso, sos, ziemniaki, itp.) – min. 65 st. C - przestrzegania temperatury dostarczanych w oddział posiłków: • dla żywności wymagającej przechowywania w warunkach chłodniczych, wymagających schładzania od 0 - 4° C, • dla potraw poddawanych obróbce termicznej serwowanych na gorąco: zupy 75° C, • temperatura pozostałych posiłków serwowanych na gorąco powinna wynosić nie mniej niż 65° C. 2. Nie dopuszcza się żywności modyfikowanej genetycznie , gotowych potraw w tym gotowych garmażeryjnych potraw mrożonych, zup w proszku , jajek w proszku, stosowanie suszu warzywnego, puree ziemniaczanego na bazie suszu, soi, produktów masłopodobnych ,seropodobnych , miodu sztucznego , nisko jakościowych wędlin o dużej zawartości tłuszczu. 3. Dostarczane posiłki powinny: - zawierać prawidłowy smak, zapach, barwę, konsystencję - zawierać prawidłowy skład pod względem wartości energetycznej i odżywczej (prawidłową zawartość składników odżywczych, witamin, kaloryczność, składników mineralnych), - być bezpieczne - nie zawierać zagrożeń biologicznych, mikrobiologicznych, fizycznych, chemicznych. 2.Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania norm żywieniowych: Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla pacjenta w szpitalu przyjęto normy opracowane przez prof. dr hab. Ś. Ziemiańskiego przy wsp. Instytutu Żywności i Żywienia. • - 2300 – 2400 kcal +/-10% (średnia dla mężczyzn i kobiet w wieku 26-60 lat) • - białka ogółem 80g,(w tym białko zwierz. 45g) • - tłuszcz 80g, • - węglowodany 300g • - błonnik pokarmowy 30-40g, - przy trzech posiłkach dziennie: na śniadanie przypada 30% dziennego zapotrzebowania w kcal; na obiad przypada 50% dziennego zapotrzebowania w kcal; na kolację przypada 20% dziennego zapotrzebowania w kcal - przy pięciu, sześciu posiłkach dziennie: na śniadanie przypada 25% dziennego zapotrzebowania w kcal; na II śniadanie przypada 5% dziennego zapotrzebowania w kcal; na obiad przypada 45% dziennego zapotrzebowania w kcal; na podwieczorek przypada 5% dziennego zapotrzebowania w kcal; na kolację przypada 20% dziennego zapotrzebowania w kcal; Zawartość składników odżywczych w dziennej racji pokarmowej wynosi: • białko ogółem -13% sumy dobowego zapotrzebowania energetycznego • tłuszcz - 30% sumy dobowego zapotrzebowania energetycznego • węglowodany - 57% sumy dobowego zapotrzebowania energetycznego W diecie cukrzycowej zawartość wymienników (WW) w dziennej racji pokarmowej nie powinna przekraczać 26-30 WW Wykaz diet szpitalnych: Dieta podstawowa Dieta lekkostrawna Dieta przecierana Dieta wysokobiałkowa Dieta cukrzycowa 6-posiłkowa Dieta wątrobowa Kleik Całodzienne wyżywienie jednego pacjenta obejmuje dla: - diety podstawowej , przecieranej , wysokobiałkowej, wątrobowej i kleik - śniadanie, obiad i kolację - diety cukrzycowej – śniadanie I , śniadanie II, obiad, podwieczorek, kolacja, posiłek dodatkowy (II kolacja). Dyrektor Grzegorz Krycki ………………………………………….

W ogłoszeniu powinno być:
Numer sprawy: PN/27/2017/11/14 Załącznik Nr 3 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia są Usługi przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków dla pacjentów Szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie w 2018r. Liczba łóżek w SPZZOZ w Radzyminie: 35 Przewidywana miesięczna liczba pacjentów wynosi: 1085, z możliwością występowania różnic +/-20%. Procentowy podział wartości cenowej poszczególnych posiłków w ramach każdej diety obowiązującej u Zamawiającego szacowany będzie w wysokości: śniadanie - 30 %, obiad – 45 %, kolacja – 25%. Zakres usług 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi polegającej na przygotowaniu poza siedzibą Zamawiającego całodziennego wyżywienia dla pacjentów oddziału szpitalnego Zamawiającego, a także dostarczeniu i dystrybucji posiłków do łóżka pacjenta - zgodnie z wymogami i standardami obowiązującymi w zakładach opieki zdrowotnej oraz z uwzględnieniem diet indywidualnych i specjalnych. 2) Zadaniem Wykonawcy jest kompleksowe żywienie pacjentów Zamawiającego, w ilości przewidywanej: 1085 osób miesięcznie. 3) Posiłki muszą być produkowane przez Wykonawcę na bazie produktów wysokiej jakości, ze świeżych, naturalnych produktów z uwzględnieniem warzyw i owoców sezonowych, przygotowywanych metodą tradycyjną nie używając gotowych produktów. Zamawiający nie dopuszcza podawania dań gotowych niewyprodukowanych przez Wykonawcę. 4) Posiłki muszą być przygotowywane w kuchni Wykonawcy, która posiada pozwolenie na produkcję od począwszy surowca do gotowej potrawy – pełna produkcja. 5) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić standard żywienia obowiązujący w szpitalnictwie z uwzględnieniem możliwości realizacji diet zgodnie ze zleceniem lekarza oraz zapewnić odpowiedni skład i kaloryczność posiłków w oparciu o system HACCP, zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. 2015 poz. 35). 6) Wykonawca zobowiązany jest dostarczać posiłki i napoje w systemie bemarowym, stosowanym do transportu gorących posiłków jak i dań podawanych na zimno. 7) Posiłki porcjowane będą w termosach poza siedzibą Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dostatecznej ilości pracowników, w celu dostarczenia posiłków do łóżka chorego. 8) Wykonawca zobowiązany będzie do przechowywania próbek pokarmowych zgodnie z obowiązującymi przepisami. 9) Wykonanie usługi obejmuje: a) sporządzanie posiłków w ilościach wynikających ze składanych zamówień zaleceń dietetycznych, b) wydawanie posiłków - w systemie bemarowym przez dostarczanie posiłków do łóżka chorego, c) odbiór zastawy stołowej od pacjenta po zakończonym posiłku oraz ich mycie i dezynfekcja, d) utylizację odpadów pokonsumpcyjnych poza siedzibą Zamawiającego. 10) Zbieranie, zmywanie i wyparzanie zastawy stołowej (sztućce, kubki, talerze) odbywać się będzie w siedzibie Zamawiającego w wynajmowanych przez Wykonawcę pomieszczeniach, które Wykonawca dostosuje do wymogów sanitarno-higienicznych. Wykonawca wynajmie u Zamawiającego pomieszczenia z przeznaczeniem na centralną zmywalnię, na zasadach określonych w odrębnej umowie najmu. 11) Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania norm żywieniowych zalecanych przez Instytut Żywności i Żywienia, normatywnych wartości energetycznych, wartości odżywczych i smakowych potraw oraz do przygotowywania ich zgodnie z prawnymi regulacjami o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia, 12) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia modyfikacji opracowanych jadłospisów przez urozmaicenia z uwzględnieniem sezonowości, świąt, tradycji itp. 13) Zamawiający zastrzega sobie prawo zamówienia posiłków w opakowaniach jednorazowych. Dostarczanie i dystrybucja posiłków: 1. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za realizację dostawy posiłków wobec Zamawiającego. 2. Wykonawca będzie posiadać profesjonalny sprzęt służący do transportowania i porcjowania posiłków, podtrzymujący odpowiednią temperaturę. 3. Personel zajmujący się dystrybucją posiłków winien mieć odpowiednią odzież ochronną oraz identyfikator. 6. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność (również finansową), wynikającą ze złej jakości wykonania usługi żywieniowej (w przypadku zatruć pokarmowych). 7.Wykonawca zobowiązuje się do realizowania diet na podstawie pisemnego zamówienia, sporządzonego przez Zamawiającego w oparciu o obowiązującą nomenklaturę diet i norm żywienia. 8. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia ewidencji wydawanych posiłków z podziałem na diety. Potwierdzonych przez osoby upoważnione przez Zamawiającego. 9. Zamawianie posiłków odbywać się będzie na podstawie pisemnych zamówień (przesyłanych faksem) do godziny 6,30 przy czym Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania korekty zamówienia dotyczącej ilości obiadów i kolacji, najpóźniej do godziny 10,00. 10. Posiłki muszą być produkowane przez Wykonawcę na bazie produktów wysokiej jakości, ze świeżych, naturalnych produktów z uwzględnieniem warzyw i owoców sezonowych, przygotowywanych metodą tradycyjną nie używając gotowych produktów Zamawiający nie dopuszcza podawania dań gotowych niewyprodukowanych przez Wykonawcę 11. Zamawiający będzie miał prawo kontroli, czy produkty wykorzystywane przez Wykonawcę odpowiadają potrzebom żywienia szpitalnego. 12. Jadłospisy będą podlegać kontroli Zamawiającego przez upoważnioną osobę. 13. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania jadłospisów na oddział szpitalny Zamawiającego i umieszczania ich w wyznaczonym miejscu, najpóźniej przed śniadaniem w pierwszym dniu obowiązywania jadłospisu. 14. Układanie jadłospisów oraz wyliczanie ich wartości odżywczej powinno być dokonywane zgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia oraz normami HACCP. 15. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli przez uprawnioną osobę jadłospisów dekadowych oraz morm żywieniowych zalecanych przez Instytut Żywności i Żywienia, normatywnych wartości energetycznych, wartości odżywczych i smakowych posiłków. 16. Przebieg wszystkich etapów produkcji i dystrybucji żywności powinien być zgodny z obowiązującymi normami żywieniowymi wg Instytutu Żywienia i Żywności, jak również przepisami prawa w zakresie higieny żywienia norm HACCP. OBOWIĄZUJĄCE GODZINY ROZDAWANIA POSIŁKÓW: Dowóz ma nastąpić najpóźniej na 15 minut przed dystrybucją posiłków: śniadanie 8.00 drugie śniadanie 10.30 obiad, podwieczorek 13.00 kolacja i posiłek dodatkowy 18.00 II kolacja 20.00 Wymagania dotyczące jakości posiłków oraz norm żywieniowych: 1.Wykonawca zobowiązany będzie do: - przygotowywania posiłków ze świeżych i naturalnych produktów wysokiej jakości. - urozmaicania posiłków ze szczególnym uwzględnieniem owoców i warzyw, - przestrzegania gramatury poszczególnych porcji, - dostarczania napojów tj. kawy zbożowej z mlekiem, herbaty, kompotu między posiłkami i wg zapotrzebowania oddziału (szacunkowe ilości płynów w skali miesiąca: herbata – 80 l, kawa zbożowa z mlekiem – 100 l, kompot – 200 l) - dostarczania posiłków do Zamawiającego w Oddziale w odpowiedniej temperaturze: zupa, kawa i herbata - min. 75 st. C drugie danie (mięso, sos, ziemniaki, itp.) – min. 65 st. C gorące napoje około (+/-) 75°C, sałatki, surówki około (+/-) 4°C. 2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca każdorazowo do każdego posiłku/diety dostarczył jego próbkę w celu przeprowadzenia kontroli jakości ( smaku, barwy, konsystencji, wartości energetycznych, odżywczych) przez uprawnioną do tego osobę. 3. Nie dopuszcza się żywności modyfikowanej genetycznie , gotowych potraw w tym gotowych garmażeryjnych potraw mrożonych, zup w proszku , jajek w proszku, stosowanie suszu warzywnego, puree ziemniaczanego na bazie suszu, soi, produktów masłopodobnych ,seropodobnych , miodu sztucznego , nisko jakościowych wędlin o dużej zawartości tłuszczu. 4. Dostarczane posiłki powinny: - zawierać prawidłowy smak, zapach, barwę, konsystencję - zawierać prawidłowy skład pod względem wartości energetycznej i odżywczej (prawidłową zawartość składników odżywczych, witamin, kaloryczność, składników mineralnych), - być bezpieczne - nie zawierać zagrożeń biologicznych, mikrobiologicznych, fizycznych, chemicznych. Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania norm żywieniowych: 1. Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla pacjenta w szpitalu przyjęto normy opracowane przez prof. dr hab. Ś. Ziemiańskiego przy wsp. Instytutu Żywności i Żywienia. • - 2300 – 2400 kcal +/-10% (średnia dla mężczyzn i kobiet w wieku 26-60 lat) • - białka ogółem 80g,(w tym białko zwierz. 45g) • - tłuszcz 80g, • - węglowodany 300g • - błonnik pokarmowy 30-40g, • - przy trzech posiłkach dziennie: na śniadanie przypada 30% dziennego zapotrzebowania w kcal; na obiad przypada 50% dziennego zapotrzebowania w kcal; na kolację przypada 20% dziennego zapotrzebowania w kcal - przy pięciu, sześciu posiłkach dziennie: na śniadanie przypada 25% dziennego zapotrzebowania w kcal; na II śniadanie przypada 5% dziennego zapotrzebowania w kcal; na obiad przypada 45% dziennego zapotrzebowania w kcal; na podwieczorek przypada 5% dziennego zapotrzebowania w kcal; na kolację przypada 20% dziennego zapotrzebowania w kcal; 2. Zawartość składników odżywczych w dziennej racji pokarmowej wynosi: • białko ogółem -13% sumy dobowego zapotrzebowania energetycznego • tłuszcz - 30% sumy dobowego zapotrzebowania energetycznego • węglowodany - 57% sumy dobowego zapotrzebowania energetycznego • białko ogółem 80 g przy czym udział białka zwierzęcego nie powinien być mniejszy niż 30% całej ilości białka, • tłuszcze ogółem 73,5 g, • węglowodany 319 g 3. Zalecane normy wyżywienia dla poszczególnych grup produktów wg projektu Instytutu Żywienia i Żywności w dziennej racji pokarmowej wynoszą: 1) Produkty zbożowe i ziemniaki: b. pieczywo pszenne i żytnie 235,0 g c. mąka, makarony 35,0g d. kasze, ryż, płatki owsiane 32,5g e. ziemniaki 300,0 g 2) Warzywa i owoce 750,0 g a. warzywa 475 g b. owoce 275 g 3) Mleko i przetwory mleczne a. mleko i mleczne napoje fermentowane 500 g b. sery twarogowe 45 g c. sery podpuszczkowe 15 g 4) Mięso, wędliny, ryby, jaja a. mięso, drób/bez kości / 80 g b. wędliny 32,5 g c. ryby 20 g d. jaja 1/3 szt. 5) Tłuszcze 47,5 g a. zwierzęce 22,5 g b. roślinne 25,0 g c. cukier i słodycze 42,5 g* Wykaz diet szpitalnych: • Dieta podstawowa • Dieta lekkostrawna • Dieta przecierana • Dieta wysokobiałkowa • Dieta cukrzycowa 6-posiłkowa • Dieta wątrobowa • Kleik Całodzienne wyżywienie jednego pacjenta obejmuje dla: 1. - diety podstawowej , przecieranej , wysokobiałkowej, wątrobowej i kleik - śniadanie, obiad i kolację 2. - diety cukrzycowej – śniadanie I , śniadanie II, obiad, podwieczorek, kolacja, posiłek dodatkowy (II kolacja). Wymagania ogólne 1. Kontrolę ze strony Szpitala nad prawidłowością żywienia w tym w zakresie przestrzegania zasad sanitarno-epidemiologicznych w trakcie dystrybucji posiłków pacjentom Szpitala sprawować będzie komisja powołana Zarządzeniem Dyrektora, Dietetyk, Pielęgniarka epidemiologiczna lub inna wyznaczona osoba/osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. 2. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru resztek żywieniowych i pokonsumpcyjnych. Odbiór następuje raz dziennie po obiedzie. 3. Przygotowanie do odbioru i transportu, resztek żywieniowych i pokonsumpcyjnych należy do Wykonawcy. 4. Koszt transportu i odbioru resztek pokonsumpcyjnych ponosi Wykonawca. 5. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia pojemników do odbioru resztek pokonsumpcyjnych i żywieniowych nie później niż w pierwszym dniu obowiązywania umowy. 6. Wszelkie naczynia (garnki, pojemniki, termoporty, itp.), w których Wykonawca dostarcza posiłki będzie zabierał do mycia poza szpitalem w profesjonalnej myjni-dezynfektorze. Pojemniki te nie podlegają wstępnemu myciu w kuchence – punkcie dystrybucyjnym ani innych pomieszczeniach Zamawiającego. 7. Wykonawca zapewni estetyczne i funkcjonalne urządzenia do transportu posiłków gwarantujące ciepły posiłek. 8. Wykonawca będzie prowadził usługę żywienia zgodnie z zasadami przedstawionymi w przepisach dotyczących żywienia zbiorowego oraz zastosowania nowoczesnych technologii oraz przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. 9. Zamawiający nie dopuszcza, by wędlina, sery lub jajka były dostarczane w woreczkach foliowych. Wyżej wymienione produkty mają być dostarczane w pojemnikach plastikowych z pokrywami, przeznaczonych do kontaktu z żywnością. 10. Zamawiający ma prawo kontroli pomieszczeń produkcyjnych pod względem czystości, sposobu przechowywania i produkcji produktów oraz środków transportu. 11. Wykonawca zapewni przez cały okres umowy do kuchenki – punktu dystrybucji, środki czystości w tym preparaty do zmywarek – wyparzaczy, a listę środków jakie zamierza wykorzystywać przedstawi na wezwanie Zamawiającego wraz z kartami charakterystyki do akceptacji Zamawiającemu. 12. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania na bieżąco właściwego stanu sanitarno – epidemiologicznego kuchenki i sprzętu. 13. Sprzątanie kuchenki musi być wykonywane w technologii mopa preparowanego co umożliwia czyszczenie i dezynfekcję na mokro oraz usuwanie odpadów. Mopy jednorazowego użytku powinny być przygotowane tuż przed sprzątaniem preparatami myjąco dezynfekującymi przeznaczonymi do mycia powierzchni w kuchenkach szpitalnych. 14. Nie dopuszcza się przechowywania w kuchence mokrych mopów oraz stelaży na mopy. Wykonawca zapewnia pranie mopów. Mopy muszą być dezynfekowane i prane poza terenem Szpitala w profesjonalnej pralni wykonującej usługi pralnicze dla podmiotów medycznych. Wymagana temperatura prania 95°C Wykonawca zapewni w obrocie odpowiednią, właściwie przygotowaną (po dezynfekcji, praniu i wysuszeniu) ilość mopów potrzebną do właściwego utrzymania czystości w kuchence . 15. Blaty w kuchence muszą być 3 razy dziennie przed przygotowywaniem posiłków przecierane roztworem dezynfekcyjnym przeznaczonym do stosowania na powierzchniach, na których przygotowywana jest żywność. 16. Wykonawca zapewni we własnym zakresie mycie i dezynfekcję sztućców, kubków, talerzy, termosów oraz wózków bemarowych, zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi oraz normami HACCP. 17. Do wykonywania usługi Wykonawca zatrudni własny personel. Minimalna obsada realizująca usługę w kuchence oddziałowej. 18. Wykonawca zapewni przez cały okres umowy personelowi zatrudnionemu przy transporcie schludną, czystą, estetyczną odzież ochronną. 19. Wykonawca zapewni przez cały okres umowy personelowi zatrudnionemu w kuchence, przy przygotowaniu i rozdawaniu posiłków zawsze czysty i estetyczny, jednakowy fartuszek, czepek ochronny na włosy i rękawiczki jednorazowe, a do zbierania brudnych naczyń po posiłkach nienasiąkliwy fartuch ochronny (foliowy). 20. Wszyscy pracownicy Wykonawcy muszą posiadać aktualne badania lekarskie dopuszczające ich do wykonywania danej pracy. Wykonawcy muszą posiadać aktualne badania lekarskie dopuszczające ich do wykonywania danej pracy. 21. Wykonawca zobowiązany będzie do: - prowadzenia właściwej gospodarki odpadami - ponoszenia wszelkich konsekwencji (w tym finansowych), wynikłych z kontroli zewnętrznej i wewnętrznej np. PIS, PIP, Sanepid. 22. Wykonawca odpowiedzialny będzie za przygotowanie cotygodniowego a następnie comiesięcznego zestawienia posiłków i dołączenie go do comiesięcznej faktury. 23. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował transportem wewnętrznym i zewnętrznym przystosowanym do przewozu żywności, z barierą higieniczną (tzw. część czysta i brudna), posiadającym pozytywną opinię Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. …............................................................. Podpis (y) Wykonawcy (ów) lub upoważnionego(ych) przedstawiciela(li) Wykonawcy(ów)


II.2) Tekst, który należy dodać


Miejsce, w którym należy dodać tekst:


Numer sekcji:
Załącznik Nr 3 Opis przedmiotu zamówienia

Punkt:


Tekst, który należy dodać w ogłoszeniu:
Numer sprawy: PN/27/2017/11/14 Załącznik Nr 3 OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia są Usługi przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków dla pacjentów Szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie w 2018r. Liczba łóżek w SPZZOZ w Radzyminie: 35 Przewidywana miesięczna liczba pacjentów wynosi: 1085, z możliwością występowania różnic +/-20%. Procentowy podział wartości cenowej poszczególnych posiłków w ramach każdej diety obowiązującej u Zamawiającego szacowany będzie w wysokości: śniadanie - 30 %, obiad – 45 %, kolacja – 25%. Zakres usług 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usługi polegającej na przygotowaniu poza siedzibą Zamawiającego całodziennego wyżywienia dla pacjentów oddziału szpitalnego Zamawiającego, a także dostarczeniu i dystrybucji posiłków do łóżka pacjenta - zgodnie z wymogami i standardami obowiązującymi w zakładach opieki zdrowotnej oraz z uwzględnieniem diet indywidualnych i specjalnych. 2) Zadaniem Wykonawcy jest kompleksowe żywienie pacjentów Zamawiającego, w ilości przewidywanej: 1085 osób miesięcznie. 3) Posiłki muszą być produkowane przez Wykonawcę na bazie produktów wysokiej jakości, ze świeżych, naturalnych produktów z uwzględnieniem warzyw i owoców sezonowych, przygotowywanych metodą tradycyjną nie używając gotowych produktów. Zamawiający nie dopuszcza podawania dań gotowych niewyprodukowanych przez Wykonawcę. 4) Posiłki muszą być przygotowywane w kuchni Wykonawcy, która posiada pozwolenie na produkcję od począwszy surowca do gotowej potrawy – pełna produkcja. 5) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić standard żywienia obowiązujący w szpitalnictwie z uwzględnieniem możliwości realizacji diet zgodnie ze zleceniem lekarza oraz zapewnić odpowiedni skład i kaloryczność posiłków w oparciu o system HACCP, zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. 2015 poz. 35). 6) Wykonawca zobowiązany jest dostarczać posiłki i napoje w systemie bemarowym, stosowanym do transportu gorących posiłków jak i dań podawanych na zimno. 7) Posiłki porcjowane będą w termosach poza siedzibą Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dostatecznej ilości pracowników, w celu dostarczenia posiłków do łóżka chorego. 8) Wykonawca zobowiązany będzie do przechowywania próbek pokarmowych zgodnie z obowiązującymi przepisami. 9) Wykonanie usługi obejmuje: a) sporządzanie posiłków w ilościach wynikających ze składanych zamówień zaleceń dietetycznych, b) wydawanie posiłków - w systemie bemarowym przez dostarczanie posiłków do łóżka chorego, c) odbiór zastawy stołowej od pacjenta po zakończonym posiłku oraz ich mycie i dezynfekcja, d) utylizację odpadów pokonsumpcyjnych poza siedzibą Zamawiającego. 10) Zbieranie, zmywanie i wyparzanie zastawy stołowej (sztućce, kubki, talerze) odbywać się będzie w siedzibie Zamawiającego w wynajmowanych przez Wykonawcę pomieszczeniach, które Wykonawca dostosuje do wymogów sanitarno-higienicznych. Wykonawca wynajmie u Zamawiającego pomieszczenia z przeznaczeniem na centralną zmywalnię, na zasadach określonych w odrębnej umowie najmu. 11) Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania norm żywieniowych zalecanych przez Instytut Żywności i Żywienia, normatywnych wartości energetycznych, wartości odżywczych i smakowych potraw oraz do przygotowywania ich zgodnie z prawnymi regulacjami o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia, 12) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia modyfikacji opracowanych jadłospisów przez urozmaicenia z uwzględnieniem sezonowości, świąt, tradycji itp. 13) Zamawiający zastrzega sobie prawo zamówienia posiłków w opakowaniach jednorazowych. Dostarczanie i dystrybucja posiłków: 1. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za realizację dostawy posiłków wobec Zamawiającego. 2. Wykonawca będzie posiadać profesjonalny sprzęt służący do transportowania i porcjowania posiłków, podtrzymujący odpowiednią temperaturę. 3. Personel zajmujący się dystrybucją posiłków winien mieć odpowiednią odzież ochronną oraz identyfikator. 6. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność (również finansową), wynikającą ze złej jakości wykonania usługi żywieniowej (w przypadku zatruć pokarmowych). 7.Wykonawca zobowiązuje się do realizowania diet na podstawie pisemnego zamówienia, sporządzonego przez Zamawiającego w oparciu o obowiązującą nomenklaturę diet i norm żywienia. 8. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia ewidencji wydawanych posiłków z podziałem na diety. Potwierdzonych przez osoby upoważnione przez Zamawiającego. 9. Zamawianie posiłków odbywać się będzie na podstawie pisemnych zamówień (przesyłanych faksem) do godziny 6,30 przy czym Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania korekty zamówienia dotyczącej ilości obiadów i kolacji, najpóźniej do godziny 10,00. 10. Posiłki muszą być produkowane przez Wykonawcę na bazie produktów wysokiej jakości, ze świeżych, naturalnych produktów z uwzględnieniem warzyw i owoców sezonowych, przygotowywanych metodą tradycyjną nie używając gotowych produktów Zamawiający nie dopuszcza podawania dań gotowych niewyprodukowanych przez Wykonawcę 11. Zamawiający będzie miał prawo kontroli, czy produkty wykorzystywane przez Wykonawcę odpowiadają potrzebom żywienia szpitalnego. 12. Jadłospisy będą podlegać kontroli Zamawiającego przez upoważnioną osobę. 13. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania jadłospisów na oddział szpitalny Zamawiającego i umieszczania ich w wyznaczonym miejscu, najpóźniej przed śniadaniem w pierwszym dniu obowiązywania jadłospisu. 14. Układanie jadłospisów oraz wyliczanie ich wartości odżywczej powinno być dokonywane zgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia oraz normami HACCP. 15. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli przez uprawnioną osobę jadłospisów dekadowych oraz morm żywieniowych zalecanych przez Instytut Żywności i Żywienia, normatywnych wartości energetycznych, wartości odżywczych i smakowych posiłków. 16. Przebieg wszystkich etapów produkcji i dystrybucji żywności powinien być zgodny z obowiązującymi normami żywieniowymi wg Instytutu Żywienia i Żywności, jak również przepisami prawa w zakresie higieny żywienia norm HACCP. OBOWIĄZUJĄCE GODZINY ROZDAWANIA POSIŁKÓW: Dowóz ma nastąpić najpóźniej na 15 minut przed dystrybucją posiłków: śniadanie 8.00 drugie śniadanie 10.30 obiad, podwieczorek 13.00 kolacja i posiłek dodatkowy 18.00 II kolacja 20.00 Wymagania dotyczące jakości posiłków oraz norm żywieniowych: 1.Wykonawca zobowiązany będzie do: - przygotowywania posiłków ze świeżych i naturalnych produktów wysokiej jakości. - urozmaicania posiłków ze szczególnym uwzględnieniem owoców i warzyw, - przestrzegania gramatury poszczególnych porcji, - dostarczania napojów tj. kawy zbożowej z mlekiem, herbaty, kompotu między posiłkami i wg zapotrzebowania oddziału (szacunkowe ilości płynów w skali miesiąca: herbata – 80 l, kawa zbożowa z mlekiem – 100 l, kompot – 200 l) - dostarczania posiłków do Zamawiającego w Oddziale w odpowiedniej temperaturze: zupa, kawa i herbata - min. 75 st. C drugie danie (mięso, sos, ziemniaki, itp.) – min. 65 st. C gorące napoje około (+/-) 75°C, sałatki, surówki około (+/-) 4°C. 2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca każdorazowo do każdego posiłku/diety dostarczył jego próbkę w celu przeprowadzenia kontroli jakości ( smaku, barwy, konsystencji, wartości energetycznych, odżywczych) przez uprawnioną do tego osobę. 3. Nie dopuszcza się żywności modyfikowanej genetycznie , gotowych potraw w tym gotowych garmażeryjnych potraw mrożonych, zup w proszku , jajek w proszku, stosowanie suszu warzywnego, puree ziemniaczanego na bazie suszu, soi, produktów masłopodobnych ,seropodobnych , miodu sztucznego , nisko jakościowych wędlin o dużej zawartości tłuszczu. 4. Dostarczane posiłki powinny: - zawierać prawidłowy smak, zapach, barwę, konsystencję - zawierać prawidłowy skład pod względem wartości energetycznej i odżywczej (prawidłową zawartość składników odżywczych, witamin, kaloryczność, składników mineralnych), - być bezpieczne - nie zawierać zagrożeń biologicznych, mikrobiologicznych, fizycznych, chemicznych. Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania norm żywieniowych: 1. Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla pacjenta w szpitalu przyjęto normy opracowane przez prof. dr hab. Ś. Ziemiańskiego przy wsp. Instytutu Żywności i Żywienia. • - 2300 – 2400 kcal +/-10% (średnia dla mężczyzn i kobiet w wieku 26-60 lat) • - białka ogółem 80g,(w tym białko zwierz. 45g) • - tłuszcz 80g, • - węglowodany 300g • - błonnik pokarmowy 30-40g, • - przy trzech posiłkach dziennie: na śniadanie przypada 30% dziennego zapotrzebowania w kcal; na obiad przypada 50% dziennego zapotrzebowania w kcal; na kolację przypada 20% dziennego zapotrzebowania w kcal - przy pięciu, sześciu posiłkach dziennie: na śniadanie przypada 25% dziennego zapotrzebowania w kcal; na II śniadanie przypada 5% dziennego zapotrzebowania w kcal; na obiad przypada 45% dziennego zapotrzebowania w kcal; na podwieczorek przypada 5% dziennego zapotrzebowania w kcal; na kolację przypada 20% dziennego zapotrzebowania w kcal; 2. Zawartość składników odżywczych w dziennej racji pokarmowej wynosi: • białko ogółem -13% sumy dobowego zapotrzebowania energetycznego • tłuszcz - 30% sumy dobowego zapotrzebowania energetycznego • węglowodany - 57% sumy dobowego zapotrzebowania energetycznego • białko ogółem 80 g przy czym udział białka zwierzęcego nie powinien być mniejszy niż 30% całej ilości białka, • tłuszcze ogółem 73,5 g, • węglowodany 319 g 3. Zalecane normy wyżywienia dla poszczególnych grup produktów wg projektu Instytutu Żywienia i Żywności w dziennej racji pokarmowej wynoszą: 1) Produkty zbożowe i ziemniaki: b. pieczywo pszenne i żytnie 235,0 g c. mąka, makarony 35,0g d. kasze, ryż, płatki owsiane 32,5g e. ziemniaki 300,0 g 2) Warzywa i owoce 750,0 g a. warzywa 475 g b. owoce 275 g 3) Mleko i przetwory mleczne a. mleko i mleczne napoje fermentowane 500 g b. sery twarogowe 45 g c. sery podpuszczkowe 15 g 4) Mięso, wędliny, ryby, jaja a. mięso, drób/bez kości / 80 g b. wędliny 32,5 g c. ryby 20 g d. jaja 1/3 szt. 5) Tłuszcze 47,5 g a. zwierzęce 22,5 g b. roślinne 25,0 g c. cukier i słodycze 42,5 g* Wykaz diet szpitalnych: • Dieta podstawowa • Dieta lekkostrawna • Dieta przecierana • Dieta wysokobiałkowa • Dieta cukrzycowa 6-posiłkowa • Dieta wątrobowa • Kleik Całodzienne wyżywienie jednego pacjenta obejmuje dla: 1. - diety podstawowej , przecieranej , wysokobiałkowej, wątrobowej i kleik - śniadanie, obiad i kolację 2. - diety cukrzycowej – śniadanie I , śniadanie II, obiad, podwieczorek, kolacja, posiłek dodatkowy (II kolacja). Wymagania ogólne 1. Kontrolę ze strony Szpitala nad prawidłowością żywienia w tym w zakresie przestrzegania zasad sanitarno-epidemiologicznych w trakcie dystrybucji posiłków pacjentom Szpitala sprawować będzie komisja powołana Zarządzeniem Dyrektora, Dietetyk, Pielęgniarka epidemiologiczna lub inna wyznaczona osoba/osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. 2. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru resztek żywieniowych i pokonsumpcyjnych. Odbiór następuje raz dziennie po obiedzie. 3. Przygotowanie do odbioru i transportu, resztek żywieniowych i pokonsumpcyjnych należy do Wykonawcy. 4. Koszt transportu i odbioru resztek pokonsumpcyjnych ponosi Wykonawca. 5. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia pojemników do odbioru resztek pokonsumpcyjnych i żywieniowych nie później niż w pierwszym dniu obowiązywania umowy. 6. Wszelkie naczynia (garnki, pojemniki, termoporty, itp.), w których Wykonawca dostarcza posiłki będzie zabierał do mycia poza szpitalem w profesjonalnej myjni-dezynfektorze. Pojemniki te nie podlegają wstępnemu myciu w kuchence – punkcie dystrybucyjnym ani innych pomieszczeniach Zamawiającego. 7. Wykonawca zapewni estetyczne i funkcjonalne urządzenia do transportu posiłków gwarantujące ciepły posiłek. 8. Wykonawca będzie prowadził usługę żywienia zgodnie z zasadami przedstawionymi w przepisach dotyczących żywienia zbiorowego oraz zastosowania nowoczesnych technologii oraz przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. 9. Zamawiający nie dopuszcza, by wędlina, sery lub jajka były dostarczane w woreczkach foliowych. Wyżej wymienione produkty mają być dostarczane w pojemnikach plastikowych z pokrywami, przeznaczonych do kontaktu z żywnością. 10. Zamawiający ma prawo kontroli pomieszczeń produkcyjnych pod względem czystości, sposobu przechowywania i produkcji produktów oraz środków transportu. 11. Wykonawca zapewni przez cały okres umowy do kuchenki – punktu dystrybucji, środki czystości w tym preparaty do zmywarek – wyparzaczy, a listę środków jakie zamierza wykorzystywać przedstawi na wezwanie Zamawiającego wraz z kartami charakterystyki do akceptacji Zamawiającemu. 12. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania na bieżąco właściwego stanu sanitarno – epidemiologicznego kuchenki i sprzętu. 13. Sprzątanie kuchenki musi być wykonywane w technologii mopa preparowanego co umożliwia czyszczenie i dezynfekcję na mokro oraz usuwanie odpadów. Mopy jednorazowego użytku powinny być przygotowane tuż przed sprzątaniem preparatami myjąco dezynfekującymi przeznaczonymi do mycia powierzchni w kuchenkach szpitalnych. 14. Nie dopuszcza się przechowywania w kuchence mokrych mopów oraz stelaży na mopy. Wykonawca zapewnia pranie mopów. Mopy muszą być dezynfekowane i prane poza terenem Szpitala w profesjonalnej pralni wykonującej usługi pralnicze dla podmiotów medycznych. Wymagana temperatura prania 95°C Wykonawca zapewni w obrocie odpowiednią, właściwie przygotowaną (po dezynfekcji, praniu i wysuszeniu) ilość mopów potrzebną do właściwego utrzymania czystości w kuchence . 15. Blaty w kuchence muszą być 3 razy dziennie przed przygotowywaniem posiłków przecierane roztworem dezynfekcyjnym przeznaczonym do stosowania na powierzchniach, na których przygotowywana jest żywność. 16. Wykonawca zapewni we własnym zakresie mycie i dezynfekcję sztućców, kubków, talerzy, termosów oraz wózków bemarowych, zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi oraz normami HACCP. 17. Do wykonywania usługi Wykonawca zatrudni własny personel. Minimalna obsada realizująca usługę w kuchence oddziałowej. 18. Wykonawca zapewni przez cały okres umowy personelowi zatrudnionemu przy transporcie schludną, czystą, estetyczną odzież ochronną. 19. Wykonawca zapewni przez cały okres umowy personelowi zatrudnionemu w kuchence, przy przygotowaniu i rozdawaniu posiłków zawsze czysty i estetyczny, jednakowy fartuszek, czepek ochronny na włosy i rękawiczki jednorazowe, a do zbierania brudnych naczyń po posiłkach nienasiąkliwy fartuch ochronny (foliowy). 20. Wszyscy pracownicy Wykonawcy muszą posiadać aktualne badania lekarskie dopuszczające ich do wykonywania danej pracy. Wykonawcy muszą posiadać aktualne badania lekarskie dopuszczające ich do wykonywania danej pracy. 21. Wykonawca zobowiązany będzie do: - prowadzenia właściwej gospodarki odpadami - ponoszenia wszelkich konsekwencji (w tym finansowych), wynikłych z kontroli zewnętrznej i wewnętrznej np. PIS, PIP, Sanepid. 22. Wykonawca odpowiedzialny będzie za przygotowanie cotygodniowego a następnie comiesięcznego zestawienia posiłków i dołączenie go do comiesięcznej faktury. 23. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował transportem wewnętrznym i zewnętrznym przystosowanym do przewozu żywności, z barierą higieniczną (tzw. część czysta i brudna), posiadającym pozytywną opinię Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. …....................................................... Podpis (y) Wykonawcy (ów) lub upoważnionego(ych) przedstawiciela(li) Wykonawcy(ów)

 

Rozmiar pliku: 14483 KB
Ogłoszenie nr 500064579-N-2017 z dnia 24-11-2017 r.
Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r.w Radzyminie Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej: Usługi przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków dla pacjentów Szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie w 2018r.

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 606770-N-2017

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 500060676-N-2017

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r.w Radzyminie Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, Krajowy numer identyfikacyjny 1012452700000, ul. ul. Konstytucji 3 Maja  17, 05250   Radzymin, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 227 865 037, e-mail zozradzymin@pro.onet.pl, faks 227 865 037.
Adres strony internetowej (url): www.cmradzymin.pl
Adres profilu nabywcy: www.cmradzymin.pl
Adres strony internetowej, pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne:
www.cmradzymin.pl

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Usługi przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków dla pacjentów Szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie w 2018r.

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
PN/27/2017/11/14

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Przedmiotem zamówienia są usługi przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków dla pacjentów Szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie w 2018r. Szczegółowo określony w Załączniku Nr 2 i Załączniku Nr 3 do SIWZ.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

nie

II.5) Główny Kod CPV:
55321000-6


Dodatkowe kody CPV:
55520000-1, 55320000-9, 55521200-0
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

NAZWA:
Usługi przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków dla pacjentów Szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie w 2018r.
Postępowanie / część zostało unieważnione
tak
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:
ZAWIADOMIENIE O UNIEWAŻNIENIU POSTĘPOWANIA dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Numer sprawy: PN/27/2017/11/14. Nazwa zadania: Usługi przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków dla pacjentów Szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie w 2018r. Działając na podstawie art. 93 ust. 3 oraz art. 92 ust. 1 pkt. 7) ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 z p. zm.) zamawiający informuje o unieważnieniu przedmiotowego postępowania. Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający w Ogłoszeniu Nr 606770-N-2017 z dnia 2017-11-14 r., na Usługi przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków dla pacjentów Szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie w 2018r. zamieścił informację dotyczącą kwoty, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj : 162 000,00 zł. netto. Do dnia otwarcia ofert tj. do 14.11.2017r. do Zamawiającego wpłynęła jedna oferta, którą złożyła firma: P.P.H.U. Falcon Krzysztof Abramczuk 05-200 Wołomin ul. Mickiewicza 8 tel. 22 776 28 46 e-mail: falcon-catering@hot.pl Cena netto: 212 760,00 zł. Cena brutto: 229 780,00 zł. Powyższa kwota znaczenie przewyższa środki jakie Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, w związku z powyższym Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie. Uzasadnienie prawne: Zamawiający działając na podstawie Ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych, znowelizowana ustawą z dnia 22 czerwca 2016r. art. 93 ust. 1 pkt 4, unieważnia postępowanie na Usługi przygotowywania, dostarczania i dystrybucji posiłków dla pacjentów Szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie w 2018r., ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 

Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 17, 05250 Radzymin
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: zamowienia@cmradzymin.pl
tel: 22 760 71 70
fax: 227 865 037
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-11-21
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 606770-N-2017
ID postępowania Zamawiającego: PN/27/2017/11/14
Data publikacji zamówienia: 2017-11-13
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 12 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: www.cmradzymin.pl
Informacja dostępna pod: www.cmradzymin.pl
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
55320000-9 Usługi podawania posiłków
55321000-6 Usługi przygotowywania posiłków
55520000-1 Usługi dostarczania posiłków
55521200-0 Usługi dowożenia posiłków