TI Tytuł Polska-Warszawa: Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
ND Nr dokumentu 85063-2015
PD Data publikacji 11/03/2015
OJ Dz.U. S 49
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 06/03/2015
DT Termin 16/04/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 33000000 - Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
33111610 - Jednostki rezonansu magnetycznego
33113000 - Urządzenia do obrazowania rezonansu magnetycznego
33162000 - Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych
45000000 - Roboty budowlane
45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
OC Pierwotny kod CPV 33000000 - Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
33111610 - Jednostki rezonansu magnetycznego
33113000 - Urządzenia do obrazowania rezonansu magnetycznego
33162000 - Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych
45000000 - Roboty budowlane
45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
IA Adres internetowy (URL) http://bip.brodnowski.pl/
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

11/03/2015    S49    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała

2015/S 049-085063

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o.
ul. Kondratowicza 8
Osoba do kontaktów: Anna Karczmarczyk-Tryc
03-242 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 223265353
E-mail: dzial.zamowien.publicznych@brodnowski.pl
Faks: +48 223265834

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://bip.brodnowski.pl/

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: osoba prawna świadcząca usługi o charakterze powszechnym.
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej MSB/PN/16/02/2015.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: MSB w Warszawie Sp.z o. o ul. Kondratowicza 8, 03-352 Warszawa.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:
Wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, zgodnie z którą przeprowadzone zostaną roboty budowlane na łącznej powierzchni 1 285 m², polegające na budowie zintegrowanej sali operacyjnej z pełną neuronawigacją i zapleczem w postaci sal przed- i pooperacyjnych oraz multimedialnej sali dydaktyczno–konferencyjnej. W ramach prac budowlanych zmodernizowana zostanie również część Oddziału Neurochirurgii. Przedmiotem zamówienia jest ponadto zakup specjalistycznej aparatury medycznej, głównie na potrzeby Kliniki Neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego: rezonans magnetyczny 3.0T, uchwyt do głowy, stół operacyjny, lampa operacyjna, specjalistyczne oprogramowanie do operacji. Wszelkie urządzenia i aparatura medyczna będą posiadały odpowiednie atesty (certyfikaty, świadectwa dopuszczenia do użytkowania), uzyskane na zasadach i w trybie określonych w odrębnych przepisach oraz odpowiadające aktualnej wiedzy, nie będą też wymagały ulepszeń. Realizacja głównego założenia projektu jakim jest zakup sprzętu wymaga przeprowadzenia modernizacji pomieszczeń, w których ma być zainstalowany zakupiony sprzęt i aparatura. Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działanie 7.1 „Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia”.
Zamówienie będzie realizowane w następujących po sobie etapach.
Etap I – prace projektowe:
W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do sporządzenia dokumentacji projektowej obejmującej w pierwszej kolejności koncepcję architektoniczną, a następnie na podstawie zatwierdzonej koncepcji opracowanie projektu budowlanego oraz wielobranżowych projektów wykonawczych ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIORB) oraz kosztorysami uproszczonymi. Wykonawca ponadto zapewni nadzór autorski w czasie realizacji prac. W ramach opracowania dokumentacji Wykonawca zobowiązuje się do uzyskania wszelkich pozwoleń i/lub zgłoszeń oraz uzyskania decyzji, jeśli będą one konieczne do wykonania robót budowlanych. Wykonawca zobowiązany będzie dostosować pomieszczenia objęte zakresem modernizacji oraz związane z nimi urządzenia i instalacje do aktualnych wymagań wynikających z obowiązujących przepisów dla budynków służby zdrowia, w zakresie niezbędnym do pozytywnego odbioru całej modernizowanej powierzchni przez Zamawiającego, a także uzyskania (w razie ustanowienia takiego obowiązku przez organ administracji budowlanej) ostatecznego i prawomocnego pozwolenia na użytkowanie.
Etap II – wykonanie robót budowlanych
Szczegółowy zakres obowiązków w tym zakresie określają programy funkcjonalno-użytkowe oraz projekt umowy. Jakiekolwiek użyte w treści dokumentacji nazwy własne urządzeń, materiałów, czy technologii, użyte zostały jedynie dla przykładu lub dla wskazania wymagań funkcjonalnych zamierzeń Zamawiającego. Wykonawca może zastosować rozwiązania równoważne do opisanych w programach funkcjonalno-użytkowych, pod warunkiem, iż rozwiązania te będą nie gorsze od przewidzianych lub wykonawca otrzyma od Zamawiającego wyraźną zgodę na piśmie na zastosowanie technologii, materiałów odmiennych od przyjętych w dokumentacji. Wszystkie roboty objęte zamówieniem muszą być wykonane zgodnie z przepisami, w szczególności Prawa budowlanego, ustawy Prawo Zamówień Publicznych, warunkami określonymi w SIWZ, istotnych postanowieniach umowy stanowiących załączniki do SIWZ. Wszystkie dostarczone materiały muszą być fabrycznie nowe.
Zamawiający zastrzega, że wykonanie części prac w niektórych strefach budynku będzie realizowane przez Wykonawcę poza godzinami powszechnie uznawanymi za robocze (tj. w innych godzinach niż 8:00–16:00 w dni od poniedziałku do niedzieli). W takich przypadkach harmonogram realizacji prac musi być zatwierdzony przez Zamawiającego.
Dla potrzeb przygotowania przez Wykonawców oferty a następnie realizacji umowy wersją wiążącą dokumentacji jest wersja PDF.
Rysunki i część opisowa są w dokumentacji wzajemnie uzupełniającymi się. Wszystkie elementy ujęte w części opisowej, a nie pokazane na rysunkach oraz pokazane na rysunkach, a nie ujęte w dokumentacji winny być traktowane jakby były ujęte w obu. W przypadku wątpliwości, co do interpretacji niniejszej dokumentacji, Wykonawca przed złożeniem oferty powinien je wyjaśnić z Zamawiającym, który jako jedyny jest upoważniony do autoryzacji i dokonywania jakichkolwiek zmian lub odstępstw.
Jeżeli w jakiejkolwiek części dokumentacji pojawią się ewentualnie wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawcę materiałów i urządzeń równoważnych o parametrach nie gorszych od wymaganych. Oferowane materiały i urządzenia muszą być równoważne jakościowo tym podanym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ). Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy (art. 30 ust.5 ustawy Prawo zamówień publicznych). W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści oferty.
Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów i urządzeń równoważnych w stosunku do określonych w dokumentacji przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, pod warunkiem:
1) zastosowania wyrobów budowlanych, urządzeń, materiałów i elementów wyposażenia o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż wyroby budowlane i urządzenia wskazane w dokumentacji;
2) wykazania, że zastosowane wyroby budowlane i urządzenia spełniają wymagania określone w dokumentacji.
W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę materiałów równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania na etapie oferty w wyraźny sposób zaproponowanych materiałów oraz dołączenia kart technicznych urządzeń i innych elementów wyposażenia zawierających parametry techniczne, celem porównania równoważności materiałów i urządzeń opisanych. Dokonanie zmiany możliwe jest tylko wtedy, gdy zaproponowana przez Wykonawcę zmiana nie powoduje zmiany dokumentacji. Zastosowanie rozwiązań równoważnych jest możliwe także w przypadku realizacji umowy i konieczności zmiany już opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej na podstawie programów funkcjonalno-użytkowych, jednak pod warunkiem uzyskania zgody projektanta oraz złożenia przez Wykonawcę oświadczenia o poniesieniu wszelkich kosztów związanych z przeprojektowaniem (w tym kosztów wynagrodzenia projektanta).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
1. Program Funkcjonalno użytkowy przebudowy pomieszczeń na I piętrze bloku „C” po byłym bloku operacyjnym dla potrzeb utworzenia Europejskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Nowotworów Układu Nerwowego w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie Sp. z o.o.; ul. Kondratowicza 8; 03-242 Warszawa.
2. Program Funkcjonalno Użytkowy „Modernizacja Oddziału Neurochirugii – Część B, zlokalizowanego na V piętrze budynku „C” Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego W Warszawie Sp. z o.o.”.
Etap III dostawa sprzętu medycznego, obejmującego:
— rezonans magnetyczny, zintegrowaną salę operacyjną z neuronawigacją, stół operacyjny, dwuczaszową lampę operacyjną, uchwyt do głowy, oprogramowanie do operacji, mikroskop operacyjny.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

33000000, 33111610, 33113000, 33162000, 45000000, 45400000, 71220000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Powyżej 207 000 EUR.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do 20 % wartości zamówienia podstawowego polegających na powtórzeniu tego samego zakresu przedmiotu zamówienia co objęty niniejszym postępowaniem, a w szczególności w przypadku potrzeb związanych z koniecznością nabycia dodatkowego sprzętu medycznego.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 30.4.2015. Zakończenie 30.6.2015

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: 173 000 PLN (słownie: sto siedemdziesiąt trzy tysiące złotych 00/100).
Wadium może być wniesione w następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Określone w projekcie umowy dołączonym do SIWZ.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Nie dotyczy.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: 1. Dokumenty potwierdzające dopuszczenie oferowanych wyrobów medycznych (wszystkie opisane przez Zamawiającego urządzenia: rezonans magnetyczny, zintegrowana sala operacyjna z neuronawigacją, stół operacyjny, dwuczaszowa lampa operacyjna, uchwyt do głowy, mikroskop) do obrotu i do używania oraz oznakowanie znakiem CE zgodnie ustawą z 20.5.2010 o wyrobach medycznych (Dz.U. Nr 107, poz. 679 z późn. zm.).
2. Karty katalogowe wraz z opisami technicznymi w języku polskim (wszystkie opisane przez Zamawiającego urządzenia: rezonans magnetyczny, zintegrowana sala operacyjna z neuronawigacją, stół operacyjny, dwuczaszowa lampa operacyjna, uchwyt do głowy, mikroskop). Zamawiający dopuszcza katalogi w języku angielskim wraz z opisami technicznymi oferowanych wyrobów w języku polskim.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Celem potwierdzenia spełnienia warunków, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1. Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych przepisami art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych wg wzoru stanowiącego odpowiedni załącznik do SIWZ.
Celem wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówieńpublicznych – wg wzoru stanowiącego odpowiedni załącznik do SIWZ.
2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu — wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu — wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
8. Informacja dotycząca przynależności do grupy kapitałowej wg wzoru stanowiącego odpowedni załącznik do SIWZ.
Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 2–7:
1) pkt 2–4 oraz 6 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
2) pkt 5 i 7 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8, 10 i 11 ustawy.
Dokumenty, o których mowa w §4 ust. 1 pkt 1 lit. a tiret pierwsze i trzecie, lit. b oraz pkt 2 Rozporządzenia
Rady Ministrów z 19.2.2013 w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. z 2013 r. poz. 231)., powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. Dokument, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a tiret drugie w §4 Rozporządzenia, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert Dokument, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a tiret drugie w §4 ww. Rozporządzenia, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w§4 ust. 1 ww. Rozporządzenia, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w tym przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców. Dokument pełnomocnictwa musi być załączony do oferty i zawierać w szczególności wskazanie: postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy, wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania, obejmujący przede wszystkim:
1) reprezentowanie konsorcjum w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;
2) zaciąganie w imieniu konsorcjum zobowiązań;
3) złożenie oferty wspólnie;
4) prowadzenie korespondencji i podejmowanie zobowiązań związanych z postępowaniem o zamówienie publiczne.
Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany w imieniu wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w tym wykonawcę ustanowionego jako Pełnomocnika i przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji Wykonawcy.
W przypadku podmiotów występujących wspólnie (konsorcjum, spółka cywilna) każdy z uczestników musi załączyć do oferty dokumenty określone w pkt. 1–8.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
W przypadku oceny spełniania warunków przetargowych przez podmioty występujące wspólnie warunki te będą zsumowane w celu łącznej oceny. Nie dopuszcza się uczestnictwa danego Wykonawcy w więcej niż jednym podmiocie występującym wspólnie.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej:
1) są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 5 000 000 PLN;
2) posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę łączną nie mniejszą niż 10 000 000 PLN.
Celem potwierdzenia spełnienia warunków, o których mowa w powyżej Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1. Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia potwierdzającą spełnienie warunku, o którym mowa w pkt 1.
2. Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:
1. posiadania wiedzy i doświadczenia: w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej 1 zamówienie polegające na dostawie, montażu i instalacji urządzeń i aparatury medycznej obejmującej co najmniej 1 system rezonansu magnetycznego o mocy od 1,5 T do 3 T lub angiografu stanowiących wyposażenie sal hybrydowych o wartości wynoszącej co najmniej 2 500 000 PLN brutto;
2. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
a) co najmniej 1 osobą, która będzie pełniła funkcję kierownika budowy posiadającą:
— co najmniej 5 letnie doświadczenie na stanowisku kierownika budowy,
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
b) co najmniej 1 osobą, która będzie pełniła funkcję projektanta posiadającą:
— wyższe wykształcenie techniczne,
— doświadczenie polegające na co najmniej 2-krotnym wykonaniu projektów wykonawczych robót budowlanych polegających na przystosowaniu pomieszczeń do montażu i instalacji urządzeń i aparatury w obiektach ochrony zdrowia.
Zamawiający zaakceptuje uprawnienia budowlane odpowiadające wymaganym w niniejszym SIWZ uzyskane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
W przypadku Wykonawców posiadających siedzibę poza granicami RP, Zamawiający dopuszcza przedstawienie osób posiadających równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art. 12a ustawy z 7.7.1994 Prawo Budowlane (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.), z uwzględnieniem postanowień ustawy z 18.3.2008 o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. Nr 63, poz. 394 z późn. zm.).
Celem potwierdzenia spełnienia warunków, o których mowa powyżej Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1. Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych głównych dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia określonego w pkt 1, wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie – wg odpowiedniego załącznika SIWZ.
2. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – potwierdzający, spełnienie warunku, o którym mowa w pkt 2 – wg wzoru odpowiedniego załącznika SIWZ.
3. Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień – wg odpowiedniego załącznika SIWZ.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 70

2. Parametry oceniane. Waga 25

3. Gwarancja. Waga 5

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
MSB/PN/16/02/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: tak
Podać cenę: 150 PLN
Warunki i sposób płatności: Przelew lub gotówka w kasie Zamawiającego.
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
16.4.2015 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 16.4.2015 - 11:00

Miejscowość:

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o., ul. Kondratowicza 8, 03-242 Warszawa.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działanie 7.1 „ Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia 2007–2013”.
VI.3)Informacje dodatkowe
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w tym przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców. Dokument pełnomocnictwa musi być załączony do oferty i zawierać w szczególności wskazanie: postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy, wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania, obejmujący przede wszystkim:
1) reprezentowanie konsorcjum w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;
2) zaciąganie w imieniu konsorcjum zobowiązań;
3) złożenie oferty wspólnie;
4) prowadzenie korespondencji i podejmowanie zobowiązań związanych z postępowaniem o zamówienie publiczne.
Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany w imieniu wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w tym wykonawcę ustanowionego jako Pełnomocnika i przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji Wykonawcy. W przypadku podmiotów występujących wspólnie każdy z uczestników musi załączyć do oferty dokumenty
określone w sekcji III.2.1 pkt 1–8. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
W przypadku oceny spełniania warunków przetargowych przez podmioty występujące wspólnie warunki te będązsumowane w celu łącznej oceny. Nie dopuszcza się uczestnictwa danego Wykonawcy w więcej niż jednym podmiocie występującym wspólnie.
Uwaga: W przypadku, gdy zastosowanie znajduje art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo termin składania ofert. Wykonawca na żądanie zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1, i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1.
1. Jeżeli informacje w jakichkolwiek dokumentach zostaną podane ze wskazaniem waluty innej, niż polska, Wykonawca powinien przeliczyć kwoty w określonej walucie zagranicznej na polskie złote wg średniego kursu NBP na dzień publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeśli Wykonawca nie dokona wymaganej czynności Zamawiający dokona stosownego przeliczenia, wg zasad określonych powyżej.
2. Inne wymagane oświadczenia i dokumenty:
W przypadku Wykonawcy reprezentowanego przez pełnomocnika do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa w oryginale określający jego zakres i podpisany przez osoby uprawnione do reprezentacji
Wykonawcy. W przypadku złożenia kserokopii pełnomocnictwa musi być ono potwierdzone „za zgodność z oryginałem” przez mocodawcę lub notarialnie.
3. Termin wykonania zamówienia w uzupełnieniu do informacji zawartej w sekcji II.3):
— realizowany będzie: zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej – od daty zawarcia umowy do 30.6.2015. Zamawiający zastrzega sobie zmianę ww. terminu na zasadach wskazanych w pkt 20.4 SIWZ.
4. Ilekroć w niniejszym dokumencie użyte jest pojęcie:
a) „Ustawa” bez bliższego określenia, o jaką ustawę chodzi – dotyczy ono ustawy z 29.1.2004. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.).
b) „SIWZ” – rozumieć przez to należy Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia.
5. W sprawach nieuregulowanych w SIWZ mają zastosowanie przepisy Ustawy oraz przepisy Ustawy z 23.4.1964 Kodeks Cywilny (Dz.U. z 2014 r. poz. 121 z późn. zm.).
Ponadto Wykonawca dołączy do oferty:
1. Wypełniony formularz ofertowy wg wzoru stanowiącego odpowedni załącznik do SIWZ.
2. Kosztorys ofertowy sporządzony metodą kalkulacji uproszczonej.
3. Wypełnione zestawienie parametrów granicznych i ocenianych – wg wzoru stanowiącego odpowedni załącznik do SIWZ.
4. Dowód wpłaty wadium.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587777
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zawarte w ustawie z 29.1.2014 Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.).
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych – Biuro Odwołań
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587777
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
6.3.2015
TI Tytuł Polska-Warszawa: Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
ND Nr dokumentu 117988-2015
PD Data publikacji 04/04/2015
OJ Dz.U. S 67
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 02/04/2015
DT Termin 27/04/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 33000000 - Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
33111610 - Jednostki rezonansu magnetycznego
33113000 - Urządzenia do obrazowania rezonansu magnetycznego
33162000 - Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych
45000000 - Roboty budowlane
45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
OC Pierwotny kod CPV 33000000 - Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
33111610 - Jednostki rezonansu magnetycznego
33113000 - Urządzenia do obrazowania rezonansu magnetycznego
33162000 - Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych
45000000 - Roboty budowlane
45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego

04/04/2015    S67    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała

2015/S 067-117988

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o., ul. Kondratowicza 8, Osoba do kontaktów: Anna Karczmarczyk-Tryc, Warszawa 03-242, POLSKA. Tel.: +48 223265353. Faks: +48 223265834. E-mail: dzial.zamowien.publicznych@brodnowski.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 11.3.2015, 2015/S 49-085063)

Przedmiot zamówienia:
CPV:33000000, 33111610, 33113000, 33162000, 45000000, 45400000, 71220000

Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała

Jednostki rezonansu magnetycznego

Urządzenia do obrazowania rezonansu magnetycznego

Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych

Roboty budowlane

Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Usługi projektowania architektonicznego

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Przedmiotem zamówienia jest zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:

Wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, zgodnie z którą przeprowadzone zostaną roboty budowlane na łącznej powierzchni 1 285 m², polegające na budowie zintegrowanej sali operacyjnej z pełną neuronawigacją i zapleczem w postaci sal przed- i pooperacyjnych oraz multimedialnej sali dydaktyczno–konferencyjnej. W ramach prac budowlanych zmodernizowana zostanie również część Oddziału Neurochirurgii. Przedmiotem zamówienia jest ponadto zakup specjalistycznej aparatury medycznej, głównie na potrzeby Kliniki Neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego: rezonans magnetyczny 3.0T, uchwyt do głowy, stół operacyjny, lampa operacyjna, specjalistyczne oprogramowanie do operacji. Wszelkie urządzenia i aparatura medyczna będą posiadały odpowiednie atesty (certyfikaty, świadectwa dopuszczenia do użytkowania), uzyskane na zasadach i w trybie określonych w odrębnych przepisach oraz odpowiadające aktualnej wiedzy, nie będą też wymagały ulepszeń. Realizacja głównego założenia projektu jakim jest zakup sprzętu wymaga przeprowadzenia modernizacji pomieszczeń, w których ma być zainstalowany zakupiony sprzęt i aparatura. Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działanie 7.1 „Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia”.

Zamówienie będzie realizowane w następujących po sobie etapach.

Etap I – prace projektowe:

W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do sporządzenia dokumentacji projektowej obejmującej w pierwszej kolejności koncepcję architektoniczną, a następnie na podstawie zatwierdzonej koncepcji opracowanie projektu budowlanego oraz wielobranżowych projektów wykonawczych ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIORB) oraz kosztorysami uproszczonymi. Wykonawca ponadto zapewni nadzór autorski w czasie realizacji prac. W ramach opracowania dokumentacji Wykonawca zobowiązuje się do uzyskania wszelkich pozwoleń i/lub zgłoszeń oraz uzyskania decyzji, jeśli będą one konieczne do wykonania robót budowlanych. Wykonawca zobowiązany będzie dostosować pomieszczenia objęte zakresem modernizacji oraz związane z nimi urządzenia i instalacje do aktualnych wymagań wynikających z obowiązujących przepisów dla budynków służby zdrowia, w zakresie niezbędnym do pozytywnego odbioru całej modernizowanej powierzchni przez Zamawiającego, a także uzyskania (w razie ustanowienia takiego obowiązku przez organ administracji budowlanej) ostatecznego i prawomocnego pozwolenia na użytkowanie.

Etap II – wykonanie robót budowlanych

Szczegółowy zakres obowiązków w tym zakresie określają programy funkcjonalno-użytkowe oraz projekt umowy. Jakiekolwiek użyte w treści dokumentacji nazwy własne urządzeń, materiałów, czy technologii, użyte zostały jedynie dla przykładu lub dla wskazania wymagań funkcjonalnych zamierzeń Zamawiającego. Wykonawca może zastosować rozwiązania równoważne do opisanych w programach funkcjonalno-użytkowych, pod warunkiem, iż rozwiązania te będą nie gorsze od przewidzianych lub wykonawca otrzyma od Zamawiającego wyraźną zgodę na piśmie na zastosowanie technologii, materiałów odmiennych od przyjętych w dokumentacji. Wszystkie roboty objęte zamówieniem muszą być wykonane zgodnie z przepisami, w szczególności Prawa budowlanego, ustawy Prawo Zamówień Publicznych, warunkami określonymi w SIWZ, istotnych postanowieniach umowy stanowiących załączniki do SIWZ. Wszystkie dostarczone materiały muszą być fabrycznie nowe.

Zamawiający zastrzega, że wykonanie części prac w niektórych strefach budynku będzie realizowane przez Wykonawcę poza godzinami powszechnie uznawanymi za robocze (tj. w innych godzinach niż 8:00–16:00 w dni od poniedziałku do niedzieli). W takich przypadkach harmonogram realizacji prac musi być zatwierdzony przez Zamawiającego.

Dla potrzeb przygotowania przez Wykonawców oferty a następnie realizacji umowy wersją wiążącą dokumentacji jest wersja PDF.

Rysunki i część opisowa są w dokumentacji wzajemnie uzupełniającymi się. Wszystkie elementy ujęte w części opisowej, a nie pokazane na rysunkach oraz pokazane na rysunkach, a nie ujęte w dokumentacji winny być traktowane jakby były ujęte w obu. W przypadku wątpliwości, co do interpretacji niniejszej dokumentacji, Wykonawca przed złożeniem oferty powinien je wyjaśnić z Zamawiającym, który jako jedyny jest upoważniony do autoryzacji i dokonywania jakichkolwiek zmian lub odstępstw.

Jeżeli w jakiejkolwiek części dokumentacji pojawią się ewentualnie wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawcę materiałów i urządzeń równoważnych o parametrach nie gorszych od wymaganych. Oferowane materiały i urządzenia muszą być równoważne jakościowo tym podanym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ). Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy (art. 30 ust.5 ustawy Prawo zamówień publicznych). W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści oferty.

Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów i urządzeń równoważnych w stosunku do określonych w dokumentacji przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, pod warunkiem:

1) zastosowania wyrobów budowlanych, urządzeń, materiałów i elementów wyposażenia o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż wyroby budowlane i urządzenia wskazane w dokumentacji;

2) wykazania, że zastosowane wyroby budowlane i urządzenia spełniają wymagania określone w dokumentacji.

W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę materiałów równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania na etapie oferty w wyraźny sposób zaproponowanych materiałów oraz dołączenia kart technicznych urządzeń i innych elementów wyposażenia zawierających parametry techniczne, celem porównania równoważności materiałów i urządzeń opisanych. Dokonanie zmiany możliwe jest tylko wtedy, gdy zaproponowana przez Wykonawcę zmiana nie powoduje zmiany dokumentacji. Zastosowanie rozwiązań równoważnych jest możliwe także w przypadku realizacji umowy i konieczności zmiany już opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej na podstawie programów funkcjonalno-użytkowych, jednak pod warunkiem uzyskania zgody projektanta oraz złożenia przez Wykonawcę oświadczenia o poniesieniu wszelkich kosztów związanych z przeprojektowaniem (w tym kosztów wynagrodzenia projektanta).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:

1. Program Funkcjonalno użytkowy przebudowy pomieszczeń na I piętrze bloku „C” po byłym bloku operacyjnym dla potrzeb utworzenia Europejskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Nowotworów Układu Nerwowego w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie Sp. z o.o.; ul. Kondratowicza 8; 03-242 Warszawa.

2. Program Funkcjonalno Użytkowy „Modernizacja Oddziału Neurochirugii – Część B, zlokalizowanego na V piętrze budynku „C” Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego W Warszawie Sp. z o.o.”.

Etap III dostawa sprzętu medycznego, obejmującego:

— rezonans magnetyczny, zintegrowaną salę operacyjną z neuronawigacją, stół operacyjny, dwuczaszową lampę operacyjną, uchwyt do głowy, oprogramowanie do operacji, mikroskop operacyjny.

III.1.4) Inne szczególne warunki:

1. Dokumenty potwierdzające dopuszczenie oferowanych wyrobów medycznych (wszystkie opisane przez Zamawiającego urządzenia: rezonans magnetyczny, zintegrowana sala operacyjna z neuronawigacją, stół operacyjny, dwuczaszowa lampa operacyjna, uchwyt do głowy, mikroskop) do obrotu i do używania oraz oznakowanie znakiem CE zgodnie ustawą z 20.5.2010 o wyrobach medycznych (Dz.U. Nr 107, poz. 679 z późn. zm.).

2. Karty katalogowe wraz z opisami technicznymi w języku polskim (wszystkie opisane przez Zamawiającego urządzenia: rezonans magnetyczny, zintegrowana sala operacyjna z neuronawigacją, stół operacyjny, dwuczaszowa lampa operacyjna, uchwyt do głowy, mikroskop). Zamawiający dopuszcza katalogi w języku angielskim wraz z opisami technicznymi oferowanych wyrobów w języku polskim.

VI.3) Informacje dodatkowe:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w tym przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców. Dokument pełnomocnictwa musi być załączony do oferty i zawierać w szczególności wskazanie: postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy, wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania, obejmujący przede wszystkim:

1) reprezentowanie konsorcjum w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;

2) zaciąganie w imieniu konsorcjum zobowiązań;

3) złożenie oferty wspólnie;

4) prowadzenie korespondencji i podejmowanie zobowiązań związanych z postępowaniem o zamówienie publiczne.

Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany w imieniu wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w tym wykonawcę ustanowionego jako Pełnomocnika i przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji Wykonawcy. W przypadku podmiotów występujących wspólnie każdy z uczestników musi załączyć do oferty dokumenty

określone w sekcji III.2.1 pkt 1–8. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.

W przypadku oceny spełniania warunków przetargowych przez podmioty występujące wspólnie warunki te będązsumowane w celu łącznej oceny. Nie dopuszcza się uczestnictwa danego Wykonawcy w więcej niż jednym podmiocie występującym wspólnie.

Uwaga: W przypadku, gdy zastosowanie znajduje art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo termin składania ofert. Wykonawca na żądanie zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1, i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1.

1. Jeżeli informacje w jakichkolwiek dokumentach zostaną podane ze wskazaniem waluty innej, niż polska, Wykonawca powinien przeliczyć kwoty w określonej walucie zagranicznej na polskie złote wg średniego kursu NBP na dzień publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeśli Wykonawca nie dokona wymaganej czynności Zamawiający dokona stosownego przeliczenia, wg zasad określonych powyżej.

2. Inne wymagane oświadczenia i dokumenty:

W przypadku Wykonawcy reprezentowanego przez pełnomocnika do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa w oryginale określający jego zakres i podpisany przez osoby uprawnione do reprezentacji

Wykonawcy. W przypadku złożenia kserokopii pełnomocnictwa musi być ono potwierdzone „za zgodność z oryginałem” przez mocodawcę lub notarialnie.

3. Termin wykonania zamówienia w uzupełnieniu do informacji zawartej w sekcji II.3):

— realizowany będzie: zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej – od daty zawarcia umowy do 30.6.2015. Zamawiający zastrzega sobie zmianę ww. terminu na zasadach wskazanych w pkt 20.4 SIWZ.

4. Ilekroć w niniejszym dokumencie użyte jest pojęcie:

a) „Ustawa” bez bliższego określenia, o jaką ustawę chodzi – dotyczy ono ustawy z 29.1.2004. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.).

b) „SIWZ” – rozumieć przez to należy Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia.

5. W sprawach nieuregulowanych w SIWZ mają zastosowanie przepisy Ustawy oraz przepisy Ustawy z 23.4.1964 Kodeks Cywilny (Dz.U. z 2014 r. poz. 121 z późn. zm.).

Ponadto Wykonawca dołączy do oferty:

1. Wypełniony formularz ofertowy wg wzoru stanowiącego odpowedni załącznik do SIWZ.

2. Kosztorys ofertowy sporządzony metodą kalkulacji uproszczonej.

3. Wypełnione zestawienie parametrów granicznych i ocenianych – wg wzoru stanowiącego odpowedni załącznik do SIWZ.

4. Dowód wpłaty wadium.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

16.4.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

16.4.2015 (11:00)

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Przedmiotem zamówienia jest zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:

Wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, zgodnie z którą przeprowadzone zostaną roboty budowlane na łącznej powierzchni 1 285 m2, polegające na budowie zintegrowanej sali operacyjnej z pełną neuronawigacją i zapleczem w postaci sal przed- i pooperacyjnych oraz multimedialnej sali dydaktyczno–konferencyjnej. W ramach prac budowlanych zmodernizowana zostanie również część Oddziału Neurochirurgii. Przedmiotem zamówienia jest ponadto zakup specjalistycznej aparatury medycznej, głównie na potrzeby Kliniki Neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego: rezonans magnetyczny 3.0T, stół operacyjny, lampa operacyjna, specjalistyczne oprogramowanie do operacji. Wszelkie urządzenia i aparatura medyczna będą posiadały odpowiednie atesty (certyfikaty, świadectwa dopuszczenia do użytkowania), uzyskane na zasadach i w trybie określonych w odrębnych przepisach oraz odpowiadające aktualnej wiedzy, nie będą też wymagały ulepszeń. Realizacja głównego założenia projektu jakim jest zakup sprzętu wymaga przeprowadzenia modernizacji pomieszczeń, w których ma być zainstalowany zakupiony sprzęt i aparatura. Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działanie 7.1 „Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia”.

Zamówienie będzie realizowane w następujących po sobie etapach.

Etap I – prace projektowe:

W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do sporządzenia dokumentacji projektowej obejmującej w pierwszej kolejności koncepcję architektoniczną, a następnie na podstawie zatwierdzonej koncepcji opracowanie projektu budowlanego oraz wielobranżowych projektów wykonawczych ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIORB) oraz kosztorysami uproszczonymi. Wykonawca ponadto zapewni nadzór autorski w czasie realizacji prac. W ramach opracowania dokumentacji Wykonawca zobowiązuje się do uzyskania wszelkich pozwoleń i/lub zgłoszeń oraz uzyskania decyzji, jeśli będą one konieczne do wykonania robót budowlanych. Wykonawca zobowiązany będzie dostosować pomieszczenia objęte zakresem modernizacji oraz związane z nimi urządzenia i instalacje do aktualnych wymagań wynikających z obowiązujących przepisów dla budynków służby zdrowia, w zakresie niezbędnym do pozytywnego odbioru całej modernizowanej powierzchni przez Zamawiającego, a także uzyskania (w razie ustanowienia takiego obowiązku przez organ administracji budowlanej) ostatecznego i prawomocnego pozwolenia na użytkowanie.

Etap II – wykonanie robót budowlanych

Szczegółowy zakres obowiązków w tym zakresie określają programy funkcjonalno-użytkowe oraz projekt umowy. Jakiekolwiek użyte w treści dokumentacji nazwy własne urządzeń, materiałów, czy technologii, użyte zostały jedynie dla przykładu lub dla wskazania wymagań funkcjonalnych zamierzeń Zamawiającego. Wykonawca może zastosować rozwiązania równoważne do opisanych w programach funkcjonalno-użytkowych, pod warunkiem, iż rozwiązania te będą nie gorsze od przewidzianych lub wykonawca otrzyma od Zamawiającego wyraźną zgodę na piśmie na zastosowanie technologii, materiałów odmiennych od przyjętych w dokumentacji. Wszystkie roboty objęte zamówieniem muszą być wykonane zgodnie z przepisami, w szczególności Prawa budowlanego, ustawy Prawo Zamówień Publicznych, warunkami określonymi w SIWZ, istotnych postanowieniach umowy stanowiących załączniki do SIWZ. Wszystkie dostarczone materiały muszą być fabrycznie nowe.

Zamawiający zastrzega, że wykonanie części prac w niektórych strefach budynku będzie realizowane przez Wykonawcę poza godzinami powszechnie uznawanymi za robocze (tj. w innych godzinach niż 8:00–16:00 w dni od poniedziałku do niedzieli). W takich przypadkach harmonogram realizacji prac musi być zatwierdzony przez Zamawiającego.

Dla potrzeb przygotowania przez Wykonawców oferty a następnie realizacji umowy wersją wiążącą dokumentacji jest wersja PDF.

Rysunki i część opisowa są w dokumentacji wzajemnie uzupełniającymi się. Wszystkie elementy ujęte w części opisowej, a nie pokazane na rysunkach oraz pokazane na rysunkach, a nie ujęte w dokumentacji winny być traktowane jakby były ujęte w obu. W przypadku wątpliwości, co do interpretacji niniejszej dokumentacji, Wykonawca przed złożeniem oferty powinien je wyjaśnić z Zamawiającym, który jako jedyny jest upoważniony do autoryzacji i dokonywania jakichkolwiek zmian lub odstępstw.

Jeżeli w jakiejkolwiek części dokumentacji pojawią się ewentualnie wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawcę materiałów i urządzeń równoważnych o parametrach nie gorszych od wymaganych. Oferowane materiały i urządzenia muszą być równoważne jakościowo tym podanym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ). Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy (art. 30 ust.5 ustawy Prawo zamówień publicznych). W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści oferty.

Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów i urządzeń równoważnych w stosunku do określonych w dokumentacji przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, pod warunkiem:

1) zastosowania wyrobów budowlanych, urządzeń, materiałów i elementów wyposażenia o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż wyroby budowlane i urządzenia wskazane w dokumentacji;

2) wykazania, że zastosowane wyroby budowlane i urządzenia spełniają wymagania określone w dokumentacji.

W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę materiałów równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania na etapie oferty w wyraźny sposób zaproponowanych materiałów oraz dołączenia kart technicznych urządzeń i innych elementów wyposażenia zawierających parametry techniczne, celem porównania równoważności materiałów i urządzeń opisanych. Dokonanie zmiany możliwe jest tylko wtedy, gdy zaproponowana przez Wykonawcę zmiana nie powoduje zmiany dokumentacji. Zastosowanie rozwiązań równoważnych jest możliwe także w przypadku realizacji umowy i konieczności zmiany już opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej na podstawie programów funkcjonalno-użytkowych, jednak pod warunkiem uzyskania zgody projektanta oraz złożenia przez Wykonawcę oświadczenia o poniesieniu wszelkich kosztów związanych z przeprojektowaniem (w tym kosztów wynagrodzenia projektanta).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:

1. Program Funkcjonalno użytkowy przebudowy pomieszczeń na I piętrze bloku „C” po byłym bloku operacyjnym dla potrzeb utworzenia Europejskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Nowotworów Układu Nerwowego w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie Sp. z o.o.; ul. Kondratowicza 8; 03-242 Warszawa.

2. Program Funkcjonalno Użytkowy „Modernizacja Oddziału Neurochirugii – Część B, zlokalizowanego na V piętrze budynku „C” Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego W Warszawie Sp. z o.o.”.

3. Wytyczne dla Branży elektrycznej.

4. Rzuty pomieszczeń – 2 rysunki.

Etap III dostawa sprzętu medycznego, obejmującego:

— rezonans magnetyczny, zintegrowaną salę operacyjną z neuronawigacją, stół operacyjny, dwuczaszową lampę operacyjną, oprogramowanie do operacji, mikroskop operacyjny.

III.1.4) Inne szczególne warunki:

1. Dokumenty potwierdzające dopuszczenie oferowanych wyrobów medycznych (wszystkie opisane przez Zamawiającego urządzenia: rezonans magnetyczny, zintegrowana sala operacyjna z neuronawigacją, stół operacyjny, dwuczaszowa lampa operacyjna, mikroskop) do obrotu i do używania oraz oznakowanie znakiem CE zgodnie ustawą z 20.5.2010 o wyrobach medycznych (Dz.U. Nr 107, poz. 679 z późn. zm.).

2. Karty katalogowe wraz z opisami technicznymi w języku polskim (wszystkie opisane przez Zamawiającego urządzenia: rezonans magnetyczny, zintegrowana sala operacyjna z neuronawigacją, stół operacyjny, dwuczaszowa lampa operacyjna, mikroskop). Zamawiający dopuszcza katalogi w języku angielskim wraz z opisami technicznymi oferowanych wyrobów w języku polskim.

VI.3) Informacje dodatkowe:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w tym przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców. Dokument pełnomocnictwa musi być załączony do oferty i zawierać w szczególności wskazanie: postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy, wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania, obejmujący przede wszystkim:

1) reprezentowanie konsorcjum w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;

2) zaciąganie w imieniu konsorcjum zobowiązań;

3) złożenie oferty wspólnie;

4) prowadzenie korespondencji i podejmowanie zobowiązań związanych z postępowaniem o zamówienie publiczne.

Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany w imieniu wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w tym wykonawcę ustanowionego jako Pełnomocnika i przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji Wykonawcy. W przypadku podmiotów występujących wspólnie każdy z uczestników musi załączyć do oferty dokumenty określone w sekcji III.2.1 pkt 1–8. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.

W przypadku oceny spełniania warunków przetargowych przez podmioty występujące wspólnie warunki te będązsumowane w celu łącznej oceny. Nie dopuszcza się uczestnictwa danego Wykonawcy w więcej niż jednym podmiocie występującym wspólnie.

Uwaga: W przypadku, gdy zastosowanie znajduje art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo termin składania ofert. Wykonawca na żądanie zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1, i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1.

1. Jeżeli informacje w jakichkolwiek dokumentach zostaną podane ze wskazaniem waluty innej, niż polska, Wykonawca powinien przeliczyć kwoty w określonej walucie zagranicznej na polskie złote wg średniego kursu NBP na dzień publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeśli Wykonawca nie dokona wymaganej czynności Zamawiający dokona stosownego przeliczenia, wg zasad określonych powyżej.

2. Inne wymagane oświadczenia i dokumenty:

W przypadku Wykonawcy reprezentowanego przez pełnomocnika do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa w oryginale określający jego zakres i podpisany przez osoby uprawnione do reprezentacji

Wykonawcy. W przypadku złożenia kserokopii pełnomocnictwa musi być ono potwierdzone „za zgodność z oryginałem” przez mocodawcę lub notarialnie.

3. Termin wykonania zamówienia w uzupełnieniu do informacji zawartej w sekcji II.3):

— realizowany będzie: zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej – od daty zawarcia umowy do 30.6.2015. Zamawiający zastrzega sobie zmianę ww. terminu na zasadach wskazanych w pkt 20.4 SIWZ.

4. Ilekroć w niniejszym dokumencie użyte jest pojęcie:

a) „Ustawa” bez bliższego określenia, o jaką ustawę chodzi – dotyczy ono ustawy z 29.1.2004. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.);

b) „SIWZ” – rozumieć przez to należy Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia.

5. W sprawach nieuregulowanych w SIWZ mają zastosowanie przepisy Ustawy oraz przepisy Ustawy z 23.4.1964 Kodeks Cywilny (Dz.U. z 2014 r. poz. 121 z późn. zm.).

20.4 Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy oraz określa następujące warunki zmiany:

1) zmiany w zakresie formy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania przedmiotu umowy;

2) zmiany umowy w zakresie terminu realizacji umowy (przedłużenie terminu), a w szczególności w zakresie przedłużenia terminu zakończenia robót o okres trwania przyczyn, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminu zakończenia robót, przy czym będą to przyczyny niezależne od Wykonawcy, wynikające z:

a) przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego, w szczególności będące następstwem nieterminowego przekazania terenu budowy oraz konieczności zmian dokumentacji projektowej w zakresie, w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie terminu zakończenia robót;

b) działania siły wyższej (na przykład klęski żywiołowe, strajki generalne lub lokalne), mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania robót;

c) wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających prawidłowe wykonywanie robót w szczególności z powodu technologii realizacji prac określonej dokumentacją projektową, normami lub innymi przepisami, wymagającej konkretnych warunków atmosferycznych, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność – fakt ten musi zostać zgłoszony Zamawiającemu i musi zostać potwierdzony przez inspektora nadzoru;

d) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności: wystąpienia wykopalisk uniemożliwiających wykonywanie robót, wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji, wystąpienia kolizji z instalacjami;

e) wystąpienia opóźnienia w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechanie przez właściwe organu administracji państwowej, które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność (np. opóźnień w wydaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp. do wydania których właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa w którym decyzje powinny zostać wydane);

f) zawarcia umowy na zamówienia dodatkowe, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, o ile wykonywanie tych zamówień wpływa na termin wykonania niniejszej umowy;

g) konieczności wykonania robót zamiennych lub innych, dodatkowych, niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej, które wstrzymują lub opóźniają realizację przedmiotu umowy;

h) wystąpienia braku możliwości wykonywania robót z powodu nie dopuszczenia do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, wszelkie opóźnienia, o których mowa powyżej muszą być odnotowane w dzienniku budowy oraz muszą być udokumentowane stosownymi protokołami konieczności podpisanymi przez kierownika budowy i inspektora nadzoru i zaakceptowane przez przedstawiciela Zamawiającego. W przedstawionych powyżej przypadkach wystąpienia opóźnień, strony w aneksie do umowy ustalą nowe terminy, z tym że maksymalny okres przesunięcia terminu zakończenia realizacji robót budowlanych w odniesieniu do przesłanek, o których mowa powyżej, równy będzie okresowi przerwy lub przestoju.

3) zmiany w zakresie realizacji umowy przy udziale podwykonawców – Zmiany w tym zakresie nastąpić mogą z uwagi na okoliczności uzasadniające zmianę dotyczącą zapewnienia prawidłowej realizacji umowy; Wykonawca, w trakcie realizacji umowy w sprawie zamówienia publicznego, z wyjątkiem przypadków, w których Zamawiający nałożył obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia na roboty budowlane lub usługi; czy też prac związanych z rozmieszczeniem i instalacją, w ramach zamówienia na dostawy, może:

a) powierzyć realizację części zamówienia podwykonawcom, mimo niewskazania w postępowaniu o udzielnie zamówienia takiej części do powierzenia podwykonawcom;

b) wskazać inny zakres podwykonawstwa niż przedstawiony w postępowaniu o udzielnie zamówienia lub w umowie w sprawie zamówienia publicznego;

c) wskazać innych podwykonawców niż przedstawieni w postępowaniu o udzielnie zamówienia lub w umowie w sprawie zamówienia publicznego;

d) zrezygnować z podwykonawstwa, Jeżeli zmiana lub rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest zobowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający nie wyrazi zgody na zmiany umowy w tym zakresie w przypadku gdy Wykonawca nie będzie dysponował wierzytelnością z tytułu należnego wynagrodzenia (np. na skute przelewu wierzytelności lub zajęcia wierzytelności).

4) zmiany umowy w zakresie osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanym. Zmiana osoby może nastąpić za zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie. W przypadku akceptacji zmiany przez Zamawiającego, Wykonawca jest zobowiązany wskazać nową osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje zawodowe i doświadczenie co najmniej takie same jak określone w opisie warunków udziału w postępowaniu,

5) zmiany umowy w przypadku konieczności wykonania robót zamiennych lub innych, dodatkowych, niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej, które wstrzymują lub opóźniają realizację przedmiotu umowy. Powyższa zamiana musi uzyskać akceptację Zamawiającego i insp. nadzoru i jest możliwa tylko wówczas, gdy konieczność wykonania robót wynika z nieprzewidzenia ich w dokumentacji projektowej lub niemożności wykonania prac przewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia,

6) zmiany umowy (na pisemny wniosek Wykonawcy, którego uzasadnienie zostanie udokumentowane) w zakresie materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu umowy w następujących przypadkach:

a) konieczności zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętej przedmiotem umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane w dokumentacji projektowej, a wynikających ze stwierdzonych wad tej dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy;

b) konieczności realizacji robót wynikających z wprowadzenia w dokumentacji projektowej zmian uznanych za nieistotne odstępstwo od projektu budowlanego, wynikających z art. 36a ust. 1 ustawy Prawo budowlane;

c) wystąpienia warunków terenu budowy odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej, w szczególności napotkania niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych sieci, instalacji lub innych obiektów budowlanych;

d) konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa;

e) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji;

f) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami.

Ponadto Wykonawca dołączy do oferty:

1. wypełniony formularz ofertowy wg wzoru stanowiącego odpowiedni załącznik do SIWZ;

2. kosztorys ofertowy sporządzony metodą kalkulacji uproszczonej;

3. wypełnione zestawienie parametrów granicznych i ocenianych – wg wzoru stanowiącego odpowiedni załącznik do SIWZ;

4. dowód wpłaty wadium.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

27.4.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

27.4.2015 (11:00)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Warszawa: Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
ND Nr dokumentu 146948-2015
PD Data publikacji 29/04/2015
OJ Dz.U. S 83
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 24/04/2015
DT Termin 22/05/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 33000000 - Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
33111610 - Jednostki rezonansu magnetycznego
33113000 - Urządzenia do obrazowania rezonansu magnetycznego
33162000 - Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych
45000000 - Roboty budowlane
45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
OC Pierwotny kod CPV 33000000 - Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
33111610 - Jednostki rezonansu magnetycznego
33113000 - Urządzenia do obrazowania rezonansu magnetycznego
33162000 - Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych
45000000 - Roboty budowlane
45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego

29/04/2015    S83    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała

2015/S 083-146948

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o., ul. Kondratowicza 8, Osoba do kontaktów: Anna Karczmarczyk-Tryc, Warszawa 03-242, POLSKA. Tel.: +48 223265353. Faks: +48 223265834. E-mail: dzial.zamowien.publicznych@brodnowski.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 11.3.2015, 2015/S 49-085063)

Przedmiot zamówienia:
CPV:33000000, 33111610, 33113000, 33162000, 45000000, 45400000, 71220000

Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała

Jednostki rezonansu magnetycznego

Urządzenia do obrazowania rezonansu magnetycznego

Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych

Roboty budowlane

Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Usługi projektowania architektonicznego

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

27.4.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

27.4.2015 (11:00)

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

22.5.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

22.5.2015 (11:00)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Warszawa: Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
ND Nr dokumentu 166708-2015
PD Data publikacji 15/05/2015
OJ Dz.U. S 93
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 11/05/2015
DT Termin 03/06/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 33000000 - Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
33111610 - Jednostki rezonansu magnetycznego
33113000 - Urządzenia do obrazowania rezonansu magnetycznego
33162000 - Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych
45000000 - Roboty budowlane
45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
OC Pierwotny kod CPV 33000000 - Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
33111610 - Jednostki rezonansu magnetycznego
33113000 - Urządzenia do obrazowania rezonansu magnetycznego
33162000 - Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych
45000000 - Roboty budowlane
45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego

15/05/2015    S93    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała

2015/S 093-166708

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o., ul. Kondratowicza 8, Osoba do kontaktów: Anna Karczmarczyk-Tryc, Warszawa 03-242, POLSKA. Tel.: +48 223265353. Faks: +48 223265834. E-mail: dzial.zamowien.publicznych@brodnowski.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 11.3.2015, 2015/S 49-085063)

Przedmiot zamówienia:
CPV:33000000, 33111610, 33113000, 33162000, 45000000, 45400000, 71220000

Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała

Jednostki rezonansu magnetycznego

Urządzenia do obrazowania rezonansu magnetycznego

Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych

Roboty budowlane

Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Usługi projektowania architektonicznego

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Przedmiotem zamówienia jest zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:

Wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, zgodnie z którą przeprowadzone zostaną roboty budowlane na łącznej powierzchni 1 285 m2, polegające na budowie zintegrowanej sali operacyjnej z pełną neuronawigacją i zapleczem w postaci sal przed- i pooperacyjnych oraz multimedialnej sali dydaktyczno–konferencyjnej. W ramach prac budowlanych zmodernizowana zostanie również część Oddziału Neurochirurgii. Przedmiotem zamówienia jest ponadto zakup specjalistycznej aparatury medycznej, głównie na potrzeby Kliniki Neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego: rezonans magnetyczny 3.0T, stół operacyjny, lampa operacyjna, specjalistyczne oprogramowanie do operacji. Wszelkie urządzenia i aparatura medyczna będą posiadały odpowiednie atesty (certyfikaty, świadectwa dopuszczenia do użytkowania), uzyskane na zasadach i w trybie określonych w odrębnych przepisach oraz odpowiadające aktualnej wiedzy, nie będą też wymagały ulepszeń. Realizacja głównego założenia projektu jakim jest zakup sprzętu wymaga przeprowadzenia modernizacji pomieszczeń, w których ma być zainstalowany zakupiony sprzęt i aparatura. Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działanie 7.1 „Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia”.

Zamówienie będzie realizowane w następujących po sobie etapach.

Etap I – prace projektowe:

W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do sporządzenia dokumentacji projektowej obejmującej w pierwszej kolejności koncepcję architektoniczną, a następnie na podstawie zatwierdzonej koncepcji opracowanie projektu budowlanego oraz wielobranżowych projektów wykonawczych ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIORB) oraz kosztorysami uproszczonymi. Wykonawca ponadto zapewni nadzór autorski w czasie realizacji prac. W ramach opracowania dokumentacji Wykonawca zobowiązuje się do uzyskania wszelkich pozwoleń i/lub zgłoszeń oraz uzyskania decyzji, jeśli będą one konieczne do wykonania robót budowlanych. Wykonawca zobowiązany będzie dostosować pomieszczenia objęte zakresem modernizacji oraz związane z nimi urządzenia i instalacje do aktualnych wymagań wynikających z obowiązujących przepisów dla budynków służby zdrowia, w zakresie niezbędnym do pozytywnego odbioru całej modernizowanej powierzchni przez Zamawiającego, a także uzyskania (w razie ustanowienia takiego obowiązku przez organ administracji budowlanej) ostatecznego i prawomocnego pozwolenia na użytkowanie.

Etap II – wykonanie robót budowlanych

Szczegółowy zakres obowiązków w tym zakresie określają programy funkcjonalno-użytkowe oraz projekt umowy. Jakiekolwiek użyte w treści dokumentacji nazwy własne urządzeń, materiałów, czy technologii, użyte zostały jedynie dla przykładu lub dla wskazania wymagań funkcjonalnych zamierzeń Zamawiającego. Wykonawca może zastosować rozwiązania równoważne do opisanych w programach funkcjonalno-użytkowych, pod warunkiem, iż rozwiązania te będą nie gorsze od przewidzianych lub wykonawca otrzyma od Zamawiającego wyraźną zgodę na piśmie na zastosowanie technologii, materiałów odmiennych od przyjętych w dokumentacji. Wszystkie roboty objęte zamówieniem muszą być wykonane zgodnie z przepisami, w szczególności Prawa budowlanego, ustawy Prawo Zamówień Publicznych, warunkami określonymi w SIWZ, istotnych postanowieniach umowy stanowiących załączniki do SIWZ. Wszystkie dostarczone materiały muszą być fabrycznie nowe.

Zamawiający zastrzega, że wykonanie części prac w niektórych strefach budynku będzie realizowane przez Wykonawcę poza godzinami powszechnie uznawanymi za robocze (tj. w innych godzinach niż 8:00–16:00 w dni od poniedziałku do niedzieli). W takich przypadkach harmonogram realizacji prac musi być zatwierdzony przez Zamawiającego.

Dla potrzeb przygotowania przez Wykonawców oferty a następnie realizacji umowy wersją wiążącą dokumentacji jest wersja PDF.

Rysunki i część opisowa są w dokumentacji wzajemnie uzupełniającymi się. Wszystkie elementy ujęte w części opisowej, a nie pokazane na rysunkach oraz pokazane na rysunkach, a nie ujęte w dokumentacji winny być traktowane jakby były ujęte w obu. W przypadku wątpliwości, co do interpretacji niniejszej dokumentacji, Wykonawca przed złożeniem oferty powinien je wyjaśnić z Zamawiającym, który jako jedyny jest upoważniony do autoryzacji i dokonywania jakichkolwiek zmian lub odstępstw.

Jeżeli w jakiejkolwiek części dokumentacji pojawią się ewentualnie wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawcę materiałów i urządzeń równoważnych o parametrach nie gorszych od wymaganych. Oferowane materiały i urządzenia muszą być równoważne jakościowo tym podanym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ). Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy (art. 30 ust.5 ustawy Prawo zamówień publicznych). W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści oferty.

Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów i urządzeń równoważnych w stosunku do określonych w dokumentacji przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, pod warunkiem:

1) zastosowania wyrobów budowlanych, urządzeń, materiałów i elementów wyposażenia o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż wyroby budowlane i urządzenia wskazane w dokumentacji;

2) wykazania, że zastosowane wyroby budowlane i urządzenia spełniają wymagania określone w dokumentacji.

W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę materiałów równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania na etapie oferty w wyraźny sposób zaproponowanych materiałów oraz dołączenia kart technicznych urządzeń i innych elementów wyposażenia zawierających parametry techniczne, celem porównania równoważności materiałów i urządzeń opisanych. Dokonanie zmiany możliwe jest tylko wtedy, gdy zaproponowana przez Wykonawcę zmiana nie powoduje zmiany dokumentacji. Zastosowanie rozwiązań równoważnych jest możliwe także w przypadku realizacji umowy i konieczności zmiany już opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej na podstawie programów funkcjonalno-użytkowych, jednak pod warunkiem uzyskania zgody projektanta oraz złożenia przez Wykonawcę oświadczenia o poniesieniu wszelkich kosztów związanych z przeprojektowaniem (w tym kosztów wynagrodzenia projektanta).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:

1. Program Funkcjonalno użytkowy przebudowy pomieszczeń na I piętrze bloku „C” po byłym bloku operacyjnym dla potrzeb utworzenia Europejskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Nowotworów Układu Nerwowego w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie Sp. z o.o.; ul. Kondratowicza 8; 03-242 Warszawa.

2. Program Funkcjonalno Użytkowy „Modernizacja Oddziału Neurochirugii – Część B, zlokalizowanego na V piętrze budynku „C” Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego W Warszawie Sp. z o.o.”.

3. Wytyczne dla Branży elektrycznej.

4. Rzuty pomieszczeń – 2 rysunki.

Etap III dostawa sprzętu medycznego, obejmującego:

— rezonans magnetyczny, zintegrowaną salę operacyjną z neuronawigacją, stół operacyjny, dwuczaszową lampę operacyjną, oprogramowanie do operacji, mikroskop operacyjny.

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

Rozpoczęcie 30.4.2015. Zakończenie 30.6.2015

III.1.4) Inne szczególne warunki:

1. Dokumenty potwierdzające dopuszczenie oferowanych wyrobów medycznych (wszystkie opisane przez Zamawiającego urządzenia: rezonans magnetyczny, zintegrowana sala operacyjna z neuronawigacją, stół operacyjny, dwuczaszowa lampa operacyjna, mikroskop) do obrotu i do używania oraz oznakowanie znakiem CE zgodnie ustawą z 20.5.2010 o wyrobach medycznych (Dz.U. Nr 107, poz. 679 z późn. zm.).

2. Karty katalogowe wraz z opisami technicznymi w języku polskim (wszystkie opisane przez Zamawiającego urządzenia: rezonans magnetyczny, zintegrowana sala operacyjna z neuronawigacją, stół operacyjny, dwuczaszowa lampa operacyjna, mikroskop). Zamawiający dopuszcza katalogi w języku angielskim wraz z opisami technicznymi oferowanych wyrobów w języku polskim.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

22.5.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

22.5.2015 (11:00)

VI.3) Informacje dodatkowe:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w tym przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców. Dokument pełnomocnictwa musi być załączony do oferty i zawierać w szczególności wskazanie: postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy, wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania, obejmujący przede wszystkim:

1) reprezentowanie konsorcjum w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;

2) zaciąganie w imieniu konsorcjum zobowiązań;

3) złożenie oferty wspólnie;

4) prowadzenie korespondencji i podejmowanie zobowiązań związanych z postępowaniem o zamówienie publiczne.

Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany w imieniu wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w tym wykonawcę ustanowionego jako Pełnomocnika i przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji Wykonawcy. W przypadku podmiotów występujących wspólnie każdy z uczestników musi załączyć do oferty dokumenty określone w sekcji III.2.1 pkt 1–8. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.

W przypadku oceny spełniania warunków przetargowych przez podmioty występujące wspólnie warunki te będązsumowane w celu łącznej oceny. Nie dopuszcza się uczestnictwa danego Wykonawcy w więcej niż jednym podmiocie występującym wspólnie.

Uwaga: W przypadku, gdy zastosowanie znajduje art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo termin składania ofert. Wykonawca na żądanie zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1, i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1.

1. Jeżeli informacje w jakichkolwiek dokumentach zostaną podane ze wskazaniem waluty innej, niż polska, Wykonawca powinien przeliczyć kwoty w określonej walucie zagranicznej na polskie złote wg średniego kursu NBP na dzień publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeśli Wykonawca nie dokona wymaganej czynności Zamawiający dokona stosownego przeliczenia, wg zasad określonych powyżej.

2. Inne wymagane oświadczenia i dokumenty:

W przypadku Wykonawcy reprezentowanego przez pełnomocnika do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa w oryginale określający jego zakres i podpisany przez osoby uprawnione do reprezentacji

Wykonawcy. W przypadku złożenia kserokopii pełnomocnictwa musi być ono potwierdzone „za zgodność z oryginałem” przez mocodawcę lub notarialnie.

3. Termin wykonania zamówienia w uzupełnieniu do informacji zawartej w sekcji II.3):

— realizowany będzie: zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej – od daty zawarcia umowy do 30.6.2015. Zamawiający zastrzega sobie zmianę ww. terminu na zasadach wskazanych w pkt 20.4 SIWZ.

4. Ilekroć w niniejszym dokumencie użyte jest pojęcie:

a) „Ustawa” bez bliższego określenia, o jaką ustawę chodzi – dotyczy ono ustawy z 29.1.2004. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.);

b) „SIWZ” – rozumieć przez to należy Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia.

5. W sprawach nieuregulowanych w SIWZ mają zastosowanie przepisy Ustawy oraz przepisy Ustawy z 23.4.1964 Kodeks Cywilny (Dz.U. z 2014 r. poz. 121 z późn. zm.).

20.4 Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy oraz określa następujące warunki zmiany:

1) zmiany w zakresie formy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania przedmiotu umowy;

2) zmiany umowy w zakresie terminu realizacji umowy (przedłużenie terminu), a w szczególności w zakresie przedłużenia terminu zakończenia robót o okres trwania przyczyn, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminu zakończenia robót, przy czym będą to przyczyny niezależne od Wykonawcy, wynikające z:

a) przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego, w szczególności będące następstwem nieterminowego przekazania terenu budowy oraz konieczności zmian dokumentacji projektowej w zakresie, w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie terminu zakończenia robót;

b) działania siły wyższej (na przykład klęski żywiołowe, strajki generalne lub lokalne), mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania robót;

c) wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających prawidłowe wykonywanie robót w szczególności z powodu technologii realizacji prac określonej dokumentacją projektową, normami lub innymi przepisami, wymagającej konkretnych warunków atmosferycznych, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność – fakt ten musi zostać zgłoszony Zamawiającemu i musi zostać potwierdzony przez inspektora nadzoru;

d) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności: wystąpienia wykopalisk uniemożliwiających wykonywanie robót, wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji, wystąpienia kolizji z instalacjami;

e) wystąpienia opóźnienia w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechanie przez właściwe organu administracji państwowej, które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność (np. opóźnień w wydaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp. do wydania których właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa w którym decyzje powinny zostać wydane);

f) zawarcia umowy na zamówienia dodatkowe, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, o ile wykonywanie tych zamówień wpływa na termin wykonania niniejszej umowy;

g) konieczności wykonania robót zamiennych lub innych, dodatkowych, niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej, które wstrzymują lub opóźniają realizację przedmiotu umowy;

h) wystąpienia braku możliwości wykonywania robót z powodu nie dopuszczenia do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, wszelkie opóźnienia, o których mowa powyżej muszą być odnotowane w dzienniku budowy oraz muszą być udokumentowane stosownymi protokołami konieczności podpisanymi przez kierownika budowy i inspektora nadzoru i zaakceptowane przez przedstawiciela Zamawiającego. W przedstawionych powyżej przypadkach wystąpienia opóźnień, strony w aneksie do umowy ustalą nowe terminy, z tym że maksymalny okres przesunięcia terminu zakończenia realizacji robót budowlanych w odniesieniu do przesłanek, o których mowa powyżej, równy będzie okresowi przerwy lub przestoju.

3) zmiany w zakresie realizacji umowy przy udziale podwykonawców – Zmiany w tym zakresie nastąpić mogą z uwagi na okoliczności uzasadniające zmianę dotyczącą zapewnienia prawidłowej realizacji umowy; Wykonawca, w trakcie realizacji umowy w sprawie zamówienia publicznego, z wyjątkiem przypadków, w których Zamawiający nałożył obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia na roboty budowlane lub usługi; czy też prac związanych z rozmieszczeniem i instalacją, w ramach zamówienia na dostawy, może:

a) powierzyć realizację części zamówienia podwykonawcom, mimo niewskazania w postępowaniu o udzielnie zamówienia takiej części do powierzenia podwykonawcom;

b) wskazać inny zakres podwykonawstwa niż przedstawiony w postępowaniu o udzielnie zamówienia lub w umowie w sprawie zamówienia publicznego;

c) wskazać innych podwykonawców niż przedstawieni w postępowaniu o udzielnie zamówienia lub w umowie w sprawie zamówienia publicznego;

d) zrezygnować z podwykonawstwa, Jeżeli zmiana lub rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest zobowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający nie wyrazi zgody na zmiany umowy w tym zakresie w przypadku gdy Wykonawca nie będzie dysponował wierzytelnością z tytułu należnego wynagrodzenia (np. na skute przelewu wierzytelności lub zajęcia wierzytelności).

4) zmiany umowy w zakresie osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanym. Zmiana osoby może nastąpić za zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie. W przypadku akceptacji zmiany przez Zamawiającego, Wykonawca jest zobowiązany wskazać nową osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje zawodowe i doświadczenie co najmniej takie same jak określone w opisie warunków udziału w postępowaniu,

5) zmiany umowy w przypadku konieczności wykonania robót zamiennych lub innych, dodatkowych, niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej, które wstrzymują lub opóźniają realizację przedmiotu umowy. Powyższa zamiana musi uzyskać akceptację Zamawiającego i insp. nadzoru i jest możliwa tylko wówczas, gdy konieczność wykonania robót wynika z nieprzewidzenia ich w dokumentacji projektowej lub niemożności wykonania prac przewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia,

6) zmiany umowy (na pisemny wniosek Wykonawcy, którego uzasadnienie zostanie udokumentowane) w zakresie materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu umowy w następujących przypadkach:

a) konieczności zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętej przedmiotem umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane w dokumentacji projektowej, a wynikających ze stwierdzonych wad tej dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy;

b) konieczności realizacji robót wynikających z wprowadzenia w dokumentacji projektowej zmian uznanych za nieistotne odstępstwo od projektu budowlanego, wynikających z art. 36a ust. 1 ustawy Prawo budowlane;

c) wystąpienia warunków terenu budowy odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej, w szczególności napotkania niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych sieci, instalacji lub innych obiektów budowlanych;

d) konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa;

e) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji;

f) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami.

Ponadto Wykonawca dołączy do oferty:

1. wypełniony formularz ofertowy wg wzoru stanowiącego odpowiedni załącznik do SIWZ;

2. kosztorys ofertowy sporządzony metodą kalkulacji uproszczonej;

3. wypełnione zestawienie parametrów granicznych i ocenianych – wg wzoru stanowiącego odpowiedni załącznik do SIWZ;

4. dowód wpłaty wadium.

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Przedmiotem zamówienia jest zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do: Wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej na podstawie Programu Funkcjonalno- Użytkowego, zgodnie z którą przeprowadzone zostaną roboty budowlane na łącznej powierzchni 1 285 m2, polegające na budowie zintegrowanej sali operacyjnej z pełną neuronawigacją i zapleczem w postaci sal przed- i pooperacyjnych oraz multimedialnej sali dydaktyczno-konferencyjnej. W ramach prac budowlanych zmodernizowana zostanie również część Oddziału Neurochirurgii. Przedmiotem zamówienia jest ponadto zakup specjalistycznej aparatury medycznej, głównie na potrzeby Kliniki Neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego: rezonans magnetyczny 3.0T, stół operacyjny wraz z uchwytem do głowy, lampa operacyjna, specjalistyczne oprogramowanie do operacji.

Wszelkie urządzenia i aparatura medyczna będą posiadały odpowiednie atesty (certyfikaty, świadectwa dopuszczenia do użytkowania), uzyskane na zasadach i w trybie określonych w odrębnych przepisach oraz odpowiadające aktualnej wiedzy, nie będą też wymagały ulepszeń.

Realizacja głównego założenia projektu jakim jest zakup sprzętu wymaga przeprowadzenia modernizacji pomieszczeń, w których ma być zainstalowany zakupiony sprzęt i aparatura. Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działanie 7.1 „Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia”.

Zamówienie będzie realizowane w następujących po sobie etapach.

Etap I – prace projektowe: w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do sporządzenia dokumentacji projektowej obejmującej w pierwszej kolejności koncepcję architektoniczną, a następnie na podstawie zatwierdzonej koncepcji opracowanie projektu budowlanego oraz wielobranżowych projektów wykonawczych ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIORB) oraz kosztorysami uproszczonymi.

Wykonawca ponadto zapewni nadzór autorski w czasie realizacji prac. W ramach opracowania dokumentacji Wykonawca zobowiązuje się do uzyskania wszelkich pozwoleń i/lub zgłoszeń oraz uzyskania decyzji, jeśli będą one konieczne do wykonania robót budowlanych Wykonawca zobowiązany będzie dostosować pomieszczenia objęte zakresem modernizacji oraz związane z nimi urządzenia i instalacje do aktualnych wymagań wynikających z obowiązujących przepisów dla budynków służby zdrowia, w zakresie niezbędnym do pozytywnego odbioru całej modernizowanej powierzchni przez Zamawiającego.

Etap II – wykonanie robót budowlanych

Szczegółowy zakres obowiązków w tym zakresie określają programy funkcjonalno-użytkowe oraz projekt umowy. Jakiekolwiek użyte w treści dokumentacji nazwy własne urządzeń, materiałów, czy technologii, użyte zostały jedynie dla przykładu lub dla wskazania wymagań funkcjonalnych zamierzeń Zamawiającego. Wykonawca może zastosować rozwiązania równoważne do opisanych w programach funkcjonalno-użytkowych, pod warunkiem, iż rozwiązania te będą nie gorsze od przewidzianych lub wykonawca otrzyma od Zamawiającego wyraźną zgodę na piśmie na zastosowanie technologii, materiałów odmiennych od przyjętych w dokumentacji. Wszystkie roboty objęte zamówieniem muszą być wykonane zgodnie z przepisami, w szczególności Prawa budowlanego, ustawy Prawo Zamówień Publicznych, warunkami określonymi w SIWZ, istotnych postanowieniach umowy stanowiących załączniki do SIWZ. Wszystkie dostarczone materiały muszą być fabrycznie nowe. Zamawiający zastrzega, że wykonanie części prac w niektórych strefach budynku będzie realizowane przez Wykonawcę poza godzinami powszechnie uznawanymi za robocze (tj. w innych godzinach niż 8:00–16:00 w dni od poniedziałku do niedzieli). W takich przypadkach harmonogram realizacji prac musi być zatwierdzony przez Zamawiającego.

Dla potrzeb przygotowania przez Wykonawców oferty a następnie realizacji umowy wersją wiążącą dokumentacji jest wersja PDF.

Rysunki i część opisowa są w dokumentacji wzajemnie uzupełniającymi się. Wszystkie elementy ujęte w części opisowej, a nie pokazane na rysunkach oraz pokazane na rysunkach, a nie ujęte w dokumentacji winny być traktowane jakby były ujęte w obu.

W przypadku wątpliwości, co do interpretacji niniejszej dokumentacji, Wykonawca przed złożeniem oferty powinien je wyjaśnić z Zamawiającym, który jako jedyny jest upoważniony do autoryzacji i dokonywania jakichkolwiek zmian lub odstępstw.

Jeżeli w jakiejkolwiek części dokumentacji pojawią się ewentualnie wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawcę materiałów i urządzeń równoważnych o parametrach nie gorszych od wymaganych.

Oferowane materiały i urządzenia muszą być równoważne jakościowo tym podanym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ). Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy (art. 30 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych). W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści oferty. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów i urządzeń równoważnych w stosunku do określonych w dokumentacji przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, pod warunkiem:

1) zastosowania wyrobów i elementów wyposażenia oparametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż wyroby budowlane i urządzenia wskazane w dokumentacji;

2) wykazania, że zastosowane wyroby budowlane i urządzenia spełniają wymagania określone w dokumentacji.

W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę materiałów równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania na etapie oferty w wyraźny sposób zaproponowanych materiałów oraz dołączenia kart technicznych urządzeń i innych elementów wyposażenia zawierających parametry techniczne, celem porównania równoważności materiałów i urządzeń opisanych. Dokonanie zmiany możliwe jest tylko wtedy, gdy zaproponowana przez Wykonawcę zmiana nie powoduje zmiany dokumentacji. Zastosowanie rozwiązań równoważnych jest możliwe także w przypadku realizacji umowy i konieczności zmiany już opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej na podstawie programów funkcjonalno- użytkowych, jednak pod warunkiem uzyskania zgody projektanta oraz złożenia przez Wykonawcę oświadczenia o poniesieniu wszelkich kosztów związanych z przeprojektowaniem (w tym kosztów wynagrodzenia projektanta).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:

1. Program Funkcjonalno użytkowy przebudowy pomieszczeń na I piętrze bloku „C” po byłym bloku operacyjnym dla potrzeb utworzenia Europejskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Nowotworów Układu Nerwowego w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie Sp. z o.o.; ul. Kondratowicza 8; 03-242 Warszawa;

2. Program Funkcjonalno-Użytkowy „Modernizacja Oddziału Neurochirugii – Część B, zlokalizowanego na V piętrze budynku „C” Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego W Warszawie Sp. z o.o.”;

3. wytyczne dla Branży elektrycznej;

4. rzuty pomieszczeń – 2 rysunki.

Etap III dostawa sprzętu medycznego, obejmującego:

— rezonans magnetyczny, zintegrowaną salę operacyjną z neuronawigacją, stół operacyjny wraz z uchwytem do głowy, dwuczaszową lampę operacyjną, oprogramowanie do operacji,

mikroskop operacyjny.

II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji:

Rozpoczęcie od daty zawarcia umowy. Zakończenie 30.8.2015

III.1.4) Inne szczególne warunki:

1. Dokumenty potwierdzające dopuszczenie oferowanych wyrobów medycznych (wszystkie opisane przez Zamawiającego urządzenia: rezonans magnetyczny, zintegrowana sala operacyjna z neuronawigacją, stół operacyjny wraz z uchwytem do głowy, dwuczaszowa lampa operacyjna, mikroskop) do obrotu i do używania oraz oznakowanie znakiem CE zgodnie ustawą z 20.5.2010 o wyrobach medycznych (Dz.U. nr 107, poz. 679 z późn. zm.).

W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę urządzeń medycznych klasy I Zamawiający nie wymaga certyfikatu CE i wykonawca zobowiązany jest przedłożyć w przypadku zaoferowania urządzenia medycznego klasy I deklarację zgodności zgodną z dyrektywą o wyrobach medycznych 93/42/EWG lub inną dyrektywą dotyczącą danego urządzenia medycznego.

2. Karty katalogowe wraz z opisami technicznymi w języku polskim (wszystkie opisane przez Zamawiającego urządzenia: rezonans magnetyczny, zintegrowana sala operacyjna z neuronawigacją, stół operacyjny wraz z uchwytem do głowy, dwuczaszowa lampa operacyjna, mikroskop). Zamawiający dopuszcza katalogi w języku angielskim wraz z opisami technicznymi oferowanych wyrobów w języku polskim.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

3.6.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

3.6.2015 (11:00)

VI.3) Informacje dodatkowe:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w tym przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców. Dokument pełnomocnictwa musi być załączony do oferty i zawierać w szczególności wskazanie: postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy, wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania, obejmujący przede wszystkim:

1) reprezentowanie konsorcjum w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;

2) zaciąganie w imieniu konsorcjum zobowiązań;

3) złożenie oferty wspólnie;

4) prowadzenie korespondencji i podejmowanie zobowiązań związanych z postępowaniem o zamówienie publiczne.

Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany w imieniu wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w tym wykonawcę ustanowionego jako Pełnomocnika i przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji Wykonawcy. W przypadku podmiotów występujących wspólnie każdy z uczestników musi załączyć do oferty dokumenty określone w sekcji III.2.1) pkt 1–8. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.

W przypadku oceny spełniania warunków przetargowych przez podmioty występujące wspólnie warunki te będą zsumowane w celu łącznej oceny. Nie dopuszcza się uczestnictwa danego Wykonawcy w więcej niż jednym podmiocie występującym wspólnie.

Uwaga: W przypadku, gdy zastosowanie znajduje art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo termin składania ofert. Wykonawca na żądanie zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1, i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1.

1. Jeżeli informacje w jakichkolwiek dokumentach zostaną podane ze wskazaniem waluty innej, niż polska, Wykonawca powinien przeliczyć kwoty w określonej walucie zagranicznej na polskie złote wg średniego kursu NBP na dzień publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Jeśli Wykonawca nie dokona wymaganej czynności Zamawiający dokona stosownego przeliczenia, wg zasad określonych powyżej.

2. Inne wymagane oświadczenia i dokumenty: W przypadku Wykonawcy reprezentowanego przez pełnomocnika do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa w oryginale określający jego zakres i podpisany przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy. W przypadku złożenia kserokopii pełnomocnictwa musi być ono potwierdzone „za zgodność z oryginałem” przez mocodawcę lub notarialnie.

3. Termin wykonania zamówienia w uzupełnieniu do informacji zawartej w sekcji II.3):

— realizowany będzie: zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej – od daty zawarcia umowy do 30.8.2015. Zamawiający zastrzega sobie zmianę ww. terminu na zasadach wskazanych w pkt 20.4 SIWZ.

4. Ilekroć w niniejszym dokumencie użyte jest pojęcie:

a) „Ustawa” bez bliższego określenia, o jaką ustawę chodzi – dotyczy ono ustawy z 29.1.2004. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.).

b) „SIWZ” – rozumieć przez to należy Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia.

5. W sprawach nieuregulowanych w SIWZ mają zastosowanie przepisy Ustawy oraz przepisy Ustawy z 23.4.1964 Kodeks Cywilny (Dz.U. z 2014 r. poz. 121 z późn. zm.).

20.4 Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy oraz określa następujące warunki zmiany:

1) zmiany w zakresie formy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania przedmiotu umowy,

2) zmiany umowy w zakresie terminu realizacji umowy (przedłużenie terminu), a w szczególności w zakresie przedłużenia terminu zakończenia robót o okres trwania przyczyn, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminu zakończenia robót, przy czym będą to przyczyny niezależnej od Wykonawcy, wynikające z:

a) przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego, w szczególności będące następstwem nieterminowego przekazania terenu budowy oraz konieczności zmian dokumentacji projektowej w zakresie, w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie terminu zakończenia robót;

b) działania siły wyższej (na przykład klęski żywiołowe, strajki generalne lub lokalne), mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania robót;

c) wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających prawidłowe wykonywanie robót w szczególności z powodu technologii realizacji prac określonej dokumentacją projektową, normami lub innymi przepisami, wymagającej konkretnych warunków atmosferycznych, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność – fakt ten musi zostać zgłoszony Zamawiającemu i musi zostać potwierdzony przez inspektora nadzoru;

d) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności: wystąpienia wykopalisk uniemożliwiających wykonywanie robót, wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji, wystąpienia kolizji z instalacjami;

e) wystąpienia opóźnienia w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechanie przez właściwe organu administracji państwowej, które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność (np. opóźnień w wydaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp. do wydania których właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa w którym decyzje powinny zostać

wydane);

f) zawarcia umowy na zamówienia dodatkowe, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, o ile wykonywanie tych zamówień wpływa na termin wykonania niniejszej umowy;

g) konieczności wykonania robót zamiennych lub innych, dodatkowych, niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej, które wstrzymują lub opóźniają realizację przedmiotu umowy,

h) wystąpienia braku możliwości wykonywania robót z powodu nie dopuszczenia do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, wszelkie opóźnienia, o których mowa powyżej muszą być odnotowane w dzienniku budowy oraz muszą być udokumentowane stosownymi protokołami konieczności podpisanymi przez kierownika budowy i inspektora nadzoru i zaakceptowane przez przedstawiciela Zamawiającego.

W przedstawionych powyżej przypadkach wystąpienia opóźnień, strony w aneksie do umowy ustalą nowe terminy, z tym że maksymalny okres przesunięcia terminu zakończenia realizacji robót budowlanych w odniesieniu do przesłanek, o których mowa powyżej, równy będzie okresowi przerwy lub przestoju;

3) zmiany w zakresie realizacji umowy przy udziale podwykonawców – zmiany w tym zakresie nastąpić mogą z uwagi na okoliczności uzasadniające zmianę dotyczącą zapewnienia prawidłowej realizacji umowy; Wykonawca, w trakcie realizacji umowy w sprawie zamówienia publicznego, z wyjątkiem przypadków, w których Zamawiający nałożył obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia na roboty budowlane lub usługi; czy też prac związanych z rozmieszczeniem i instalacją, w ramach zamówienia na dostawy, może:

a) powierzyć realizację części zamówienia podwykonawcom, mimo niewskazania w postępowaniu o udzielnie zamówienia takiej części do powierzenia podwykonawcom;

b) wskazać inny zakres podwykonawstwa niż przedstawiony w postępowaniu o udzielnie zamówienia lub w umowie w sprawie zamówienia publicznego;

c) wskazać innych podwykonawców niż przedstawieni w postępowaniu o udzielnie zamówienia lub w umowie w sprawie zamówienia publicznego;

d) zrezygnować z podwykonawstwa, Jeżeli zmiana lub rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest zobowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający nie wyrazi zgody na zmiany umowy w tym zakresie w przypadku gdy Wykonawca nie będzie dysponował wierzytelnością z tytułu należnego wynagrodzenia (np. na skute przelewu wierzytelności lub zajęcia wierzytelności);

4) zmiany umowy w zakresie osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanym. Zmiana osoby może nastąpić za zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie. W przypadku akceptacji zmiany przez Zamawiającego, Wykonawca jest zobowiązany wskazać nową osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje zawodowe i doświadczenie co najmniej takie same jak określone w opisie warunków udziału w postępowaniu;

5) zmiany umowy w przypadku konieczności wykonania robót zamiennych lub innych, dodatkowych, niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej, które wstrzymują lub opóźniają realizację przedmiotu umowy. Powyższa zamiana musi uzyskać akceptację Zamawiającego i insp. nadzoru i jest możliwa tylko wówczas, gdy konieczność wykonania robót wynika z nieprzewidzenia ich w dokumentacji projektowej lub niemożności wykonania prac przewidzianych w opisie przedmiotu zamówienia;

6) zmiany umowy (na pisemny wniosek Wykonawcy, którego uzasadnienie zostanie udokumentowane) w zakresie materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu w następujących przypadkach:

a) konieczności zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętej przedmiotem umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane w dokumentacji projektowej, a wynikających ze stwierdzonych wad tej dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy;

b) konieczności realizacji robót wynikających z wprowadzenia w dokumentacji projektowej zmian uznanych za nieistotne odstępstwo od projektu budowlanego, wynikających z art. 36a ust. 1 ustawy Prawo budowlane;

c) wystąpienia warunków terenu budowy odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej, w szczególności napotkania niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych sieci, instalacji lub innych obiektów budowlanych;

d) konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa;

e) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji;

f) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami. Ponadto Wykonawca dołączy do oferty:

1. wypełniony formularz ofertowy wg wzoru stanowiącego odpowiedni załącznik do SIWZ;

2. uproszczona tabela elementów scalonych zawierająca wycenę każdego z etapów zamówienia: ETAP I – prace projektowe, ETAP II – wykonanie robót budowlanych, ETAP III – dostawa sprzętu medycznego;

3. wypełnione zestawienie parametrów granicznych i ocenianych – wg wzoru stanowiącego odpowiedni załącznik do SIWZ;

4. dowód wpłaty wadium.

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Warszawa: Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
ND Nr dokumentu 252405-2015
PD Data publikacji 18/07/2015
OJ Dz.U. S 137
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 14/07/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 33000000 - Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
33111300 - Rentgenowskie urządzenia przetwarzające
33111610 - Jednostki rezonansu magnetycznego
33162000 - Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych
45000000 - Roboty budowlane
45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
OC Pierwotny kod CPV 33000000 - Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
33111300 - Rentgenowskie urządzenia przetwarzające
33111610 - Jednostki rezonansu magnetycznego
33162000 - Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych
45000000 - Roboty budowlane
45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
IA Adres internetowy (URL) http://bip.brodnowski.pl/
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

18/07/2015    S137    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała

2015/S 137-252405

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o.
ul. Kondratowicza 8
Osoba do kontaktów: Anna Karczmarczyk-Tryc
03-242 Warszawa
Polska
Tel.: +48 223265353
E-mail: dzial.zamowien.publicznych@brodnowski.pl
Faks: +48 223265834

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://bip.brodnowski.pl/

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: osoba prawna świadcząca usługi o charakterze powszechnym
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Zdrowie
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej MSB/ PN/16/02/2015.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: MSB w Warszawie Sp. z o.o., ul. Kondratowicza 8, 03-352 Warszawa.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do: Wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, zgodnie z którą przeprowadzone zostaną roboty budowlane na łącznej powierzchni 1 285 m², polegające na budowie zintegrowanej sali operacyjnej z pełną neuronawigacją i zapleczem w postaci sal przed- i pooperacyjnych oraz multimedialnej sali dydaktyczno-konferencyjnej. W ramach prac budowlanych zmodernizowana zostanie również część Oddziału Neurochirurgii. Przedmiotem zamówienia jest ponadto zakup specjalistycznej aparatury medycznej, głównie na potrzeby Kliniki Neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego: rezonans magnetyczny 3.0T, stół operacyjny wraz z uchwytem do głowy, lampa operacyjna, specjalistyczne oprogramowanie do operacji. Wszelkie urządzenia i aparatura medyczna będą posiadały odpowiednie atesty (certyfikaty, świadectwa dopuszczenia do użytkowania), uzyskane na zasadach i w trybie określonych w odrębnych przepisach oraz odpowiadające aktualnej wiedzy, nie będą też wymagały ulepszeń. Realizacja głównego założenia projektu jakim jest zakup sprzętu wymaga przeprowadzenia modernizacji pomieszczeń, w których ma być zainstalowany zakupiony sprzęt i aparatura. Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działanie 7.1 „Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia”. Zamówienie będzie realizowane w następujących po sobie etapach. Etap I – prace projektowe: W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do sporządzenia dokumentacji projektowej obejmującej w pierwszej kolejności koncepcję architektoniczną, a następnie na podstawie zatwierdzonej koncepcji opracowanie projektu budowlanego oraz wielobranżowych projektów wykonawczych ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIORB) oraz kosztorysami uproszczonymi. Wykonawca ponadto zapewni nadzór autorski w czasie realizacji prac. W ramach opracowania dokumentacji Wykonawca zobowiązuje się do uzyskania wszelkich pozwoleń i/lub zgłoszeń oraz uzyskania decyzji, jeśli będą one konieczne do wykonania robót budowlanych Wykonawca zobowiązany będzie dostosować pomieszczenia objęte zakresem modernizacji oraz związane z nimi urządzenia i instalacje do aktualnych wymagań wynikających z obowiązujących przepisów dla budynków służby zdrowia, w zakresie niezbędnym do pozytywnego odbioru całej modernizowanej powierzchni przez Zamawiającego. Etap II – wykonanie robót budowlanych. Szczegółowy zakres obowiązków w tym zakresie określają programy funkcjonalno-użytkowe oraz projekt umowy. Jakiekolwiek użyte w treści dokumentacji nazwy własne urządzeń, materiałów, czy technologii, użyte zostały jedynie dla przykładu lub dla wskazania wymagań funkcjonalnych zamierzeń Zamawiającego. Wykonawca może zastosować rozwiązania równoważne do opisanych w programach funkcjonalno użytkowych, pod warunkiem, iż rozwiązania te będą nie gorsze od przewidzianych lub wykonawca otrzyma od Zamawiającego wyraźną zgodę na piśmie na zastosowanie technologii, materiałów odmiennych od przyjętych w dokumentacji. Wszystkie roboty objęte zamówieniem muszą być wykonane zgodnie z przepisami, w szczególności Prawa budowlanego, ustawy Prawo zamówień publicznych, warunkami określonymi w SIWZ, istotnych postanowieniach umowy stanowiących załączniki do SIWZ. Wszystkie dostarczone materiały muszą być fabrycznie nowe. Zamawiający zastrzega, że wykonanie części prac w niektórych strefach budynku będzie realizowane przez Wykonawcę poza godzinami powszechnie uznawanymi za robocze (tj. w innych godzinach niż 8:00–16:00 w dni od poniedziałku do niedzieli). W takich przypadkach harmonogram realizacji prac musi być zatwierdzony przez Zamawiającego. Dla potrzeb przygotowania przez Wykonawców oferty a następnie realizacji umowy wersją wiążącą dokumentacji jest wersja PDF. Rysunki i część opisowa są w dokumentacji wzajemnie uzupełniającymi się. Wszystkie elementy ujęte w części opisowej, a nie pokazane na rysunkach oraz pokazane na rysunkach, a nie ujęte w dokumentacji winny być traktowane jakby były ujęte w obu. W przypadku wątpliwości, co do interpretacji niniejszej dokumentacji, Wykonawca przed złożeniem oferty powinien je wyjaśnić z Zamawiającym, który jako jedyny jest upoważniony do autoryzacji i dokonywania jakichkolwiek zmian lub odstępstw. Jeżeli w jakiejkolwiek części dokumentacji pojawią się ewentualnie wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawcę materiałów i urządzeń równoważnych o parametrach nie gorszych od wymaganych. Oferowane materiały i urządzenia muszą być równoważne jakościowo tym podanym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ). Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy (art. 30 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych). W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści oferty.
Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania materiałów i urządzeń równoważnych w stosunku do określonych w dokumentacji przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, pod warunkiem:
1) zastosowania wyrobów i elementów wyposażenia o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż wyroby budowlane i urządzenia wskazane w dokumentacji;
2) wykazania, że zastosowane wyroby budowlane i urządzenia spełniają wymagania określone w dokumentacji. W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę materiałów równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania na etapie oferty w wyraźny sposób zaproponowanych materiałów oraz dołączenia kart technicznych urządzeń i innych elementów wyposażenia zawierających parametry techniczne, celem porównania równoważności materiałów i urządzeń opisanych. Dokonanie zmiany możliwe jest tylko wtedy, gdy zaproponowana przez Wykonawcę zmiana nie powoduje zmiany dokumentacji. Zastosowanie rozwiązań równoważnych jest możliwe także w przypadku realizacji umowy i konieczności zmiany już opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej na podstawie programów funkcjonalno użytkowych, jednak pod warunkiem uzyskania zgody projektanta oraz złożenia przez Wykonawcę oświadczenia o poniesieniu wszelkich kosztów związanych z przeprojektowaniem (w tym kosztów wynagrodzenia projektanta). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:1. Program Funkcjonalno użytkowy przebudowy pomieszczeń na I piętrze bloku „C” po byłym bloku operacyjnym dla potrzeb utworzenia Europejskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Nowotworów Układu Nerwowego w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie Sp. z o.o.; ul. Kondratowicza 8; 03-242 Warszawa.
2. Program Funkcjonalno Użytkowy „Modernizacja Oddziału Neurochirugii – Część B, zlokalizowanego na V piętrze budynku »C« Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego W Warszawie Sp. z o.o.”.
3. Wytyczne dla Branży elektrycznej.
4. Rzuty pomieszczeń – 2 rysunki.
Etap III dostawa sprzętu medycznego, obejmującego:
— rezonans magnetyczny, zintegrowaną salę operacyjną z neuronawigacją, stół operacyjny wraz z uchwytem do głowy, dwuczaszową lampę operacyjną, oprogramowanie do operacji, mikroskop operacyjny.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

33000000, 33111610, 33111300, 33162000, 45000000, 45400000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 23 499 613,69 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8,23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 70
2. Parametry techniczne. Waga 25
3. Gwarancja jakości. Waga 5
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
MSB/PN/16/02/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 49-085063 z dnia 11.3.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Nazwa: Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii związanych z budową zintegrowanej sali operacyjnej MSB/ PN/16/02/2015
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
10.7.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

SYNEKTIK S.A.
{Dane ukryte}
00-710 Warszawa
Polska
E-mail: synektik@synektik.com.pl
Tel.: +48 223270900
Adres internetowy: www.synektik.com.pl
Faks: +48 228498055

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 17 309 188,78 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 23 499 613,69 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8,23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działanie 7.1 „ Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia” 2007–2013.
VI.2)Informacje dodatkowe:
Rozpoczęcie: 10.07.2015, Zakończenie 30.8.2015.
Ad. V.4) Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,: (proszę podać)
liczbę lat: _____ albo liczbę miesięcy: ______.
Termin wykonania zamówienia: 30.8.2015.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587777
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zawarte w ustawie z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.).
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587777
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
14.7.2015

Adres: ul. Kondratowicza 8, 03-242 Warszawa
woj. MAZOWIECKIE
Dane kontaktowe: email: dzial.zamowien.publicznych@brodnowski.pl
tel: +48 223265231
fax: +48 223265834
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-04-16
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 8506320151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-03-11
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 74 dni
Wadium: 173000 ZŁ
Szacowana wartość* 5 766 666 PLN  -  8 650 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://bip.brodnowski.pl/
Informacja dostępna pod: Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Warszawie Sp. z o.o.
ul. Ludwika Kondratowicza 8, 03-242 Warszawa, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
33000000-0 Urządzenia medyczne, farmaceutyki i produkty do pielęgnacji ciała
33111610-0 Jednostki rezonansu magnetycznego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o. wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych w celu dostosowania pomieszczeń dla potrzeb zakupionego sprzętu dla Kliniki Neurochirurgii zwi SYNEKTIK S.A.
Warszawa
2015-07-10 23 499 613,00