TI Tytuł PL-Rzeszów: Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
ND Nr dokumentu 68215-2011
PD Data publikacji 02/03/2011
OJ Dz.U. S 42
TW Miejscowość RZESZÓW
AU Nazwa instytucji Politechnika Rzeszowska
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 25/02/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 08/04/2011
DT Termin 08/04/2011
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 32350000 - Części sprzętu dźwiękowego i wideo
35125300 - Kamery bezpieczeństwa
38652100 - Projektory
45112710 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45311000 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312200 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45331200 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
OC Pierwotny kod CPV 32350000 - Części sprzętu dźwiękowego i wideo
35125300 - Kamery bezpieczeństwa
38652100 - Projektory
45112710 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45311000 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312200 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45331200 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
RC Kod NUTS PL325
IA Adres internetowy (URL) www.prz.rzeszow.pl

02/03/2011    S42    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Rzeszów: Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

2011/S 42-068215

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Roboty budowlane

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Politechnika Rzeszowska
ul. Wincentego Pola 2
Kontaktowy: W siedzibia Politechniki Rzeszowskiej, ul. W. Pola 2, 35-959 Rzeszów w pokoju nr 207, bud. A,
Do wiadomości: Dominik Orzech
35-959 Rzeszów
POLSKA
Tel. +48 178651250
E-mail: dorzech@prz.rzeszow.pl
Faks +48 178651075

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej www.prz.rzeszow.pl

Adres profilu nabywcy http://www.ogloszenia.propublico.pl/prz

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Inne uczelnia wyższa
Edukacja
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Kontynuacja prac związanych z budową Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno - Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej (W tym: system ochrony /SSWN i CCTV/, system inspicjenta, elementy klimatyzacji i wentylacji, nagłośnienie auli i oświetlenie sceny auli, montaż urządzeń systemu nagłośnienia sal wielofunkcyjnych, montaż urządzeń projekcji wideo, zieleń).
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych Rzeszów, Al. Powstańców Warszawy. Teren budowy Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej.

Kod NUTS PL325

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
1. Zakres zamówienia.
Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane związane z wyposażeniem obiektu w instalacje i urządzenia nagłośnienia, oświetlenia i bezpieczeństwa (monitoring TV oraz p.poż.) oraz zagospodarowanie terenu w zakresie zieleni:
1.1. oświetlenie sceny auli;
1.2. elementy klimatyzacji i wentylacji;
1.3. sieć strukturalna (Montaż urządzeń systemu nagłośnienia sal wielofunkcyjnych. Montaż urządzeń projekcji wideo);
1.4 system ochrony SSWN i CCTV (system sygnalizacji włamania i napadu oraz system centralnej telewizji dozorowej);
1.5. system inspicjenta (oprzewodowanie i montaż urządzeń).
Nagłośnienie auli (orurowanie, oprzewodowanie, montaż urządzeń systemu nagłośnienia i projekcji wizyjnych);
1.6. zieleń.
Szczegółowy zakres zamówienia ujęto w dokumentacji projektowej załącznik nr 1 do SIWZ.
2. Informacja o realizowanym obiekcie.
a) Budowa zlokalizowana jest na działce o nr ew. 1775/58 w obrębie 207, położonej w Rzeszowie przy Al. Powstańców Warszawy. Teren budowy Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej położony jest w sąsiedztwie innych budynków dydaktycznych Politechniki: okolice Zespołu Sal Wykładowych „S” oraz Centrum Kultury Studenckiej HELIOS.
b) Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn. "Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne PRz" w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013"
c) Podstawowe funkcje obiektu:
— funkcja dydaktyczna - zapewniająca bazę lokalową nowych kierunków studiów i laboratoriów naukowo-badawczych oraz możliwość organizacji sympozjów, seminariów naukowych i spotkań związanych z działalnością statutową Uczelni,
— funkcja konferencyjna - umożliwiająca Uczelni organizację prezentacji nowoczesnych technologii w formie wystaw, konferencji naukowych, targów regionalnych, promocji i spotkań organizacji grupujących środowiska naukowe i środowiska związane z wdrażaniem Regionalnej Strategii Innowacji,
— funkcja biblioteczna - stworzenie regionalnego, technicznego centrum bibliotecznego, wspomagającego wymienione wyżej funkcje i umożliwiającego poszerzenie posiadanych dotychczas zbiorów, zwłaszcza zbiorów bibliotecznych związanych z lotnictwem oraz kierunkami technicznymi studiów realizowanych w Uczelni,
— funkcja administracyjno-dydaktyczna (wielofunkcyjna) - centrum zarządzania działalnością Politechniki Rzeszowskiej w zakresie dydaktyki, prac naukowo - badawczych, działalności statutowej Uczelni.
3. Podstawa sporządzenia oferty.
Podstawę wyceny stanowi dokumentacja projektowa z tym, że obecne zamówienie jest częścią zamówienia obejmującego realizację całości robót związanych z budową Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej a zakres robót do wykonania w niniejszym postępowaniu określa przedmiar robót.
Jeżeli w jakimkolwiek miejscu w SIWZ oraz w załącznikach do niej tj. dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia - wszędzie tam Zamawiający dodaje wyrazy „lub równoważne”.
Do materiałów i urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej, dla których są wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie można stosować materiały i urządzenia równoważne pod względem parametrów technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. Przewidziane do zastosowania urządzenia i materiały powinny spełniać parametry określone w dokumentacji projektowej i nie powinny być gorsze od założeń projektowych.
Stosownie do art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych wykonawca powołujący się na zastosowanie materiałów równoważnych winien wykazać, iż spełniają one wymogi zamawiającego w szczególności poprzez udokumentowanie załączonymi do oferty informacjami na temat parametrów techniczno- wytrzymałościowych, szczegółowych rysunków technicznych, atestów PZH, aprobat, deklaracji zgodności, kartami katalogowymi urządzeń i materiałów zamiennych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych materiałów i urządzeń w stosunku do przyjętych w projekcie.
Powyższe zmiany muszą być wykazane w załączniku nr 9 do SIWZ „Wykaz materiałów równoważnych” i dołączone do oferty przetargowej.
Brak wskazania w załączniku propozycji zastosowania rozwiązań równoważnych oznaczać będzie deklarację wykonawcy, że przedmiot zamówienia zostanie wykonany przy zastosowaniu urządzeń i materiałów określonych w dokumentacji projektowej. Dokumenty potwierdzające spełnienie wymogów określonych niniejszą specyfikacją należy załączyć do oferty przetargowej.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do oceny równoważności proponowanych rozwiązań. Zamawiający zastrzega sobie także prawo do korzystania w tym względzie z opinii ekspertów.
Nie dopuszcza się wprowadzania zmian w stosunku do założeń dokumentacji projektowej, których skutki rzutowałyby na przyjęte w projekcie warunki architektoniczne a zwłaszcza parametry technologiczne.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia zakresu przedmiotu umowy z jednoczesnym odpowiednim zmniejszeniem wynagrodzenia umownego ze względów ekonomicznych lub technicznych, przy czym ograniczenie to będzie nie większe niż 20 %. Wykonawcy nie będzie przysługiwać w takim wypadku prawo do roszczeń finansowych.
4. Dodatkowe informacje.
a) W związku z tym iż plac budowy został przekazany Generalnemu Wykonawcy który realizuje na nim budowę Regionalnego Centrum, został przez tego Wykonawcę ustanowiony kierownik budowy, Wykonawca ustanowi tylko kierownika robót.
b) Zamawiający umożliwi Wykonawcy korzystanie z części placu budowy niezbędnej do realizacji zamówienia i w związku z tym Wykonawca poniesie koszty zużycia wody, energii, ochrony budowy i inne. Ryczałtowa należność dotycząca wymienionych kosztów wynosi 3 % kwoty brutto wynagrodzenia płatna będzie przelewem na rachunek Zamawiającego na podstawie faktury wystawionej po odbiorze robót przez Zamawiającego. Ww. koszty 3 % zostaną zwrócone przez Zamawiającego Generalnemu Wykonawcy.
c) Plac Budowy dla Wykonawcy będzie przekazywany przez Zamawiającego w częściach zgodnie z harmonogramem rzeczowo-terminowym.
d) Podczas realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca będzie stosował się do zasad BHP obowiązujących na placu budowy u Generalnego Wykonawcy który realizuje podstawowe roboty budowlane na przedmiotowej budowie. Zasady BHP obowiązujące u Generalnego Wykonawcy zostały przedstawione w załączniku nr 8 (część 1 i 2) do SIWZ.
e) Wykonawca zobowiązuje się do przekazania Zamawiającemu listy wszystkich pracowników zaangażowanych w realizację tego zakresu robót, celem wykonania identyfikatorów. Brak identyfikatorów uniemożliwia wstęp na teren placu budowy.
f) Pracownicy Wykonawcy mają prawo przebywać na budowie tylko i wyłącznie na części Placu Budowy przekazanej Wykonawcy i niezbędnej do realizacji zamówienia oraz korzystać tylko z wyznaczonego przez Zamawiającego dojścia do przedmiotowego Placu Budowy. Każdorazowo do przekazywanego frontu robót od Zamawiającego Wykonawca otrzyma plan sytuacyjny z oznaczonym aktualnie przekazywanym frontem robót oraz planem dojazdu do niego.
g) Wykonawca zorganizuje potrzebne do realizacji zaplecze budowy na swój koszt i ryzyko.
5. Rękojmia i gwarancja.
1. Strony postanawiają, iż odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne przedmiotu umowy wynosi 5 lata licząc od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu umowy.
2. Strony umowy postanawiają, że odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi zostanie rozszerzona przez udzielenie 5-letniej gwarancji bez ograniczenia jej zakresu za wady fizyczne całego przedmiotu umowy.
6. Zamówienia uzupełniające.
1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających dla Wykonawcy których wartość nie przekroczy 10 % wartości zamówienia podstawowego, w okresie do 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.
2. Zamówienia uzupełniające zostaną udzielone na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Zamówienia uzupełniające będą polegać na powtórzeniu tego samego rodzaju czynności co określone w przedmiocie zamówienia. Szczegółowy opis elementów możliwych do zrealizowania w ramach zamówień uzupełniających stanowi załącznik nr 10 do specyfikacji.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45316000, 45331200, 45311000, 38652100, 32350000, 45312200, 35125300, 45112710

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Niniejsze zamówienie jest częścią zamówienia, którego wartość całkowita przekracza kwotę 4 845 000 EUR. Wartość tej części przekracza kwotę 6 000 000 PLN.
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Rozpoczęcie 1.5.2011. Zakończenie 30.6.2011

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 150 000,00 PLN (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych).
Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy, który złoży najkorzystniejszą ofertę, złożenia przed podpisaniem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny brutto podanej w ofercie.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
Płatność jednorazowa po zrealizowaniu całości zamówienia.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
Konsorcjum firm zgodnie z art. 23 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29.1.2004 r. (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759).
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Tak
W przypadku złożenia najkorzystniejszej oferty Wykonawca będzie zobowiązany, do ubezpieczenia się na okres realizacji umowy:
a/ w zakresie zdarzeń losowych - roboty, obiekty, budowle, urządzenia oraz wszelkie mienie ruchome związane bezpośrednio z wykonywaniem robót;
b/ w zakresie odpowiedzialności cywilnej - za szkody oraz za następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich a powstałych w związku z prowadzonymi robotami w tym także ruchem pojazdów mechanicznych. Kwota ubezpieczenia musi wynosić co najmniej 1 000 000 PLN.
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: I. Dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunku braku podstaw do wykluczenia są:
1) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, dla osób fizycznych oświadczenie że w stosunku do tych osób nie otwarto likwidacji oraz nie ogłoszono upadłości, wzór stanowi załącznik nr 6 do specyfikacji;
2) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu -wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
3) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku spółek cywilnych w ofercie należy złożyć zaświadczenie z Urzędu Skarbowego oraz z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zarówno na spółkę, jak i na każdego ze wspólników;
4) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 Prawa zamówień publicznych - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
5) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Prawa zamówień publicznych - wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli wykonawca ma siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a osoby zarządzające wykonawcą, czyli te, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy Prawo zamówień publicznych mieszkają poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca w takiej sytuacji składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania tej osoby dotyczące jej niekaralności w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy Prawo zamówień publicznych. W przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
W przypadku składania oferty wspólnej przez kilku przedsiębiorców, każdy ze wspólników musi złożyć dokumenty wymienione w punkcie I w zakresie spełniania warunku braku podstaw do wykluczenia oraz wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. W przypadku składania kopii tych dokumentów, kopie te winny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez wspólników. Pozostałe dokumenty będą traktowane jako wspólne. Wspólnicy muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo, podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli każdego ze wspólników.
Wspólnicy ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia, określoną w art. 366 Kodeksu cywilnego.
II. Dokumenty wymagane od podmiotów zagranicznych.
1) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, to:
a) zamiast dokumentów, o których mowa w punkcie I p.pkt 1), I p.pkt 2), I p.pkt 3) i I p.pkt 5) (warunek braku podstaw do wykluczenia), składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
— nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
b) zamiast dokumentów, o których mowa w punkcie I p.pkt 4) (warunek braku podstaw do wykluczenia) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2) Dokumenty, o których mowa w punkcie 1), p.pkt a), tiret pierwszy i trzeci, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Dokument, o którym mowa w punkcie 1), p.pkt a), tiret drugi, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
3) Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punkcie 1), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis punktu 2) stosuje się odpowiednio.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca dołączy do oferty dokument potwierdzający spełnianie warunku. Będzie to informacja z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzająca posiadanie wymaganych środków finansowych lub zdolności kredytowej wykonawcy wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Uwaga: Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunku, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych – winien przedłożyć informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, dotyczącą tych podmiotów.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów Wykonawca wykaże że posiada środki finansowe w wysokości 4 000 000 PLN (słownie: cztery miliony złotych) lub posiada zdolność kredytową w wysokości 4 000 000 PLN (słownie: cztery miliony złotych).
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Wykonawca dołączy do oferty dokument potwierdzający spełnianie warunku wiedza i doświadczenie:
— wykaz wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, robót budowlanych z podaniem nazwy i adresu inwestycji, opisu i zakresu robót budowlanych, ich wartości brutto, dat wykonania rozpoczęcia i zakończenia robót oraz nazwy, adresu i telefonu zamawiającego. Wykaz należy przedstawić zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do specyfikacji,
— dokumenty potwierdzające, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, np. referencje.
2. Wykonawca dołączy do oferty dokument potwierdzający spełnianie warunku. dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
a) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, sporządzony według załącznika nr 4 do specyfikacji zawierający co najmniej:
— imię i nazwisko osoby,
— numer uprawnień wraz z ich szczegółowym zakresem i nazwą organu, który je wydał;
b) oświadczenie wykonawcy, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia – zawarte w druku OFERTA załącznik nr 2 do specyfikacji;
c) informacja o podstawie do dysponowania ww. osobami.
Uwaga:
Zgodnie z art. 26 ust. 2b Prawa zamówień publicznych wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu oraz osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, tj. przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów
1. Posiadanie wiedzy i doświadczenia niezbędnego do wykonania przedmiotu zamówienia, tj. udokumentowanie wykonania, tj. zakończenia (rozpoczęcie robót może mieć miejsce wcześniej) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonanie co najmniej:
— jednej roboty za kwotę minimum 6 000 000 PLN lub większej ilości umów (zamówień) o łącznej wartości co najmniej 6 000 000 PLN z tym, że wielkość najmniejszego zamówienia (umowy) winna przekraczać 1 500 000 PLN (jeżeli zamówienie obejmowało również realizację innych robót niż roboty odpowiadające swoim rodzajem robotom stanowiącym przedmiot zamówienia wartością zamówienia jest jedynie wartość robót odpowiadających swoim rodzajem robotom stanowiącym przedmiot zamówienia. Za roboty odpowiadające swoim rodzajem robotom stanowiącym przedmiot zamówienia uznaje się roboty w zakres których wchodziło wykonanie: Instalacji elektrycznej, systemu ochrony SSWN i CCTV, elementów klimatyzacji i wentylacji, instalacji nagłaśniającej, montaż urządzeń projekcji wideo. Określony zakres mógł zostać wykonany odpowiednio w ramach jednej, dwóch, trzech lub czterech umów (zamówień).
2. Dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.
a) osobami które będą pełnić funkcję kierowników robót, posiadających uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności: instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, lub równoważne im ważne uprawnienia wydane według wcześniejszych przepisów.
Zamawiający dopuszcza połączenie wyżej wskazanych funkcji pod warunkiem spełnienia przez osobę łączącą te funkcje warunków wymaganych dla pełnienia poszczególnych funkcji.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
NA/P/21/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów 8.4.2011 - 10:00
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
8.4.2011 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w miesiącach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 8.4.2011 - 10:30

Miejsce

W siedzibie Politechniki Rzeszowskiej, w pokoju nr 101, bud. A, ul. W. Pola 2, 35-959 Rzeszów, POLSKA.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Tak
odniesienie do projektów i/lub programów: Projekt pn: „Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne Politechniki Rzeszowskiej” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
Inne dokumenty wymagane przez zamawiającego, jakie wykonawcy muszą złożyć w ofercie:
1) wypełniony druk OFERTA załącznik nr 2 do specyfikacji;
2) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wynikającego z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, zawarte w druku OFERTA załącznik nr 2 do specyfikacji;
3) podpisany przez Wykonawcę harmonogram rzeczowo-terminowy zgodnie z którym realizowane będą roboty. Harmonogram stanowi załącznik nr 7 do specyfikacji;
4) potwierdzenie wniesienia wadium;
5) aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli wykonawca posiada taki wpis.
Dokument żądany od Wykonawcy którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą:
Wykonawca, który zostanie wyłoniony na drodze przetargu zobowiązany będzie do dostarczenia Zamawiającemu kosztorysu szczegółowego w 4 egzemplarzach oraz w formie elektronicznej, w terminie do 12 dni od daty podpisania umowy.
Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia niniejszego postępowania w trybie art. 93 ust. 1a, ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759).
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587840
Internet: http://www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: W prowadzonym postępowaniu mają zastosowanie przepisy zawarte dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych „Środki ochrony prawnej”.
W odniesieniu do odwołań zastosowanie mają także następujące przepisy wykonawcze do ustawy Prawo zamówień publicznych, tj.:
— Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 22.3.2010 r. w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznawaniu odwołań (Dz. U. z 2010 nr 48, poz. 280),
— Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia z dnia 15.3.2010 r. w sprawie wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania (Dz. U. z 2010 r. nr 41, poz. 238).
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587840
Internet: http://www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587800

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
25.2.2011
TI Tytuł PL-Rzeszów: Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
ND Nr dokumentu 87579-2011
PD Data publikacji 18/03/2011
OJ Dz.U. S 54
TW Miejscowość RZESZÓW
AU Nazwa instytucji Politechnika Rzeszowska
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 14/03/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 12/04/2011
DT Termin 12/04/2011
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 32350000 - Części sprzętu dźwiękowego i wideo
35125300 - Kamery bezpieczeństwa
38652100 - Projektory
45112710 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45311000 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312200 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45331200 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
OC Pierwotny kod CPV 32350000 - Części sprzętu dźwiękowego i wideo
35125300 - Kamery bezpieczeństwa
38652100 - Projektory
45112710 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45311000 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312200 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45331200 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
RC Kod NUTS PL325

18/03/2011    S54    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Rzeszów: Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

2011/S 54-087579

Politechnika Rzeszowska, ul. Wincentego Pola 2, W siedzibia Politechniki Rzeszowskiej, ul. W. Pola 2, 35-959 Rzeszów w pokoju nr 207, bud. A,, attn: Dominik Orzech, POLSKA-35-959Rzeszów. Tel. +48 178651250. E-mail: dorzech@prz.rzeszow.pl. Fax +48 178651075.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 2.3.2011, 2011/S 42-068215)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45316000, 45331200, 45311000, 38652100, 32350000, 45312200, 35125300, 45112710

Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych.

Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych.

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)

1. Zakres zamówienia.

Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane związane z wyposażeniem obiektu w instalacje i urządzenia nagłośnienia, oświetlenia i bezpieczeństwa (monitoring TV oraz p.poż.) oraz zagospodarowanie terenu w zakresie zieleni:

1.1. Oświetlenie sceny auli

1.2. Elementy klimatyzacji i wentylacji

1.3. Sieć strukturalna (Montaż urządzeń systemu nagłośnienia sal wielofunkcyjnych. Montaż urządzeń projekcji wideo)

1,4 System ochrony SSWN i CCTV (system sygnalizacji włamania i napadu oraz system centralnej telewizji dozorowej)

1.5. System inspicjenta (oprzewodowanie i montaż urządzeń).

Nagłośnienie auli (orurowanie, oprzewodowanie, montaż urządzeń systemu nagłośnienia i projekcji wizyjnych).

1.6. Zieleń

Szczegółowy zakres zamówienia ujęto w dokumentacji projektowej załącznik nr 1 do SIWZ.

(...).

6. Zamówienia uzupełniające

1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających dla Wykonawcy których wartość nie przekroczy 10 % wartości zamówienia podstawowego, w okresie do 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.

2. Zamówienia uzupełniające zostaną udzielone na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

3. Zamówienia uzupełniające będą polegać na powtórzeniu tego samego rodzaju czynności co określone w przedmiocie zamówienia. Szczegółowy opis elementów możliwych do zrealizowania w ramach zamówień uzupełniających stanowi załącznik nr 10 do specyfikacji.

IV.3.3) Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych: 8.4.2011 (10:00)

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 8.4.2011 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 8.4.2011 (10:30)

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)

1. Zakres zamówienia.

1.1. oświetlenie sceny auli;

1.2. elementy klimatyzacji i wentylacji;

1.3. sieć strukturalna;

a) montaż urządzeń projekcji wideo,

b) montaż urządzeń systemu nagłośnienia sal wielofunkcyjnych,

c) systemy prowadzenia przewodów i częściowe oprzewodowanie dla instalacji audio-video,

d) rozbudowa sieci logicznej w wybranych salach dydaktycznych,

e) dodatkowe gniazda sieci logicznej na korytarzach.

1.4 System ochrony SSWN i CCTV;

(system sygnalizacji włamania i napadu oraz system centralnej telewizji dozorowej).

1.5. System inspicjenta (pkt. 1-6 przedmiaru; Rurowanie i montaż kanałów podłogowych; Oprzewodowanie instalacji inspicjenta; Oprzewodowanie instalacji elektroakustycznej; Montaż urządzeń systemu nagłośnienia; Montaż urządzeń systemu projekcji wizyjnych; Montaż urządzeń systemu inspicjenta);

(pkt. 7; Trasy kablowe dla systemów słaboprądowych auli - dla systemu inspicjenta).

1.6. Zieleń;

1.7. Robot elektryczne - inne;

a) podgrzewanie koryta odwadniającego na dachu auli,

b) podgrzewanie wjazdu do garażu.

1.8. Roboty budowlane towarzyszące realizacji przedmiotu zamówienia.

Szczegółowy zakres zamówienia ujęto w dokumentacji projektowej załącznik nr 1 do SIWZ.

(...).

6. Zamówienia uzupełniające.

1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających dla Wykonawcy których wartość nie przekroczy 10 % wartości zamówienia podstawowego, w okresie do 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.

2. Zamówienia uzupełniające zostaną udzielone na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

3. Zamówienia uzupełniające będą polegać na powtórzeniu tego samego rodzaju czynności co określone w przedmiocie zamówienia. Szczegółowy opis elementów możliwych do zrealizowania w ramach zamówień uzupełniających przedstawiamy poniżej:

Przedmiot i zakres robót uzupełniających w branży budowlanej.

1. W zakres przewidzianych do wykonania robót wchodzą:

a) drobne konstrukcje stalowe,

b) wykonanie zabudów instalacji sanitarnych i elektrycznych,

c) montaż klap rewizyjnych,

d) wykonanie posadzki cementowej,

e) ułożenie płytek ceramicznych,

f) wykonanie zabudowy z paneli akustycznych,

g) wykonanie tynków wewnętrznych oraz szpachlowanie,

h) wykonanie zabudów sufitowych.

2. Opis prac towarzyszących i robót tymczasowych.

Do prac towarzyszących związanych z pracami budowlano-montażowymi należą:

— zabezpieczenie istniejących elementów wnętrz obiektu,

— zabezpieczenie istniejących elementów wystroju obiektu,

— montaż i demontaż rusztowań dla wykonania robót zewnętrznych lub wewnętrznych.

Wykonawca jest zobowiązany do ochrony przed uszkodzeniem lub zniszczeniem mienia lub własności osób trzecich. Wszelkie uszkodzenia mienia lub własności osób trzecich Wykonawca jest zobowiązany naprawić lub odtworzyć zgodnie ze stanem pierwotnym na własny koszt.

Wykonawca odpowiada za wszelkie uszkodzenia instalacji przechodzących przez budynek i jego otoczenie.

3. Wymagania dotyczące właściwości wyrobów budowlanych.

Wszystkie wyroby budowlane stosowane do wykonania robót budowlano - instalacyjnych powinny spełniać wymagania norm, posiadać certyfikaty, świadectwa dopuszczenia, aprobaty techniczne lub inne dokumenty świadczące o ich możliwości zastosowania do wykonania projektowanych robót. Dotyczy to przede wszystkim zgodności materiałów z normami polskimi [PN], normami branżowymi (BN).

Wykonawca powinien wykonać przedmiotowy zakres robót z zastosowaniem materiałów i rozwiązań takich samych lub równoważnych w stosunku do tych, które użyto w realizacji robot podstawowych. Propozycje materiałowe, próbki materiałów, ich kolorystyka lub zamiana na inny rodzaj wymaga akceptacji Zamawiającego.

Zastosowane materiały i wyroby powinny odpowiadać co do jakości wymogom i normom dla materiałów i wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie a określonych w artykule 10 ustawy Prawo Budowlane.

Wszystkie zastosowane do wbudowania materiały powinny być fabrycznie nowe, nie powinny być wcześniej użyte, winny odznaczać się najwyższą jakością. Powinny być składowane zgodnie z zaleceniami producentów w warunkach nie pogarszających ich parametrów technicznych i jakościowych.

4. Opis zakresu.

4.1. Drobne konstrukcje stalowe tj. wykonanie zadaszenia dachu części wyższej - polega na wykonaniu konstrukcji nośnej z kształtowników stalowych zabezpieczonych antykoro-zyjnie stanowiących konstrukcję pod zadaszenie urządzeń na dachu cz. wyższej. Zakres uwzględnia komplet prac łącznie z projektem wykonawczym, wykonaniem przejść przez istniejące poszycie dachu, malowaniem.

Do konstrukcji stalowej zostanie zamontowana poszycie z blachy.

4.2, Wykonanie zabudów instalacji sanitarnych i elektrycznych z płyty GKF gr. 12,5 mm na podkonstrukcji metalowej.

4.3,Montaż klap rewizyjnych systemowych wykończonych płytą g-k o wymiarach zgodnych ze specyfiką pomieszczenia zamykanych na niewidoczny zaczep.

4.4. Posadzka cementowa zatarta mechanicznie na gładko z cokolikiem.

4.5. Płytki: Posadzka z dwubarwnych wielkoformatowych płytek - 60 x 60 cm oraz średnio-wymiarowych - 40 x 40 cm (w sanitariatach i na ciągach komunikacyjnych zaplecza) płytek podłogowych jak i ściennych ceramicznych gresowych (z kamieni sztucznych), luzem ułożonych na zaprawie klejowej dostosowanej do rodzaju płytek, z oczyszczeniem i przygotowaniem podłoża, zagruntowaniem mlekiem cementowym, ustawieniem punktów wysokościowych, sortowaniem płytek, moczeniem, przycięciem, dopasowaniem i ułożeniem na zaprawie oraz wypełnieniem spoin zaprawą, oczyszczeniem i umyciem powierzchni, Stosować płytki o fakturze matowej, a w wydzielonych częściach o fakturze polerowanej. Spoiny wąskie wypełnione masą fugową o niskiej nasiąkliwości, elastycznej w kolorze płytek.

4.6. Wykonanie zabudowy z paneli akustycznych: Uzupełnienie miejscowe paneli akustycznych typu T 16/16/16 na ruszcie z wypełnieniem wełną mineralną 5 cm; wysunięte przed lico ściany l0 cm.

4,7. Wykonanie tynków: Tynki tradycyjne, cementowo - wapienne gr. l,5cm, kategorii IV. Tynki na sufitach tylko w pomieszczeniach w których nie przewidziano stropów podwieszonych. Rodzaj tynku na suficie analogiczny jak na ścianach danego pomieszczenia.

4.8. Sufity:

— płyty gipsowo-kartonowe wodoodporne GKI gr. 12,5 mm (sanitariaty i pomieszczenia mokre), płyty gipsowo-kartonowe ognioochronne GKF gr, 12,5 mm (pozostałe). Konstrukcja - ruszt stalowy systemowy podwójny z kształtowników profilowanych CD 60/27 i UD 28/27 kotwiony do stropu za pomocą dybli rozporowych metalowych i prętów ze stali ocynkowanej O 6 mm zakończonych wieszakami systemowymi. Izolacja - płyty z wełny mineralnej półtwardej „50" grub.5 cm,

— sufity rozbieralne z płyt z prasowanej wełny mineralnej firmy Ecophon. Zaprojek-towano stropy Ecophon Focus o wymiarach płyt 60x60cm, 60xl20cm,120xl20cm (patrz proj. Architektura wnętrz), które charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami akustycznymi,

— sufit rastrowy ażurowy H50 o oczkach 75/75 kolor oksydowane aluminium.

Przedmiot i zakres robót uzupełniających w branży elektrycznej i teletechnicznej.

1. Przedmiot i zakres robót.

W zakres przewidzianych do wykonania robót wchodzą:

a) wykonanie sieci LAN,

b) wykonanie tras kablowych,

c) wykonanie instalacji elektrycznych,

d) dostawy urządzeń audio-video.

2. Opis prac towarzyszących i robót tymczasowych.

Do prac towarzyszących związanych z pracami budowlano-montażowymi należą:

— zabezpieczenie istniejących elementów wnętrz obiektu,

— zabezpieczenie istniejących elementów wystroju obiektu,

— montaż i demontaż rusztowań dla wykonania robót zewnętrznych lub wewnętrznych.

Wykonawca jest zobowiązany do ochrony przed uszkodzeniem lub zniszczeniem mienia lub własności osób trzecich. Wszelkie uszkodzenia mienia lub własności osób trzecich Wykonawca jest zobowiązany naprawić lub odtworzyć zgodnie ze stanem pierwotnym na własny koszt.

Wykonawca odpowiada za wszelkie uszkodzenia instalacji przechodzących przez budynek i jego otoczenie.

3. Wymagania dotyczące właściwości wyrobów budowlanych.

Wszystkie wyroby budowlane stosowane do wykonania robót budowlano - instalacyjnych powinny spełniać wymagania norm, posiadać certyfikaty, świadectwa dopuszczenia, aprobaty techniczne lub inne dokumenty świadczące o ich możliwości zastosowania do wykonania projektowanych robót. Dotyczy to przede wszystkim zgodności materiałów z normami polskimi (PN), normami branżowymi (BN).

Wykonawca powinien wykonać przedmiotowy zakres robót z zastosowaniem materiałów i rozwiązań takich samych lub równoważnych w stosunku do tych, które użyto w realizacji robót podstawowych. Propozycje materiałowe, próbki materiałów, ich kolorystyka lub zamiana na inny rodzaj wymaga akceptacji Zamawiającego.

Zastosowane materiały i wyroby powinny odpowiadać co do jakości wymogom i normom dla materiałów i wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie a określonych w artykule 10 ustawy Prawo Budowlane.

Wszystkie zastosowane do wbudowania materiały powinny być fabrycznie nowe, nie powinny być wcześniej użyte, winny odznaczać się najwyższą jakością. Powinny być składowane zgodnie z zaleceniami producentów w warunkach nie pogarszających ich parametrów technicznych i jakościowych.

4. Opis zakresu.

4.1. Wykonanie sieci LAN.

Zakres prac obejmuje wykonanie okablowania strukturalnego kategorii 6 wraz z gniazdami oraz dokonanie niezbędnych pomiarów.

4.2. Wykonanie tras kablowych

Zakres prac obejmuje wykonanie tras kablowych wraz ze wszystkimi kształtkami i elementami montażowymi.

4.3.Wykonanie instalacji elektrycznych

Zakres prac obejmuje układanie kabli zasilających oraz wykonanie gniazd podwójnych 230V.

4.4. Dostawy urządzeń audio-video.

Zakres obejmuje dostawę projektorów oraz ekranów do wyświetlania obrazów z projektora.

IV.3.3) Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych: 12.4.2011 (10:00)

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 12.4.2011 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 12.4.2011 (10:30)


TI Tytuł PL-Rzeszów: Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
ND Nr dokumentu 97811-2011
PD Data publikacji 29/03/2011
OJ Dz.U. S 61
TW Miejscowość RZESZÓW
AU Nazwa instytucji Politechnika Rzeszowska
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 24/03/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 15/04/2011
DT Termin 15/04/2011
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 32350000 - Części sprzętu dźwiękowego i wideo
35125300 - Kamery bezpieczeństwa
38652100 - Projektory
45112710 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45311000 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312200 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45331200 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
OC Pierwotny kod CPV 32350000 - Części sprzętu dźwiękowego i wideo
35125300 - Kamery bezpieczeństwa
38652100 - Projektory
45112710 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45311000 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312200 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45331200 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
RC Kod NUTS PL325

29/03/2011    S61    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Rzeszów: Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

2011/S 61-097811

Politechnika Rzeszowska, ul. Wincentego Pola 2, W siedzibia Politechniki Rzeszowskiej, ul. W. Pola 2, 35-959 Rzeszów w pokoju nr 207, bud. A,, attn: Dominik Orzech, POLSKA-35-959Rzeszów. Tel. +48 178651250. E-mail: dorzech@prz.rzeszow.pl. Fax +48 178651075.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 2.3.2011, 2011/S 42-068215)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45316000, 45331200, 45311000, 38652100, 32350000, 45312200, 35125300, 45112710

Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych.

Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych.

Zamiast: 

IV.3.3) Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych: 12.4.2011 (10:00)

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 12.4.2011 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 12.4.2011 (10:30)

Powinno być: 

IV.3.3) Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych: 15.4.2011 (10:00)

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 15.4.2011 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 15.4.2011 (10:30)

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł PL-Rzeszów: Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
ND Nr dokumentu 156607-2011
PD Data publikacji 19/05/2011
OJ Dz.U. S 96
TW Miejscowość RZESZÓW
AU Nazwa instytucji Politechnika Rzeszowska
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 16/05/2011
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 32500000 - Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne
35125300 - Kamery bezpieczeństwa
38652100 - Projektory
45112710 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45311000 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312200 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45331200 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
OC Pierwotny kod CPV 32500000 - Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne
35125300 - Kamery bezpieczeństwa
38652100 - Projektory
45112710 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45311000 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312200 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45316000 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45331200 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
RC Kod NUTS PL325
IA Adres internetowy (URL) www.prz.rzeszow.pl

19/05/2011    S96    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Rzeszów: Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

2011/S 96-156607

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

Roboty budowlane

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I OSOBY KONTAKTOWE

Politechnika Rzeszowska
ul. Wincentego Pola 2
Kontaktowy: Politechnika Rzeszowska, ul. W. Pola 2, Rzeszów
Do wiadomości: Dominik Orzech
35-959 Rzeszów
POLSKA
Tel. +48 178651250
E-mail: dorzech@prz.rzeszow.pl
Faks +48 178651075

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej www.prz.rzeszow.pl

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Inne Uczelnia wyższa
Edukacja
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Kontynuacja prac związanych z budową Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno - Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej (W tym: system ochrony /SSWN i CCTV/, system inspicjenta, elementy klimatyzacji i wentylacji, nagłośnienie auli i oświetlenie sceny auli, montaż urządzeń systemu nagłośnienia sal wielofunkcyjnych, montaż urządzeń projekcji wideo, zieleń).
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych Rzeszów, Al. Powstańców Warszawy. Teren budowy Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno-Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej.

Kod NUTS PL325

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Zakres zamówienia.
1.1. Oświetlenie sceny auli
1.2. Elementy klimatyzacji i wentylacji
1.3. Sieć strukturalna
a) Montaż urządzeń projekcji wideo,
b) Montaż urządzeń systemu nagłośnienia sal wielofunkcyjnych.)
c) Systemy prowadzenia przewodów i częściowe oprzewodowanie dla instalacji audio-video,
d) Rozbudowa sieci logicznej w wybranych salach dydaktycznych,
e) dodatkowe gniazda sieci logicznej na korytarzach,
1.4 System ochrony SSWN i CCTV
(system sygnalizacji włamania i napadu oraz system centralnej telewizji dozorowej).
1.5. System inspicjenta (pkt. 1-6 przedmiaru; Rurowanie i montaż kanałów podłogowych; Oprzewodowanie instalacji inspicjenta; Oprzewodowanie instalacji elektroakustycznej; Montaż urządzeń systemu nagłośnienia; Montaż urządzeń systemu projekcji wizyjnych; Montaż urządzeń systemu inspicjenta) (pkt. 7; Trasy kablowe dla systemów słaboprądowych auli - dla systemu inspicjenta)
1.6. Zieleń
1.7. Robot elektryczne - inne
a) Podgrzewanie koryta odwadniającego na dachu auli b) Podgrzewanie wjazdu do garażu
1.8. Roboty budowlane towarzyszące realizacji przedmiotu zamówienia
Szczegółowy zakres zamówienia ujęto w dokumentacji projektowej załącznik nr 1 do SIWZ.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45316000, 45331200, 45311000, 38652100, 32500000, 45312200, 35125300, 45112710

II.1.6)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.2)CAŁKOWITA KOŃCOWA WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia
Wartość 7 163 910,00 PLN
Bez VAT

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
NA/P/21/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotycz?ce tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U. UE: 2011/S 42-068215 z dnia 2.3.2011

SEKCJA V: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

NAZWA Kontynuacja prac związanych z budową Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno - Administracyjnego Politechniki Rzeszowskiej (W tym: system ochrony /SSWN i CCTV/, system inspicjenta, elementy klimatyzacji i wentylacji, nagłośnienie auli i oświetlenie sceny auli, montaż urządzeń systemu nagłośnienia sal wielofunkcyjnych, montaż urządzeń projekcji wideo, zieleń).
V.1)DATA DECYZJI O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA:
7.5.2011
V.2)LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2
V.3)NAZWA I ADRES WYKONAWCY, NA RZECZ KTÓREGO ZOSTAŁA WYDANA DECYZJA O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

SKANSKA S.A.
ul. gen. J. Zajączka 9
01-518 Warszawa
POLSKA
E-mail: budownictwo.rzeszow@skanska.pl

V.4)INFORMACJE NA TEMAT WARTOŚCI ZAMÓWIENIA
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia
Wartość 5 618 367,38 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia
Wartość 7 163 910,00 PLN
Bez VAT
V.5)PRZEWIDYWANE JEST ZLECENIE PODWYKONAWSTWA W RAMACH ZAMÓWIENIA

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Tak
odniesienie do projektów i/lub programów: Projekt pn: "Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne Politechniki Rzeszowskiej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
VI.2)INFORMACJE DODATKOWE
VI.3)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587801
Internet: www.uzp.gov.pl.
Faks +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań 1. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.)
3. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 – tekst jednolity.) czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
4. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
6. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
7. Odwołanie wnosi się w terminach określonych w art. 182 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.).
8. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
9. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
10. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587801
Internet: www.uzp.gov.pl.
Faks +48 224587800

VI.4)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
16.5.2011

Adres: ul. Wincentego Pola 2, 35-959 Rzeszów
woj. PODKARPACKIE
Dane kontaktowe: email: dorzech@prz.edu.pl
tel: +48 178651250
fax: +48 178651075
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-04-08
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 6821520111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-03-02
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 60 dni
Wadium: 1150000 ZŁ
Szacowana wartość* 38 333 333 PLN  -  57 500 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.prz.rzeszow.pl
Informacja dostępna pod: Politechnika Rzeszowska
Wincentego Pola 2, 35-959 rzeszów, woj. podkarpackie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 08/04/2011
Okres związania ofertą: 1800 dni
Kody CPV
45316000-5 Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45331200-8 Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych