Ogłoszenie nr 612454-N-2017 z dnia 2017-11-07 r.

Gmina Samborzec: „Opracowanie projektów budowlanych i dokumentacji technicznej dla zadania pn. Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Samborzec”
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak


Nazwa projektu lub programu

Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 3 Efektywna i zielona energia Działanie 3.3 Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym dla projektów realizowanych w zakresie głębokiej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej.

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Samborzec, krajowy numer identyfikacyjny 83040977800000, ul. Samborzec  43 , 27-650   Samborzec, woj. świętokrzyskie, państwo Polska, tel. 15 8314443, e-mail zamowienia.publiczne@samborzec.pl, faks 15 8314583.
Adres strony internetowej (URL): www.bip.samborzec.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
http://bip.samborzec.pl/Article/id,199.html


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
http://bip.samborzec.pl/Article/id,199.html


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:

Adres:


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
„Opracowanie projektów budowlanych i dokumentacji technicznej dla zadania pn. Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Samborzec”

Numer referencyjny:
Ig.271.2.7.2017

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Nie

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:



Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie 7 projektów budowlanych i dokumentacji technicznych dla realizacji zadania „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Samborzec”. Przygotowane projekty i dokumentacja ma umożliwić Zamawiającemu wybór wykonawcy w trybie przetargu nieograniczonego, który wykona prace termomodernizacyjne w 7 budynkach: Urząd Gminy w Samborcu, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Samborcu, Przedszkole w Chobrzanach, Szkoła Podstawowa w Chobrzanach, Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach, Szkoła Podstawowa w Zawierzbiu i Szkoła Podstawowa w Skotnikach. Zakres prac do zrealizowania w poszczególnych budynkach oraz ich oczekiwane rezultaty zostały określone w audytach efektywności energetycznej, stanowiących załącznik nr 7 do SIWZ. Łączna powierzchnia użytkowa budynków wynosi 8 958,00 m2. Kubatura części ogrzewanej poszczególnych budynków waha się od 3767 m3 do 5 724 m3. Rodzaj prac, przewidzianych w różnym zakresie w poszczególnych audytach, które będą wykonane na podstawie opracowanych projektów i dokumentacji: 1) wymiana instalacji c.o. wraz z modernizacją kotłowni, 2) wykonanie instalacji c.w.u. wraz z cyrkulacją w budynku i wykonaniem kotłowni gazowej (moduł CWU), 3) ocieplenie ścian zewnętrznych, stropu lub dachu, 4) wymiana okien wraz z montażem nawiewników, 5) wymiana drzwi zewnętrznych starego typu, 6) montaż instalacji fotowoltaicznej, 7) montaż gazowych absorpcyjnych pomp ciepła (typu powietrze / woda), 8) zastosowanie energooszczędnego oświetlenia LED.


II.5) Główny kod CPV:
71320000-7

Dodatkowe kody CPV:




II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT: 130000,00
Waluta:
PLN
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:    lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:
2018-01-25
Okres w miesiącachOkres w dniachData rozpoczęciaData zakończenia
2018-01-25


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków:
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia w wysokości min. 50 000,00 zł. W przypadku składania oferty wspólnej warunek powinien być spełniony przez co najmniej jednego z wykonawców składających wspólną ofertę. W przypadku, gdy złożone przez Wykonawcę dokumenty, oświadczenia dotyczące warunków udziału w postępowaniu zawierają dane/informacje w innych walutach niż określono to w niniejszej SIWZ, Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie kurs NBP z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu nie będzie opublikowany średni kurs walut przez NBP Zamawiający przyjmie kurs przeliczeniowy z ostatniej opublikowanej tabeli kursów NBP przed dniem publikacji ogłoszenia o zamówieniu.
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli: 1) Wykonawca przedstawi i udokumentuje, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, należycie wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, co najmniej jeden projekt budowlany dla zadania termomodernizacyjnego obejmującego budynek o kubaturze min. 3 500 m3, w którym przewidziano wykonanie montażu co najmniej jednej gazowej absorpcyjnej pompy ciepła, oraz dołączy dowody dotyczące wykonanych projektów budowlanych określające, czy usługi te zostały wykonane w sposób należyty i prawidłowo ukończone (np. w formie referencji, poświadczenia). W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie w/w warunek musi być spełniony przynajmniej przez jednego wykonawcę samodzielnie we wskazanym zakresie, dotyczy również sytuacji korzystania z doświadczenia osób trzecich, tzn. doświadczenie we wskazanym zakresie musi przedstawić jeden wykonawca samodzielnie. 2) Wykonawca wykaże, że będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, tj.: a) min. 1 projektantem posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, b) min. 1 projektantem z uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadającymi im uprawnieniami wydanymi na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, c) min. 1 projektantem z uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadającymi im uprawnieniami wydanymi na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Zamawiający dopuszcza, aby funkcje w/w projektantów były łączone, tj. wykonywane przez jedną osobę, jeżeli pozwalają na to uprawnienia. Wymieniony powyżej skład projektantów należy traktować jako minimalne wymaganie Zamawiającego. Obowiązkiem Wykonawcy jest zapewnienie doświadczonego personelu, posiadającego odpowiednie uprawnienia w liczbie zapewniającej należyte wykonanie przedmiotu zamówienia. UWAGA: Ilekroć Zamawiający wymaga określonych uprawnień budowlanych uzyskanych na podstawie aktualnie obowiązującej ustawy Prawo budowlane (lub też na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów), rozumie przez to również odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie odpowiednich przepisów prawa państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, nabyte w celu wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. 2. Zgodnie z art. 22a ust 1 PZP wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. Przypominamy, że zgodnie z art. 22a ust. 4 PZP w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 3. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełnienia warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, podlegać będą wykluczeniu z udziału w postępowaniu zgodnie z art. 24 ust. 1 i 7-9 PZP. 4. Zamawiający nie przewiduje wykluczenia wykonawców na podstawie art. 24 ust. 5 PZP. 5 Ofertę wykonawcy wykluczonego z postępowania uważa się za odrzuconą. 6. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli: 1) jest niezgodna z ustawą, 2) jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 pkt 3 PZP, 3) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, 4) zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, 5) została złożona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, 6) zawiera błędy w obliczeniu ceny, 7) wykonawca w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 PZP, 8) wykonawca nie wyraził zgody, o której mowa w art. 85 ust. 2 PZP, na przedłużenie terminu związania ofertą; 9) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów. 7. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu nastąpi na podstawie złożonych przez wykonawców dokumentów metodą warunku granicznego - spełnia/ nie spełnia.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Nie Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:








III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:


III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

1) dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez zamawiającego, 2) wykaz dostaw lub usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; 3) wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, 4) pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów (wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego, osób zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolności finansowych) na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - w sytuacji polegania przez Wykonawcę na zasobach innych podmiotów.

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej

Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
cena60,00
termin usunięcia ujawnionych wad dokumentacji w okresie gwarancji10,00
doświadczenie projektanta lub projektantów30,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
§ 10 Wzoru umowy 1. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, za wyjątkiem przypadków, które zostały przewidziane w ogłoszeniu lub w Specyfikacji istotnych warunków zamówienia tj.: w przypadku wystąpienia, co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem warunków ich wprowadzenia: 1) wystąpienia niezależnego od Wykonawcy przedłużania się pozyskiwania uzgodnień, sprawdzeń i warunków do projektowania od dysponentów, ZUDP i innych właściwych organów czy instytucji oraz przedłużania się pozyskiwania wszelkich decyzji, opinii, niezbędnych do otrzymania koniecznych uzgodnień i pozwolenia na budowę, 2) konieczności zmniejszenia zakresu przedmiotu umowy, gdy jego wykonanie w pierwotnym zakresie nie leży w interesie publicznym lub gdy zachowanie pierwotnego terminu nie leży w interesie publicznym, 3) wystąpienie okoliczności wynikających z terminów postępowań administracyjnych powodujących, że zakończenie realizacji umowy w terminie określonym w § 3 ust. 1 będzie niemożliwe lub wystąpią przerwy w jej wykonaniu z przyczyn niezależnych od Wykonawcy; 4) wystąpienie konieczności wprowadzenia uzasadnionych potrzebami Zamawiającego zmian w dokumentacji projektowej; 5) w przypadku, gdy w czasie trwania umowy, konieczna będzie zmiana założeń przedmiotowych zamówienia wynikająca ze zmian przepisów prawa lub z oddziaływania nań innych inwestycji, które będą miały wpływ na warunki realizacji przedmiotowego zamówienia. 6) jeżeli zmiana lub rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest zobowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 7) zmianie umowy w zakresie osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za prace projektowe. Zmiana osoby może nastąpić za zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie. W przypadku braku akceptacji zmiany przez Zamawiającego, Wykonawca jest zobowiązany wskazać nową osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje zawodowe i doświadczenie co najmniej takie same jak określone w opisie warunków udziału w postępowaniu. 2. Wszystkie zmiany umowy dokonywane będą w formie pisemnej i muszą być podpisane przez upoważnionych przedstawicieli obu stron pod rygorem nieważności. 3. Zmiana umowy dokonana z naruszeniem przepisu ust. 1 i ust. 2 podlega unieważnieniu.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2017-11-15, godzina: 11:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Język polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH






Rozmiar pliku: 49203 KB
Ogłoszenie nr 500057413-N-2017 z dnia 13-11-2017 r.
Samborzec:
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE DOTYCZY:
Ogłoszenia o zamówieniu
INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU

Numer:
612454-N-2017

Data:
07/11/2017
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Gmina Samborzec, Krajowy numer identyfikacyjny 83040977800000, ul. Samborzec  43, 27-650   Samborzec, woj. świętokrzyskie, państwo Polska, tel. 15 8314443, e-mail zamowienia.publiczne@samborzec.pl, faks 15 8314583.
Adres strony internetowej (url): www.bip.samborzec.pl
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU

II.1) Tekst, który należy zmienić:


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
II

Punkt:
4

W ogłoszeniu jest:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie 7 projektów budowlanych i dokumentacji technicznych dla realizacji zadania „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Samborzec”. Przygotowane projekty i dokumentacja ma umożliwić Zamawiającemu wybór wykonawcy w trybie przetargu nieograniczonego, który wykona prace termomodernizacyjne w 7 budynkach: Urząd Gminy w Samborcu, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Samborcu, Przedszkole w Chobrzanach, Szkoła Podstawowa w Chobrzanach, Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach, Szkoła Podstawowa w Zawierzbiu i Szkoła Podstawowa w Skotnikach. Zakres prac do zrealizowania w poszczególnych budynkach oraz ich oczekiwane rezultaty zostały określone w audytach efektywności energetycznej, stanowiących załącznik nr 7 do SIWZ. Łączna powierzchnia użytkowa budynków wynosi 8 958,00 m2. Kubatura części ogrzewanej poszczególnych budynków waha się od 3767 m3 do 5 724 m3. Rodzaj prac, przewidzianych w różnym zakresie w poszczególnych audytach, które będą wykonane na podstawie opracowanych projektów i dokumentacji: 1) wymiana instalacji c.o. wraz z modernizacją kotłowni, 2) wykonanie instalacji c.w.u. wraz z cyrkulacją w budynku i wykonaniem kotłowni gazowej (moduł CWU), 3) ocieplenie ścian zewnętrznych, stropu lub dachu, 4) wymiana okien wraz z montażem nawiewników, 5) wymiana drzwi zewnętrznych starego typu, 6) montaż instalacji fotowoltaicznej, 7) montaż gazowych absorpcyjnych pomp ciepła (typu powietrze / woda), 8) zastosowanie energooszczędnego oświetlenia LED.

W ogłoszeniu powinno być:
2.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie 7 projektów budowlanych i dokumentacji technicznych dla realizacji zadania „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Samborzec”. Przygotowane projekty i dokumentacja ma umożliwić Zamawiającemu wybór wykonawcy w trybie przetargu nieograniczonego, który wykona prace termomodernizacyjne w 7 budynkach: Urząd Gminy w Samborcu, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Samborcu, Przedszkole w Chobrzanach, Szkoła Podstawowa w Chobrzanach, Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach, Szkoła Podstawowa w Zawierzbiu i Szkoła Podstawowa w Skotnikach. Zakres prac do zrealizowania w poszczególnych budynkach oraz ich oczekiwane rezultaty zostały określone w audytach efektywności energetycznej, stanowiących załącznik nr 7 do SIWZ. Łączna powierzchnia użytkowa budynków wynosi 8 958,00 m2. Kubatura części ogrzewanej poszczególnych budynków waha się od 3767 m3 do 5 724 m3. Rodzaj prac, przewidzianych w różnym zakresie w poszczególnych audytach, które będą wykonane na podstawie opracowanych projektów i dokumentacji: 1) wymiana instalacji c.o. wraz z modernizacją kotłowni, 2) wykonanie instalacji c.w.u. wraz z cyrkulacją w budynku i wykonaniem kotłowni gazowej (moduł CWU), 3) ocieplenie ścian zewnętrznych, stropu lub dachu, 4) wymiana okien wraz z montażem nawiewników, 5) wymiana drzwi zewnętrznych starego typu, 6) montaż instalacji fotowoltaicznej, 7) montaż gazowych absorpcyjnych pomp ciepła (typu powietrze / woda), 8) zastosowanie energooszczędnego oświetlenia LED. JEST: 2.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie 7 projektów budowlanych i dokumentacji technicznych dla realizacji zadania „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Samborzec”. Przygotowane projekty i dokumentacja ma umożliwić Zamawiającemu wybór wykonawcy w trybie przetargu nieograniczonego, który wykona prace termomodernizacyjne w 7 budynkach: Urząd Gminy w Samborcu, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Samborcu, Przedszkole w Chobrzanach, Szkoła Podstawowa w Chobrzanach, Liceum Ogólnokształcące w Chobrzanach, Szkoła Podstawowa w Zawierzbiu i Szkoła Podstawowa w Skotnikach. Zakres prac do zrealizowania w poszczególnych budynkach oraz ich oczekiwane rezultaty zostały określone w audytach efektywności energetycznej, stanowiących załącznik nr 7 do SIWZ. Łączna powierzchnia użytkowa budynków wynosi 8 958,00 m2. Kubatura części ogrzewanej poszczególnych budynków waha się od 3767 m3 do 5 724 m3. Rodzaj prac, przewidzianych w różnym zakresie w poszczególnych audytach, które będą wykonane na podstawie opracowanych projektów i dokumentacji: 1) wymiana instalacji c.o. wraz z modernizacją kotłowni, 2) wykonanie instalacji c.w.u. wraz z cyrkulacją w budynku i wykonaniem kotłowni gazowej (moduł CWU), 3) ocieplenie ścian zewnętrznych, stropu lub dachu, 4) wymiana okien wraz z montażem nawiewników, 5) wymiana drzwi zewnętrznych starego typu, 6) montaż instalacji fotowoltaicznej, 7) montaż gazowych absorpcyjnych pomp ciepła (typu powietrze / woda), 8) zastosowanie energooszczędnego oświetlenia LED. 2.1.1. Zamawiający posiada niżej wskazane dokumentacje projektowe i inwentaryzacje budynków objętych zadaniem, które udostępni wybranemu wykonawcy: 1) Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Samborcu – dokumentacja projektowa z 2001 r., 2) Szkoła Podstawowa w Chobrzanach – dokumentacja projektowa z 2010 r., 3) Przedszkole w Chobrzanach – inwentaryzacja architektoniczna z 2009 r. i dokumentacja projektowa z 2012 r., 4) Szkołą Podstawowa w Zawierzbiu – dokumentacja projektowa z 1969 r. i 1989 r., 5) Szkoła Podstawowa w Skotnikach – dokumentacja projektowa z 1990 r. i 1994 r., 6) Urząd Gminy w Samborcu – dokumentacja projektowa z 1985 r. 7) Liceum w Chobrzanach – brak dokumentacji (budynek jest z 1922 r. i nie zachowała się jego dokumentacja). 2.1.2. Zamawiający posiada warunki przyłączenia do sieci gazowej dla każdego z siedmiu budynków. Wszystkie budynki posiadają czynne przyłącza gazowe, w tym budynek Liceum Ogólnokształcącego w Chobrzanach. Mimo że w zakresie centralnego ogrzewania budynek zasilany jest w ciepło z kotłowni zlokalizowanej w Szkole Podstawowej, jest doprowadzony gaz do budynku Liceum, natomiast ze względu na brak urządzeń odbiorczych brak jest zamontowanego licznika gazu. 2.1.3. Budynki objęte zadaniem projektowym nie podlegają ochronie konserwatorskiej. Jedynie budynek SP w Skotnikach jest zlokalizowany w strefie ochrony krajobrazu, w sąsiedztwie strefy ochrony konserwatorskiej wokół zespołu dworsko–parkowego w Skotnikach, nie jest jednak objęty ochroną konserwatorską. Zamawiający pozyskał informację od Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków – Delegatura w Sandomierzu, że będzie wymagane przy ociepleniu elewacji budynku SP w Skotnikach zachowanie stonowanego koloru elewacji budynku. 2.2. Zakres rzeczowy opracowania do wykonania dla poszczególnych budynków obejmuje: 1) pozyskanie matrycy do celów projektowych, wszelkich opinii, uzgodnień (w tym z rzeczoznawcą p.poż.), oświadczeń i decyzji niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę, 2) uzyskanie map do celów projektowych (w tym jedna wersja elektroniczna w formacie PDF dla Zamawiającego), 3) przeprowadzenie wszelkich inwentaryzacji niezbędnych do wykonania prac projektowych, 4) opracowanie w imieniu Zamawiającego wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację całości przedsięwzięcia wraz z niezbędnymi załącznikami, jeżeli będzie wymagany w prowadzonym postępowaniu, 5) opracowanie raportu o oddziaływaniu inwestycji na środowisko, jeżeli będzie wymagany w prowadzonym postępowaniu, 6) opracowanie w imieniu Zamawiającego wniosku o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego wraz z niezbędnymi załącznikami, jeżeli będzie wymagana w prowadzonym postępowaniu, 7) opracowanie projektu budowlanego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r. poz. 462) – wykonawca dostarczy projekt budowlany w formie papierowej w ilości 4 egzemplarzy oraz w wersji elektronicznej na płycie CD/DVD – 1 egz. 8) opracowanie przedmiaru robót w formie pisemnej oraz elektronicznej w formacie .xls/xlsx na nośniku danych - przedmiar scalony w formie tabelarycznej. W tabeli dla każdej pozycji przedmiaru robót należy podać następujące informacje: numer pozycji przedmiaru, numer STWiOR, zawierającej wymagania dla danej pozycji przedmiaru, nazwę i opis pozycji przedmiaru oraz obliczenia ilości jednostek miary, jednostkę miary, której dotyczy pozycja przedmiaru, ilość jednostek miary pozycji przedmiaru. 9) układ i zawartość przedmiaru robót powinny umożliwiać jednoznaczną identyfikację zakresu robót przewidzianych w dokumentacji projektowej. 10) opracowanie kosztorysów inwestorskich według rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389) wraz ze zbiorczym zestawieniem kosztów inwestycji - 2 kpl. wraz z wersją elektroniczną na płycie CD/DVD - 1 kpl., 11) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót w oparciu o rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych i odbioru robót oraz programu funkcjonalno-użytkowego, – wykonawca dostarczy specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót w wersji papierowej w ilości 1 egz. wraz z wersją elektroniczną na płycie CD/DVD – 1 egz., 12) opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ), 13) zaprojektowanie w poszczególnych budynkach przedsięwzięć termomodernizacyjnych, obejmujących m.in. wykonanie prac ociepleniowych, montaż instalacji fotowoltaicznych i powietrznych pomp ciepła, wymiana oświetlenia, zgodnie z opracowanymi audytami energetycznymi, w tym zakładanymi w audytach wartościami efektywności energetycznej przedsięwzięcia oraz parametrami projektowanych urządzeń i instalacji, 14) uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę od odpowiednich organów architektoniczno- budowlanych (decyzja ostateczna) (ze względu na zmianę przebiegu wewnętrznej sieci gazowej - dotyczy co najmniej budynków, w których przewidziano montaż gazowych pomp ciepła – LO w Chobrzanach, SP w Samborcu, Przedszkole w Chobrzanach i SP w Chobrzanach, oraz, w zależności do zaprojektowanych rozwiązań, budynków, w których zaprojektowano modernizację kotłowni c.o.), lub zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych, 15) opracowanie przedmiotu umowy w wersji elektronicznej na komputerowym nośniku informacji (wszystkie opracowania), 2.3. Wykonawca w ramach przedmiotu umowy bez osobnego wynagrodzenia zobowiązany jest do sprawowania nadzoru autorskiego w przypadku realizacji inwestycji, który obejmuje: 1) wyjaśnienie wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań, 2) uzupełnianie szczegółów dokumentacji projektowej, 3) uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą inwestycji, realizowanej na podstawie projektu, możliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, 4) udzielanie odpowiedzi na zapytania do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dotyczące wykonanej dokumentacji w terminie 2 dni roboczych od przekazania zapytania Wykonawcy w formie: pisemnej, faksem lub drogą elektroniczną. 2.4. Ogólne wymagania dla Wykonawcy 1) Wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującym prawem, a w szczególności z art. 29 -31 PZP. Przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Wykonawca nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny” oraz zostanie wskazany zakres równoważności (kryteria równoważności i tolerowana zbieżność w ramach wskazanych kryteriów), 2) Projekt musi być wykonany przez doświadczonych projektantów posiadających odpowiednie uprawnienia branżowe. Z uwagi na fakt, iż czynności wykonywane przez osoby przy realizacji zamówienia nie wyczerpują znamion stosunku pracy, zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudnienia przez wykonawcę osób na umowę o pracę zgodnie z art. 29 ust. 3a PZP. 3) W cenie ofertowej należy uwzględnić wartość opracowania dokumentacji projektowej wraz z kosztami uzyskania wszelkich decyzji administracyjnych, uzgodnień oraz materiałów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę oraz wartość sprawowania nadzoru autorskiego w przypadku realizacji inwestycji. 4) Wykonawca przenosi na Zamawiającego całość autorskich praw majątkowych oraz własność utworu do wykonanej dokumentacji projektowej, w tym również prawo wykonywania zależnego prawa autorskiego i wyraża zgodę na: a) dokonywanie w projekcie zmian wynikających z potrzeby zmiany rozwiązań projektowych, zastosowania innych materiałów, ograniczenia wydatków, zmiany obowiązujących przepisów itd., b) utrwalanie projektu w postaci cyfrowej np. na nośniku DVD, c) zwielokrotnianie projektu poprzez odbitki ksero, d) udostępnienie projektu osobom trzecim w celu wykonania przez nie nadzoru nad wykonywaniem prac realizowanych na podstawie tego projektu. 5) Dokumentację niezbędną do uzyskania wszelkich opinii, uzgodnień i pozwoleń wymaganych przepisami dostarcza Wykonawca na swój koszt. 6) Odbiór kompletnej dokumentacji projektowej dokonany zostanie w siedzibie Zamawiającego na podstawie protokołu zdawczo - odbiorczego. 2.5. Gwarancja Wykonawca jest odpowiedzialny względem Zamawiającego za wady przedmiotu umowy zmniejszające jej wartość lub użyteczność ze względu na cel oznaczony w umowie, a w szczególności odpowiada za rozwiązania niezgodne z parametrami ustalonymi w normach i przepisach techniczno-budowlanych. W przypadku ujawnienia w trakcie inwestycji wad projektowych lub obmiarowych możliwych do przewidzenia na etapie projektowania przedmiotu umowy, Wykonawca zobowiązany jest pokryć koszty dodatkowych robót budowlanych wynikające z ujawnionych wad. W ramach gwarancji Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia wszelkich wyjaśnień i odpowiedzi, jakie wystąpią na etapie procedury przetargowej na wybór wykonawcy robót budowlanych, oraz poprawienia wykonanej dokumentacji w przypadku ujawnienia w niej błędów, sprzeczności lub nieścisłości w terminie wskazanym w ofercie. Okres gwarancyjny rozpoczyna się od dnia odbioru przedmiotu umowy i kończy się po upływie 24 miesięcy od protokolarnego przekazania dokumentacji. 2.6. Warunki płatności Zapłata Wykonawcy za zrealizowaną usługę nastąpi w ciągu 21 dni od daty otrzymania rachunku / faktury VAT przez Zamawiającego, po uprzednim podpisaniu protokołu odbioru przedmiotu zamówienia i usunięciu ewentualnych braków.


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
III

Punkt:
1.3 pkt 1

W ogłoszeniu jest:
Określenie warunków: Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli: 1) Wykonawca przedstawi i udokumentuje, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, należycie wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, co najmniej jeden projekt budowlany dla zadania termomodernizacyjnego obejmującego budynek o kubaturze min. 3 500 m3, w którym przewidziano wykonanie montażu co najmniej jednej gazowej absorpcyjnej pompy ciepła, oraz dołączy dowody dotyczące wykonanych projektów budowlanych określające, czy usługi te zostały wykonane w sposób należyty i prawidłowo ukończone (np. w formie referencji, poświadczenia). W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie w/w warunek musi być spełniony przynajmniej przez jednego wykonawcę samodzielnie we wskazanym zakresie, dotyczy również sytuacji korzystania z doświadczenia osób trzecich, tzn. doświadczenie we wskazanym zakresie musi przedstawić jeden wykonawca samodzielnie.

W ogłoszeniu powinno być:
Określenie warunków: Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli: 1) Wykonawca przedstawi i udokumentuje, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, należycie wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, co najmniej jeden projekt budowlany dla zadania termomodernizacyjnego obejmującego budynek o kubaturze min. 3 500 m3, w którym przewidziano wykonanie montażu co najmniej jednej pompy ciepła, oraz dołączy dowody dotyczące wykonanych projektów budowlanych określające, czy usługi te zostały wykonane w sposób należyty i prawidłowo ukończone (np. w formie referencji, poświadczenia). W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie w/w warunek musi być spełniony przynajmniej przez jednego wykonawcę samodzielnie we wskazanym zakresie, dotyczy również sytuacji korzystania z doświadczenia osób trzecich, tzn. doświadczenie we wskazanym zakresie musi przedstawić jeden wykonawca samodzielnie.


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
IV.

Punkt:
6.2

W ogłoszeniu jest:
Data: 2017-11-15, godzina: 11:00

W ogłoszeniu powinno być:
Data: 2017-11-16, godzina: 11:00


II.2) Tekst, który należy dodać


Miejsce, w którym należy dodać tekst:


Numer sekcji:
IV

Punkt:


Tekst, który należy dodać w ogłoszeniu:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy: UMOWA (wzór)zlecenia usługi opracowania projektów budowlanych i dokumentacji technicznej dla zadania pn. „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Samborzec” zawarta dnia … roku pomiędzy Gminą Samborzec, w imieniu której działa: Wójt Gminy Samborzec – Witold Surowiec, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Anny Grzegorczyk, zwaną w dalszej części umowy „Zamawiającym” a Wykonawcą prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą …………………………… z siedzibą w … w imieniu której działa/-ją: 1. ………………………………….. zwanym w dalszej części umowy „Wykonawcą”, o następującej treści: W rezultacie dokonania przez Zamawiającego wyboru oferty Wykonawcy, na podstawie art. 10 oraz 39 – 46 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2017 r., poz. poz. 1579 ze zm.), została zawarta umowa o następującej treści: Przedmiot umowy § 1 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektów budowlanych i dokumentacji technicznej dla zadania pn. „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Samborzec”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SIWZ. 2. Wykonawca zobowiązany jest w ramach umowy do jednorazowej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego w terminie 7 dni od daty otrzymania pisemnego wezwania. 3. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy: a) siłami własnymi przy pomocy osób wskazanych w ofercie: - projektant: …………………………………………………… - projektant: …………………………………………………… - projektant: …………………………………………………… b) siłami podwykonawców następujące zakresy rzeczowe przedmiotu umowy: …................................................................................................................................................... 4. Jeżeli nastąpi zmiana lub rezygnacja z osób wskazanych w ofercie lub podwykonawcy i dotyczy ona podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowana inna osoba lub inny podwykonawca lub wykonawca spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. 5. Wykonawca odpowiada za dobór podwykonawców pod względem wymaganych kwalifikacji oraz za jakość i terminowość prac projektowych wykonanych przy pomocy podwykonawców. Obowiązki Stron § 2 1. Do obowiązków Wykonawcy w odniesieniu do realizacji przedmiotu umowy, o którym mowa w §1 należy: 1) przekazanie Zamawiającemu dokumentacji będącej przedmiotem umowy w wersji papierowej oraz w formie elektronicznej zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, 2) pozyskiwanie we własnym zakresie i na własny koszt wszelkich niezbędnych opinii, decyzji, sprawdzeń i uzgodnień dokumentacji - w tym właściwych uzgodnień branżowych z użytkownikami i właścicielami infrastruktury technicznej, 3) uzgadnianie z Zamawiającym na roboczo projektu w zakresie rozwiązań materiałowych, 4) opracowanie dokumentacji będącej przedmiotem umowy zgodnie z aktualnymi warunkami technicznymi, obowiązującymi w tej materii przepisami prawa, normami oraz pozyskiwanie wymaganych uzgodnień dokumentacji określonych właściwymi przepisami prawa, umożliwiających wystąpienie o decyzję o pozwoleniu na budowę, 5) złożenie w imieniu Zamawiającego odpowiednio zgłoszenia robót budowlanych lub uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę, 2. Wykonawca sporządzi i złoży Zamawiającemu pisemne oświadczenie, że dokumentacja będąca przedmiotem niniejszej umowy jest wykonana zgodnie z umową, i że jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. 2. Wykonawca zobowiązuje się do poprawy wykonanych opracowań, bez dodatkowego wynagrodzenia w przypadku zmiany przepisów lub zgłoszeń zastrzeżeń do wykonanej dokumentacji projektowej przez wszelkie organy lub podmioty, na każdym etapie postępowania, zmierzającym do uzyskania pozwolenia na budowę oraz w przypadku konieczności uzupełnienia dokumentacji projektowej w zakresie niezbędnym do wykonania robót budowlanych. 3. Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot umowy przez osoby posiadające wymagane obowiązującymi przepisami prawa uprawnienia, wskazanymi w złożonej ofercie. 4. Wykonawca ma obowiązek informować Zamawiającego o: 1) wszelkich zmianach statusu prawnego i formy prowadzonej działalności gospodarczej, 2) zmianie osób skierowanych do realizacji zamówienia. 3) zmianie osób reprezentujących Wykonawcy 4) złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości Wykonawcy oraz ogłoszeniu upadłości Wykonawcy, 5) wszczęciu postępowania układowego, w którym uczestniczy Wykonawca, 6) otwarciu likwidacji działalności gospodarczej Wykonawcy 7) zawieszeniu działalności gospodarczej Wykonawcy 5. Do obowiązków Zamawiającego należy: 1) odebranie prawidłowo wykonanego przedmiotu umowy, w terminach i na zasadach określonych w niniejszej umowie, 2) terminowa zapłata umówionego wynagrodzenia na zasadach określonych niniejszą umową. 3) bieżące konsultowanie z Wykonawcą przyjętych rozwiązań. 6. Sprawy, które wymagają decyzji Zamawiającego zostaną mu przedłożone przez Wykonawcę na piśmie i doręczone do siedziby Zamawiającego. Zamawiający odpowie Wykonawcy pisemnie w możliwie w najkrótszych terminach, tak, aby nie opóźniać wykonania przedmiotu niniejszej umowy. 7. Zamawiający upoważnia Wykonawcę do występowania w jego imieniu o wydanie wymaganych uzgodnień. Termin wykonania umowy § 3 1. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i oddania Zamawiającemu kompletnej dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi uzgodnieniami, złożenia zgłoszeń robót budowlanych lub uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę do dnia 25 stycznia 2018 r. 2. Za datę wykonania dokumentacji projektowej w terminie uznaje się dostarczenie do siedziby Zamawiającego kompletnej dokumentacji wraz z oświadczeniem o jej kompletności, potwierdzenie złożenia zgłoszeń robót budowlanych lub uprawomocnienia się pozwolenia na budowę i podpisanie protokołu odbioru. 3. Termin określony w ust. 1 może być zmieniony w przypadku, gdy Wykonawca złożył przed dniem 25.01.2018 r. wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę, a organ właściwy w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę nie zakończył postępowania lub wydał decyzję, która się nie uprawomocniła do dnia 25.01.2018 r. Odbiór § 4 1. Wykonawca przekaże Zamawiającemu kompletne i zgodne z umową egzemplarze dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia oraz potwierdzenie złożenia zgłoszeń robót budowlanych lub uprawomocnienia się pozwolenia na budowę w siedzibie Zamawiającego w terminie określonym w §3 ust. 1. 2. Zamawiający w terminie 3 dni roboczych dokona sprawdzenia zgodności przekazanej dokumentacji projektowej z zakresem umowy i sporządzi protokół zdawczo – odbiorczy, w którym potwierdzi dokonanie odbioru prac projektowych. Zamawiający odmówi przyjęcia przedłożonych przez Wykonawcę opracowań w całości lub części ze wskazaniem przyczyn odmowy pisemnie zawiadamiając o tym Wykonawcę na wskazany przez niego adres. W przypadku, gdy Zamawiający odmówi przyjęcia całości opracowania lub jego części, Wykonawca niezwłocznie wykona nowe opracowania lub jego części, uwzględniając zastrzeżenia zgłoszone przez Zamawiającego i przedłoży Zamawiającemu do odbioru ponownie wykonane opracowanie lub jego część, w terminie 3 dni roboczych od otrzymania zawiadomienia o odmowie przyjęcia jego pierwotnej wersji. 3. Do dokumentacji Wykonawca załącza wykaz opracowań dokumentacji oraz pisemne oświadczenie, że dokumentacja jest wykonana zgodnie z umową i jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. 4. Brak oświadczenia, o którym mowa w ust. 3, skutkować będzie uznaniem przedmiotu umowy za nienależycie wykonany. 5. Odebranie przez Zamawiającego opracowań według procedury określonej w niniejszym paragrafie, nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za nienależyte wykonanie przedmiotu niniejszej umowy ani jej nie ogranicza. 6. Podpisanie protokołu zdawczo - odbiorczego nie oznacza potwierdzenia braku wad fizycznych i prawnych wykonanej w ramach realizacji przedmiotu niniejszej umowy dokumentacji projektowej. 7. Po odebraniu przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego dokumentacja projektowa staje się własnością Zamawiającego. Wynagrodzenie §5 1. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy wynosi: Cena brutto ……………..zł (słownie: ………………………………………………………) podatek VAT w kwocie ……………..zł. (słownie: ………………………………….. 00/100) Cena netto ……………….zł. (słownie: ……………………………………………………….) 2. Płatność za wykonanie przedmiotu umowy nastąpi fakturą końcową, po podpisaniu protokołu odbioru. 3. Podstawę do określenia wyżej wymienionych cen stanowi złożona i przyjęta oferta. 4. Kwoty określone w ust. 1 zawierają wszelkie koszty związane z realizacją zadania. Warunki płatności § 6 1. Podstawą do rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą jest faktura wystawiona przez Wykonawcę po dokonaniu odbioru przedmiotu umowy. 2. Termin płatności faktury końcowej określa się do 21 dni, od daty otrzymania kompletu dokumentów przez Zamawiającego, tj. prawidłowo wystawionej faktury i właściwie podpisanego, protokołu zdawczo-odbiorczego. 3. Faktura za wykonane prace stanowiące przedmiot umowy będzie płatna przelewem na konto Wykonawcy wskazane na wystawionej fakturze. 4. Za dzień zapłaty przyjmuje się dzień obciążenia rachunku Zamawiającego. 5. Faktura powinna być wystawiona w następujący sposób: Nabywca: Gmina Samborzec, Samborzec 43, 27-650 Samborzec, NIP 864-175-83-50, Odbiorca: Gmina Samborzec, Samborzec 43, 27-650 Samborzec, NIP 864-175-83-50 6. Bez zgody Zamawiającego Wykonawca nie może udzielać na rzecz osób trzecich cesji jakichkolwiek wierzytelności i zobowiązań wynikających z niniejszej umowy. Gwarancja i rękojmia § 7 1. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji jakości na okres 24. miesięcy na wykonany przedmiot umowy. Terminy liczą się od dnia odbioru końcowego. 2. Wykonawca niezależnie od gwarancji ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady, której okres równy jest okresowi gwarancji. 3. W okresie gwarancji Wykonawca jest zobowiązany do nieodpłatnego usuwania wad ujawnionych po odbiorze przedmiotu umowy, które wynikną z nieprawidłowego wykonania jakiegokolwiek opracowania projektowego albo jego części lub z jakiegokolwiek działania lub zaniedbania Wykonawcy. 4. Zamawiający może dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi także po terminie określonym w ust. 1, jeżeli reklamował wadę dokumentacji przed upływem tego terminu. 5. O zauważonych wadach w dokumentacji Zamawiający zawiadomi Wykonawcę niezwłocznie po ich ujawnieniu. 6. Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia wad w terminie … dni, wskazanym w swojej ofercie. 7. W przypadku bezskutecznego upływu terminu wyznaczonego Wykonawcy przez Zamawiającego do usunięcia wad, Zamawiający ma prawo do zlecenia zastępczego ich usunięcia osobie trzeciej, a koszt wykonania dokumentacji uzupełniającej w całości pokryje Wykonawca, niezależnie od nałożenia kary umownej określonej w § 8 ust. 1 pkt 2 lit.c. Kary umowne § 8 1. Strony ustalają, że naprawienie szkody wynikłej z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania zobowiązań niepieniężnych wynikających z niniejszej Umowy – nastąpi przez zapłatę określonej sumy (kara umowna), w następujących przypadkach i wysokościach: 1) Zamawiający zapłaci Wykonawcy kary umowne w przypadku odstąpienia od umowy przez Wykonawcę z przyczyn, za które odpowiada Zamawiający, w wysokości 10 % całkowitego wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 1 umowy; 2) Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne: a) w przypadku odstąpienia od umowy przez Zamawiającego z przyczyn, za które odpowiada Wykonawca, w wysokości 10 % całkowitego wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 1 umowy; b) za opóźnienie w wykonaniu przedmiotu zamówienia w wysokości 0,1 % wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 1 umowy, licząc za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia od daty zakończenia usługi określonej w § 3 ust. 1 umowy; c) za opóźnienie w usunięciu wad dokumentacji stwierdzonych przy odbiorze końcowym lub w okresie rękojmi za wady projektu - w wysokości 0,1 % wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 1 umowy za każdy dzień opóźnienia, licząc od daty wyznaczonej na usunięcie wad. 2. W przypadku niekompletności dokumentacji objętej niniejszą umową, koszt wykonania dokumentacji uzupełniającej w całości pokryje Wykonawca. 3. Wykonawca wyraża zgodę na potrącanie kar umownych z przysługującego mu wynagrodzenia. 4. W przypadku, gdy szkoda spowodowana nie wykonaniem obowiązku wynikającego z niniejszej umowy przekracza wysokość kar umownych, poszkodowana tym strona może, niezależnie od kar umownych, dochodzić odszkodowania na zasadach ogólnych Kodeksu cywilnego. Prawa autorskie § 9 1. Dokumentacja projektowa stanowiąca przedmiot niniejszej umowy podlega ochronie przewidzianej ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2. W ramach ustalonego wynagrodzenia Wykonawca łącznie z przekazaną dokumentacją przenosi na rzecz Zamawiającego całość autorskich praw majątkowych do opracowania oraz prawo własności egzemplarza utworu, nośników, na których zostało ono utrwalone – bez dodatkowego wynagrodzenia. Osobiste prawa autorskie, jako niezbywalne pozostają własnością projektantów – autorów dokumentacji projektowej. 3. Wykonawca wraz z powyższym przeniesieniem autorskich praw majątkowych przenosi na Zamawiającego wykonywanie zależnych praw autorskich do opracowań objętych przedmiotem umowy oraz upoważnia Zamawiającego do zlecenia osobom trzecim wykonywanie zależnych praw autorskich, w tym do przystosowywania dodatkowych zmian oraz przeróbek z chwilą podpisania protokołu odbioru dokumentacji projektowej i zapłaty wynagrodzenia. 4. Wykonawcy nie będzie przysługiwać odrębne wynagrodzenie za korzystanie z utworu na każdym odrębnym polu eksploatacji. 5. Przeniesienie praw autorskich majątkowych i zależnych do opracowania będącego przedmiotem umowy na rzecz Zamawiającego, polegać będzie na umożliwieniu korzystania z dokumentacji (w sposób nieograniczony czasowo i terytorialnie) w dowolnym celu, w zakresie wszystkich pól eksploatacji obejmujących między innymi: a) prawo do realizacji inwestycji na podstawie dokumentacji, której dotyczy umowa, w tym prowadzenia wszelkich postępowań o udzielenie zamówień publicznych, b) prawo do realizacji ekspozycji wg sporządzonej dokumentacji; c) utrwalenie i zwielokrotnienie poligraficzne lub podobną techniką, a także utrwalenie w części lub w całości i zwielokrotnienie plastyczne, fotograficzne, utrwalenie i zwielokrotnienie audiowizualne, w formie zapisu cyfrowego, magnetycznego, niezależne od standardu, systemu lub formatu; d) wprowadzenie do pamięci komputera; e) nagrywanie na urządzeniach służących do wielokrotnego odtwarzania za pomocą nośników obrazu, nie wyłączając nośników cyfrowych i/lub optycznych, w tym powielanie, rozpowszechnianie i odtwarzanie zdjęć; f) nadanie, przekazywanie, odtwarzanie i emitowanie w audycjach w środkach masowego przekazu, po utrwaleniu na nośnikach obrazu; g) wykorzystanie do celów marketingowych lub promocji, w tym reklamy, sponsoringu, product placement, public relations; h) inne przypadki rozpowszechniania, w tym publikacja na stronie internetowej, wyświetlanie lub publiczne odtwarzanie; i) dokonywanie opracowań, w tym prawo dokonywania obróbki komputerowej oraz wprowadzania zmian i modyfikacji, w szczególności ze względu na wymogi techniczne związane z określonymi powyżej sposobami rozpowszechniania i publicznego rozpowszechniania dzieła, jak również wykorzystywania takich opracowań i zezwalania na wykorzystywanie opracowań. 6. Przejście praw autorskich powoduje przejście na Zamawiającego własności egzemplarzy Dzieła, o których mowa w §1 niniejszej umowy. 7. Zamawiający nabywa autorskie prawa majątkowe do opracowań stanowiących przedmiot niniejszej umowy oraz zezwolenie na wykonywanie zależnych praw autorskich, o których mowa w ust. 3 z chwilą odbioru przedmiotu umowy. 8. Dokumentacja projektowa wykonana na podstawie niniejszej umowy może zostać wykorzystana wyłącznie przez Zamawiającego. Zmiany umowy § 10 1. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, za wyjątkiem przypadków, które zostały przewidziane w ogłoszeniu lub w Specyfikacji istotnych warunków zamówienia tj.: w przypadku wystąpienia, co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem warunków ich wprowadzenia: 1) wystąpienia niezależnego od Wykonawcy przedłużania się pozyskiwania uzgodnień, sprawdzeń i warunków do projektowania od dysponentów, ZUDP i innych właściwych organów czy instytucji oraz przedłużania się pozyskiwania wszelkich decyzji, opinii, niezbędnych do otrzymania koniecznych uzgodnień i pozwolenia na budowę, 2) konieczności zmniejszenia zakresu przedmiotu umowy, gdy jego wykonanie w pierwotnym zakresie nie leży w interesie publicznym lub gdy zachowanie pierwotnego terminu nie leży w interesie publicznym, 3) wystąpienie okoliczności wynikających z terminów postępowań administracyjnych powodujących, że zakończenie realizacji umowy w terminie określonym w § 3 ust. 1 będzie niemożliwe lub wystąpią przerwy w jej wykonaniu z przyczyn niezależnych od Wykonawcy; 4) wystąpienie konieczności wprowadzenia uzasadnionych potrzebami Zamawiającego zmian w dokumentacji projektowej; 5) w przypadku, gdy w czasie trwania umowy, konieczna będzie zmiana założeń przedmiotowych zamówienia wynikająca ze zmian przepisów prawa lub z oddziaływania nań innych inwestycji, które będą miały wpływ na warunki realizacji przedmiotowego zamówienia. 6) jeżeli zmiana lub rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest zobowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 7) zmianie umowy w zakresie osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za prace projektowe. Zmiana osoby może nastąpić za zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie. W przypadku braku akceptacji zmiany przez Zamawiającego, Wykonawca jest zobowiązany wskazać nową osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje zawodowe i doświadczenie co najmniej takie same jak określone w opisie warunków udziału w postępowaniu. 2. Wszystkie zmiany umowy dokonywane będą w formie pisemnej i muszą być podpisane przez upoważnionych przedstawicieli obu stron pod rygorem nieważności. 3. Zmiana umowy dokonana z naruszeniem przepisu ust. 1 i ust. 2 podlega unieważnieniu. Odstąpienia od umowy § 12 1. Stronom przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w przypadku wystąpienia okoliczności wymienionych w treści Tytułu XV Kodeksu Cywilnego oraz w następujących sytuacjach: 1) Zamawiającemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy, jeżeli: a) nastąpi ogłoszenie upadłości, likwidacji lub zawieszenia działalności firmy Wykonawcy – w terminie 14 dni od powzięcia przez Zamawiającego informacji o tym fakcie, b) Wykonawca nie rozpoczął lub przerwał realizację zamówienia bez uzasadnionych przyczyn i nie realizuje go przez okres 14 dni, pomimo wezwania Zamawiającego złożonego na piśmie, c) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia nie odpowiadający wymaganiom zawartym w złożonej ofercie i zapytaniu ofertowym. d) pomimo pisemnych zastrzeżeń ze strony Zamawiającego, Wykonawca nie wykonuje umowy zgodnie z warunkami w niej określonych lub w inny sposób narusza postanowienia umowne, czy też pozostaje w zwłoce z realizacją prac projektowych w sposób zagrażający terminowemu wykonaniu przedmiotu umowy. e) Wykonawca dokonał cesji wierzytelności wynikających z niniejszej umowy na rzecz osób trzecich bez zgody Zamawiającego, f) wystąpienie istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonacie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy; 2) Wykonawcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy, jeżeli: a) Zamawiający odmawia bez uzasadnionej przyczyny dokonania odbioru dokumentacji, b) Zamawiający zawiadomi Wykonawcę, iż wobec zaistnienia uprzednio nie przewidzianych okoliczności nie będzie mógł spełnić swoich zobowiązań umownych wobec Wykonawcy. 2. Odstąpienie od umowy przez którąkolwiek ze Stron może nastąpić w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o okolicznościach uzasadniających odstąpienie od umowy ( z zastrzeżeniem jak w ust. 1 pkt. 1 lit. a) . Odstąpienie od umowy przez którąkolwiek ze stron wymaga formy pisemnej i następuje z chwilą doręczenia drugiej pisemnego oświadczenia wskazującego przyczynę odstąpienia od umowy. 3. W przypadku odstąpienia od umowy, Strony zobowiązane są do następujących czynności: 1) Wykonawca zobowiązany jest wstrzymać wykonywanie umowy, 2) Wykonawca sporządzi z udziałem przedstawicieli Zamawiającego, protokół z inwentaryzacji wykonanych prac na dzień odstąpienia od umowy, 3) Zamawiający zobowiązany jest do zapłacenia wynagrodzenia za prace wykonane do dnia odstąpienia od umowy; ustalenie wysokości zapłaty wynagrodzenia zostanie dokonane na podstawie protokołów odbioru i stopnia zaawansowani prac o ile odstąpienie nie było z przyczyn Wykonawcy. 4. W przypadku odstąpienia od umowy, Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy tzn. wynagrodzenia należnego od Zamawiającego za prace prawidłowo wykonane do dnia odstąpienia od umowy. 5. Odstąpienie od umowy powinno nastąpić w formie pisemnej pod rygorem nieważności takiego oświadczenia i powinno zawierać uzasadnienie. § 12 1. W razie sporu na tle wykonania niniejszej Umowy Strony powinny skierować konkretne roszczenie na piśmie. 2. Zamawiający ma obowiązek do pisemnego ustosunkowania się do zgłoszonego przez Wykonawcę roszczenia w terminie 7 dni od daty zgłoszenia roszczenia. 3. W razie odmowy przez Zamawiającego uznania roszczenia Wykonawcy, względnie nieudzielania odpowiedzi na roszczenie w terminie, o którym mowa w ust. 2, Wykonawca uprawniony jest do wystąpienia na drogę sądową. 4. Właściwym do rozpoznania sporów wynikłych na tle realizacji niniejszej Umowy jest sąd właściwy miejscowo dla siedziby Zamawiającego. 5. Zamawiający nie wyraża zgody na dokonanie przez Wykonawcę cesji wierzytelności wynikającej z niniejszej umowy na rzecz osób trzecich bez zgody Zamawiającego. § 13 1. W sprawach nieregulowanych niniejszą Umową mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego, a w szczególności przepisy prawa budowlanego i Kodeksu Cywilnego. 2. Umowę niniejszą sporządza się w trzech egzemplarzach, w tym: dwa egzemplarze dla Zamawiającego, jeden egzemplarz dla Wykonawcy. Zamawiający Wykonawca ……………………… …………………… Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Zamawiający nie przewiduje wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy

 

Rozmiar pliku: 4410 KB
Ogłoszenie nr 500058389-N-2017 z dnia 14-11-2017 r.
Samborzec:
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE DOTYCZY:
Ogłoszenia o zamówieniu
INFORMACJE O ZMIENIANYM OGŁOSZENIU

Numer:
612454-N-2017

Data:
07/11/2017
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Gmina Samborzec, Krajowy numer identyfikacyjny 83040977800000, ul. Samborzec  43, 27-650   Samborzec, woj. świętokrzyskie, państwo Polska, tel. 15 8314443, e-mail zamowienia.publiczne@samborzec.pl, faks 15 8314583.
Adres strony internetowej (url): http://bip.samborzec.pl/Article/id,199.html
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU

II.1) Tekst, który należy zmienić:


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:


Numer sekcji:
IV

Punkt:
6.2.

W ogłoszeniu jest:
Data: 2017-11-16, godzina: 11:00

W ogłoszeniu powinno być:
Data: 2017-11-21, godzina: 11:00

 

Adres: Samborzec 43, 27-650 Samborzec
woj. świętokrzyskie
Dane kontaktowe: email: zamowienia.publiczne@samborzec.pl
tel: 15 8314443
fax: 15 8314583
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-11-14
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 612454-N-2017
ID postępowania Zamawiającego: Ig.271.2.7.2017
Data publikacji zamówienia: 2017-11-06
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 71 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: www.bip.samborzec.pl
Informacja dostępna pod: http://bip.samborzec.pl/Article/id,199.html
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania