TI Tytuł Polska-Gromnik: Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
ND Nr dokumentu 77937-2014
PD Data publikacji 07/03/2014
OJ Dz.U. S 47
TW Miejscowość GROMNIK
AU Nazwa instytucji Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gromnik
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 04/03/2014
DD Termin składania wniosków o dokumentację 14/04/2014
DT Termin 15/04/2014
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45240000 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45244000 - Wodne roboty budowlane
45247220 - Roboty budowlane w zakresie przelewów
45247230 - Roboty budowlane w zakresie grobli
OC Pierwotny kod CPV 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45240000 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45244000 - Wodne roboty budowlane
45247220 - Roboty budowlane w zakresie przelewów
45247230 - Roboty budowlane w zakresie grobli
RC Kod NUTS PL217
IA Adres internetowy (URL) www.gromnik.krakow.lasy.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

07/03/2014    S47    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Gromnik: Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

2014/S 047-077937

Ogłoszenie o zamówieniu

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gromnik
Gen. Andersa 1
Osoba do kontaktów: Grzegorz Wojtanowski
33-180 Gromnik
POLSKA
Tel.: +48 146514205
E-mail: gromnik@krakow.lasy.gov.pl
Faks: +48 146515081

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.gromnik.krakow.lasy.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: gospodarka leśna
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Roboty budowlane pod nazwą „Przebudowa (modernizacja) istniejących śródleśnych dwóch czaszy zbiorników stanowiących funkcjonalnie jedną całość na terenie Leśnictwa Bistuszowa oddz.154” realizowanymi na terenie nadleśnictwa gromnik w ramach projektu: „Przeciwdziałanie skutkom odpływu wód opadowych na terenach górskich. Zwiększenie retencji i utrzymanie potoków oraz związanej z nimi infrastruktury w dobrym stanie”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: teren Nadleśnictwa Gromnik, leśnictwo Bistuszowa.

Kod NUTS PL217

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
I. Informacje ogólne:
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, wykonane na rzecz Nadleśnictwa Gromnik niezbędne do realizacji zadań retencji w górach, ujęte w planie gospodarczym na rok 2014
2. Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę (modernizację) istniejących śródleśnych dwóch czaszy zbiorników stanowiących funkcjonalnie jedną całość na terenie leśnictwa Bistuszowa oddz.154” zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz dokumentacji technicznej.
3. Lokalizacja zadania:
Przebudowa (modernizacja) istniejących śródleśnych dwóch czaszy zbiorników stanowiących funkcjonalnie jedną całość na terenie leśnictwa Bistuszowa.
II. Informacje szczegółowe:
1. Transport materiałów na teren budowy i z budowy należy wykonać środkami transportu dostosowanymi do tonażu określonego na drogach dojazdowych do miejsca prowadzenia robót.
2. Zamawiający nie zapewnia doprowadzenia i eksploatacji mediów na teren prowadzenia robót. W związku z powyższym Wykonawca winien powyższe koszty wliczyć w cenę oferty.
3. Wykonawca w ramach wynagrodzenia określonego w ofercie zobowiązany jest do wykonania i oznakowania oraz zabezpieczenia miejsc prowadzenia robót na czas ich realizacji i zapewni bezpieczne dojście i dojazd do terenu robót.
4. Rozpoczęcie robót może nastąpić po wyniesieniu w teren oznakowania i po odbiorze dokonanym przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego.
5. Wykonawca we własnym zakresie wyceni (ujmie w narzutach kosztów ogólnych) wartości wynagrodzenia ustalonego w ofercie, a następnie wykona następujące czynności:
a) wyniesie w teren punkty główne obiektu podane w opracowaniu projektowym,
b) zapewni reper (repery) robocze w dowiązaniu do reperów państwowych,
c) wykona pomiary geodezyjne niezbędne do prawidłowego realizowania robót i dokonania odbioru robót objętych przetargiem (wyniesienie obiektu w teren, pomiary powykonawcze, w tym opracowanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej, wraz z jej zaklauzulowaniem w odpowiednim ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, odbiór robót w postaci operatu kolaudacyjnego) w zakresie ustalonym w projekcie,
d) urządzi zaplecze i plac budowy w miejscu uzgodnionym z Zamawiającym,
e) najpóźniej w dniu wyznaczonym na przekazanie placu budowy przedłoży Inspektorowi Nadzoru Inwestorskiego opracowany i kompletny plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
f) wykona i zamontuje tablice informacyjne w miejscu robót według wskazań Inspektora Nadzoru Inwestorskiego.
g) W przypadku konieczności wykonania badań np: materiałów, gruntu itp. Wykonawca wykona te badania na własny koszt, a wyniki badań przekaże Zamawiającemu wraz z protokołami odbioru.
h) Wykonawca uzyska prawomocną decyzję pozwolenia na użytkowanie obiektu oraz poniesie koszty związane z opłatami administracyjnymi z tego tytułu.
i) Technologia wykonania robót budowlanych określona została w projektach budowlanych oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. Podane, w przedmiarach w kolumnie podstawy oznaczenia, są jedynie pomocnicze i nie określają technologii budowy.
6. W ramach niniejszego zamówienia oraz ceny ofertowej wykonawca zobligowany będzie do wykonania oraz zapewnienia:
a) sprawnej organizacji i zagospodarowania zaplecza budowy,
b) zapewnienie zgodnych z przepisami prawa warunków bhp i ppoż.,
c) dokonanie niezbędnych pomiarów i badań laboratoryjnych itp. jeżeli są niezbędne do oddania przedmiotu zamówienia do użytkowania,
d) sporządzenie dokumentacji fotograficznej z każdego etapu wykonania robót.
e) w przypadku korzystania z podwykonawców koordynowania robót podwykonawców, ponosząc za nie pełną odpowiedzialność.
f) zapewnienie nadzoru technicznego nad realizowanym zadaniem, nadzoru nad personelem w zakresie porządku i dyscypliny pracy.
g) prawidłowego prowadzenia dokumentacji budowy.
h) wykonywanie prac z uwzględnieniem wszystkich warunków i nakazów wynikających z uzgodnień i zobowiązań wzajemnych.
i) Przy realizacji zamówienia zagwarantowania, aby wszystkie materiały użyte do wykonania przedmiotu umowy posiadały dopuszczenie do obrotu oraz właściwe deklarację zgodności lub certyfikaty zgodności z obowiązującymi w tym zakresie normami. Wykonawca, ww. dokumenty na żądanie Zamawiającego dostarczy przy odbiorze końcowym. Wyklucza się montaż jakichkolwiek materiałów i sprzętu nie posiadających ważnych certyfikatów.
j) na pisemne żądanie Zamawiającego Wykonawca zapewni na swój koszt wykonanie badań laboratoryjnych, dostarczenie oprzyrządowania i zapewnienie potencjału ludzkiego w celu sprawdzenia jakości i ilości materiałów użytych do wykonania zamówienia oraz jakości wykonanych robót.
k) wymagania dotyczące robót – wszystkie prace winny być zrealizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, obowiązującymi normami, warunkami technicznymi i sztuką budowlaną, przepisami bhp, ppoż. z zaleceniami inspektora nadzoru Zamawiającego, oraz zgodnie z wymogami dokumentacji projektowej i wytycznymi niniejszej Specyfikacji, a także jej pozostałymi załącznikami.
l) podczas realizacji inwestycji Wykonawca zapewni Zamawiającemu możliwość sprawdzenia materiałów budowlanych, które będą użyte do wykonania przedmiotu umowy.
m) wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także (w razie korzystania) z dróg, nieruchomości, urządzeń, obiektów itp., które Wykonawca naruszył przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
7. W ramach umowy oraz wskazanego w ofercie wynagrodzenia Wykonawca zobligowany będzie również do:
a) Uzyskania pozwolenia na użytkowanie i zgłosić zakończenie robót w nadzorze budowlanym,
b) wytyczyć obiekt przez uprawnionego geodetę wraz z wpisem do dziennika budowy (geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza),
c) Uwzględnić i ponieść koszty związane z zagospodarowaniem placu budowy obejmujące pomieszczenia socjalno-bytowe i sanitarne dla pracowników biorących udział w procesie technologicznym budowy,
d) Na własny koszt zabezpieczyć dostawy wody do procesów technologicznych budowy jak i socjalno-bytowych pracowników do czasu wybudowania i przekazania do eksploatacji przyłącza wodociągowego,
e) Pokryć koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej i wody dla procesów technologicznych budowy i socjalno - bytowych pracowników od dnia przekazania placu budowy do dnia protokołu końcowego odbioru robót,
8. Podczas prowadzenia robót budowlanych należy spełnić warunki określone w uzyskanych uzgodnieniach, pozwoleniach, decyzjach i opiniach a w szczególności w :
a) ostatecznej decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych
b) decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót
c) pozwoleniu wodnoprawnym
d) Pozwoleniu na budowie
III. Informacja o gwarancji
1. Na wykonany cały przedmiot zamówienia Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji minimum 5 lat.
2. Wzór karty gwarancyjnej stanowi załącznik nr 10 do siwz, który jest jednocześnie załącznikiem do umowy.
3. Termin gwarancji liczony będzie od daty uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
4. Okresy gwarancji udzielane przez Podwykonawców muszą odpowiadać, co najmniej okresowi udzielonemu przez Wykonawcę i liczone będą od daty odbioru bez zastrzeżeń całości zamówienia.
IV Informacja o rozwiązaniach równoważnych:
a) W przypadku, gdy w dokumentacji technicznej (rysunkach, projektach, opisach itp.) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia dopuszcza się możliwość składania ofert równoważnych (materiałów równoważnych).
b) Wszelkie wymienione z nazwy materiały i urządzenia użyte w przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej służą określeniu wyłącznie standardu i mogą być zastąpione innymi materiałami o nie gorszych parametrach technicznych, użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych i walorach estetycznych, przy uwzględnieniu prawidłowej współpracy z pozostałymi materiałami i urządzeniami (materiały równoważne) oraz spełniających wymogi norm określonych w STWiOR. W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalnościach niż określone w dokumentacji technicznej.
c) Zaproponowane rozwiązania równoważne nie mogą powodować konieczności przeprojektowania załączonej do siwz dokumentacji technicznej.
d) Wykonawca powołujący się na rozwiązania równoważne stosownie do dyspozycji art. 30 ust. 5 PZP musi wykazać, że oferowane dostawy spełniają warunki określone przez Zamawiającego.
e) W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych dokumenty dołączone do oferty na potwierdzenie równoważności będą podlegały ocenie w oparciu o kryteria wskazane powyżej.
f) W przypadku, gdy wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w dokumentacji technicznej.
V. Warunki zapłaty za wykonane roboty:
a) Zamawiający oświadcza, że posiada zdolność płatniczą, gwarantującą terminowe regulowanie zobowiązań wobec Wykonawcy.
b) Zapłata za wykonane prace nastąpi na podstawie jednej faktury końcowej, po uzyskaniu prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie.
c) Faktura płatna będzie przelewem w terminie 30 dni od daty jej doręczenia wraz z prawomocną decyzją pozwolenia na użytkowanie Zamawiającemu na konto bankowe wskazane na fakturze.
d) Do faktury wykonawca zobligowany będzie doręczyć protokół odbioru końcowego bez zastrzeżeń wraz z dokumentami potwierdzającymi rozliczenie się wykonawcy z podwykonawcami, o których mowa w umowie.
e) Wierzytelności, jakie mogą powstać przy realizacji niniejszej umowy u Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, nie mogą być przedmiotem cesji (przelewu, sprzedaży) bez pisemnej zgody Zamawiającego.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45200000, 45240000, 45244000, 45247220, 45247230

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 10 ust. 1 oraz art. 39 i następnych ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, którego wartość zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwot określonych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.
Postępowanie prowadzone jest w ramach projektu „ Przeciwdziałanie skutkom odpływu wód opadowych na terenach górskich. Zwiększenie retencji i utrzymanie potoków oraz związanej z nimi infrastruktury w dobrym stanie”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności - III Oś Priorytetowa Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” -Zarządzanie zasobami i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska.
Wartości niniejszego zamówienia nie należy utożsamiać z wartością całego projektu
Szacunkowa wartość bez VAT: 103 109 160,16 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 9.5.2014. Zakończenie 30.10.2014

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
W przedmiotowym postępowaniu jest wymagane wadium.
2. Zamawiający wymaga wniesienia wadium dla przedmiotu zamówienia w wysokości 5 500 zł. (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych).
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt.2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. 2007r, Nr 42, poz. 275).
4. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: BGŻ S.A. o/T-ów 12 2030 0045 1110 0000 0084 0200 z dopiskiem „Przebudowa (modernizacja) istniejących śródleśnych dwóch czaszy zbiorników stanowiących funkcjonalnie jedną całość na terenie Leśnictwa Bistuszowa oddz.154”.
5. Wadium wnoszone w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej, lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, należy złożyć w formie oryginału, zaleca się jego zdeponowanie u Zamawiającego: w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz.: 08:00-14:00 w kasie Nadleśnictwa mieszczącej się w siedzibie Zamawiającego.
6. Z treści wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej, lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. Wadium musi być wniesione najpóźniej przed upływem terminu składania ofert.
8. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego.
9. Wadium musi zabezpieczać cały okres związania ofertą. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
10. W przypadku składania przez wykonawcę wadium w formie gwarancji/poręczeń, gwarancja/poręczenie powinno zawierać co najmniej następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji, poręczyciela) oraz wskazanie ich siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem,
c) kwotę gwarancji, poręczenia
d) termin ważności gwarancji/ poręczenia
e) zobowiązanie gwaranta (poręczyciela) do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania ofertą.
11. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
12. Zwrot wadium.
a) Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.13 litera d niniejszego rozdziału.
b) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
c) Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
d) Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
13. Zatrzymanie wadium.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
d) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
14. Inne postanowienia dotyczące wadium.
Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który nie wniósł wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3 ustawy, albo nie zgodził się na przedłużenie okresu związania ofertą. Jednocześnie ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
Zabezpieczenia
Zamawiający będzie żądać od Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości: 10 % ceny ofertowej (brutto) .
2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione w następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt. 2 ustawy z dn. 9 listopada 2000 r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
4. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone w formie pieniężnej powinno zostać wpłacone przelewem na wskazany przez Zamawiającego rachunek bankowy.
5. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
6. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka w/w form zabezpieczenia, o których mowa w art. 148 ust. 1 ustawy PZP z zachowaniem jego ciągłości i bez zmniejszenia wysokości
7. Zamawiający dokona zwrotu zabezpieczenia należytego wykonania umowy w następujący sposób:
a) 70 % wartości zabezpieczenia zostanie zwrócone po wykonaniu zamówienia, w terminie 30 dni od daty sporządzenia protokołu odbioru ostatecznego,
b) 30 % wartości zabezpieczenia zostanie zatrzymane przez Zamawiającego na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady – kwota ta zostanie wrócona nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
a) Zamawiający oświadcza, że posiada zdolność płatniczą, gwarantującą terminowe regulowanie zobowiązań wobec Wykonawcy.
b) Zapłata za wykonane prace nastąpi na podstawie jednej faktury końcowej, po uzyskaniu prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie.
c) Faktura płatna będzie przelewem w terminie 30 dni od daty jej doręczenia wraz z prawomocną decyzją pozwolenia na użytkowanie Zamawiającemu na konto bankowe wskazane na fakturze.
d) Do faktury wykonawca zobligowany będzie doręczyć protokół odbioru końcowego bez zastrzeżeń wraz z dokumentami potwierdzającymi rozliczenie się wykonawcy z podwykonawcami, o których mowa w umowie.
e) Wierzytelności, jakie mogą powstać przy realizacji niniejszej umowy u Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, nie mogą być przedmiotem cesji (przelewu, sprzedaży) bez pisemnej zgody Zamawiającego.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy występujący wspólnie (art. konsorcja, spółki cywilne).
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o zamówienie publiczne na podstawie art. 23 Pzp. W takim przypadku Wykonawcy muszą wykazać spełnianie warunków uczestnictwa, o których mowa w art. 22 Pzp łącznie.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie publiczne muszą odrębnie wykazać brak podstaw do wykluczenia. W przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie wszyscy partnerzy ponosić będą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy zgodnie z jej postanowieniami.
3. W przypadku podmiotów występujących wspólnie do oferty należy przedłożyć pełnomocnictwo (oryginał lub notarialnie poświadczoną kopię) do złożenia oferty lub złożenia oferty i podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego. Dołączone do oferty pełnomocnictwo powinno jednoznacznie określać postępowanie, do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania, oraz wymieniać wszystkich wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia,
4. W przypadku oferty składanej przez wykonawców ubiegające się wspólnie o udzielenie zamówienia, wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie – wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na wykonawcę; w miejscu art. „nazwa i adres wykonawcy” muszą wpisać dane dotyczące wykonawców występujących wspólnie (konsorcjum, spółki), a nie pełnomocnika.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają wymogi określone ' w art. 22 ust. 1 PZP oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 Pzp. Na potwierdzenie powyższego warunku wykonawca złoży oświadczenie wg wzoru stanowiącego odpowiednio załącznik nr 2 oraz 3 potwierdzające:
1. posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Działalność objęta przedmiotem zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień, w związku z czym Zamawiający nie precyzuje tego warunku.
2. posiadanie wiedzy i doświadczenia:
Wykonawca musi wykazać, że wykonał w sposób zgodny z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał co najmniej dwie roboty budowlane z zakresu inżynierii wodnej (polegających na odmulaniu lub odtworzeniu zbiorników wodnych) o wartości nie mniejszej niż 30 tys. zł. netto każda.
W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia, dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
a) wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 4 do SIWZ.
b) Określenie robót budowlanych, których dotyczy obowiązek wskazania przez Wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie: W wykazie wykonawca winien umieścić wszystkie roboty budowlane konieczne do potwierdzenia spełniania warunku doświadczenia, w tym wyłącznie roboty budowlane wykonane należycie.
c) Zgodnie z art. 26 ust. 2 b Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Wzór pisemnego zobowiązania innych podmiotów stanowi załącznik nr 8 do siwz.
Ocena przedmiotowego warunku odbywać się będzie w oparciu o ww. dokumenty.
3. dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Wykonawca musi wykazać, że dysponuje osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się uprawnieniami budowlanymi wydanymi na podstawie Prawa budowlanego czy odpowiednich wcześniejszych przepisów lub uprawnieniami zagranicznymi równoważnymi, uznanymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z art. 12 a Prawa budowlanego, tj. ustawą o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej z dnia 18.03.2008 r. oraz posiadające doświadczenie do funkcji jakie zostaną im powierzone, tj.:
a) Minimum 1 osoba pełniąca funkcję Kierownika Budowy z wykształceniem wyższym technicznym, uprawnienia budowlane: do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w zakresie dróg i mostów, staż pracy minimum 5 lat.
W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia, dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
a) wykaz osób, którego wzór stanowi załącznik nr 5 oraz oświadczenia o posiadaniu uprawnień przez te osoby – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 . Wykaz osób, którymi wykonawca dysponuje lub będzie dysponował, a które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia musi zawierać informacje na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami.
b) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Wzór pisemnego zobowiązania stanowi załącznik nr 8 do niniejszej siwz.
Ocena przedmiotowego warunku odbywać się będzie w oparciu o ww. dokumenty.
V.2. Wykonawcy występujący wspólnie (art. konsorcja, spółki cywilne).
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o zamówienie publiczne na podstawie art. 23 Pzp. W takim przypadku Wykonawcy muszą wykazać spełnianie warunków uczestnictwa, o których mowa w art. 22 Pzp łącznie.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie publiczne muszą odrębnie wykazać brak podstaw do wykluczenia. W przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie wszyscy partnerzy ponosić będą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy zgodnie z jej postanowieniami.
3. W przypadku podmiotów występujących wspólnie do oferty należy przedłożyć pełnomocnictwo (oryginał lub notarialnie poświadczoną kopię) do złożenia oferty lub złożenia oferty i podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego. Dołączone do oferty pełnomocnictwo powinno jednoznacznie określać postępowanie, do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania, oraz wymieniać wszystkich wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia,
4. W przypadku oferty składanej przez wykonawców ubiegające się wspólnie o udzielenie zamówienia, wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie – wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na wykonawcę; w miejscu art. „nazwa i adres wykonawcy” muszą wpisać dane dotyczące wykonawców występujących wspólnie (konsorcjum, spółki), a nie pełnomocnika.
VI.1 Na potwierdzenie warunków udziału w postępowaniu określonych w rozdziale V Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć następujące dokumenty:
1. Oświadczenie, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, określone w art. 22 ust. 1 Pzp wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SIWZ;
2. Wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 4 do SIWZ;
Zamawiający informuje, że dowodami, o których mowa w punkcie 2 są :
a) poświadczenie,
b) w przypadku zamówień na roboty budowlane – inne dokumenty – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w literze a)
W przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów,
3. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – Wzór wykazu stanowi załącznik nr 5 do SIWZ;
4. Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SIWZ;
5. Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
6. Jeżeli wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. (załącznik nr 8)
VI.2 Dokumenty na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z postępowania:
1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 PZP wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej SIWZ;
2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
5. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, w okolicznościach wymienionych w art.24 ust.2 pkt.5 ustawy, należy przedłożyć:
a) Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331 z późn. zm.) lub
b) Informację, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331 z późn. zm.) – z wykorzystaniem wzoru formularza załącznik nr 7 do niniejszej SIWZ.
6. Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2 b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia określonych w punkcie VI.2.
VI.3 Dokumenty podmiotów zagranicznych
1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w VI.2 pkt 2-4 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
– nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
Dokument, o którym mowa w ust. 1, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
VI.4 Inne dokumenty, które należy dołączyć do oferty:
1. Wypełniony zgodnie z treścią i podpisany formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej SIWZ lub dokument sporządzony wg jego wzoru
2. Kosztorys ofertowy – sporządzony w oparciu o załączone przedmiary metodą kalkulacji uproszczonej.
3. Potwierdzenie wniesienia wadium
4. Wykaz części zamówienia, które wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom na formularzu oferty załączniku nr 1
5. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika z dokumentów rejestrowych do oferty należy załączyć stosowne pełnomocnictwo do złożenia oferty. Dołączone do oferty pełnomocnictwo powinno jednoznacznie określać postępowanie, do którego się odnosi i precyzować zakres umocowania.
6. W przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
VI.5 Forma dokumentów.
1. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. W przypadku składania elektronicznych dokumentów powinny być one opatrzone przez wykonawcę bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
2. Dokumenty takie jak oświadczenia, oferta, pisemne zobowiązanie innych podmiotów, pełnomocnictwo winno być złożone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.
3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
4. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Sytuacja ekonomiczna i finansowa.
Zamawiający uzna, za spełniony warunek, jeżeli wykonawca przedstawi informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert na kwotę nie mniejszą niż 20.000,00 zł.
Ocena przedmiotowego warunku odbywać się będzie w oparciu o ww. dokumenty.
W przypadku, gdy kwoty określone w dokumentach składanych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełnienia warunków udziału wyrażone są w innych walutach niż PLN, do ich przeliczania na PLN Zamawiający przyjmie średni kurs NBP dla danej waluty z dnia przekazania ogłoszenia do publikacji. Ten sam kurs Zamawiający przyjmie przy przeliczaniu wszelkich innych danych finansowych.
Zgodnie z art. 26 ust. 2c Prawa zamówień publicznych, jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku.
Zgodnie z art. 26 ust. 2b Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Zamawiający uzna, za spełniony warunek, jeżeli wykonawca przedstawi informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert na kwotę nie mniejszą niż 20.000,00 zł.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadanie wiedzy i doświadczenia: W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia, dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
a) wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 4 do SIWZ.
b) Określenie robót budowlanych, których dotyczy obowiązek wskazania przez Wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie: W wykazie wykonawca winien umieścić wszystkie roboty budowlane konieczne do potwierdzenia spełniania warunku doświadczenia, w tym wyłącznie roboty budowlane wykonane należycie.
c) Zgodnie z art. 26 ust. 2 b Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Wzór pisemnego zobowiązania innych podmiotów stanowi załącznik nr 8 do siwz.
Ocena przedmiotowego warunku odbywać się będzie w oparciu o ww. dokumenty.
dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia, dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
a) wykaz osób, którego wzór stanowi załącznik nr 5 oraz oświadczenia o posiadaniu uprawnień przez te osoby – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6. Wykaz osób, którymi wykonawca dysponuje lub będzie dysponował, a które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia musi zawierać informacje na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami.
b) Zgodnie z art. 26 ust. 2b Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Wzór pisemnego zobowiązania stanowi załącznik nr 8 do niniejszej siwz.
Ocena przedmiotowego warunku odbywać się będzie w oparciu o ww. dokumenty.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Zamawiający uzna warunki za spełnione gdy:
Wykonawca musi wykazać, że wykonał w sposób zgodny z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał co najmniej dwie roboty budowlane z zakresu inżynierii wodnej (polegających na odmulaniu lub odtworzeniu zbiorników wodnych) o wartości nie mniejszej niż 30 tys. PLN netto każda.
Wykonawca musi wykazać, że dysponuje osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się uprawnieniami budowlanymi wydanymi na podstawie Prawa budowlanego czy odpowiednich wcześniejszych przepisów lub uprawnieniami zagranicznymi równoważnymi, uznanymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z art. 12 a Prawa budowlanego, tj. ustawą o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej z dnia 18.03.2008 r. oraz posiadające doświadczenie do funkcji jakie zostaną im powierzone, tj.:
a) Minimum 1 osoba pełniąca funkcję Kierownika Budowy z wykształceniem wyższym technicznym, uprawnienia budowlane: do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w zakresie dróg i mostów, staż pracy minimum 5 lat.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
SA 2710-2/14.
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 14.4.2014 - 14:00
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
15.4.2014 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 90 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 15.4.2014 - 09:30

Miejscowość:

Nadleśnictwo Gromnik Gen. Andersa 1, 33-180 Gromnik.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: tak
Dodatkowe informacje o osobach upoważnionych i procedurze otwarcia: wszyscy zainteresowani.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Postępowanie prowadzone jest w ramach projektu „Przeciwdziałanie skutkom odpływu wód opadowych na terenach górskich. Zwiększenie retencji i utrzymanie potoków oraz związanej z nimi infrastruktury w dobrym stanie”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności – III Oś Priorytetowa Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” – Zarządzanie zasobami i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska.
VI.3)Informacje dodatkowe
I
Określony termin realizacji zamówienia jest terminem pożądanym, który może ulec zmianie wyłącznie na warunkach określonych w umowie.
II
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia:
a) Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy :
1. zmiany spowodowane warunkami geologicznymi, terenowymi, archeologicznymi, wodnymi itp., w szczególności:
istotnie odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategorie gruntu, skał, itp.);
istotnie odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych;
niewypały i niewybuchy, zagrożenie tąpnięciami, wybuchem;
wykopaliska archeologiczne nieprzewidywane w SIWZ;
2. zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności:
wstrzymanie realizacji umowy przez Zamawiającego;
konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej załączonej do SIWZ;
zmiana dokumentacji projektowej dostarczonej przez Zamawiającego;
3. zmiany będące następstwem działania organów administracji, w szczególności:
przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń, itp.;
wydanie postanowienia o wstrzymaniu robót budowlanych z przyczyn innych niż zawinione przez Wykonawcę w przypadku, o którym mowa w art. 50 ust. 1 pkt. 4 Prawa budowlanego, konieczność uzyskania wyroku sądowego, lub innego orzeczenia sądu lub organu, którego konieczności nie przewidywano przy zawieraniu umowy.
W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w literze a) pkt. 1-3 termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności. Każda taka zmiana wprowadzona będzie w trybach i procedurach opisanych w umowie.
b) Pozostałe zmiany
1. siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie umowy zgodnie z SIWZ,
2. rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części Robót. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie obniżone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które Wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami, według umowy
3. konieczność przedłużenia terminu realizacji zamówienia w przypadku zaistnienia okoliczności niezależnych od stron, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy, zwłaszcza w przypadku wystąpienia potrzeby realizacji robót dodatkowych,
4. Zmiany wynagrodzenia Wykonawcy spowodowane zmianą stawki VAT,
5. Zmiana sposobu, warunków lub terminów płatności określonych w umowie w przypadku zmiany zasad finansowania inwestycji przez Zamawiającego skutkującej koniecznością lub możliwością dokonania przedmiotowych zmian w umowie.
6. Wprowadzenie podwykonawcy (w sytuacji, gdy wykonawca w ofercie zadeklarował realizację siłami własnymi) za wyraźną zgodą Zamawiającego oraz na warunkach określonych w siwz oraz wzorze umowy dotyczących podwykonawstwa.
— rezygnacja z podwykonawstwa
— zmiana zakresu podwykonawstwa
Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Wszystkie powyższe postanowienia nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody zarówno przez Zamawiającego jak i Wykonawcę.
Każda taka zmiana wprowadzona będzie w trybach i procedurach opisanych w umowie.
3. Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych w szczególności:
a) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego);
b) zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do wykonywania zakresu umowy lub kontaktów między Stronami;
c) udzielenie zamówień dodatkowych określonych w przepisach o zamówieniach publicznych;
d) udzielenie zamówień uzupełniających.
4. Nie stanowi podstawy do zmiany wynagrodzenia Wykonawcy zmiana czynników cenotwórczych dla materiałów, urządzeń, energii i paliw, użytych do realizacji umowy oraz zmiana stawek ustawowych elementów składowych wynagrodzenia pracowników.
III
1) Zamawiający informuje, że stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 2 pkt. 11 ustawy PZP nie nakłada na Wykonawców obowiązku osobistego wykonania kluczowych części zamówienia.
2) Zamawiający dopuszcza zlecenie części zamówienia podwykonawcom w zakresie usług, dostaw lub robót budowlanych.
3) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie zleci podwykonawcom. Wskazanie to nastąpi w załączniku do oferty załącznik nr 1
4) W przypadku gdy wykonawca w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP polega na zasobach podwykonawcy na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b PZP zobowiązany będzie do wskazania w Formularzu ofertowym części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom lub podania przez Wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby się powołuje.
5) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
6) Zamawiający wymaga, aby umowa o podwykonawstwo z podwykonawcą, której przedmiotem są roboty budowlane winna zawierać w szczególności:
a) planowaną datę zawarcia umowy,
b) dokładny i szczegółowy zakres robót budowlanych objętych umową,
c) cenę za wykonanie zakresu objętego umową, przy czym wynagrodzenie Podwykonawcy nie może być wyższe od wynagrodzenia wykonawcy.
d) sposób odbiorów i rozliczeń z tytułu wykonania zakresu robót przez Podwykonawcę,
e) termin wykonania podzlecanego zakresu roboty budowlanej, przez Podwykonawcę, przy czym termin wykonania robót nie może być dłuższy od terminów określonych w umowie (harmonogramie rzeczowo finansowym) zawartej z Wykonawcą.
f) termin zapłaty wynagrodzenia nie dłuższy jednak niż 30 dni od dnia doręczenia Wykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie podzleconej roboty budowlanej.
7) Zamawiający informuje, że w przypadku postanowień przedstawionych projektów umów o podwykonawstwo niezgodnych z powyższymi postanowieniami zostaną zgłoszone pisemne zastrzeżenia lub sprzeciw do projektu umowy o podwykonawstwo.
8) Niezgłoszenie pisemnych zastrzeżeń w terminie 14 dni do przedłożonego projektu umowy o podwykonawstwo uważa się za akceptację projektu umowy przez Zamawiającego.
9) Zamawiający informuje, że obowiązek, przedkładania kopii umów o podwykonawstwo, o których mowa w art. 143 b ust. 8 PZP, nie dotyczy umów, których przedmiotem są:
a) umowy o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5 % wartości umowy brutto w sprawie zamówienia publicznego
b) usługi: ochrony placu budowy, sprzątania, wynajmu sprzętu i transportu, utrzymania placu budowy, wykonywane na rzecz Wykonawcy przez osoby przez niego zakontraktowane do realizacji umowy na podstawie umów cywilnoprawnych i innych kosztów ogólnych budowy, a których wartość każdej z osobna nie przekracza 50.000,00 zł brutto
c) dostawy: związane z utrzymaniem placu budowy, dotyczące personelu Wykonawcy lub personelu podwykonawców, a których wartość każdej z osobna nie przekracza 50.000,00 zł brutto.
10) Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane przedkłada zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia.
11) Zamawiający zgłasza pisemny sprzeciw w terminie 14 dni w przypadku wystąpienia okoliczności opisanych w punkcie 6. Niezgłoszenie pisemnego sprzeciwu do przedłożonej umowy o podwykonawstwo robót budowlanych uważa się za jej akceptację.
12) Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany albo rezygnacji przez Wykonawcę z podwykonawców biorących udział w realizacji umowy, o których mowa w art. 26 ust. 2 b Prawa zamówień publicznych, za pomocą których Wykonawca wykazał spełnianie warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 22 ust. 1 Prawa zamówień publicznych. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia wymagania, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy oraz w Rozdziale V SIWZ w stopniu nie mniejszym niż wymagany w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
13) Pozostałe kwestie w zakresie podwykonawstwa zostały przez Zamawiającego określone we wzorze umowy stanowiącej integralną część SIWZ oraz w Prawie zamówień publicznych.
IV
Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587803

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2.
6. Odwołanie wnosi się:
a) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób
b) Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie:
— 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej
c) Odwołanie wobec czynności innych niż określone w literze a) i b) wnosi się: w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
7. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu lub jest udostępniana specyfikacja, wzywając wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
8. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się zamawiającemu oraz wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587803

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
4.3.2014
TI Tytuł Polska-Gromnik: Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
ND Nr dokumentu 100215-2014
PD Data publikacji 26/03/2014
OJ Dz.U. S 60
TW Miejscowość GROMNIK
AU Nazwa instytucji Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gromnik
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 21/03/2014
DD Termin składania wniosków o dokumentację 14/04/2014
DT Termin 16/04/2014
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45240000 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45244000 - Wodne roboty budowlane
45247220 - Roboty budowlane w zakresie przelewów
45247230 - Roboty budowlane w zakresie grobli
OC Pierwotny kod CPV 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45240000 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45244000 - Wodne roboty budowlane
45247220 - Roboty budowlane w zakresie przelewów
45247230 - Roboty budowlane w zakresie grobli
RC Kod NUTS PL217

26/03/2014    S60    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Gromnik: Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

2014/S 060-100215

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gromnik, Gen. Andersa 1, Osoba do kontaktów: Grzegorz Wojtanowski, Gromnik33-180, POLSKA. Tel.: +48 146514205. Faks: +48 146515081. E-mail: gromnik@krakow.lasy.gov.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 7.3.2014, 2014/S 47-077937)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45200000, 45240000, 45244000, 45247220, 45247230

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Budowa obiektów inżynierii wodnej

Wodne roboty budowlane

Roboty budowlane w zakresie przelewów

Roboty budowlane w zakresie grobli

Zamiast: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

VI.2 Dokumenty na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z postępowania:

1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 PZP wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej SIWZ;

2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

5. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, w okolicznościach wymienionych w art.24 ust.2 pkt.5 ustawy, należy przedłożyć:

a) Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331 z późn. zm.) lub

b) Informację, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331 z późn. zm.) – z wykorzystaniem wzoru formularza załącznik nr 7 do niniejszej SIWZ.

6. Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2 b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia określonych w punkcie VI.2.

VI.3 Dokumenty podmiotów zagranicznych

1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w rozdziale VI.2 pkt 2-4 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

– nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,

Dokument, o którym mowa w ust. 1, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

15.04.2014 (09:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

15.04.2014 (09:30)

Powinno być: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

VI.2 Dokumenty na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z postępowania:

1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 Pzp wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej SIWZ;

2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

5. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

6. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

7. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

8. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.

9. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt. VI.2.1-8.

10. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, w okolicznościach wymienionych w art. 24 ust. 2 pkt.5 ustawy, należy przedłożyć:

a) Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331 z późn. zm.) lub

b) Informację, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331 z późn. zm.) – z wykorzystaniem wzoru formularza załącznik nr 7 do niniejszej SIWZ.

VI.3 Dokumenty podmiotów zagranicznych

1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów określonych w :

a) punktach VI.2 pkt. 2–4 oraz 6 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,

— nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,

— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,

b) zamiast dokumentów określonych w pkt. VI.2 pkt. 5 i 7 - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8,10 i 11 ustawy;

2. Dokumenty, o których mowa w pkt. 1 lit. a tiret pierwsze i trzecie, lit. b oraz pkt. 2, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

3. Dokument, o którym mowa w pkt. 1 pkt. 1 lit. a tiret drugie, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.

4. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.

5. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

16.04.2014 (09:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

16.04.2014 (09:30)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

W sekcji VI.3 ust. III pkt. 9 litera a) umowy o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5 % wartości umowy brutto w sprawie zamówienia publicznego" , zostaje uchylony oraz zastąpiony brzmieniem następującym:

a) umowy o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5 % wartości umowy brutto w sprawie zamówienia publicznego z zastrzeżeniem, że powyższe wyłączenie nie dotyczy umów o podwykonawstwo o wartości wyższej niż 50 000 PLN.


TI Tytuł Polska-Gromnik: Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
ND Nr dokumentu 187621-2014
PD Data publikacji 05/06/2014
OJ Dz.U. S 107
TW Miejscowość GROMNIK
AU Nazwa instytucji Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gromnik
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 02/06/2014
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45240000 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45244000 - Wodne roboty budowlane
45247220 - Roboty budowlane w zakresie przelewów
45247230 - Roboty budowlane w zakresie grobli
OC Pierwotny kod CPV 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45240000 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45244000 - Wodne roboty budowlane
45247220 - Roboty budowlane w zakresie przelewów
45247230 - Roboty budowlane w zakresie grobli
RC Kod NUTS PL217
IA Adres internetowy (URL) www.gromnik.krakow.lasy.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

05/06/2014    S107    - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Gromnik: Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

2014/S 107-187621

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gromnik
Gen. Andersa 1
Osoba do kontaktów: Grzegorz Wojtanowski
33-180 Gromnik
Polska
Tel.: +48 146514205
E-mail: gromnik@krakow.lasy.gov.pl
Faks: +48 146515081

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.gromnik.krakow.lasy.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: gospodarka leśna
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Roboty budowlane pod nazwą „Przebudowa (modernizacja) istniejących śródleśnych dwóch czaszy zbiorników stanowiących funkcjonalnie jedną całość na terenie Leśnictwa Bistuszowa oddz.154” realizowanymi na terenie Nadleśnictwa Gromnik w ramach projektu: „Przeciwdziałanie skutkom odpływu wód opadowych na terenach górskich. Zwiększenie retencji i utrzymanie potoków oraz związanej z nimi infrastruktury w dobrym stanie”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: teren Nadleśnictwa Gromnik, leśnictwo Bistuszowa.

Kod NUTS PL217

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
I. Informacje ogólne:
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, wykonane na rzecz Nadleśnictwa Gromnik niezbędne do realizacji zadań retencji w górach, ujęte w planie gospodarczym na rok 2014
2. Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę (modernizację) istniejących śródleśnych dwóch czaszy zbiorników stanowiących funkcjonalnie jedną całość na terenie leśnictwa Bistuszowa oddz.154” zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz dokumentacji technicznej.
3. Lokalizacja zadania:
Przebudowa (modernizacja) istniejących śródleśnych dwóch czaszy zbiorników stanowiących funkcjonalnie jedną całość na terenie leśnictwa Bistuszowa .
II. Informacje szczegółowe:
1. Transport materiałów na teren budowy i z budowy należy wykonać środkami transportu dostosowanymi do tonażu określonego na drogach dojazdowych do miejsca prowadzenia robót.
2. Zamawiający nie zapewnia doprowadzenia i eksploatacji mediów na teren prowadzenia robót. W związku z powyższym Wykonawca winien powyższe koszty wliczyć w cenę oferty.
3. Wykonawca w ramach wynagrodzenia określonego w ofercie zobowiązany jest do wykonania i oznakowania oraz zabezpieczenia miejsc prowadzenia robót na czas ich realizacji i zapewni bezpieczne dojście i dojazd do terenu robót.
4. Rozpoczęcie robót może nastąpić po wyniesieniu w teren oznakowania i po odbiorze dokonanym przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego.
5. Wykonawca we własnym zakresie wyceni (ujmie w narzutach kosztów ogólnych) wartości wynagrodzenia ustalonego w ofercie, a następnie wykona następujące czynności:
a) wyniesie w teren punkty główne obiektu podane w opracowaniu projektowym,
b) zapewni reper (repery) robocze w dowiązaniu do reperów państwowych,
c) wykona pomiary geodezyjne niezbędne do prawidłowego realizowania robót i dokonania odbioru robót objętych przetargiem (wyniesienie obiektu w teren, pomiary powykonawcze, w tym opracowanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej, wraz z jej zaklauzulowaniem w odpowiednim ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, odbiór robót w postaci operatu kolaudacyjnego) w zakresie ustalonym w projekcie,
d) urządzi zaplecze i plac budowy w miejscu uzgodnionym z Zamawiającym,
e) najpóźniej w dniu wyznaczonym na przekazanie placu budowy przedłoży Inspektorowi Nadzoru Inwestorskiego opracowany i kompletny plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
f) wykona i zamontuje tablice informacyjne w miejscu robót według wskazań Inspektora Nadzoru Inwestorskiego.
g) W przypadku konieczności wykonania badań np: materiałów, gruntu itp. Wykonawca wykona te badania na własny koszt, a wyniki badań przekaże Zamawiającemu wraz z protokołami odbioru.
h) Wykonawca uzyska prawomocną decyzję pozwolenia na użytkowanie obiektu oraz poniesie koszty związane z opłatami administracyjnymi z tego tytułu.
i) Technologia wykonania robót budowlanych określona została w projektach budowlanych oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. Podane, w przedmiarach w kolumnie podstawy oznaczenia, są jedynie pomocnicze i nie określają technologii budowy.
6. W ramach niniejszego zamówienia oraz ceny ofertowej wykonawca zobligowany będzie do wykonania oraz zapewnienia:
a) sprawnej organizacji i zagospodarowania zaplecza budowy,
b) zapewnienie zgodnych z przepisami prawa warunków bhp i ppoż.,
c) dokonanie niezbędnych pomiarów i badań laboratoryjnych itp. jeżeli są niezbędne do oddania przedmiotu zamówienia do użytkowania,
d) sporządzenie dokumentacji fotograficznej z każdego etapu wykonania robót.
e) w przypadku korzystania z podwykonawców koordynowania robót podwykonawców, ponosząc za nie pełną odpowiedzialność.
f) zapewnienie nadzoru technicznego nad realizowanym zadaniem, nadzoru nad personelem w zakresie porządku i dyscypliny pracy.
g) prawidłowego prowadzenia dokumentacji budowy.
h) wykonywanie prac z uwzględnieniem wszystkich warunków i nakazów wynikających z uzgodnień i zobowiązań wzajemnych.
i) Przy realizacji zamówienia zagwarantowania, aby wszystkie materiały użyte do wykonania przedmiotu umowy posiadały dopuszczenie do obrotu oraz właściwe deklarację zgodności lub certyfikaty zgodności z obowiązującymi w tym zakresie normami. Wykonawca, ww. dokumenty na żądanie Zamawiającego dostarczy przy odbiorze końcowym. Wyklucza się montaż jakichkolwiek materiałów i sprzętu nie posiadających ważnych certyfikatów.
j) na pisemne żądanie Zamawiającego Wykonawca zapewni na swój koszt wykonanie badań laboratoryjnych, dostarczenie oprzyrządowania i zapewnienie potencjału ludzkiego w celu sprawdzenia jakości i ilości materiałów użytych do wykonania zamówienia oraz jakości wykonanych robót.
k) wymagania dotyczące robót – wszystkie prace winny być zrealizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, obowiązującymi normami, warunkami technicznymi i sztuką budowlaną, przepisami bhp, ppoż. z zaleceniami inspektora nadzoru Zamawiającego, oraz zgodnie z wymogami dokumentacji projektowej i wytycznymi niniejszej Specyfikacji, a także jej pozostałymi załącznikami.
l) podczas realizacji inwestycji Wykonawca zapewni Zamawiającemu możliwość sprawdzenia materiałów budowlanych, które będą użyte do wykonania przedmiotu umowy.
m) wykonawca zobowiązany jest do przywrócenia do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także (w razie korzystania) z dróg, nieruchomości, urządzeń, obiektów itp., które Wykonawca naruszył przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia.
7. W ramach umowy oraz wskazanego w ofercie wynagrodzenia Wykonawca zobligowany będzie również do:
a) Uzyskania pozwolenia na użytkowanie i zgłosić zakończenie robót w nadzorze budowlanym,
b) wytyczyć obiekt przez uprawnionego geodetę wraz z wpisem do dziennika budowy (geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza),
c) Uwzględnić i ponieść koszty związane z zagospodarowaniem placu budowy obejmujące pomieszczenia socjalno-bytowe i sanitarne dla pracowników biorących udział w procesie technologicznym budowy,
d) Na własny koszt zabezpieczyć dostawy wody do procesów technologicznych budowy jak i socjalno-bytowych pracowników do czasu wybudowania i przekazania do eksploatacji przyłącza wodociągowego,
e) Pokryć koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej i wody dla procesów technologicznych budowy i socjalno - bytowych pracowników od dnia przekazania placu budowy do dnia protokółu końcowego odbioru robót,
8. Podczas prowadzenia robót budowlanych należy spełnić warunki określone w uzyskanych uzgodnieniach, pozwoleniach, decyzjach i opiniach a w szczególności w :
a) ostatecznej decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych
b) decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót
c) pozwoleniu wodno prawnym
d) Pozwoleniu na budowie
III. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg kodów CPV
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kpl. obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45240000-1 Budowa obiektów inżynierii wodnej
45244000-9 Wodne roboty budowlane
45247220-8 Roboty budowlane w zakresie przelewów
45247230-1 Roboty budowlane w zakresie grobli
IV. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w dokumentacji technicznej stanowiącej załączniki do siwz:
Dokumentacji projektowej – stanowiącej załącznik nr 11
Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych załącznik nr 12
przedmiarach robót, załącznik nr 13.
V. Informacja o gwarancji
1. Na wykonany cały przedmiot zamówienia Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji minimum 5 lat.
2. Wzór karty gwarancyjnej stanowi załącznik nr 10 do niniejszej siwz, który jest jednocześnie załącznikiem do umowy.
3. Termin gwarancji liczony będzie od daty uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
4. Okresy gwarancji udzielane przez Podwykonawców muszą odpowiadać, co najmniej okresowi udzielonemu przez Wykonawcę i liczone będą od daty odbioru bez zastrzeżeń całości zamówienia.
VI Informacja o rozwiązaniach równoważnych:
a) W przypadku, gdy w dokumentacji technicznej (rysunkach, projektach, opisach itp.) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia dopuszcza się możliwość składania ofert równoważnych (materiałów równoważnych).
b) Wszelkie wymienione z nazwy materiały i urządzenia użyte w przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej służą określeniu wyłącznie standardu i mogą być zastąpione innymi materiałami o nie gorszych parametrach technicznych, użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych i walorach estetycznych, przy uwzględnieniu prawidłowej współpracy z pozostałymi materiałami i urządzeniami (materiały równoważne) oraz spełniających wymogi norm określonych w STWiOR. W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalnościach niż określone w dokumentacji technicznej.
c) Zaproponowane rozwiązania równoważne nie mogą powodować konieczności przeprojektowania załączonej do siwz dokumentacji technicznej.
d) Wykonawca powołujący się na rozwiązania równoważne stosownie do dyspozycji art. 30 ust. 5 PZP musi wykazać, że oferowane dostawy spełniają warunki określone przez Zamawiającego.
e) W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych dokumenty dołączone do oferty na potwierdzenie równoważności będą podlegały ocenie w oparciu o kryteria wskazane powyżej.
f) W przypadku, gdy wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w dokumentacji technicznej.
VII.Warunki zapłaty za wykonane roboty:
a) Zamawiający oświadcza, że posiada zdolność płatniczą, gwarantującą terminowe regulowanie zobowiązań wobec Wykonawcy.
b) Zapłata za wykonane prace nastąpi na podstawie jednej faktury końcowej, po uzyskaniu prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie.
c) Faktura płatna będzie przelewem w terminie 30 dni od daty jej doręczenia wraz z prawomocną decyzją pozwolenia na użytkowanie Zamawiającemu na konto bankowe wskazane na fakturze.
d) Do faktury wykonawca zobligowany będzie doręczyć protokół odbioru końcowego bez zastrzeżeń wraz z dokumentami potwierdzającymi rozliczenie się wykonawcy z podwykonawcami, o których mowa w umowie.
e) Wierzytelności, jakie mogą powstać przy realizacji niniejszej umowy u Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, nie mogą być przedmiotem cesji (przelewu, sprzedaży) bez pisemnej zgody Zamawiającego.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45200000, 45240000, 45244000, 45247220, 45247230

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 96 888,96 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
SA 2710-2/14
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 47-077937 z dnia 7.3.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
28.5.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 5
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Usługi Transportowe i Ogólnobudowlane Hydrotechniczne i Przebicia WEKALL Józef Sołtys
{Dane ukryte}
34-654 Męcina
Polska
E-mail: wekall@op.pl
Tel.: +48 183373117

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 185 665,29 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 96 888,96 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 5
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności - III Oś Priorytetowa Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” -Zarządzanie zasobami i przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587803

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów niniejszej ustawy
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2.
6. Odwołanie wnosi się:
a) w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób
b) Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie:
- 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej
c) Odwołanie wobec czynności innych niż określone w literze a) i b) wnosi się: w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
7. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu lub jest udostępniana specyfikacja, wzywając wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
8. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się zamawiającemu oraz wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587803

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
2.6.2014

Adres: Gen. Andersa 1, 33-180 Gromnik
woj. MAŁOPOLSKIE
Dane kontaktowe: email: gromnik@krakow.lasy.gov.pl
tel: +48 146514205
fax: +48 146515081
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-04-15
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 7793720141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-03-07
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 198 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.gromnik.krakow.lasy.gov.pl
Informacja dostępna pod: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gromnik
Gen. Andersa 1, 33-180 gromnik, woj. małopolskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 14/04/2014
Okres związania ofertą: 90 dni
Kody CPV
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45240000-1 Budowa obiektów inżynierii wodnej
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Naprawa okresowa 9 wagonów osobowych typu WR Usługi Transportowe i Ogólnobudowlane Hydrotechniczne i Przebicia WEKALL Józef Sołtys
Męcina
2014-05-28 96 888,00