TI Tytuł PL-Kraków: Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli
ND Nr dokumentu 99036-2011
PD Data publikacji 29/03/2011
OJ Dz.U. S 61
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Muzeum Narodowe w Krakowie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 24/03/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 04/05/2011
DT Termin 04/05/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 50850000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli
OC Pierwotny kod CPV 50850000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli
RC Kod NUTS PL2
IA Adres internetowy (URL) www.muzeum.krakow.pl

29/03/2011    S61    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Kraków: Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli

2011/S 61-099036

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Muzeum Narodowe w Krakowie
Al. 3-go Maja 1
Kontaktowy: Muzeum Narodowe w Krakowie
Do wiadomości: Adrianna Gębala
30-062 Kraków
POLSKA
Tel. +48 122955621
E-mail: agebala@muzeum.krakow.pl
Faks +48 122955555

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej www.muzeum.krakow.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Inne Państwowa Instytucja Kultury
Rekreacja, kultura i religia
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Konserwacja wystroju wnętrza Gabinetu Numizmatycznego Muzeum Narodowego w Krakowie Oddział Czapskich, Kraków, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 (wpis do nr Inwentarza Muzeum Narodowego w Krakowie: pod nr MNK-IV-Sp- 1159) oraz wystroju wnętrza Biblioteki Starych Druków i Rękopisów Muzeum Narodowego w Krakowie Oddział Czapskich, Kraków, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 (wpis do nr Inwentarza Muzeum Narodowego w Krakowie: pod nr MNK-IV-Sp- 1161, MNK-IV-Sp-1162) wraz z wykonaniem i dostarczeniem 621 szt. futerałów.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 1

Kod NUTS PL2

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
Konserwacja wystroju wnętrza Gabinetu Numizmatycznego Muzeum Narodowego w Krakowie Oddział Czapskich, Kraków, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 (wpis do nr Inwentarza Muzeum Narodowego w Krakowie: pod nr MNK-IV-Sp- 1159) oraz wystroju wnętrza Biblioteki Starych Druków i Rękopisów Muzeum Narodowego w Krakowie Oddział Czapskich, Kraków, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 (wpis do nr Inwentarza Muzeum Narodowego w Krakowie: pod nr MNK-IV-Sp- 1161, MNK-IV-Sp-1162) wraz z wykonaniem i dostarczeniem 621 szt. futerałów.
Realizacja usługi będzie podzielona na następujące etapy:
Etap I – Demontaż.
Etap II – Prace konserwatorskie, przechowanie obiektów i ich montaż.
Etap III - Wykonanie i dostawa futerałów.
W przypadku konieczności wywozu obiektów za granice Polski Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszystkich regulowanych prawem pozwoleń jak również ustaleń z odpowiednimi organizacjami.
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67 ust 1 pkt 6 ustawy.
Termin realizacji zamówienia:
Etap I do 15.7.2011 r.
Etap II do 30.11.2012 r. w tym montaż mebli w terminie od 1.10.2012 r. do 30.11.2012 r.
Etap III do 31.1.2013 r.
Miejsce realizacji zamówienia:
Demontaż i montaż: Gabinet Numizmatyczny, Biblioteka Starych Druków i Rękopisów znajdują się w Budynku Oddziału Czapskich Muzeum Narodowego w Krakowie przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 w Krakowie.
Prace konserwatorskie i przechowanie obiektów: pomieszczenie wskazane przez Wykonawcę.
a) Gabinet Numizmatyczny:
Potrzeby konstrukcyjne: wyprostowanie i dopasowanie wszystkich odkształconych elementów (m.in. drzwi w szafach bibliotecznych), jak również ewentualne inne zabiegi rekonstrukcyjne zapewniające w efekcie osiągnięcie pierwotnego wyglądu wystroju oraz funkcjonalności wszystkich elementów.
Potrzeby stylistyczne — estetyczne: okres stuletniego użytkowania mebli odbił się negatywnie na kolorystyce i wyglądzie estetycznym, zatem konieczna jest szeroko pojęta restauracja przedmiotowych mebli zapewniająca w efekcie osiągnięcie pierwotnego wyglądu wystroju.
b) Biblioteka Starych Druków i Rękopisów
Potrzeby konstrukcyjne: udrożnienie funkcji drzwi przesuwnych w III kondygnacji szaf z przywróceniem pierwotnego sposobu ich blokowania jak również ewentualne inne zabiegi rekonstrukcyjne zapewniające w efekcie osiągnięcie pierwotnego wyglądu wystroju oraz funkcjonalności wszystkich elementów.
Potrzeby stylistyczne – estetyczne: okres stuletniego użytkowania mebli odbił się na kolorystyce i wyglądzie estetycznym zatem konieczna jest szeroko pojęta restauracja przedmiotowych mebli zapewniająca w efekcie osiągnięcie pierwotnego wyglądu wystroju.
Postępowanie konserwatorskie obejmuje:
a) Gabinet Numizmatyczny
Oczyszczenie powierzchni politurowanych, politurowanie, oczyszczenie powierzchni wewnętrznych, oczyszczenie powierzchni zewnętrznych niewidocznych (plecy, dna, powały), naprawy konstrukcji, elementy metalowe żelazne, elementy mosiężne, żaluzje okienne zwijane.
Adaptacje szaf bibliotecznych dla nowej ekspozycji należy wykonać według „Projektu Gablot Ekspozycyjnych i projektu Trezora do Muzeum E.H.Czapskiego” wykonanego przez Pracownię Konserwacji Zabytków Arkona Sp.z o.o.
b) Biblioteka Starych Druków i Rękopisów:
Oczyszczenie powierzchni politurowanych, politurowanie, oczyszczenie powierzchni wewnętrznych, oczyszczenie powierzchni zewnętrznych niewidocznych (plecy, dna, powały), elementy metalowe żelazne, elementy mosiężne (Klamki drzwiowe, koperty zamków w szafach, szyldy w szafach).
Prace konserwacyjne należy wykonać w oparciu o Opis Przedmiotu Zamówienia oraz według:
— „Programu konserwacji drewnianego wystroju Gabinetu Numizmatycznego Muzeum Narodowego w Krakowie Oddział Czapskich” - opracowanego przez mgr Kazimierza Czepiela, na zlecenie Muzeum Narodowego w Krakowie,
— „Programu konserwacji drewnianego wystroju Biblioteki Starych Druków i Rękopisów Muzeum Narodowego w Krakowie Oddział Czapskich” - opracowanego przez mgr Kazimierza Czepiela, na zlecenie Muzeum Narodowego w Krakowie,
— Projektu adaptacji szaf bibliotecznych dla nowej ekspozycji „Projektu Gablot Ekspozycyjnych i projektu Trezora do Muzeum E.H.Czapskiego” wykonanego przez Pracownię Konserwacji Zabytków Arkona Sp. z o.o.
Uwaga. W przypadku rozbieżności ww. dokumentach do przygotowania oferty i realizacji Umowy należy przyjąć warunki opisane w opisie przedmiotu zamówienia.
Wykonawca przejmuje od Zamawiającego odpowiedzialność za powierzone mienie potwierdzone umową na wykonanie konserwacji oraz umową wypożyczenia na czas konserwacji.
Rozpoczęcie montażu będzie możliwe po całkowitym zakończeniu prac budowlanych przez Wykonawcę robót rewaloryzacyjnych tj. PRZ Kraków, przy zachowaniu 30 dniowej karencji pomieszczeń w celu uzyskania odpowiedniej temperatury i wilgotności w pomieszczeniach przed montażem.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia bieżącej dokumentacji fotograficznej obrazującej wszystkie etapy prowadzonej konserwacji (renowacji, restauracji i rekonstrukcji) łącznie z demontażem, znakowaniem, transportem, sposobem składowania oraz montażem.
Wszystkie materiały użyte do konserwacji powinny być zgodne z programem konserwatorskim i powinny być obojętne chemicznie w kontekście rodzaju zbiorów, które będą przechowywane w budynku. Nie mogą to być środki, które będą negatywnie wpływały na papier, metal, skórę, tkaniny i olejne malarstwo sztalugowe.
Cykliczne nadzorowania i kontrolowanie prawidłowego przebiegu prac konserwatorskich będzie dokonywane przez Komisję konserwatorską.
Komisja zbierze się:
— po rozpoznaniu obiektu przez Wykonawcę i przed przystąpieniem do demontażu w celu ostatecznej akceptacji sposobu demontażu,
— po wykonaniu prób na czyszczenie powierzchni i prób kolorystycznych w celu ostatecznej akceptacji zaproponowanych przez Wykonawcę rozwiązań,
— każdorazowo na wniosek Zamawiającego lub Wykonawcy.
Transport mebli z Muzeum i do Muzeum:
Od Wykonawcy robót konserwatorskich będzie wymagane dochowanie następujących warunków:
— zdemontowane części wyposażenia muszą zostać odpowiednio opakowane np. folią bąbelkową (konieczne usztywnienie wrażliwych fragmentów),
— przenoszenie zapakowanych mebli musi być wykonane w sposób uważny i staranny,
— transport samochodem posiadającym zamykaną skrzynię ładunkową i przystosowanym do przewożenia dużych elementów wyposażenia ułożonych horyzontalnie na warstwie izolacyjnej.
Futerały na książki i katalogi.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie 621 sztuk futerałów na książki i katalogi, w których jeden z boków imitować będzie grzbiet książki.
Zamówienie dotyczy dwóch rodzajów futerałów. Jeden rodzaj to futerały pojedyncze – przypominające swym wyglądem pojedynczy wolumin, drugi to futerały zbiorcze, gdzie strona eksponowana imitować będzie grzbiety kilku książek.
1. Futerały pojedyncze:
— Konstrukcja klejona wykonana z tektury o grubości 2 mm, bez użycia jakichkolwiek elementów metalowych,
— Grzbiety profilowane (lekko zaokrąglone),
— Jeden z wzorów przewiduje wykonanie grzbietów z fałszywymi bindami (patrz załącznik nr),
— Część grzbietów wykonana będzie z płótna introligatorskiego, część – z materiałów introligatorskich imitujących skórę: skóry mielone lub tworzywa sztuczne o wykończeniu skóropodobnym. (patrz załącznik nr) Wymagane jest wykończenie matowe lub półmatowe wybranego materiału i zadowalający stopień imitacji skóry,
— Zarówno płótno introligatorskie jak i materiały skóropodobne powinny być zróżnicowane kolorystycznie. W przypadku materiałów skóropodobnych preferowane są różne odcienie brązu oraz kolor ciemnobordowy. Wskazane kolory płótna introligatorskiego to: brąz (różne odcienie), szary (kolor płótna lnianego), szaro-zielony,
— Pokrycie pozostałej części futerału: papier marmurkowy (futerały pojedyncze), płótno introligatorskie (futerały zbiorcze) - do wyboru,
— Dekoracja grzbietów będzie dwojakiego rodzaju: złocenia bezpośrednio na płótnie/materiale skóropodobnym i papierowe szyldziki z wydrukowanym/złoconym tytułem.(zgodnie z załącznikiem nr),
— Czcionka: klasyczna, stylizowana na XIX wiek. Wykluczone jest pismo ozdobne,
— Wnętrza futerałów powinny być wyklejone papierem.
2. Futerały zbiorcze
— Konstrukcja klejona wykonana z tektury o grubości 2 mm dla wszystkich wersji futerałów typu FZ 15 (i o grubości 2.4 mm dla pozostałych, bez użycia jakichkolwiek elementów metalowych,
— Strona eksponowana składa się z 5-6 segmentów, z których każdy jest profilowany (lekko zaokrąglony),
— Materiałem, z którego mają być wykonane grzbiety jest płótno introligatorskie. Kolory płótna takie, jak w przypadku futerałów pojedynczych,
— Pokrycie pozostałej części futerału: papier, papier marmurkowy, płótno introligatorskie - do uzgodnienia z przedstawicielami MNK,
— Dekoracje poszczególnych segmentów tworzyć będą tłoczenia (czarna lub ciemnobrązowa folia) bezpośrednio na płótnie i papierowe szyldziki z wydrukowanym tytułem, cyfrą lub inicjałem ozdobnym. (zgodnie z załącznikiem nr).
Wnętrza futerałów powinny być wyklejone papierze.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50850000

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
Zakres zamówienia: Etap I – Demontaż.
Etap II – Prace konserwatorskie, przechowanie obiektów i ich montaż.
Etap III - Wykonanie i dostawa futerałów.
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67 ust 1 pkt 6 ustawy.
Bez VAT 1 120 243,89 PLN
II.2.2)Opcje
Nie
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI
Rozpoczęcie 15.6.2011. Zakończenie 31.1.2013

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
Wadium - 15 000,00 PLN.
Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 10 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia ubezpieczenia realizacji umowy w dniu podpisania umowy na okres do dnia 5.12.2012 tj. wykonania II etapu i utrzymania w mocy do dnia podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru polisy ubezpieczenia dedykowanej dla realizacji niniejszego zamówienia. Ubezpieczeniem (zwane all risks) objęte są wszelkie szkody i straty materialne polegające na utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu mienia na skutek zaistnienia nagłego, przypadkowego i nieprzewidzianego zdarzenia, w tym także obejmuje okoliczności:
— kradzieży zwykłej z limitem do 1 600 000,00 PLN,
— kradzieży z włamaniem,
— transportu.
Niniejsza polisa Ubezpieczenia realizacji umowy winna opiewać na kwotę co najmniej 1 600 000,00 PLN.
Treść powyższych dokumentów Wykonawca przedstawi do akceptacji zamawiającego co najmniej z chwilą podpisania umowy.
Wykonawca ma obowiązek opłacać przez cały okres realizacji zamówienia ubezpieczenie o odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności złożonej w ofercie.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
Zamawiający dokona protokolarnego odbioru zrealizowanych etapów usługi w terminie do 5 dni roboczych od daty otrzymania przez Zamawiającego pisemnej informacji o zakończeniu danego etapu. Podpisane protokoły odbioru będą podstawą do wystawienia faktur o wartości określonej w ofercie.
Za zakończenie realizacji poszczególnych etapów usługi zamawiający rozumie:
— dla etapu I: demontaż mebli, podpisanie umów wypożyczeniowych, opakowanie obiektów, transport obiektów do miejsca ich przechowywania; potwierdzone protokolarnie przez przedstawicieli zamawiającego,
— dla etapu II: przechowywanie obiektów i ich konserwacja, zapakowanie, transport do siedziby zamawiającego, montaż,
— dla etapu III: wykonanie i dostarczenie do siedziby zamawiającego futerałów.
Po zakończeniu wszelkich prac i przekazaniu wszelkich wymaganych opracowań Zamawiający uzna usługę za wykonaną i wyda ostateczny protokół odbioru.
Termin płatności: do 30 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionych faktur.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą przed podpisaniem umowy muszą zawrzeć umowę zobowiązani są przedstawić umowę regulującą ich współpracę w zakresie realizacji przedmiotowego zamówienia.
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Tak
Prace konserwacyjne należy wykonać w oparciu o Opis Przedmiotu Zamówienia oraz według:
— „Programu konserwacji drewnianego wystroju Gabinetu Numizmatycznego Muzeum Narodowego w Krakowie Oddział Czapskich” - opracowanego przez mgr Kazimierza Czepiela, na zlecenie Muzeum Narodowego w Krakowie,
— „Programu konserwacji drewnianego wystroju Biblioteki Starych Druków i Rękopisów Muzeum Narodowego w Krakowie Oddział Czapskich” - opracowanego przez mgr Kazimierza Czepiela, na zlecenie Muzeum Narodowego w Krakowie,
— Projektu adaptacji szaf bibliotecznych dla nowej ekspozycji „Projektu Gablot Ekspozycyjnych i projektu Trezora do Muzeum E.H.Czapskiego” wykonanego przez Pracownię Konserwacji Zabytków Arkona Sp. z o.o.Oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności:
— przepisami ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U 10.113.759), przepisy ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. 03. 162.1568),
— przepisami Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 1.12.2008 r. w sprawie zabezpieczenia zbiorów w muzeach przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym zniszczeniem lub utratą zbiorów oraz sposobów przygotowania zbiorów do ewakuacji w razie powstania zagrożenia (Dz. U Nr 229, poz 1528),
— przepisami ustawy z dnia 4.2.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006, Nr 90 poz. 63, z późniejszymi zmianami),
— przepisami Kodeksu Cywilnego.
Przedmiot zamówienia wykonawca zrealizuje w oparciu wytyczne/instrukcje/informacje zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: A) Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy oraz braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, przedstawią następujące dokumenty i oświadczenia:
1) Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu, a od osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust 1 pkt. 2 upzp;
2) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu;
3) Aktualne zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłaceniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu;
4) Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 4-8 upzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu.
5) Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 9 upzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu, oraz
6) Oświadczenia o nie podleganiu wykluczeniu na podstawie art. 24 u.p.z.p w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofertach muszą być złożone dokumenty wymienione w punkcie III.2.1. A od 1 do 6 dla każdego z nich.
7) Oświadczenia, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 u.p.z.p
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu wymienionego w ppkt III.2.1 od 1) do 3) i 5 składa odpowiednio dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające iż:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, dokument winien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem składania ofert,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, dokument winien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed dniem składania ofert,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie; dokument winien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem składania ofert, oraz zamiast dokumentu wymienionego w ppkt 4) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4—8 ustawy, dokument winien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem składania ofert.
Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 1 do 3, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Zapisy w zakresie terminów wystawienia dokumentów stosuje się odpowiednio.
B) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
W szczególności Wykonawca musi spełniać następujące warunki określone w pkt. III 2.3 ogłoszenia i złożyć dokumenty określone w pkt III.2.3.
C)spełniają warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej.
W szczególności Wykonawca musi spełniać następujące warunki określone w pkt. III 2.2 ogłoszenia oraz złożyć dokumenty określone w pkt III.2.2.
D) Zgodnie z art. 26 ust 2b upzp Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności:
— przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia,
— przedstawienia dla tych podmiotów dokumentów w zakresie braku podstaw do wykluczenia z postępowania.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie złożonych dokumentów według formuły: "spełnia / nie spełnia”.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca musi złożyć opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotowym postępowaniem.
Do przeliczenia wszystkich wartości finansowych określonych w III 2.2 występujących w innych walutach niż zł, Wykonawca zastosuje średni kurs Narodowego Banku Polskiego (NBP) opublikowany w dniu ukazania się ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ww. wymóg wykonawcy spełniają łącznie.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie złożonych dokumentów według formuły: "spełnia / nie spełnia”.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów Wykonawca posiada opłacone ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości co najmniej 1 000 000 PLN.
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wykaz zrealizowanych usług z podaniem ich wartości, przedmiotu i dat wykonania wraz z dokumentami potwierdzającymi, że usługa ta została wykonana należycie.
2.Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz podstawie dysponowania ww. osobami.
3. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wykaz urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usługi w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami.
Do przeliczenia wszystkich wartości finansowych określonych w pkt III. 2.3), a występujących w innych walutach niż PLN Wykonawca zastosuje średni kurs Narodowego Banku Polskiego (NBP) opublikowany w dniu ukazania się ogłoszenia o zamówieniu na niniejsze roboty w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ww. wymóg wykonawcy spełniają łącznie.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie złożonych dokumentów według formuły: "spełnia / nie spełnia”.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów
Wykonawca zobowiązany jest wykazać zrealizowanie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie minimum jednej usługi polegającej na wykonaniu prac konserwacyjnych i restauratorskich drewnianego zabytkowego wyposażenia wnętrz o wartości usługi minimum 500 000 PLN.
Na podstawie zapisów ustawy z dnia 23.7.2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z dnia 17.9.2003 r.):
— za zabytek zamawiający uznaje nieruchomość lub rzecz ruchomą, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową,
— za prace konserwatorskie zamawiający uznaje działania mające na celu zabezpieczenie i utrwalenie substancji zabytku, zahamowanie procesów jego destrukcji oraz dokumentowanie tych działań,
— za prace restauratorskie zamawiający uznaje działania mające na celu wyeksponowanie wartości artystycznych i estetycznych zabytku, w tym, jeżeli istnieje taka potrzeba, uzupełnienie lub odtworzenie jego części, oraz dokumentowanie tych działań.
2. W zakresie osób zdolnych do wykonania zamówienia wchodzących w skład zespołu wykonawczego, Wykonawca wskazuje: minimum 1 osobę pełniącą funkcję kierownika zespołu wykonującego konserwację posiadającą:
— wykształcenie wyższe kierunkowe w zakresie konserwacji zabytków,
— doświadczenie w zakresie wykonania prac konserwatorskich i restauratorskich w zakresie ostatnich 3 lat od dnia złożenia ofert, co najmniej 2 usług dotyczących obiektów drewnianego zabytkowego wyposażenia wnętrz.
Na podstawie zapisów ustawy z dnia 23.7.2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z dnia 17.9.2003 r.):
— za zabytek zamawiający uznaje nieruchomość lub rzecz ruchomą, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową,
— za prace konserwatorskie zamawiający uznaje działania mające na celu zabezpieczenie i utrwalenie substancji zabytku, zahamowanie procesów jego destrukcji oraz dokumentowanie tych działań,
— za prace restauratorskie zamawiający uznaje działania mające na celu wyeksponowanie wartości artystycznych i estetycznych zabytku, w tym, jeżeli istnieje taka potrzeba, uzupełnienie lub odtworzenie jego części, oraz dokumentowanie tych działań.
Wskazane powyżej osoby powinny biegle posługiwać się językiem polskim. W przypadku, gdy wskazane osoby nie wykazują się biegłą znajomością języka polskiego Wykonawca jest zobowiązany zapewnić co najmniej jednego tłumacza na okres realizacji umowy, w celu realizacji potrzeb wynikających z wykonywanego zamówienia.
3. W zakresie dysponowania potencjałem technicznym Wykonawca wskazuje iż dysponuje lub będzie dysponował do realizacji zamówienia pomieszczeniem o poniższych parametrach, w którym będą przechowywane zdemontowane obiekty:
— pomieszczenie to musi posiadać system sygnalizacji pożaru monitoringiem do Państwowej Straży Pożarnej i system sygnalizacji włamania z monitoringiem,
— w pomieszczeniu muszą być cały czas utrzymywane odpowiednie warunki mikroklimatyczne tj. dobowa temperatura ok. 15-22 °C, dobowe wahania ± 2 °C i dobowa wilgotność względna 40 %-60 %, dobowe wahania ± 8 %.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
Nie
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi
Nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
EP-Czapscy-0601-271-60/10
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów 4.5.2011 - 10:00
Dokumenty odpłatne Nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
4.5.2011 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
Okres w dniach 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 4.5.2011 - 10:15

Miejsce

Gmach Główny Muzeum narodowego w Krakowie, Al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków, sala nr 127.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Tak
odniesienie do projektów i/lub programów: Projekt Europejskie Centrum Numizmatyki Polskiej w Muzeum Narodowym w Krakowie współfinansowany przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Priorytet XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe; Działanie 11.1 Ochrona i Zachowanie Dziedzictwa Kulturowego o Znaczeniu Ponadregionalnym.
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Wartość zamówienia tj. wartość wskazana w punkcie II.2.1) ogłoszenia wraz z wartością zamówień uzupełniających w wysokosci 50 % wartości zamówienia podstawowego wynosi: 1.680.365,85 zł.
Do obowiązków Wykonawcy prac konserwatorskich będzie należała ścisła współpraca z Wykonawcą robót budowlanych w Pałacu Czapskich tj.: PRZ KRAKÓW S.A. ul. Adama Ventulaniego 1A, 31-227 Kraków.
Zamawiający przewiduje zebranie Wykonawców w dniu 13.4.2011 r. godz. 12:00, w Pałacu Czapskich, ul. Piłsudskiego 12 Kraków.

Z zebrania Wykonawców zostanie sporządzona notatka zawierająca informacje o złożonych przez Wykonawców pytaniach oraz odpowiedzi zamawiającego. Treść notatki Zamawiający udostępni na stronie internetowej www.muzeum.krakow.pl.

Przedstawiciele Wykonawców przed wejściem do wnętrza Pałacu Czapskich zgodnie z obowiązującymi w Muzeum zasadami bezpieczeństwa zobowiązani będą przedstawić dowód tożsamości.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
00-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587777
Internet: http://www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z treścią Art. 182 ust 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych odwołanie wnosi się do Prezesa.
Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia- jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust 2, albo w terminie 15 dni- jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust 8 ustawy.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17A
00-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587777
Internet: http://www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587700

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
24.3.2011
TI Tytuł PL-Kraków: Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli
ND Nr dokumentu 132433-2011
PD Data publikacji 27/04/2011
OJ Dz.U. S 81
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Muzeum Narodowe w Krakowie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 22/04/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 16/05/2011
DT Termin 16/05/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 50850000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli
OC Pierwotny kod CPV 50850000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli
RC Kod NUTS PL2

27/04/2011    S81    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Kraków: Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli

2011/S 81-132433

Muzeum Narodowe w Krakowie, Al. 3-go Maja 1, Muzeum Narodowe w Krakowie, attn: Adrianna Gębala, POLSKA-30-062Kraków. Tel. +48 122955621. E-mail: agebala@muzeum.krakow.pl. Fax +48 122955555.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 29.3.2011, 2011/S 61-099036)

Przedmiot zamówienia:
CPV:50850000

Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli.

Zamiast: 

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje.

WADIUM - 15 000,00 PLN.

Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 10 % ceny całkowitej podanej w ofercie.

Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia ubezpieczenia realizacji umowy w dniu podpisania umowy na okres do dnia 5.12.2012 tj. wykonania II etapu i utrzymania w mocy do dnia podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru polisy ubezpieczenia dedykowanej dla realizacji niniejszego zamówienia. Ubezpieczeniem (zwane all risks) objęte są wszelkie szkody i straty materialne polegające na utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu mienia na skutek zaistnienia nagłego, przypadkowego i nieprzewidzianego zdarzenia, w tym także obejmuje okoliczności:

— kradzieży zwykłej z limitem do 1 600 000,00 PLN,

— kradzieży z włamaniem,

— transportu.

Niniejsza polisa Ubezpieczenia realizacji umowy winna opiewać na kwotę co najmniej 1 600 000,00 PLN.

Treść powyższych dokumentów Wykonawca przedstawi do akceptacji zamawiającego co najmniej z chwilą podpisania umowy.

Wykonawca ma obowiązek opłacać przez cały okres realizacji zamówienia ubezpieczenie o odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności złożonej w ofercie.

III.2.3) Zdolność techniczna.

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:

Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wykaz zrealizowanych usług z podaniem ich wartości, przedmiotu i dat wykonania wraz z dokumentami potwierdzającymi, że usługa ta została wykonana należycie.

2. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz podstawie dysponowania ww. osobami.

3. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wykaz urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usługi w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami.

Do przeliczenia wszystkich wartości finansowych określonych w pkt III. 2.3), a występujących w innych walutach niż PLN Wykonawca zastosuje średni kurs.

Narodowego Banku Polskiego (NBP) opublikowany w dniu ukazania się ogłoszenia o zamówieniu na niniejsze roboty w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ww. wymóg wykonawcy spełniają łącznie.

Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie złożonych dokumentów według formuły: "spełnia / nie spełnia”.

Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:

Wykonawca zobowiązany jest wykazać zrealizowanie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie minimum jednej usługi polegającej na wykonaniu prac konserwacyjnych i restauratorskich drewnianego zabytkowego wyposażenia wnętrz o wartości usługi minimum 500 000 PLN.

Na podstawie zapisów ustawy z dnia 23.7.2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z dnia 17.9.2003 r.):

— za zabytek zamawiający uznaje nieruchomość lub rzecz ruchomą, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową,

— za prace konserwatorskie zamawiający uznaje działania mające na celu zabezpieczenie i utrwalenie substancji zabytku, zahamowanie procesów jego destrukcji oraz dokumentowanie tych działań,

— za prace restauratorskie zamawiający uznaje działania mające na celu wyeksponowanie wartości artystycznych i estetycznych zabytku, w tym, jeżeli istnieje taka potrzeba, uzupełnienie lub odtworzenie jego części, oraz dokumentowanie tych działań.

2. W zakresie osób zdolnych do wykonania zamówienia wchodzących w skład zespołu wykonawczego, Wykonawca wskazuje: minimum 1 osobę pełniącą funkcję kierownika zespołu wykonującego konserwację posiadającą:

— wykształcenie wyższe kierunkowe w zakresie konserwacji zabytków,

— doświadczenie w zakresie wykonania prac konserwatorskich i restauratorskich w zakresie ostatnich 3 lat od dnia złożenia ofert, co najmniej 2 usług dotyczących obiektów drewnianego zabytkowego wyposażenia wnętrz.

Na podstawie zapisów ustawy z dnia 23.7.2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z dnia 17.9.2003 r.):

— za zabytek zamawiający uznaje nieruchomość lub rzecz ruchomą, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową,

— za prace konserwatorskie zamawiający uznaje działania mające na celu zabezpieczenie i utrwalenie substancji zabytku, zahamowanie procesów jego destrukcji oraz dokumentowanie tych działań,

— za prace restauratorskie zamawiający uznaje działania mające na celu wyeksponowanie wartości artystycznych i estetycznych zabytku, w tym, jeżeli istnieje taka potrzeba, uzupełnienie lub odtworzenie jego części, oraz dokumentowanie tych działań.

Wskazane powyżej osoby powinny biegle posługiwać się językiem polskim. W przypadku, gdy wskazane osoby nie wykazują się biegłą znajomością języka polskiego Wykonawca jest zobowiązany zapewnić co najmniej jednego tłumacza na okres realizacji umowy, w celu realizacji potrzeb wynikających z wykonywanego zamówienia.

3. W zakresie dysponowania potencjałem technicznym

Wykonawca wskazuje iż dysponuje lub będzie dysponował do realizacji zamówienia pomieszczeniem o poniższych parametrach, w którym będą przechowywane zdemontowane obiekty:

— pomieszczenie to musi posiadać system sygnalizacji pożaru monitoringiem do Państwowej Straży Pożarnej i system sygnalizacji włamania z monitoringiem,

— w pomieszczeniu muszą być cały czas utrzymywane odpowiednie warunki mikroklimatyczne tj. dobowa temperatura ok. 15-22 °C, dobowe wahania ± 2 °C i dobowa wilgotność względna 40 %-60 %, dobowe wahania ± 8 %.

IV.3.3) Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych 4.5.2011 (10:00).

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu 4.5.2011 (10:00).

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert 4.5.2011 (10:15).

Powinno być: 

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje.

Wadium - 15 000,00 PLN.

Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 10 % ceny całkowitej podanej w ofercie.

Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia ubezpieczenia realizacji umowy w dniu podpisania umowy na okres do dnia 5 grudnia 2012 tj. wykonania II etapu i utrzymania w mocy do dnia podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru polisy ubezpieczenia dedykowanej dla realizacji niniejszego zamówienia. Ubezpieczeniem.

(zwane all risks) objęte są wszelkie szkody i straty materialne polegające na utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu mienia na skutek zaistnienia nagłego, przypadkowego i nieprzewidzianego zdarzenia, w tym także obejmuje okoliczności:

— kradzieży z włamaniem,

— transportu.

Niniejsza polisa Ubezpieczenia realizacji umowy winna opiewać na kwotę co najmniej 1 600 000,00 PLN.

Treść powyższych dokumentów Wykonawca przedstawi do akceptacji zamawiającego co najmniej z chwilą podpisania umowy.

Wykonawca ma obowiązek opłacać przez cały okres realizacji zamówienia ubezpieczenie o odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności złożonej w ofercie.

III.2.3) Zdolność techniczna.

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:

1. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wykaz zrealizowanych usług z podaniem ich wartości, przedmiotu i dat wykonania wraz z dokumentami potwierdzającymi, że usługa ta została wykonana należycie.

2. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz podstawie dysponowania ww. osobami.

3. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wykaz urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usługi w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami.

Do przeliczenia wszystkich wartości finansowych określonych w pkt III. 2.3), a występujących w innych walutach niż PLN Wykonawca zastosuje średni kurs Narodowego Banku Polskiego (NBP) opublikowany w dniu ukazania się ogłoszenia o zamówieniu na niniejsze roboty w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ww. wymóg wykonawcy spełniają łącznie.

Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie złożonych dokumentów według formuły: "spełnia / nie spełnia”.

Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:

1.Wykonawca zobowiązany jest wykazać zrealizowanie, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, usług polegających na wykonaniu prac konserwatorskich i restauratorskich drewnianego zabytkowego wyposażenia wnętrz o łącznej wartości minimum 500 000 PLN, przy czym dla łącznej wartości można przyjąć maksymalnie 5 zrealizowanych usług.

Na podstawie zapisów ustawy z dnia 23.7.2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z dnia 17.9.2003 r.):

— za zabytek zamawiający uznaje nieruchomość lub rzecz ruchomą, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową,

— za prace konserwatorskie zamawiający uznaje działania mające na celu zabezpieczenie i utrwalenie substancji zabytku, zahamowanie procesów jego destrukcji oraz dokumentowanie tych działań,

— za prace restauratorskie zamawiający uznaje działania mające na celu wyeksponowanie wartości artystycznych i estetycznych zabytku, w tym, jeżeli istnieje taka potrzeba, uzupełnienie lub odtworzenie jego części, oraz dokumentowanie tych działań.

2. W zakresie osób zdolnych do wykonania zamówienia wchodzących w skład zespołu wykonawczego, Wykonawca wskazuje: minimum 1 osobę pełniącą funkcję kierownika zespołu wykonującego konserwację posiadającą:

— wykształcenie wyższe kierunkowe w zakresie konserwacji zabytków,

— doświadczenie w zakresie wykonania prac konserwatorskich i restauratorskich w zakresie ostatnich 3 lat od dnia złożenia ofert, co najmniej 2 usług dotyczących obiektów drewnianego zabytkowego wyposażenia wnętrz.

Na podstawie zapisów ustawy z dnia 23.7.2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z dnia 17.9.2003 r.):

— za zabytek zamawiający uznaje nieruchomość lub rzecz ruchomą, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową,

— za prace konserwatorskie zamawiający uznaje działania mające na celu zabezpieczenie i utrwalenie substancji zabytku, zahamowanie procesów jego destrukcji oraz dokumentowanie tych działań,

— za prace restauratorskie zamawiający uznaje działania mające na celu wyeksponowanie wartości artystycznych i estetycznych zabytku, w tym, jeżeli istnieje taka potrzeba, uzupełnienie lub odtworzenie jego części, oraz dokumentowanie tych działań.

Wskazane powyżej osoby powinny biegle posługiwać się językiem polskim. W przypadku, gdy wskazane osoby nie wykazują się biegłą znajomością języka polskiego Wykonawca jest zobowiązany zapewnić co najmniej jednego tłumacza na okres realizacji umowy, w celu realizacji potrzeb wynikających z wykonywanego zamówienia.

3. W zakresie dysponowania potencjałem technicznym

Wykonawca wskazuje iż dysponuje lub będzie dysponował do realizacji zamówienia pomieszczeniem o poniższych parametrach, w którym będą przechowywane zdemontowane obiekty:

— pomieszczenie to musi posiadać system sygnalizacji pożaru monitoringiem do Państwowej Straży Pożarnej i system sygnalizacji włamania z monitoringiem,

— w pomieszczeniu muszą być cały czas utrzymywane odpowiednie warunki mikroklimatyczne tj. dobowa temperatura ok. 15-22 °C, dobowe wahania ± 2 °C i dobowa wilgotność względna 40 %-60 %, dobowe wahania ± 8 %.

IV.3.3) Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych 16.5.2011 - 10:00.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu 16.5.2011 - 10:00.

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert 16.5.2011 - 10:15.

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł PL-Kraków: Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli
ND Nr dokumentu 186154-2011
PD Data publikacji 15/06/2011
OJ Dz.U. S 113
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Muzeum Narodowe w Krakowie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
DS Dokument wysłany 14/06/2011
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 50850000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli
OC Pierwotny kod CPV 50850000 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli
IA Adres internetowy (URL) www.muzeum.krakow.pl

15/06/2011    S113    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Kraków: Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli

2011/S 113-186154

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

Usługi

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I OSOBY KONTAKTOWE

Muzeum Narodowe w Krakowie
Al. 3-go Maja 1
Do wiadomości: Adrianna Gębala
30-062 Kraków
POLSKA
Tel. +48 122955621
E-mail: agebala@muzeum.krakow.pl
Faks +48 122955555

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej www.muzeum.krakow.pl

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Inne Państwowa Instytucja Kultury
Rekreacja, kultura i religia
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Konserwacja wystroju wnętrza Gabinetu Numizmatycznego Muzeum Narodowego w Krakowie Oddział Czapskich, Kraków, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 (wpis do nr Inwentarza Muzeum Narodowego w Krakowie: pod nr MNK-IV-Sp- 1159) oraz wystroju wnętrza Biblioteki Starych Druków i Rękopisów Muzeum Narodowego w Krakowie Oddział Czapskich, Kraków, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 (wpis do nr Inwentarza Muzeum Narodowego w Krakowie: pod nr MNK-IV-Sp- 1161, MNK-IV-Sp-1162) wraz z wykonaniem i dostarczeniem futerałów.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 1
Główne miejsce świadczenia usług Demontaż i montaż: Gabinet Numizmatyczny, Biblioteka Starych Druków i Rękopisów znajdują się w Budynku Oddziału Czapskich Muzeum Narodowego w Krakowie przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 w Krakowie.
Prace konserwatorskie i przechowanie obiektów: pomieszczenie wskazane przez Wykonawcę.
II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Konserwacja wystroju wnętrza Gabinetu Numizmatycznego Muzeum Narodowego w Krakowie Oddział.
Czapskich, Kraków, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 (wpis do nr Inwentarza Muzeum Narodowego w.
Krakowie: pod nr MNK-IV-Sp- 1159) oraz wystroju wnętrza Biblioteki Starych Druków i Rękopisów Muzeum.
Narodowego w Krakowie Oddział Czapskich, Kraków, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 (wpis do nr.
Inwentarza Muzeum Narodowego w Krakowie: pod nr MNK-IV-Sp- 1161, MNK-IV-Sp-1162) wraz z wykonaniem i dostarczeniem 621 szt. futerałów.
Realizacja usługi będzie podzielona na następujące etapy:
ETAP I – Demontaż.
ETAP II – Prace konserwatorskie, przechowanie obiektów i ich montaż.
ETAP III - Wykonanie i dostawa futerałów.
W przypadku konieczności wywozu obiektów za granice Polski Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszystkich regulowanych prawem pozwoleń jak również ustaleń z odpowiednimi organizacjami.
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67 ust 1 pkt 6 ustawy.
Termin realizacji zamówienia:
Etap I do 15 lipca 2011r.
Etap II do 30 listopada 2012 r. w tym montaż mebli w terminie od 1 października 2012r. do 30 listopada 2012r.
Etap III do 31 stycznia 2013r.
Miejsce realizacji zamówienia:
Demontaż i montaż: Gabinet Numizmatyczny, Biblioteka Starych Druków i Rękopisów znajdują się w Budynku.
Oddziału Czapskich Muzeum Narodowego w Krakowie przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 w Krakowie.
Prace konserwatorskie i przechowanie obiektów: pomieszczenie wskazane przez Wykonawcę.
a) Gabinet Numizmatyczny:
Potrzeby konstrukcyjne: wyprostowanie i dopasowanie wszystkich odkształconych elementów (m.in. drzwi w szafach bibliotecznych), jak również ewentualne inne zabiegi rekonstrukcyjne zapewniające w efekcie osiągnięcie pierwotnego wyglądu wystroju oraz funkcjonalności wszystkich elementów.
Potrzeby stylistyczne — estetyczne: okres stuletniego użytkowania mebli odbił się negatywnie na kolorystyce i wyglądzie estetycznym, zatem konieczna jest szeroko pojęta restauracja przedmiotowych mebli zapewniająca w efekcie osiągnięcie pierwotnego wyglądu wystroju.
b) Biblioteka Starych Druków i Rękopisów
Potrzeby konstrukcyjne: udrożnienie funkcji drzwi przesuwnych w III kondygnacji szaf z przywróceniem pierwotnego sposobu ich blokowania jak również ewentualne inne zabiegi rekonstrukcyjne zapewniające w efekcie osiągnięcie pierwotnego wyglądu wystroju oraz funkcjonalności wszystkich elementów.
Potrzeby stylistyczne – estetyczne: okres stuletniego użytkowania mebli odbił się na kolorystyce i wyglądzie estetycznym zatem konieczna jest szeroko pojęta restauracja przedmiotowych mebli zapewniająca w efekcie osiągnięcie pierwotnego wyglądu wystroju.
Postępowanie konserwatorskie obejmuje:
a) Gabinet Numizmatyczny
Oczyszczenie powierzchni politurowanych, politurowanie, oczyszczenie powierzchni wewnętrznych, oczyszczenie powierzchni zewnętrznych niewidocznych (plecy, dna, powały), naprawy konstrukcji, elementy metalowe żelazne, elementy mosiężne, żaluzje okienne zwijane.
Adaptacje szaf bibliotecznych dla nowej ekspozycji należy wykonać według „Projektu Gablot Ekspozycyjnych i projektu Trezora do Muzeum E.H.Czapskiego” wykonanego przez Pracownię Konserwacji Zabytków Arkona Sp.z.
o.o.
b) Biblioteka Starych Druków i Rękopisów:
Oczyszczenie powierzchni politurowanych, politurowanie, oczyszczenie powierzchni wewnętrznych, oczyszczenie powierzchni zewnętrznych niewidocznych (plecy, dna, powały), elementy metalowe żelazne, elementy mosiężne (Klamki drzwiowe, koperty zamków w szafach, szyldy w szafach).
Prace konserwacyjne należy wykonać w oparciu o Opis Przedmiotu Zamówienia oraz według:
— „Programu konserwacji drewnianego wystroju Gabinetu Numizmatycznego Muzeum Narodowego w Krakowie.
Oddział Czapskich” - opracowanego przez mgr Kazimierza Czepiela, na zlecenie Muzeum Narodowego w.
Krakowie;
— „Programu konserwacji drewnianego wystroju Biblioteki Starych Druków i Rękopisów Muzeum Narodowego w.
Krakowie Oddział Czapskich” - opracowanego przez mgr Kazimierza Czepiela, na zlecenie Muzeum Narodowego w Krakowie;
— Projektu adaptacji szaf bibliotecznych dla nowej ekspozycji „Projektu Gablot Ekspozycyjnych i projektu Trezora do Muzeum E.H.Czapskiego” wykonanego przez Pracownię Konserwacji Zabytków Arkona Sp. z o.o.
Uwaga. W przypadku rozbieżności ww. dokumentach do przygotowania oferty i realizacji Umowy należy przyjąć warunki opisane w opisie przedmiotu zamówienia.
Wykonawca przejmuje od Zamawiającego odpowiedzialność za powierzone mienie potwierdzone umową na wykonanie konserwacji oraz umową wypożyczenia na czas konserwacji.
Rozpoczęcie montażu będzie możliwe po całkowitym zakończeniu prac budowlanych przez Wykonawcę robót rewaloryzacyjnych tj. PRZ Kraków, przy zachowaniu 30 dniowej karencji pomieszczeń w celu uzyskania odpowiedniej temperatury i wilgotności w pomieszczeniach przed montażem.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia bieżącej dokumentacji fotograficznej obrazującej wszystkie etapy prowadzonej konserwacji (renowacji, restauracji i rekonstrukcji) łącznie z demontażem, znakowaniem, transportem, sposobem składowania oraz montażem.
Wszystkie materiały użyte do konserwacji powinny być zgodne z programem konserwatorskim i powinny być obojętne chemicznie w kontekście rodzaju zbiorów, które będą przechowywane w budynku. Nie mogą to być środki, które będą negatywnie wpływały na papier, metal, skórę, tkaniny i olejne malarstwo sztalugowe.
Cykliczne nadzorowania i kontrolowanie prawidłowego przebiegu prac konserwatorskich będzie dokonywane przez Komisję konserwatorską.
Komisja zbierze się:
— po rozpoznaniu obiektu przez Wykonawcę i przed przystąpieniem do demontażu w celu ostatecznej akceptacji sposobu demontażu,
— po wykonaniu prób na czyszczenie powierzchni i prób kolorystycznych w celu ostatecznej akceptacji zaproponowanych przez Wykonawcę rozwiązań,
— każdorazowo na wniosek Zamawiającego lub Wykonawcy.
Transport mebli z Muzeum i do Muzeum:
Od Wykonawcy robót konserwatorskich będzie wymagane dochowanie następujących warunków:
— zdemontowane części wyposażenia muszą zostać odpowiednio opakowane np. folią bąbelkową (konieczne usztywnienie wrażliwych fragmentów),
— przenoszenie zapakowanych mebli musi być wykonane w sposób uważny i staranny,
— transport samochodem posiadającym zamykaną skrzynię ładunkową i przystosowanym do przewożenia dużych elementów wyposażenia ułożonych horyzontalnie na warstwie izolacyjnej.
FUTERAŁY NA KSIĄŻKI I KATALOGI.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie 621 sztuk futerałów na książki i katalogi, w których jeden z boków imitować będzie grzbiet książki.
Zamówienie dotyczy dwóch rodzajów futerałów. Jeden rodzaj to futerały pojedyncze – przypominające swym wyglądem pojedynczy wolumin, drugi to futerały zbiorcze, gdzie strona eksponowana imitować będzie grzbiety kilku książek.
1. Futerały pojedyncze:
— Konstrukcja klejona wykonana z tektury o grubości 2 mm, bez użycia jakichkolwiek elementów metalowych,
— Grzbiety profilowane (lekko zaokrąglone),
— Jeden z wzorów przewiduje wykonanie grzbietów z fałszywymi bindami (patrz załącznik nr),
— Część grzbietów wykonana będzie z płótna introligatorskiego, część – z materiałów introligatorskich imitujących skórę: skóry mielone lub tworzywa sztuczne o wykończeniu skóropodobnym. (patrz załącznik nr) Wymagane jest wykończenie matowe lub półmatowe wybranego materiału i zadowalający stopień imitacji skóry,
— Zarówno płótno introligatorskie jak i materiały skóropodobne powinny być zróżnicowane kolorystycznie.
W przypadku materiałów skóropodobnych preferowane są różne odcienie brązu oraz kolor ciemnobordowy.
Wskazane kolory płótna introligatorskiego to: brąz (różne odcienie), szary (kolor płótna lnianego), szaro-zielony.
— Pokrycie pozostałej części futerału: papier marmurkowy (futerały pojedyncze), płótno introligatorskie (futerały zbiorcze) - do wyboru,
— Dekoracja grzbietów będzie dwojakiego rodzaju: złocenia bezpośrednio na płótnie/materiale skóropodobnym i papierowe szyldziki z wydrukowanym/złoconym tytułem.(zgodnie z załącznikiem nr),
— Czcionka: klasyczna, stylizowana na XIX wiek. Wykluczone jest pismo ozdobne,
— Wnętrza futerałów powinny być wyklejone papierem.
2. Futerały zbiorcze
— Konstrukcja klejona wykonana z tektury o grubości 2 mm dla wszystkich wersji futerałów typu FZ 15 (i o grubości.
2.4 mm dla pozostałych, bez użycia jakichkolwiek elementów metalowych.
— Strona eksponowana składa się z 5-6 segmentów, z których każdy jest profilowany (lekko zaokrąglony),
— Materiałem, z którego mają być wykonane grzbiety jest płótno introligatorskie. Kolory płótna takie, jak w przypadku futerałów pojedynczych,
— Pokrycie pozostałej części futerału: papier, papier marmurkowy, płótno introligatorskie - do uzgodnienia z przedstawicielami MNK,
— Dekoracje poszczególnych segmentów tworzyć będą tłoczenia (czarna lub ciemnobrązowa folia) bezpośrednio na płótnie i papierowe szyldziki z wydrukowanym tytułem, cyfrą lub inicjałem ozdobnym. (zgodnie z załącznikiem nr).
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50850000

II.1.6)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.2)CAŁKOWITA KOŃCOWA WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia
Wartość 1 842 360,42 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
EP-Czapscy-0601-271-60/10
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotycz?ce tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U. UE: 2011/S 061-099036 z dnia 29.3.2011

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U. UE: 2011/S 081-132433 z dnia 27.4.2011

SEKCJA V: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

ZAMÓWIENIE NR 1NAZWA Konserwacja wystroju wnętrza Gabinetu Numizmatycznego Muzeum Narodowego w Krakowie Oddział Czapskich, Kraków, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 (wpis do nr Inwentarza Muzeum Narodowego w Krakowie: pod nr MNK-IV-Sp- 1159) oraz wystroju wnętrza Biblioteki Starych Druków i Rękopisów Muzeum Narodowego w Krakowie Oddział Czapskich, Kraków, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 (wpis do nr Inwentarza Muzeum Narodowego w Krakowie: pod nr MNK-IV-Sp- 1161, MNK-IV-Sp-1162) wraz z wykonaniem i dostarczeniem 621 szt. futerałów.
V.1)DATA DECYZJI O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA:
7.6.2011
V.2)LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1
V.3)NAZWA I ADRES WYKONAWCY, NA RZECZ KTÓREGO ZOSTAŁA WYDANA DECYZJA O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA

Pracownie Konserwacji Zabytków Wawel Spółka z o. o.
ul. Lindego 5
30-148 Kraków
POLSKA
E-mail: pkzwawel@poczta.onet.pl
Tel. +48 126379224
Faks +48 126373813

V.4)INFORMACJE NA TEMAT WARTOŚCI ZAMÓWIENIA
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia
Wartość 1 120 243,89 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia
Wartość 1 842 360,42 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna, liczbę lat 2
V.5)PRZEWIDYWANE JEST ZLECENIE PODWYKONAWSTWA W RAMACH ZAMÓWIENIA
Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Tak
odniesienie do projektów i/lub programów: Projekt Europejskie Centrum Numizmatyki Polskiej w Muzeum Narodowym w Krakowie współfinansowany przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Priorytet XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe; Działanie 11.1 Ochrona i Zachowanie Dziedzictwa Kulturowego o Znaczeniu Ponadregionalnym.
VI.2)INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Wartość zamówienia tj. wartość wskazana w punkcie II.2.1) ogłoszenia wraz z wartością zamówień uzupełniających w wysokosci 50 % wartości zamówienia podstawowego wynosi: 1 680 365,85 PLN.
Do obowiązków Wykonawcy prac konserwatorskich będzie należała ścisła współpraca z Wykonawcą robót budowlanych w Pałacu Czapskich tj.: PRZ KRAKÓW S.A. ul. Adama Ventulaniego 1A, 31-227 Kraków.
VI.3)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
Postępu 17 a
00-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587777
Internet: www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań Krakowie Oddział Czapskich, Kraków, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 12 (wpis do nr Inwentarza Muzeum Narodowego w Krakowie: pod nr MNK-IV-Sp- 1161, MNK-IVSp-.
1162) wraz z wykonaniem i dostarczeniem 621 szt. futerałów.
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań:
Zgodnie z treścią Art. 182 ust 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych odwołanie wnosi się do Prezesa.
Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia- jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust 2, albo w terminie.
15 dni- jeżeli zostały przesłane w inny sposób – w przypadku gdy wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust 8 ustawy
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 a
00-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel. +48 224587777
Internet: www.uzp.gov.pl
Faks +48 224587700

VI.4)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
14.6.2011

Adres: Al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków
woj. małopolskie
Dane kontaktowe: email: zam_publ@muzeum.krakow.pl
tel: 12 43 35 621
fax: 12 43 35 555
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-05-04
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 9903620111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-03-29
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 596 dni
Wadium: 3215000 ZŁ
Szacowana wartość* 107 166 666 PLN  -  160 750 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.muzeum.krakow.pl
Informacja dostępna pod: Muzeum Narodowe w Krakowie
Al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków, woj. małopolskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 04/05/2011
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
50850000-8 Usługi w zakresie napraw i konserwacji mebli