Warszawa: Modyfikacja systemu Portal KNF w celu automatyzacji procesu zarządzania certyfikatami


Numer ogłoszenia: 76636 - 2013; data zamieszczenia: 22.02.2013

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego , Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 2625240;2625276;2625263, faks 22 2625274.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.knf.gov.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Modyfikacja systemu Portal KNF w celu automatyzacji procesu zarządzania certyfikatami.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest modyfikacja systemu Portal KNF w celu automatyzacji procesu zarządzania certyfikatami w UKNF. a. Portal KNF jest aplikacją napisaną w technologii JEE 5 składającej się z portletów, działającej na systemie portalowym IBM WebSphere Portal Server 6, na systemie operacyjnym IBM AIX na serwerach IBM P595 z wykorzystaniem serwera bazy danych ORALCLE 10g w architekturze Oracle RAC. Architektura aplikacji jest trójwarstwowa i składają się na nią: i. warstwa danych -instancja bazy danych Oracle RAC 10g, chroniona przez rozwiązanie Imperva DAF, ii. warstwa usług - zestaw usług typu Web Services opartych na protokole SOAP over HTTP, iii. warstwa prezentacji - aplikacja Web działająca na serwerze aplikacyjnym IBM WebSphere Portal Server 6, chroniona przez rozwiązanie Imperva WAF, dostępna pośrednio przez zestaw serwerów WWW IBM HTTP Server (IHS). Aplikacja posiada trzy podstawowe moduły: wiadomości, ankiety i artykuły. Funkcjonuje w oparciu o ściśle określony system uprawnień użytkowników. b. Certyfikaty są generowane przy wykorzystaniu Microsoft CA. Certyfikaty wykorzystywane są do uwierzytelnienia użytkowników w Portalu KNF. 2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie następujących prac: 2.1 Analiza wymagań i dokumentów. 2.2 Analiza przedwdrożeniowa. 2.3 Projekt i implementacja komponentów prototypu. 2.4 Testy prototypu rozwiązania na środowisku deweloperskim i na środowisku testowym. Zgłoszenie gotowości do audytu. 2.5 Usunięcie zaleceń poaudutyowych (o ile wystąpią). 2.6 Aktualizacja istniejącej oraz utworzenie nowej dokumentacji. 2.7 Przeszkolenie 10 pracowników Zamawiającego w zakresie wdrożonych rozwiązań oraz przygotowanie materiałów szkoleniowych zgodnie ze wskazówkami Zamawiającego. 2.8 Wdrożenie rozwiązania na środowisku produkcyjnym, testowym i demo. 2.9 Świadczenie wsparcia technicznego dla wdrożonych modyfikacji przez okres 12 miesięcy od momentu podpisania protokołu odbioru. 3. Rozwiązanie musi zostać wdrożone w oparciu o szczegółową dokumentacją projektową, która zostanie udostępniona w II etapie przetargu, wyłonionym wykonawcom w I etapie postępowania. 4. Modyfikacje muszą zostać zakończone i zgłoszone do audytu w terminie do 90 dni roboczych od momentu podpisania umowy pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. Audyt rozwiązania, przeprowadzony przez firmę wskazaną przez Zamawiającego, będzie trwał około 3 tygodnie (pierwsza iteracja audytu). W zależności od wyników audytu, Wykonawca będzie musiał zrealizować wszystkie ewentualne zalecenia poaudytowe wskazane przez Zamawiającego. 5. Po zakończeniu audytu, w terminie do 5 dni roboczych, Wykonawca wdroży rozwiązania na środowisku produkcyjnym, testowym i demo oraz dokona aktualizacji dokumentacji..


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
72.00.00.00-5.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 18.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Wykonawca zobowiązany jest najpóźniej do upływu terminu składania ofert wnieść wadium w wysokości: 14 000,00 PLN. Wadium może być wniesione w: - pieniądzu; - poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; - gwarancjach bankowych; - gwarancjach ubezpieczeniowych; - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275). Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy: Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, Al. Jerozolimskie 7, nr konta 43 1130 1062 0000 0576 4220 0001, z dopiskiem: Modyfikacja systemu Portal KNF w celu automatyzacji procesu zarządzania certyfikatami. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne jeżeli w podanym terminie kwota, o której mowa znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego. Wadium winno znaleźć się na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. W przypadku wnoszenia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach, kserokopię dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy dołączyć do oferty, natomiast oryginał gwarancji/poręczenia należy umieścić w ofercie w sposób umożliwiający jego zwrot zgodnie z przepisami ustawy Pzp. Dokument wadium wniesionego w formie gwarancji/poręczenia powinien zawierać klauzulę o gwarantowaniu wypłaty należności w sposób nieodwołalny, bezwarunkowy i na pierwsze żądanie. Wadium takie powinno obejmować cały okres związania ofertą, poczynając od daty składania ofert. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. Zgodnie z art. 46 ust. 4a ustawy Pzp Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie do uzupełnienia dokumentów, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust.1 ustawy lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. Brak wniesienia wadium na warunkach jak wyżej spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania (art. 24 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp).


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał z należytą starannością minimum jedno zamówienie, w ramach jednego kontraktu, o wartości co najmniej 300 tysięcy złotych brutto, obejmujące co najmniej: a. Wykonanie portalu internetowego w oparciu o IBM WebSphere Portal w wersji 6.x lub nowszej zintegrowanego z aplikacją JEE, wdrożenie rozwiązania zintegrowanego z Microsoft CA; lub b. Wykonanie integracji dowolnego rozwiązania napisanego w technologii JEE z Microsoft CA i realizację co najmniej jednego wdrożenia Microsoft CA, które w ciągu roku wystawiło nie mniej niż 500 certyfikatów dla użytkowników końcowych,; oraz w obu przypadkach Wykonawca wykonał analizę potrzeb i wymagań klienta, opracował architekturę i projekt funkcjonalny dla nowego rozwiązania oraz wykonał projekt interfejsu graficznego i wdrożył z sukcesem produkt integracji,. Wykonawca zobowiązany jest do załączenia wraz z Wykazem wykonanych usług (Załącznik nr 6 do Ogłoszenia o zamówieniu) dowodów, czy przedmiotowe usługi zostały wykonane należycie. W przypadku, gdy wartość zamówienia określona została w walucie innej niż PLN Wykonawca zobowiązany jest dokonać przeliczenia tej kwoty na PLN przyjmując jako podstawę średni kurs danej waluty opublikowany przez NBP (wg tabeli A kursów średnich walut obcych) w dniu publikacji niniejszego ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej 6 (sześcioma) osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadającymi łącznie niżej wymienione kwalifikacje zawodowe i doświadczenie niezbędne do realizacji zamówienia, w tym co najmniej: a. jedną osobą, która posiada przynajmniej 3-letnie doświadczenie w kierowaniu projektami oraz nadzorowała wykonanie i wdrożenie co najmniej jednego projektu integracji aplikacji webowej napisanej w technologii JEE, z rozwiązaniami, które umożliwiającymi komunikację z Microsoft CA. Posiadająca ważny certyfikat PRINCE2 Practitioner lub Project Management Professional (PMP); b. jedną osobą, która zajmuje się projektowaniem architektury rozwiązań opartych o technologię JEE, posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowisku Architekta, która wykonała co najmniej jeden projekt architektury (w skład, której wchodziło Microsoft CA) rozwiązania webowego, które zostało z sukcesem wdrożone. Posiadająca certyfikat Oracle Certified Developer dla Java EE lub Microsoft Certified Professional Developer lub IBM Certified Solution Developer - WebSphere Portal V6.x lub nowszy; c. jedną osobą, która posiada umiejętności i przynajmniej 2-letnie doświadczenie w analizie biznesowej i systemowej potwierdzone ważnym certyfikatem REQB Foundation Level (Requirements Engineering Qualification Board Foundation Level) lub innym certyfikatem potwierdzającym umiejętności analityczne; d. dwoma osobami, które posiadają umiejętności programistyczne i 3 letnie doświadczenie konieczne przy wykonywaniu projektów integracji rozwiązań webowych wykorzystujących technologię JEE, z innymi rozwiązaniami działającymi w dowolnej architekturze, potwierdzone ważnym certyfikatem Oracle Certified Professional Java SE Programmer oraz jeden z certyfikatów IBM Certified Deployment Professional lub IBM Certified System Administrator lub IBM Certified Solution Developer - WebSphere Portal V6.x lub nowszy; e. jedną osobą posiadającą 2-letnie doświadczenie w testowaniu rozwiązań webowych napisanych w technologii JEE, w architekturze rozproszonej oraz testowaniu rozwiązań do zarządzania cyklem życia certyfikatu X509v3, posiadającą ważny certyfikat ISTQB Foundation Level (International Software Testing Qualifications Board Foundation Level); f. jedną osobą posiadającą 3-letnie doświadczenie w administrowaniu systemem WebSphere Portal V6.x lub nowszym, posiadającą ważny certyfikat IBM Certified System Administrator - WebSphere Portal V6.x lub nowszy; g. dwoma osobami posiadającymi 3-letnie doświadczenie w administrowaniu systemem Microsoft Windows Server 2008, posiadającymi ważny certyfikat Microsoft Certified Solution Expert; h. jedną osobą posiadająca minimum 2-letnie doświadczenie w konfigurowaniu i zarządzaniu środowiskiem Imperva Secure Sphere, posiadającą potwierdzenie udziału w autoryzowanym szkoleniu: dla części WAF - SecureSphere Web Application Firewall oraz dla części DAF - SecureSphere Database Security and Compliance.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
    • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
    • nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

Pełnomocnictwa do podpisania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu/oferty o ile prawo do podpisania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu/oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu/oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem wszystkich kopii dokumentów składanych wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu/ofertą. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie. Zamawiający dopuszcza możliwość składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu/oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców (w ramach oferty wspólnej w rozumieniu art. 23 ustawy Pzp pod warunkiem, że taka oferta spełniać będzie następujące wymagania: Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno być załączone do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i musi zawierać w szczególności wskazanie: a) postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy, b) wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby, c) ustanowionego Pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania. Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w tym Pełnomocnika. Podpisy muszą być złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji działalności gospodarczej Wykonawców - wzór pełnomocnictwa - Załącznik nr 4 do ogłoszenia o zamówieniu. Każdy z Wykonawców (każdy członek konsorcjum) składających wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu/ofertę wspólną musi wykazać brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków określonych w art. 24 ust. l ustawy Pzp. W tym celu konsorcjum składa oświadczenie oraz dokumenty określone w pkt. III.4.2) ogłoszenia o zamówieniu dla wszystkich Wykonawców. W odniesieniu do warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp wymagania te muszą być spełnione wspólnie przez Wykonawców. Oświadczenia, formularze, dokumenty sporządzone na załączonych do ogłoszenia o zamówieniu wzorach, składa i podpisuje w imieniu wszystkich Wykonawców, Pełnomocnik lub wszyscy Wykonawcy wpisując w miejscu przeznaczonym na podanie nazwy i adresu Wykonawcy, nazwy i adresy wszystkich Wykonawców składających wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu/ofertę wspólną. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą przez Zamawiającego wyłącznie z Pełnomocnikiem. Jeżeli wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu/oferta Wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Zamawiający może w ramach odpowiedzialności solidarnej żądać wykonania umowy w całości przez partnera kierującego lub od wszystkich partnerów łącznie lub od każdego z osobna. Wykonawca wchodzący w skład podmiotu wspólnego nie może wchodzić w skład innego podmiotu wspólnego, gdy ten inny podmiot złoży wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu/ofertę. Wykonawca ten nie może ponadto sam złożyć wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu/oferty w tym przetargu.


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg ograniczony.


IV.1.2) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu:
5.

Znaczenie warunków wyboru wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

Jeżeli liczba Wykonawców, którzy złożyli wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu nie przekroczy 5, Zamawiający zaprosi wszystkich Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, do złożenia ofert. Opis obiektywnego i niedyskryminacyjnego sposobu dokonywania wyboru wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert, gdy liczba wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż określona w ogłoszeniu o zamówieniu: Jeżeli liczba Wykonawców, którzy złożyli wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu, będzie większa niż 5, Zamawiający zaprosi do składania ofert 5 Wykonawców, którzy otrzymali najwyższą ocenę spełniania warunków udziału w postępowaniu. Przy wyborze Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert Zamawiający będzie się kierował następującymi warunkami: 1. Za każde zamówienie należycie wykonane, w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, tj.: za każde udokumentowane* wdrożenie portalu internetowego spełniającego warunki opisane w punkcie III.3.2 lit. a) , zakończone produkcyjnym uruchomieniem, zrealizowane przez Wykonawcę w ciągu ostatnich 3 lat, Wykonawca otrzyma - 12 pkt, jednak nie więcej niż 24 pkt łącznie. 2. Za każde zamówienie należycie wykonane, w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, tj.: za każde udokumentowane* wdrożenie portalu internetowego spełniającego warunki opisane w punkcie III.3.2 lit. a), z wykorzystaniem protokołu MS RCP/DCOM (wykorzystującego interfejs programistyczny Xenroll.dll lub Certenroll.dll), zakończone produkcyjnym uruchomieniem, inne niż wskazane w pkt IV.1.2 ppkt 1 Wykonawca otrzyma - 15 pkt, jednak nie więcej niż 30 pkt łącznie. 3. Za każde zamówienie należycie wykonane, w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, tj.: za każde udokumentowane* wykonanie integracji spełniającego warunki opisane w punkcie III.3.2 lit b), zakończone produkcyjnym uruchomieniem, Wykonawca otrzyma - 10 pkt, jednak nie więcej niż 20 pkt łącznie. 4. Za każde zamówienie należycie wykonane, w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, tj.: za każde udokumentowane* wdrożenie modyfikacji portalu internetowego spełniającego warunki opisane w punkcie III.3.2 lit a), w celu automatyzacji procesu zarządzania certyfikatami, zakończone produkcyjnym uruchomieniem, Wykonawca otrzyma - 10 pkt, jednak nie więcej niż 20 pkt łącznie. 5. Za każde zamówienie należycie wykonane, w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, tj.: za każde udokumentowane* wdrożenie centrum certyfikacji wydającego co najmniej 2000 certyfikatów rocznie Wykonawca otrzyma - 10 pkt, jednak nie więcej niż 10 pkt łącznie. 6. Za każde zamówienie należycie wykonane, w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, tj.: za każde udokumentowane* wdrożenie na platformie IBM AIX z wykorzystaniem IBM Websphere Portal Server, zakończone produkcyjnym uruchomieniem, Wykonawca otrzyma - 5 pkt, jednak nie więcej niż 5 pkt łącznie. 7. Za każde zamówienie należycie wykonane, w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, tj.: za każde udokumentowane* wdrożenie CA z wykorzystaniem sprzętowych tokenów USB wraz z systemem zarządzającym tokenami TMS firmy SafeNet, zakończone produkcyjnym uruchomieniem, Wykonawca otrzyma - 5 pkt, jednak nie więcej niż 5 pkt łącznie. Zamawiający zastrzega, że jedno wdrożenie, modyfikacja może być wskazana wyłącznie w jednym z powyższych punktów. *Wykonawca w celu udokumentowania wykonania zamówienia zobowiązany jest dołączyć do każdego zamówienia dowód potwierdzający należyte wykonanie zamówienia. Punktacji nie podlegają zamówienia przedstawione w wykazie usług na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt III.3.4. Usługi, o których mowa w pkt IV.1.2) ppkt 1-7 należy wskazać w Wykazie, stanowiącym Załącznik nr 10 do Ogłoszenia o zamówieniu. 8. Za każdą osobę, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia tj. : 8.1 za osobę posiadającą wiedzę i co najmniej 2 - letnie doświadczenie w zakresie urządzeń F5 oraz posiadająca certyfikat BIG-IP LTM engineer potwierdzający jej umiejętności - Wykonawca otrzyma - 5 pkt, jednak nie więcej niż 5 pkt łącznie. 8.2 za osobę posiadającą wiedzę i co najmniej 3 - letnie doświadczenie w zakresie projektowania rozwiązań opisanych w pkt III.3.2 lit. a) i b) Ogłoszenia oraz posiadającą certyfikat Oracle Certified Master Java EE Enterprise Architect lub Sun Certified Enterprise Architect EE potwierdzający jej umiejętności - Wykonawca otrzyma - 5 pkt, jednak nie więcej niż 5 pkt łącznie. Punktacji nie podlegają osoby przedstawione w wykazie osób na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt III.3.4. Osoby, o których mowa w pkt IV.1.2) ppkt 8 należy wskazać w Wykazie stanowiącym Załącznik nr 7 do Ogłoszenia o zamówieniu. Wykonawcy zostaną wyłonieni spośród firm spełniających wszystkie warunki udziału w postępowaniu. Wyłonienie Wykonawców odbędzie się na podstawie oceny punktowej. W przypadku, gdy dwóch lub więcej Wykonawców otrzyma tę samą liczbę punktów, o kolejności decydować będzie: 1. Łączna liczba osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, w ten sposób, że wyższą lokatę otrzyma Wykonawca, który przedstawił w Wykazie osób większą liczbę osób składających się na zespół Wykonawcy, a wykonawcy którzy przedstawili w wykazie mniejszą liczbę osób, odpowiednio kolejne, niższe lokaty. W przypadku, gdy nadal dwóch lub więcej Wykonawców otrzyma tą samą liczbę punktów, o kolejności decydować będzie: 2. Łączna, większa liczba wdrożeń, modyfikacji w zakresie, o którym mowa w pkt IV.1.2) ppkt 1-7 w ten sposób, że wyższą lokatę otrzyma Wykonawca, który zrealizował i przedstawił w Wykazie większą liczbę wdrożeń, modyfikacji, a wykonawcy którzy zrealizowali i przedstawili w wykazie mniejszą liczbę wdrożeń, modyfikacji, odpowiednio kolejne, niższe lokaty. W przypadku, gdy nadal dwóch lub więcej Wykonawców otrzyma tą samą liczbę punktów, o kolejności decydować będzie: 3. Łączna wartość zamówień ujętych w Wykazie wykonanych usług, w ten sposób, że wyższą lokatę otrzyma Wykonawca, który zrealizował i przedstawił w Wykazie wykonanych usług zamówienia na największą łączną wartość, a Wykonawcy którzy zrealizowali i przedstawili w wykazie zamówienia na niższe łączne wartości, odpowiednio kolejne, niższe lokaty.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zgodnie z art. 144 ust. 1 PZP Zamawiający przewiduje zmiany postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w wypadku wystąpienia jednej z następujących okoliczności: a) w przypadku zmiany stanu prawnego lub faktycznego, które mają wpływ na treść zawartej umowy; b) w przypadku zmiany urzędowej stawki podatku VAT, przy czym zmianie ulegnie kwota podatku VAT i kwota brutto; c) w przypadku, gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem obiektywnie uzasadnionej decyzji Zamawiającego co do kolejności i sposobu realizacji prac określonych w Ramowym harmonogramie wdrożenia rozwiązania; d) w przypadku, gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem uzasadnionych, niezawinionych przez Wykonawcę przerw w realizacji Umowy na skutek siły wyższej; e) w przypadku wystąpienia wszelkich obiektywnych zmian niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu Umowy, jeżeli taka zmiana leży w interesie publicznym; f) w przypadku zmiany formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zgodnie z art. 149 ustawy - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.); g) konieczność wprowadzenia zmian będzie dotyczyć treści o charakterze informacyjno-instrukcyjnym, niezbędnych dla sprawnej realizacji umowy, w szczególności zmian dotyczących zmiany numeru rachunku bankowego Wykonawcy lub Zamawiającego, zmiany osób upoważnionych do kontaktów, zmiany osób odpowiedzialnych za potwierdzenie prawidłowej realizacji zamówienia wraz z numerami tel., faksu, adresu poczty elektronicznej etc.; h) w przypadku opóźniania w toku procedury wyboru wykonawcy audytu bezpieczeństwa Zamawiający zastrzega możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy. i) W przypadku opóźnienia w udostępnieniu przez Zamawiającego środowiska testowego tożsamego ze środowiskiem produkcyjnym Zamawiający zastrzega możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy. Wszystkie zmiany Umowy dokonywane są w formie pisemnej pod rygorem nieważności i muszą być podpisane przez upoważnionych przedstawicieli obu Stron z wyłączeniem okoliczności, o których mowa w lit. c), h) oraz i) .


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa Biuro Podawcze wejście od ul. Boduena.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
06.03.2013 godzina 09:00, miejsce: Wniosek należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Biurze Podawczym przy Pl. Powstańców Warszawy 1 00-950 Warszawa, wejście od ul. Boduena.


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Faktyczny termin realizacji zamówienia: 1. Świadczenie wsparcia technicznego dla wdrożonych modyfikacji przez okres 12 miesięcy od momentu podpisania protokołu odbioru. 2. Modyfikacje muszą zostać zakończone i zgłoszone do audytu w terminie do 90 dni roboczych od momentu podpisania umowy pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. Audyt rozwiązania, przeprowadzony przez firmę wskazaną przez Zamawiającego, będzie trwał około 3 tygodnie (pierwsza iteracja audytu). W zależności od wyników audytu, Wykonawca będzie musiał zrealizować wszystkie ewentualne zalecenia poaudytowe wskazane przez Zamawiającego. 3. Po zakończeniu audytu, w terminie do 5 dni roboczych, Wykonawca wdroży rozwiązania na środowisku produkcyjnym, testowym i demo oraz dokona aktualizacji dokumentacji..


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

Adres: Piękna 20, 00-549 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: zamowienia@knf.gov.pl,
tel: 22 262 57 77,
fax: 22 262 52 74; 262 52 70
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-03-05
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 7663620130
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-02-21
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PO]: Przetarg Ograniczony
Czas na realizację: 18 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.knf.gov.pl
Informacja dostępna pod: Urząd Komisji Nadzoru Finansowego Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa Biuro Podawcze wejście od ul. Boduena
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
72000000-5 Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia